4. Dönem PAEM Sınav Giriş Belgeleri Açıklandı

02.10.2018
A+
A-
4. Dönem PAEM Sınav Giriş Belgeleri Açıklandı

2018 4. Dönem PAEM sınav giriş belgeleri açıklandı. Geçtiğimiz günlerde başvurusu alınan ve başvuru süresi sona eren 4. Dönem PAEM için sınav giriş belgeleri yayınlandı.

Kadın Adayların Sıralama Puanı Belli Oldu.

Bilindiği üzere PAEM kadın aday KPSS puanı sıralamaları erkek adaylara bakarak yüksek kapatmaktaydı. Gelenek bu alımda da değişmedi. 4. Dönem PAEM  için KADIN adayların KPSS puanı sıralamaları belli oldu. Buna göre çağırılan en son kadın adayın KPSS P3 Puanı 74,99119 olarak belirlenmiştir.

4.Dönem PAEM Mülakat ve diğer aşamalar ile İlgili bilgiler aşağıdaki gibidir ;

 • Adaylar;  Müracaat Kabul, Ön Sağlık Kontrolü ve Fiziki Yeterlilik Sınavlarında başarılı olmaları halinde bir sonraki gün Mülakat/Sözlü Sınavına tabii tutulacaklardır.
  13 Ekim 2018 tarihinde Müracaat Kabul, Ön Sağlık Kontrolü ve Fiziki Yeterlilik Sınavlarına çağrılan adaylardan başarılı olanlar 15 Ekim 2018 tarihinde,
  20 Ekim 2018 tarihinde Müracaat Kabul, Ön Sağlık Kontrolü ve Fiziki Yeterlilik Sınavlarına çağrılan adaylardan başarılı olanlar 22 Ekim 2018 tarihinde Mülakat/Sözlü sınavına katılacaklardır.
 • Aranılan nitelikleri taşıyan ve istenen belgeleri getiren adayların şahsen başvuruları alınır. Başvuru ile ilgili olarak istenen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuruları geçersiz sayılır.
 • Erkek adaylar başvuru ve sınava gelirken sakal traşlı olarak gelmeleri gerekmektedir.
 • Adaylar fiziki yeterlilik sınavı için gelirken yanlarında spor ayakkabı – eşofman getirmeleri gerekmektedir.
 • Fiziki yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar mülakat/ sözlü sınavına alınacaklarından yanlarında uygun kıyafet getirmeleri gerekmektedir.

PAEM Sınav Giriş Belgeleri İçin Tıklayın

Paem Adaylarına Tavsiyeler


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 94 YORUM
 1. blank yusufcan dedi ki:

  Merhabalar sitede;
  ”13 Ekim 2018 tarihinde Müracaat Kabul, Ön Sağlık Kontrolü ve Fiziki Yeterlilik Sınavlarına çağrılan adaylardan başarılı olanlar 15 Ekim 2018 tarihinde,
  20 Ekim 2018 tarihinde Müracaat Kabul, Ön Sağlık Kontrolü ve Fiziki Yeterlilik Sınavlarına çağrılan adaylardan başarılı olanlar 22 Ekim 2018 tarihinde Mülakat/Sözlü sınavına katılacaklardır. ” bu madde yer alıyor ama benim sınav tarihim 25.10.2018 .Ben 25 inde gideceğim değil mi tam anlayamadım.
  Bir sorum daha olacaktı; İNTİBAK tarihi ne zaman olur fikriniz var mı ona göre erken teskere alacağım.Şimdiden çok teşekkür ederim..

 2. blank Emre dedi ki:

  Merhabalar.Adli sicil kaydı ile askerlik durum belgesini e-devlet çıktısı olarak kabul ediyorlar mı ?Teşekkürler.

  1. blank Alperen dedi ki:

   Hangi gün yazıyorsa o gün gideceksin fiziki mülakatta başarılı olursan 1 gün sonra sözlü mülakata gireceksin verilen 2 tarih örnek olarak verilmiş.

  2. blank Alperen dedi ki:

   Evet ediyorlar.

  3. blank Semih dedi ki:

   ediyorlar. Tecrubeyle sabit 😉

 3. blank mevlut dedi ki:

  Merhaba admin sorum şu :
  Başvuru sınav giriş belgemde sınav günüm saatim ve komisyonum yazıyor. Lakin mülakat için ilk madde şu şekilde bir ibare var ; fiziki yeterlilik parkurunu geçenler BİR SONRAKİ GÜN SÖZLÜ MÜLAKATA TABİ TUTULACAKTIR diyor.
  son madde de ise;
  – Fiziki yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar mülakat/ sözlü sınavına alınacaklarından yanlarında uygun kıyafet getirmeleri gerekmektedir.

  Şimdi ben aynı gün hem spor hem mülakata mı gircem
  yoksa spordan bir sonraki gün mü? Aydınlatır isen sevinirim..

  1. blank Yusuf dedi ki:

   Aynen bende anlamadım onu birinde farklı birinde farklı

  2. blank Alperen dedi ki:

   Spor ayrı sözlü ayrı aralarında 1 gün gün olacak hangisine geliyorsan uygun kıyafeti götür.

 4. blank Alper KÖSE dedi ki:

  Merhaba. Ben parayı yatırdım, başvuruyu yaptım ama şu yazı çıkıyor “Bu kişiye ait sistemimiz de sınav giriş belgesi bulunmamaktadır.”
  PA nın telefonunuda düşüremiyorum

  1. blank Editör dedi ki:

   Değerli okuyucu
   https://www.pa.edu.tr/iletisim.html
   iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

   1. blank Alper KÖSE dedi ki:

    Ön başvuruda barkod mu veriliyordu? Ben onu farkedemedimde. Polis akademisinde de internet yokmuş yardımcı olamıyorlar

    1. blank Editör dedi ki:

     Aday başvuru numarası bir nevi barkod gibi

 5. blank emrah dedi ki:

  istenilen evrakları 12- ekimde mi yoksa 13 ekimde mi teslim edecegiz . bizim ankara bulunma tarihi tam olarak nedir?

  1. blank Semih dedi ki:

   Ön sağlık asaması sırasında evrakları teslim ediyorusunuz

 6. blank faruk dedi ki:

  sözlü mülakat için uygun kıyafetten kasıt nedir? Takım elbise mi?

  1. blank Editör dedi ki:

   Tabi takım elbise bu işi ne kadar istediğinizi gösterir.

  2. blank burak dedi ki:

   spor ayakkabı ve eşofmandan bahsediyor …

 7. blank kerim dedi ki:

  merhaba admin. Bir sorum olacaktı , 13 ve 20 si diye 2 tarih belirtilmiş . Ama benim sınav tarihim ayın 9 u gösteriyor . Nasıl oluyor tam olarak anlayamadım

  1. blank admin dedi ki:

   Akademiye ulaşıp bilgi alabilirsiniz.

 8. blank altan dedi ki:

  diyelim ki fiziki yeterliliği geçtim. Bir sonraki gün Sözlü mülakat var yazıyor. şehir dışından geliyorum. nerde konaklayacağım?? Tüm aşamalar aynı gün değilmi?

  1. blank Editör dedi ki:

   Değerli aday yapılan aşamalar aynı gün yapılmıyor kalacak yer bulmanız gerekecek.

 9. blank Caner dedi ki:

  Merhaba benim sınav tarihim 23 ekim olarak gözüküyor, ama sitede açıklanan tarihler 13 ve 22 ekim. Ben 23 ekimde mi o orda olacağım yoksa daha erken mi ? Teşekkürler.

  1. blank admin dedi ki:

   Akademiye ulaşın

  2. blank serkan dedi ki:

   kardeşim okuduğunuza biraz dikkat edin bu iki gün dışında olanların mülakatları eğer başarılı olurlarsa birgün sonra yapılır diyor,sınavları 13 ve 20 ekim gününde olanlarınsa 2 gün sonra yapılır.

  3. blank Konya dedi ki:

   Arkadaşlar anladığım kadarıyla E-devlet’ten aldığımız sınav giriş belgelerinde olan tarihte sınava gireceğiz. Ancak 13 ve 22 Ekim Cumartesi gününe denk geldiği için o gün fiziki yeterlilik sınavına girenler pazar günü akademide sınav olmayacağı için o iki güne özel bir sonraki pazartesi gününe aktarılmış. dolayısıyla herkes kendi gününde sınava girecek ertesi gün de eğer fiziki yeterlilikten geçerse mülakata girecek. Benim anladığım böyle ama başka bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

 10. blank Burak dedi ki:

  Iyi gunler kilo endeksi 27 olacak deniyor 1 kilo bile fazla olsa etkiliyor mu? 27.06 da kaliyorim yardimci olir musunuz? Parkuru cok iyi yapiyorim yalnizca kiloda ufak bi sorunum var bu konuda bilginiz varsa yardimci olur musunuz? Simdiden cok tesekkurler

  1. blank Semih dedi ki:

   Kardeşim sana tavsiyem su. son 2 gün kala yemegi biraz azalt. özellikle ön saglıga gidecegin sabah az bişeyler ye. Zaten sınırda kalırsan ön saglık asamasında yardımcı oluyorlar oradaki memur arkadaslar

 11. blank Cem dedi ki:

  Merhaba bedelli askerlik için başvuru yapmıştım aynı zamanda paem içinde başvurdum.23 ünde mülakatlara giderken terhis yada tecil belgesi gerekiyor ancak bende ikiside mevcut değil ne yapmam gerekiyor.

  1. blank onder dedi ki:

   aynı durum bendede var sevk olacağım taihin ve askerlik bitiş tarihinin olacağı belgeyi götüreceğim . Çünkü aradığımzda gerekli açıklamayı yapmadılar onlarda bilmiyordu.Bi duyum alırsanız yeşillendirin

 12. blank mümine dedi ki:

  yaş nasıl anlamadım benim doğum tarihim 31.05.1989 yardımcı olursanız sevinirim

 13. blank ismail dedi ki:

  merabalar mülakat tarihlerinden ortalama ne kadar süre sonra asil veya yedekler açıklanır ve eğitim süreci ne zaman baslar ona göre bedelli askerliği aradan cıkarmak istiyorum yada hiç yapmayacağım.

  1. blank Semih dedi ki:

   mulakat sonuclarından en erken 1 ay icinde acıklanır. gecen sene son gün mülakata giren arkadaslardan itibaren 45 gün sürmüştü bilginize

 14. blank Mehmet dedi ki:

  Hocam merhaba
  Paem istenen belgelerde tek hekim raporu almak için aile hekimine gittim oda hastaneye sevk etti kardiyolojiye oradaki doktor testlerimi yapıp boş bir kağıda engeli yoktur girebilir fiziki parkura gibi bir metin yazıp kaşeleyip imzaladı. Kabul edilirmi acaba bu belge?

  1. blank Editör dedi ki:

   Bir sıkıntı olmaz ama mülakatta değerlendirilir.

 15. blank Yusuf dedi ki:

  Fiziki yeterlilik için aile hekiminin raporu geçerli olur demi ?

  1. blank Editör dedi ki:

   Evet yeterli olacaktır tabi sizi devlet hastenesine yönlendirmezse.

 16. blank Yusuf dedi ki:

  mülakat tarihi ne zaman bitiyor acaba en son gğn ne

  1. blank Editör dedi ki:

   22 ekim olarak şu an gözüküyor.

 17. blank mert dedi ki:

  öğrencilik eğitim döneminde 21 günlük bedelli eğitimi izni verirler mi bilgisi olan var mı bu durumda olan çok kişi var sanıyorum ?

  1. blank Editör dedi ki:

   Değerli okuyucu
   izin alamazsınız yönetmeliğe uygun değil.

 18. blank ersagun dedi ki:

  Merhaba Diploma aslı yerine E-DEVLET üzerinden çıkartılan barkodlu diploma örneği kabul edilirmi ? cevap için teşekkürler

 19. blank eda dedi ki:

  Benim de Sınav giriş belgem gözükmüyor bu kişiye ait sınav giriş belgesi bulunmamaktadır diyor. Bu çağırılmadığım anlamına mı geliyor yoksa sistemden kaynaklı bir hata mı ?? telefonla da hiçbir şekilde ulaşılmıyor bilgisi olan paylaşabilir mi

  1. blank Editör dedi ki:

   Ön başvuruda herkes çağrılır.
   Ama daha sonra başvurularınızı kontrol edersiniz.

 20. blank Mehmet dedi ki:

  Paem istenen belgelerde tebliğ ve tebellüğ belgesinin, tebellüğ kısmını sadece biz dolduracaz değilmi tebliğ eden kısmını ordaki memur dolduracak bilginiz varmı?
  Birde başvuru formunun son maddesi hiçbir siyasi parti ile ilişkim yok maddesinin altına onay için birşey yazmamız gerekiyormu ?

 21. blank eda dedi ki:

  merhabalar, paem sınav giriş belgem için ” bu kişiye ait sistemde sınav giriş belgesi bulunmamaktadır” yazıyor. Bu çağırılmadığım anlamına mı geliyor? yoksa sistemden kaynaklı bir hata mı ?

  1. blank rukiye dedi ki:

   Benimde ayni

 22. blank fatih dedi ki:

  merhaba acaba kaç kişi başvurdu kaç kişi çağırıldı acaba bilginiz var mı?

  1. blank Editör dedi ki:

   Hayır.

 23. blank Ahmet dedi ki:

  Tebliğ tebellü belgenisini nasıl doldurcaz komisyonda mı doldırcaz ?

 24. blank Yusuf dedi ki:

  Hocam 14ünde ve 21nde sınav yoktur diyor yani pazar günleri sözlü mülkat olmuyor. Ama benim çağrılma günüm ayın 6sı cumartesi günü oluyor ve ilk etabı geçersem sözlü mülakat tarihim ayın 7si oluyor pazara denk geliyor 7si ile ilgili bi ibare yok sıkı tı olmaz demi

  1. blank admin dedi ki:

   tam emin olmak için kurumu arayın.

  2. blank hasan dedi ki:

   hocam ogrenince bizide bilgilendirirmisiniz bende emin olamadim. ama 7 sinde saglik fiziki mulakatalarina girecek olan var

   1. blank Yusuf dedi ki:

    Hocam o zaman sıkıntı yok gibi gözüküyor

 25. blank burak dedi ki:

  PAEM’in spor parkuru açıklanmadı galiba veya açıklandı da ben bulamadım. Acaba parkurun nasıl olacağını bilenler var mı ? aynı mı pomemlerle

  1. blank admin dedi ki:

   https://polisnoktasi.com/23-donem-pomem-sinav-asamalari-2018/

   konumuzdan parkur bilgisi yer almaktadır.

 26. blank Fatma dedi ki:

  Admin merhaba, ben e Devletten girdiğimde ‘ sınav giriş belgesi bulunamadı’ diyor, bu yedeklere dahi giremediğim anlamına mı geliyor ?
  (Bayan-73 puan)

 27. blank aali dedi ki:

  ıyı gunler admın;

  PAEM için gerekli olan diploma yada geçici mezuniyet belgelerinin e-devlet çıktılarını alsak olur mu?
  ve diğer bir sorum;
  geçici mezuniyet belgem mezun oldugumda 6 aylığına verilmişti ancak suan 12 aydan fazla oldu. Bu belgeyı kullanabılır mıyım?

  1. blank Admin dedi ki:

   Hayır kullanılmaz.

   1. blank aali dedi ki:

    PAEM için gerekli olan diploma yada geçici mezuniyet belgelerinin e-devlet çıktılarını alsak olur mu?

    buna cevap vermemişsiniz…

 28. blank Ramazan dedi ki:

  Geçici kimlik belgesi ile başvuru yapabilir miyim

  1. blank Admin dedi ki:

   Nufüs idaresinden onaylatmak şartıyla başvurabilirsiniz.

 29. blank kuşçubaşı dedi ki:

  merhaba admin bey
  4 -Adayların Fiziki Yeterlilik Sınavı Parkuruna Katılmasına Engel Sağlık Probleminin bulunmadığına dair
  Tek hekim raporu ve beyanı, bu evrağı mı imzalatacagız yoksa doktorun verdiği evrağı mı.

 30. blank mücahit dedi ki:

  Tebliğ ve Tebellü belgesini biz mi dolduracağız.Görevli memur derken herhangi bir doktor mu yoksa kurumdaki doktor mu imzalayacak?

 31. blank Cengizhan dedi ki:

  Ben daha önceden polislik sınavına istanbulda girmiştim fakat şimdi parm sınavım ankarada paem için sınav yeri mi ankara yoksa ben mi yanlış yer belirttm çünkü istanbulda ikametgah ediyorum

 32. blank yusufuysal dedi ki:

  merhaba admin,ben paem e de pomem e de başvurdum.diploma yı geri verecekler mi yoksa onlardamı duracak.teşekkür ederim.

  1. blank Admin dedi ki:

   Verirler

 33. blank ibrahim dedi ki:

  hocam tebliğ tebelüğ kısmını tam anlayamadım o formu indirip sağlık ocağınamı götüreceğiz görevli memurun imzası diye bir bölüm var orayı sağlık ocağında ki hekimmi imzalayacak yoksa sağlık ocağındaki hekim kendisimi bize form vericek o kısım nasıl olucak

  1. blank Admin dedi ki:

   aile hekiminden de “fyt için her hangi bir sağlık sorunu yoktur” raporu alacaksın.. tebellüğ eden yazar yerin altına tc, ad soyad, imza atacaksın öyle gideceksiniz.. götürdüğün evrakların hepsini evrak kabuldeki görevliye teslim edeceksiniz gerisini onlar dolduracak..

 34. blank Özkan dedi ki:

  İyi günler admin geçici mezuniyet belgesini olarak e devlet çıktısı kabul ediliyor mu ?

  1. blank Admin dedi ki:

   evet kabul oluyor.

 35. blank Bilal dedi ki:

  Tek hekim raporu alamadim memlekette değilim çünkü.ozel hastahaneden yada baska doktordan alabiliyor muyuz. ? 2 tane saglik ocagina gittim vermediler. Tutturmuslar bi aile hekimi

 36. blank Ramazan dedi ki:

  Sağlık ocağından parkura engeli yoktur olarak rapor almak istedim fakat doktor böyle bir uygulamanın olmadığını söyledi ve hastalığı yokur yazan düz sağlık raporu verdi. Acaba kabul edilir mi?

  1. blank Admin dedi ki:

   Edilir

 37. blank EMRAH KARAHAN dedi ki:

  istenilen evraklar kısmında diploma istiyorlar ama biz e devlet üzerinden mezuniyet belgesi alsak diplomanın yerine gecer mi acaba?

  1. blank Admin dedi ki:

   geçer..

 38. blank Özkan dedi ki:

  İyi günler Akademide ki parkur zemini nasıl kayma yaşanıyor mu bilginiz var mı acaba

 39. blank paemji dedi ki:

  22.dönem pomem okuyupta paeme başvurup gidemeyen var mı arkadaşalar neden paem mülakatlara izin verilmiyor

 40. blank hayri dedi ki:

  kulakta kepçesinin kısmi eksikliği elenmeye neden midir?

  1. blank Admin dedi ki:

   Genel olarak kepçeliğin sorun olacağını sanmıyorum. İz içinde iz kalmıyorsa sorun olmaz ama insiyatif kurulda sonuçta.

 41. blank Rıdvan dedi ki:

  Admin kardeşim merhaba, benim sorum şu; askerlik şubesinden aldığım ıslak imzalı askerlik durum belgesi başvuruda kabul edilir mi? Cevaplarsan çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler.

  1. blank Admin dedi ki:

   E-Devlet ten bile başvuru olur.

 42. blank Gürkan dedi ki:

  Merhaba mülakatım 15.10.2018 de 27.10.2018 de askere gidip 16.11.2018 de geleceğim sevk ve askerlik bitişin gösterildiği kağıdı götürsem olur mu.Son mülakat 22.10.2018 deymiş en iyi ihtimalle 1 aya belli olur asil ve yedekler demişsiniz . O halde 22.11.2018 de ben askerliğimi yapıp gelmiş olacağım bir sorun olur mu?

  1. blank Admin dedi ki:

   sorun olmaz..

   1. blank Gürkan dedi ki:

    Admin o zaman oraya sevk belgesi ve askerliğin biteceği tarihi gösteren belgeyi mi götüreyim?

    1. blank Admin dedi ki:

     evet

 43. blank Mehmetöz dedi ki:

  Merhaba size bir sorum olacak gözlük kullanıyorum biri 1,75 diğeri 2,25 bu pazartesi günü mülakata gözlükle gitsem sorun olur mu? Ve lazer operasyonu mülakattan sonra olabilir miyim? Gözlük kullanmam mülakatta sorun çıkartır mı?

  1. blank Admin dedi ki:

   hayır..

 44. blank Ali dedi ki:

  Admin merhaba . Sonuçlar tahmini olarak ne zaman açıklanir? Tesekkur ederim.

 45. blank sair dedi ki:

  en son mülakat tarihi ne zaman olur bilginiz var mı teşekkürler

  1. blank Admin dedi ki:

   Net tarih belli değil.

 46. blank Mustafa dedi ki:

  Mülakat sonuçları ne vakit belli olur bilginiz var mı ?

  1. blank Admin dedi ki:

   Kasım sonu gibi gözüküyor..

 47. blank Sema dedi ki:

  Merhaba. Paem mülakatına girdim eğer kazanırsam sağlık kontrolu ıntıbakta mo yapılıyor heyetin kararı ve elenme ıntıbakta mı olur sene içerisinde sadece güvenlik sorusturması olumlu olmayankar mı elenır

  1. blank Admin dedi ki:

   kazandıktan sonra genel muayene yapılıyor..