Ana Sayfa / PAEM / 3. Dönem Komiser Yardımcılığı Sınav Giriş Belgeleri Açıklandı

3. Dönem Komiser Yardımcılığı Sınav Giriş Belgeleri Açıklandı

Polis Akademisi tarafından Polis Amirleri Eğitim Merkezi’ne(PAEM) 2017 yılında 3. dönem komiser yardımcısı adayı olarak alınacak olan 2200 adayın sınav giriş belgeleri açıklandı. Polis Akademisi internet sitesi üzerinden 17 Temmuz- 2 Ağustos tarihleri arasında başvuru yapan adaylar, KPSS puanlarına göre sıralandılar.

3. dönem komiser yardımcısı olarak alınacak aday sayısı, erkeklerde 2000, kadınlarda ise 200. 10 katı aday PAEM 2017 sınavlarına girmeye hak kazandı.

Bu aşamadan sonra neler olacak?

Bugün, komiser yardımcısı adayları, sınavlara girme hakkı kazanıp kazanmadıklarını, mülakatlara ve fiziki parkur sınavına hangi tarihte gireceklerini öğrenecekler. Sınava çağrılacak adayları üç aşamalı bir süreç bekliyor:

 1. Ön Sağlık Kontrolü
 2. Fiziki Yeterlilik Parkuru
 3. Sözlü Mülakat

PAEM sınav ve mülakatına giderken başvuruda istenilen belgeler nelerdir?

Bu konudaki detaylı anlatımımızı ve dilekçeleri BURADAN okuyabilirsiniz.

Çağrılan en son kadın adayın KPSS P3 Puanı 74,81474’de kalmıştır.

Erkek adaylardan, taban puan açıklanmadığına göre KPSS P3 Puanı 70 ve üzeri puanı olup başvuran herkes sınav hakkı kazanmıştır.

SINAV GİRİŞ BELGELERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Mülakat tarihlerini lütfen yorum bölümünde paylaşınız.

Tüm adaylara başarılar dileriz.

Bu makalede tam 120 SORU-CEVAP yer almaktadır. Okumak ve yeni soru sormak için aşağıya bakınız.

120 Soru Var

 1. 26 Ağustos Mülakat tarihim saat:12

 2. Mülakat 8 Eylül saat 12:00 da Ankara Gölbaşı Polis Akademisinde olacakmış.

 3. 27 Ağustos saat 8

 4. Merhaba kolay gelsin . İstenilen belgeler arasında parayo yatırdıgına dair dekont istiyorda ben kaybettim onu napablirim

 5. 8 eylül yazıyor

 6. Merhaba 25 eylülde başka bir memurluk için mülakata gireceğim intibak eğitimiyle çakışı mı? Çakışırsa eğitimde izin verirler mi?

 7. Mülakat tarihleri hangi tarihler arası acaba ?
  Görüğüm kadarıyla puana göre çağrılma olmamış .

 8. iyi akşamlar admin kardeş benim mülakat tarihim 29 ağustos saat 12 de . En geç saat kaçta sınav yerinde olmam gerekiyo ve şehir dışından gelceğim için ulaşım hakkında yardımcı olurmusunuz teşekkür ederim kolay gelsin .

 9. 27 AĞUSTOS SAAT 8 DE 4. KOMİSYON

 10. paem olmazsa kasım ayında askere gitmek istiyorum ağustos ayı içinde tecil bozdursam sınav sırasında sıkıntı olur mu

 11. Mülakat tarihimizde sözlü sınav fiziki yeterlilik sınavı dışında yazılı sınav olacak mı? Bazı sitelerde Yazılı sınav %40 sözlü sınav %30 kpss puanı %30 diyor da.

 12. Pmyo okurken dersten kalsak direkt elenirmiyiz yoksa okul mu uzar ??

 13. hayırlı geceler arkadaşlar mülakatta herhangi bir kıyafet tavsiyeniz varmı takım elbisem yok malasef ama düz kot ve ceket giysem sizce nasıl olur

 14. Pmyo ya girebilmek icin en az 320 mi almak gerek bayanlarda

 15. Yani 270 alsakta basvuru yapabiliyoruz demi

 16. 2 kilo verebilir miyim? 11 eylül de sınav im

 17. Admin birisi mülakatın erken olması avantaj diye bişey yazmış, öyle bi saçmalık olamaz kesinlikle değil mj? Benim mülakatım 13 eylül

  • admin

   Mülakatta önce sonra avantajı sadece sizin çalışmanızla alakalı. Hala hazır değilsen daha uzun süre çalışırsın. Olay bu.

 18. Benim mülakatı m sabah 8de geç kalsam alırlar mı

 19. Açıklamanızda 70 ve ûzeri puan alan adaylar çağrılmıştır demişsiniz benim puanım 73 ön başvuru işlemini sorunsuz gerçeklştirdim.ama bnm sınav giriş belgem yok zahmet olmazsa izahat getirebilir misiniz?

 20. TEK HEKİM RAPORUNU AİLE HEKİMİNDE ALSAK OLUR MU

 21. gerekli evrakları nasıl hazırlayacağımıza dair bi video hazırlar mısın rica etsek

 22. Bu kişiye ait sistemimizde sınav giriş belgesi bulunmamaktadır.. Ön başvurunuz başarıyla yapıldı hatta kodu ve dekontum var hiçbirşey anlamadım

  • admin

   Sistemsel sorun olabilir. Daha sonra tekrar kontrol edin. Ya da Polis Akademisi’ne ulaşın.

  • hocam sınav tarihi 26 ağustos diye belirtilmiş. şimdi sorum şu: bu ön sağlık, parkur ve mulakat diye 3 aşamadan bahsetmişsiniz bunların hepsi aynı gün içinde tek seferde mi olacak yoksa yazılı bi sınava mı tabi tutulacaz çünkü mülakata uygun mu giyilmeli yoksa spora uygun mu kararsız kaldık bilginiz varsa sevinirim

 23. Kazandım çok şükür

 24. Specialoperations26

  sayın admin parkuru sanırım açıklamadılar. ne zaman açıklarlar? ayrıca sence erkeklerde alt taban 48 saniye olur mu? (inşallah olmaz)

 25. Admin birisi mülkakat tarihinin erken olması avantaj demiş, öyle bir saçmalık olamaz değil mi? Puanlama sistemi var.

  • admin

   Puan ile ilgili bir avantaj yok. Çalışmak için çok zamanım olur, ya da erken girince şu bu olur düşüncesi var. Kişisel yorum.

 26. Mülakat tarihim 8 eylül, normal şartlarda 15 eylülde askere teslim olmam gerekiyor. Sizce askerliğimi her ihtimale karşı Kasım Celbine ertelemeli miyim?

 27. 7 Kendisi ve evli ise eşinin sabıka kaydı olmadığını ifade eden yazılı beyanları ve Adli sicil belgesi, (sınav
  başvuru dilekçesinin ilgili bölümüne aday kendi el yazısı ile kendisinin ve evli ise eşinin sabıka kaydı
  durumunu yazacaktır. Sabıka kaydının bulunması durumunda mahkeme kararı fotokopisi demiş bu nasıl olacak ben anlamadım direk e devletten adlı sicil kaydı aldım ben olur mu

 28. adli sicil belgesi, askerlik durum belgesi gibi belgeleri e-devletten alırsak sorun olur mu sizce ?

 29. 11.09.2017 12.00 hayırlısı olsun.Bu arada admin üstad uygulamanızı indirdim.Detaylı çalışıldığı belli.Umarım yardımı olur.Bu arada kpss puanım 74.50 bu puan ile diğer aşamalardan başarılı olursam asıl sıralamaya girebilirmiyim yoksa genelde kpss puanı ile 75-85 arasındamı kalır asıl sıralama ? Yoksa 70 alan birisinin bile asıla girme şansı var mı cevabın için şimdiden teşekkürler.

 30. admin mülakata 1 günde kaç kişi çağırıyolar

 31. ben gözde problem var mülakatları geçersem lazer olacağım.
  sağlık bilgi formunda göz ile alakalı kısma var mı yok mu yazmalıyım?

 32. 11.09.2017 12:00 hakkımızda hayırlısı olsun.Öncelikle mülakat uygulamanızı satın aldım.Oldukça emek verilmiş görülüyor umarım faydası olur.Üstad kpss puanım 74,50 fiziki parkur ve mülakattan iyi bir puan alırsam asıl olarak sıralamaya girebilir miyim yoksa asıl sıralama 75-85 bazında mı kalır (Kpss puanı anlamında soruyorum) yoksa kpss puanı 70 olanın bile girme şansı var mı ? Cevabın için şimdiden teşekkürler…

  • admin

   Mülakat ile alım yapıyorlar. Mülakattan yüksek alırsanız kesin kazanırsınız. Başarılar. Sınav dönemi, bize çıkan sorular geldikçe uygulamaya ekleyeceğiz.

 33. Gozlerim .50-.50 miyop. Sağlık bilgilendirme formunda göz ile ilgili kısımda var olarak mi işaretlemeliyiz? Yok diye işaretlersem beyanda yanlışlık olarak mi kabul edilir? Teşekkür ederim

 34. admin biri sormuşta bu parkurun resmi açıklanması ne zaman olur ?

 35. 8 Eylül benimki de bayağı geç !

 36. Bayanlarda kaç aday başvurmustu sinava acaba bu bilgiye nereden ulaşabilirim?

 37. Admin reis komiser yardımcılığı ile ilgili pek bilgi yok varsa da ben bulamadım , komiser yardımcısı olmanın rütbesiz polisliğe göre avantajları nelerdir , izinleri tahmini çalışma saatleri haftasonu durumu nasıldır atandığı şehirde ne kadar görev yapmalıdır , birde eğitim dönemi bitince istediğimiz şehire nasıl atanabiliriz eğitim süresindeki ders ortalaması etkilimidir yardımcı olabilirsen sevinirim şimdiden Allah razı olsun..

 38. Merhaba
  İstenilen evraklarla bahsi geçen şahsi başvuru, belirlenen mülakat tarihinde, o gün içerisinde, gölbaşına yapılacak öyle değil mi?
  Bir diğer nokta da sınav ücretini yatırıldığına dair dekont olarak bahsedilen, ön başvuru için yatırılan 75 tl yanılıyor muyum?
  Bu iki konu bir nebze soru işareti barındırıyor bu yüzden sormak istedim.
  Teşekkür ederim.

 39. BEN GÖZLÜK KULLANIYORUM BİYOMETRİK FOTOĞRAF GÖZLÜK MÜ GÖZLÜKSÜZ MÜ OLMALI

 40. Örnek veriyorum hocam 71 kpss puanıyla kazanan arkadaşlarımız olmuşmudur selam ve saygılarınla

 41. Bu sene kac kisinin basvuru yaptigi biliniyormu gecen sene 14 bin diye duymustum?

 42. İstenilen sağlık raporunu nereden alacağız aile hekimi ile görüştüm ancak vermedi baska nereden alabilirim

 43. Merhabalar

  Daha önce 6 eylül saat 8.00’da sınav giriş belgem düzenlenmişti. Şimdi tekrar sınav giriş belgesi almaya girdiğimde “bu kişiye ait sınav sonuç belgesi bulunmamaktadır” diyor. Acaba bayram tatili ile alakalı bir durum söz konusu olabilir mi? Yoksa sistemde bir hatadan dolayı mı bunu söylüyor? Bilginiz var mıdır?

 44. Tek hekim raporunu özel bir hastaneden alsam kabul edilir mi? Fiziki yeterlilik parkuruna engel olmadığına dair

 45. Normalde 1 sene daha tecilim var ama nolur nolmaz olumsuz yanıt alırsam diye tecilimi bozdurup askere gitmek istiyorum. Kasım da gidebilmek için 25 agustosa kadar tecilimi bozdurmam gerekiyor. paem için sıkıntı olur mu olumlu yanıt alırsam devam hakkımı kullancam olumsuz sonuç alırsa askere gidicem. Yardım lütfen

 46. Merhaba parkurdaki şahıslar puanlama sisteminin değiştiğini ve 46 saniyenin diskalifiye olduğunu söylediler gerçekten durum böyle mi acaba.

 47. Tek hekim raporunu özel sağlık kuruluşundan aldım herhangi bir sıkıntı olur mu

 48. Sınavım eylül 10 da önümüzdeki hafta içerisinde evrakları tamamlasam sıkıntı çıkmaz değil mi.erken ya da geç olmaz bir de bayanları görebilir miyim ben gibi ?

 49. 27.08.17 yazıyo ama askerdeyim 8 Eylül’de teskere alcam bu duruma bişey yapılabilir mi admin cevap verirsen sevinirim

 50. Admin bey , göz ile ilgili bir konuda danışmam gerekiyor , ön sağlık testinde Gözde sadece göz için renk körlülüğüne mi bakılıyor , yoksa göz bozukluğuna da bakılıyor mu , kazandıktan sonra lazer tedavisi olmayı düşünüyorum , saygılar..

 51. askerlik erteleme – terhis belgesi ve adli sicil kaydi
  e-devlet uzerinden alinsa sorun olur mu?

 52. Merhaba iyi gunler admin
  13.09.2017 tarihinde mulakata gittim ve sozlu mulakata girdim sizce sonuclar ne zaman duyrulur bir bilginiz var mi acaba

 53. Komiser yardımcılığı mülakat sonuçları açıklandı mı hiçbir yerde göremiyorum

 54. Benim oglumda girdi sorularda feto dersanesine gittinmi sorusu varmış bu ne ala kadir buyuzden eleme olurmu pdr mezunu olmak birşey deistirirmi teşekkürler

 55. Admin neden açıklanmıyor sonuçlar ayın 26 sı oldu

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir