POMEM

26. POMEM Mülakat Tarihleri Ne Zaman?

26. POMEM mülakat tarihleri ne zaman sorusu adaylar tarafından sıkça sorulmaya başlanmıştır. Bildiğiniz üzere kısa süre önce 25. Dönem POMEM eğitimleri tamamlanmış olup yeni dönem için alımlara başlanmıştı. Polis Akademisi tarafından yayınlanan duyuruda 26. Dönem POMEM ön başvuruları başarılı bir şekilde yapılmıştı. Adaylar ön başvurularını 14 Ekim ve 25 Ekim 2019 tarihleri arasında tamamlamışlar, sınav ücretlerini yatırmışlardı.

26. POMEM Mülakatları Hangi Aşamalardan Oluşacak?

26. POMEM mülakat tarihleri ne zaman sorusundan önce genel bilgiler vermek yerinde olacaktır. Her POMEM başvurularında olduğu gibi mülakat aşamalarında sıralama bulunmaktadır. Adaylar ön başvurularını yaptıktan sonra onay alınması durumunda ön sağlık aşamasına girerler. Ön sağlık aşamasından geçenler FYT yani Fiziki Yeterlilik Testine tabii tutulurlar. Burada adaylardan aşamalardan oluşan parkurda derece yaparak bitirmeleri istenir. Burada da başarılı olanlar son aşama olan sözlü mülakata geçerler. Ön sağlık kontrolünde başarısız olanların FYT’ye geçemeyeceği gibi FYT’de başarısız olanlar da son aşamaya geçemeyecekler. Dolayısıyla her bir adımı başarılı bir şekilde tamamlayarak en son aşama olan sözlü mülakata kadar gelmeniz gerekmektedir.

26. POMEM Mülakatları Ne Zaman Yapılacak?

Başvuru kılavuzunda ön sağlık aşamasından FYT aşamasına kadar başlıklar bulunmaktadır. Bu başlıkları incelediğimizde Polis Akademisi tarafından henüz net bir tarihin yayınlanmadığını görmekteyiz. Ancak sosyal medya üzerinde dolaşan bilgilere göre ön sağlık kontrol ve mülakat tarihleri belli olmuş.

İlgili işlemler 26. Dönem POMEM mülakatları 18 Kasım 2019 tarihinde başlayacak olup 10 Aralık 2019 tarihine kadar devam edileceği öne sürülmektedir. Sözünü ettiğimiz üzere Polis Akademisi tarafından henüz resmî bir açıklama yapılmamıştır. İlgili bilgi sosyal medya ortamında yayılmıştır. Bilginin doğru olma olasılığı da vardır. İçeriden sızdırılan bilgi olarak değerlendirilebilir.

Ancak bu habere bel bağlamadan Polis Akademisi üzerinden resmî tarihleri beklemek en doğrusu olacaktır. Polis Akademisi, pa.edu.tr üzerinden duyuruları güncel olarak yayınlamaktadır. Eş zamanlı olarak biz de polisnoktasi.com site adresimiz üzerinde sizlere güncel bilgileri en doğru olacak şekilde iletiyoruz. Bizleri ücretsiz bir şekilde takipte kalarak 26. POMEM mülakat tarihleri ne zaman sorusuna yanıt bulabilirsiniz.

2019 – POMEM Eğitiminde Hangi Dersler Var?
POMEM Mezunu Nasıl Komiser Yardımcısı Olur?
2019 – POMEM Maaşları Ne Kadar ?

Polis

Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Admin kardeşim 26.Dönem pomem eğitiminin süresi ne kadar bilgin var mı ? en son resmi gazetede 4 ay olduğu biliniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu