26. Dönem POMEM Sınav Sonuçları ve Yedekler

01.05.2020
A+
A-
26. Dönem POMEM Sınav Sonuçları ve Yedekler

26. Dönem POMEM Sınav sonuçları açıklandı ve adaylar merakla beklediği sınav sonuç sayfasına ulaşabiliyor. Bildiğiniz üzere POMEM sınavına giren adaylar uzun süredir sınav sonuçlarının açıklanmasını beklemekteydi. Alımlar arasında sınav sonuçlarının açıklanması bu kadar sürmezken adaylar Twitter aracılığı ile seslerini duyurmaya çalışmıştı. Twitter üzerinde trend olduktan sonra ise İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından kısa sürede açıklanacağı açıklaması yapılmıştı. Ancak salgın nedeniyle adaylar 26. Dönem POMEM sınav sonuçları için biraz daha beklemek zorunda kalmışlardı. Artık merak dolu günler sona erdi ve 26. Dönem POMEM sınav sonuçları açıklandı. Yazımızın devamında Polis Akademisi tarafından yayınlanan resmî duyuru metnini ve sınav sonuçlarını kontrol edebileceğiniz link adresini görebileceksiniz.

Polis Akademisi Tarafından Yayınlanan Resmî Açıklama

26. Dönem POMEM Giriş Sınavı sonuçları açıklanmıştır. Adaylara sonuçlar, posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla bildirilmeyecek olup, resmi internet sitemiz üzerinden ilan edilen sonuçlar tebligat niteliğindedir.

Yedek planlamalara ilişkin sonuçlar da resmi internet sitemizde açıklanacak, yedek olarak planlanan adaylara posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla herhangi bir bildirimde  bulunulmayacaktır. Bu nedenle sınav sonucunda yedek olarak belirlenen adayların yapılacak yedek planlamalar ile ilgili olarak resmi internet sitemizi takip etmeleri gerekmektedir.

Tüm adaylara ilanen duyurulur.”

Toplamda 7000 Alım Yapılacak

Daha önceki başlıklarda da belirttiğimiz üzere 26. Dönem POMEM alımları 7000 kişiden oluşacak. Başvurusu sayısı ve sınava giren sayısı oldukça fazla. Dolayısıyla sınava giren adaylar arasında derecelendirilme yapıldı. Elde edilen başarılar ile öne geçen adaylar asil olarak okula kayıt yaptırmaya hak kazandılar. Alınacak 7000 kişinin 5600’ü lisans, 1400’ü ise ön lisans mezunlarından oluşacak.

26. Dönem POMEM Yedek Alımları Ne Zaman?

26. Dönem POMEM yedek alımları ne zaman yapılacak sorusuna da fikir oluşması açısından yanıt verebiliriz. Bir üst paragrafta bahsettiğimiz üzere sınavlarda derece yapan ilk 7000 kişi direkt olarak kayıt hakkına sahip oldu. 7000’den sonrası ise belli bir sayıya kadar yedek olarak nitelendirildi. Eğer ilk kayıt aşamasında asil olarak 7000 kişiden kayıt yaptırmayan olursa yedek alımlarına geçilecek. Dolayısıyla yedek alımlar için öncelikle ilk kayıt aşamalarının tamamlanması ve eksik öğrenci sayısının hesaplanması gerekmektedir. Sınav sonucunuzu aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz.

Sınav sonucunuzu öğrenmek için tıklayın.

2020 POMEM Başvurusu Ertelenecek Mi?
2020 – POMEM Eğitiminde Hangi Dersler Var?
27. Dönem POMEM Alımı


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Avatar Rıdvan dedi ki:

    26. Dönem pomem 8 ay eğitim olacak denmişti, pa başkanı 2020 çıkmadan 26. Dönem için mezun olacak demişti. Şuan ki virüs ten dolay eğitimde kısaltma olur mu veya değiştirilir mi.

  2. Avatar Mustafa dedi ki:

    Adil bir sonuçlama olmadı benden düşük puanlı kişiler asıl ken benim yedek dahi olamamm nedir üstelik adli sicilim de tertemiz ken itiraz merci nedir nasıl bir yol izlemem lazım
    Yardımcı olurmusunuz