25. Dönem POMEM Alımı Sayısı Açıklandı

04.04.2019
2.068
A+
A-
25. Dönem POMEM Alımı Sayısı Açıklandı

Ankara Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde program dahilinde olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu POMEM alımı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Açıklamayı yapan Süleyman Soylu 25. Dönem POMEM alım sayısı açıklandı şeklindeki haberimizde tüm sayıları detaylı olarak öğrenebileceksiniz. Bu sayede başvurularınızı kafanızda soru işareti olmadan yapabilecek, sınavlara ve mülakatlara çok daha rahat bir şekilde hazırlanabileceksiniz. Çoğu adayın kafasında oluşan soru işaretlerinden biri de yapılacak alımın sayısının az olmasıydı. Haberin devamında bu sayıyı net bir şekilde öğrenebilirsiniz.

POMEM Nedir?

POMEM açılım olarak Polis Meslek Eğitim Merkezi olarak karşımıza çıkmaktadır. Burada verilen eğitimlerin süresi 6 ay ve üzeri olacak şekildedir. En fazla 4 dönem yani 2 yıl olarak eğitim alacaklar da mezuniyetinden sonra polis olabilmektedirler. POMEM’in PMYO’dan farkı bulunur. PMYO girişleri için lise son sınıf öğrencisi veya lise mezunu olmanız gerekir ve eğitim herkes için 2 yıldır. POMEM girişleri için maalesef lise mezunu olmanız yetmemektedir. Lisans ve ön lisans mezunu olan adaylar POMEM’e başvurularını yapabilirler. POMEM bünyesine alınan adayların büyük bir çoğunluğunun da lisans düzeyinde diplomaya sahip olan kişilerden alındığını belirtmekte fayda olacaktır.

POMEM Başvuru Şartları

POMEM başvuru şartları arasında polis olabilmek için gerekli şartları taşımanız gerekmektedir. Bu şartlar PMYO ile hemen hemen benzerlik göstermektedir. Yukarıdaki paragrafta da belirttiğimiz üzere giriş koşullarında farklılıklar olabiliyor. 25. Dönem POMEM alım sayısı açıklandı konusunu ise son paragrafta detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
 • Lisans veya ön lisans mezunu olmak.
 • Terör örgütleri ile iş birliğinde olmamak.
 • Alkol ve uyuşturucu bağımlısı olmamak. (Bağımlı olan kişilerin tedavi gördüğüne dair belge gereklidir ve tedavi başarılı bir şekilde sonuçlanması gerekmektedir.)
 • Başvuru tarihinden itibaren aktif olarak siyasi partilerde üyeliği bulunmamak. (Üyeliği olan varsa başvuru tarihinden önce kaydını partiden sildirmesi gerekir.)

25. Dönem POMEM Kaç Kişi Alacak?

25.dönem POMEM kaç kişi alacak sorusuna yanıt olarak Sayın Süleyman Soylu’nun yaptığı açıklama yeterli olacaktır. Katıldığı program dahilinde tüm adayları bilgilendirecek açıklamalarda bulunmuştur ve kaç lisans kaç ön lisans mezunu alacaklarını açıklamıştır. 25. Dönem POMEM alım sayısı açıklandı sorununa yanıt olarak yaptığı konuşmada personel alımının sıklaştırdıklarını belirtti. Bu kapsamda 2500 kadın personel alımını 3000’e çıkarttıklarını ve bu 3000 içerisinden de 500 personelin ön lisanstan alınacağı söylendi. Alımlar için heyecanla bekleyen kadın adayları bu açıklama oldukça mutlu etti.

2019 KPSS Sınav Tarihi ve POMEM-PAEM Başvuruları

2019 – POMEM Başvuru Şartları ve Alımları

2019 POMEM Parkuru Erkek / Kadın

2019 POMEM Yaş Şartı

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 26 YORUM
 1. Cihan dedi ki:

  İyi akşamlar üniverste 2.sınıf öğrencisiyim başvuru yapabilir miyim acaba?

  1. Admin dedi ki:

   pmyo ya başvuru yapabilirsiniz…

  2. Ramazan dedi ki:

   25.dönem ne zaman olur

   1. İmdat dedi ki:

    2017 kpss sonucuyla başvuru yapabilir miyiz acaba

    1. Hnm dedi ki:

     25.dönem pomem alımında kaç kadın alınacak bilginiz var mi?

 2. zeynep dedi ki:

  merhaba ön lisans kpss paunı kaç olacak net bilgi var mı alımlarda ve ne zaman açıklanır

  1. Admin dedi ki:

   270 puan…

   1. Oktay dedi ki:

    Ön lisans mezunuyum. Şuan ilk adım olarak ne yapmam gerekiyor?

    1. Admin dedi ki:

     pomem alım ilanı yayınlandığı zaman başvuru yapabilirsiniz…

 3. Deniz dedi ki:

  Kadın polis alımına çıkıldı ama mezuniyetime 1 ay var 2018 puanimda var başvurabilir miyim acaba?

  1. Admin dedi ki:

   mezun olmanız gerekiyor…

 4. deniz dedi ki:

  Merhaba 91 doğumluyum senye 2020 önlisans kpss gircem kasimda olur herbalde sınav bidaki pomene basvuru yapabilirmiyim ?

  1. Admin dedi ki:

   yaş sorunu olabilir…

 5. kullanıcı dedi ki:

  admin; 2019 kpss’ye gireceğim 25.dönem pomem’emi başvuracağım yoksa 24 ?

  1. Admin dedi ki:

   sınavdan sonraki diğer yıl başvuru yapabilirsiniz…

   1. kullanıcı dedi ki:

    yani 2020 :(?

    1. Hilal dedi ki:

     Mrhb bı sorum olacak 24.pomem mülakat giriş yeri Hatay POMEM çıktı acaba Ankara’dan Hatay POMEM i bulmak zormu otobüsle gittiğimizde terminale gitmeden polis okuluna yakın yerlerde inebilir miyiz bilgi verebilir misiniz teşekürler şimdiden ?

   2. Şahin dedi ki:

    merhaba admin, eğer 25.dönem ilanı eylül ayında çıkarsa, kpss sonuçları açıklanmış oluyor. o zaman 2019 kpss yide almazlar mı?

    1. Admin dedi ki:

     Genelde bir önceki yıl baz alınır…

 6. Fatih dedi ki:

  Ön lisans mezunuyum. Bu sene kpssye mi girmem gerekiyor yoksa seneye mi? Bir de yapmam gereken ilk şey nedir yardımcı olur musunuz?

 7. murat dedi ki:

  merhabalar lisans eğitimim bitti ve askerlik eylül ayından sonra pomem e başvuru yapmama engel olacak onun için açık öğretim okuyarak askerliği erteletebilir miyim

 8. Hnm dedi ki:

  25.dönem pomem alımında kaç kadın alınacak bilginiz var mi?

 9. deniz dedi ki:

  26.pomem basvuru kılavuzu tahminen hangi ay yayınlanır

  1. Admin dedi ki:

   yıl sonuna doğru..

 10. fatma dedi ki:

  2019 kpss ye girmedim 2018 kpss puaniyla 25. donem pomeme basvurabilirmiyim lutfen cvp tesekkürler

  1. Admin dedi ki:

   genelde 2 yıl baz alınır..