POMEM

25. Dönem POMEM 10 Bin Polis Alımı

25. Dönem POMEM 10 bin polis alımı sayesinde Emniyet Teşkilatı kadrosunu iyice genişletmeyi planlamaktadır. İçişleri bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Polis Teşkilatı içerisine 10 bin yeni kişinin daha alınacağını belirtti. Alınacak olan polislerin ardından yeni polislerin yetişmesi için de PMYO ve POMEM okullarına alımların son gaz devam edileceği belirtildi. POMEM ve PMYO hakkında bilgiler edinmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

25. Dönem POMEM Alımları

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yanıtladığı sorular arasında 25. Dönem POMEM alımlarına ilişkin cevapları da eksik etmedi. Gazetecilerin sorduğu 25. Dönem POMEM alımları hakkında cevabı polis adaylarını çok sevindirdi. 25. Dönem POMEM 10 bin polis alımı yapılacağını belirtti. 24. Dönem POMEM alımlarında kadınlara yönelik alımların çok fazla olduğunu görmüştük. Alım amacı ise şahsen başvurularda daha güler yüzlü ve ilgili personel yetiştirmenin yanı sıra ülkemize başarılı kadın polisler kazanmaktı.

25. Dönem POMEM Başvuruları Ne Zaman?

Polis adayları 10 bin polis alımının verdiği sevinçle hazırlıklarına devam ederken akıllarında oluşan bir soru daha var. 25. Dönem POMEM başvuruları konusunda meraklı olan adaylar için henüz net bir cevap verilmemiştir. Tahminen 24. Dönem POMEM alımlarının tamamen bitiminden hemen sonra yeni dönem başvurulara geçileceği tahmin edilmektedir. Başvurulardan haberdar olmak için sitemizi ziyaret etmeye devam edebilir, güncel duyurulardan haberdar olabilirsiniz.

POMEM Başvuru Renk Körlüğü Açıklaması

Bakan Soylu için yöneltilen sorulardan birisi de renk körlüğü konusu oldu. Süleyman Soylu bu konu üzerine birçok talep aldıklarını ve çeşitli çalışmalar başlatıldığı açıkladı. Fakat çalışmalar henüz netlik kazanmadığı için detaylı açıklamada bulunmadı. 25. Dönem POMEM renk körlüğü konusunda farklı şartlar bizleri bekliyor olabilir.

2019 PMYO Polis Alımları Başladı

ÖSYM’nin gerçekleştirdiği sınavların sonuca ulaşması ve tercihlerin yapılmasının ardından da PMYO alımları başlamış bulunmaktadır. Bu sene PMYO okuluna toplamda 2500 aday alınacak. 2500 aday içerisinden 2250 erkek olurken, 250 de kız olacak. Emniyet Teşkilatı şehitleri veya vazife malullerinin eş ve çocukları bu kontenjanın dışında olacaklardır. Yani ilgili kişiler kontenjandan yer doldurmayacaklardır.

2019 PMYO başvurusu yapmak için de TYT sınavından en az 250 puan almış olmanız gerekiyor. Bu 250 puanın okul puanı eklenmeden hali olması gerekmektedir. Yani TYT ham puanı 240 olup, okul puanı ile 250’yi geçenler PMYO için başvuru yapamazlar.

25. Dönem POMEM 10 bin polis alımı hakkında sizler için güncel bilgileri aktarmaya devam edeceğiz. Sitemizi sık kullanılanlar bölümüne ekleyip kolayca takipte kalabilirsiniz.

2019 – POMEM Eğitiminde Hangi Dersler Var?
2019 – POMEM İçin Kaç Kişi Alınacak?
Pomem Yaşı 32 Olsun Gündemde!
POMEM Siyasi Parti Üyeliği Silme

Polis

Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Polis alımında diş yapısı nasil olmalı. Benim alt çenem biraz önde 4 diş eksik . Diyelim ki sıkıntı yarattı bu durum tel taksam kabul edilirmi.

  2. Polislik sinavlarina girdik ay oldu bi liste aciklanacak! Hersey sistemsel degil mi arkadas neyin bekleyisi bu insani cileden cikarirlar yahu ?☹

  3. Sizce 25. Donem polis alımlarında renk körlüğü kalkar mi çünkü %10 luk kısmı kalmıştı o da 25 döneme yetişir mi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu