25. Dönem PÖH – Polis Özel Harekat Başvuruları Ne Zaman?

11.09.2019
852
A+
A-
25. Dönem PÖH – Polis Özel Harekat Başvuruları Ne Zaman?

25. Dönem PÖH – Polis Özel Harekat başvuruları ne zaman sorusu birçok PÖH adayının aklına takılmış bir sorudur. Bildiğiniz üzere PÖH başvurusu yapabilmek için öncelikle POMEM veya PMYO okullarını başarılı bir şekilde bitirmeniz gerekmektedir. Buradan elde ettiğiniz diploma PÖH olma şansını elde edebilirsiniz. 25. Dönem PÖH başvuruları detaylarına ilişkin yazımızın devamını okuyabilir, bilgi sahibi olabilirsiniz.

25. Dönem PÖH Başvuruları

25. Dönem PÖH başvuruları için kişilerin öncelikle POMEM okulundan mezun olmaları gerekmektedir. PÖH alımları POMEM mezunlarından yapılır. Bu seçenek aynı zamanda PMYO okuyanlar için de sunulur. Eğitim göreceği süre boyunca PÖH üzerine eğitim almak istediğinizi belirttiğinizde çizginiz ona göre çizilmektedir. Normal polis memurlarına nazaran daha sıkı eğitimlerden geçecek ve hayatınızda hiç zorlanmadığınız kadar eğitimlerde zorlanacaksınız. PÖH yani Polis Özel Harekat bildiğiniz üzere daha tehlikeli görevlerde yer almaktadır. Bunun için de daha sıkı bir eğitim gerekmektedir. 25. Dönem PÖH başvuruları demek 25. Dönem POMEM başvuruları demekle aynı anlamı taşımaktadır. 25. Dönem POMEM başvurularına ilişkin detaylar da yine yazımızın devamında yer alacaktır.

PÖH Başvuru Şartları Nelerdir?

25. Dönem PÖH başvuru şartları arasında henüz netleşen bir bilgi yoktur. Fakat genel geçer bilgileri vermek gerekirse PÖH olmanız için herhangi bir KPSS şartı yoktur. Lise mezunları PÖH olmak için yeterli okul düzeyine sahiptirler. Aynı zamanda PÖH için başvuruda bulunacak adayların 28 yaşından gün almaması gerekmektedir. Yine terhis tarihiniz ile başvuru yaptığınız tarih arasında en az 3 yıl bir sürenin bulunması gerekmektedir. Bu şartlar yeni başvuru dönemi ile değişiklik gösterebilir. Resmî açıklama üzerine tekrardan sizlerle PÖH başvuru şartlarını detaylı olarak paylaşacağız.

25. Dönem PÖH Başvuruları Ne Zaman?

25. Dönem PÖH başvuruları için öncelikle 24. Dönem POMEM eğitimlerinin tamamlanması gerekmektedir. Bu her yıl aynı şekilde devam etmiştir. Bir eğitim bittikten sonra diğer eğitim alınır. Dolayısı ile 25. Dönem POMEM başvuruları için henüz net bir açıklama yapılmamıştır. Tahminler doğrultusunda 25. Dönem PÖH başvuruları için Eylül ayının ikinci haftasını beklemek zorunda kalacağız. Bu süre Eylül ayının son haftasını da bulabilir. Yoğunluk ve önceki eğitimin tamamlanmasında meydana gelebilecek aksilikler hesaba katılmalıdır.

2019 – Polis Özel Harekat Kıyafetleri Nelerdir?
2019 – PÖH Bayan Aday Alınacak Mı?
İlkokul Mezunu PÖH Olabilir mi?
2019 – PÖH Maaşları
2019 PÖH Yaş Şartı ve Hesaplama

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Gaffar dedi ki:

    10 bin alim ne zaman olur öngörüsü olan var mı?

  2. ern dedi ki:

    Artık PÖH alımı olmayacak deniyordu, bu gerçek mi? gerçekten alım olacak mı? 🙂