24. Dönem POMEM Sınav Sonuçları Geldi

14.09.2019
597
A+
A-
24. Dönem POMEM Sınav Sonuçları Geldi

24. Dönem POMEM sınav sonuçları 2019 açıklandı ve adaylara Polis Akademisi üzerinden duyuruda bulunuldu. Bildiğiniz geçtiğimiz aylarda 24. Dönem POMEM giriş sınavı uygulanmıştı. Sınava girmeyi başaran adaylar sonuçlarını merakla beklemekteydi. İlgili sonuçlar kısa süre içerisinde Polis Akademisi tarafından değerlendirilip resmî olarak ilan edildi. Bu yazımızda sizlere lisans ve ön lisans düzeyindeki sonuçlara ulaşmanız için gerekli bilgileri sunacağız.

24. Dönem POMEM Sınav Sonuçları 2019

24. Dönem POMEM girişinin heyecanını yaşayan adaylar nihayet bu meraka bir son verebilecekler. 12 Eylül 2019 tarihinde Polis Akademisi duyurular kısmından adaylara sonuçları duyurdu. İlgili yazıda lisans ve ön lisans için ayrı sonuç öğrenme adresleri bulunuyor. Yazımızın en alt kısmından hızlı bir şekilde Polis Akademisi’nin yayınladığı sonuç linklerine ulaşabilirsiniz.

24. Dönem POMEM Giriş Sınav Sonuçları

24. Dönem POMEM giriş sınav sonuçları açıklandığında numarasını doğru yazan adaylara aynı zamanda SMS ve e-posta bildirimi de yapıldı. Asil olarak giriş sınavını kazanan kişiler yeni bir duyuru sonrasında başvurularını yapmaya gidecekler. Asil listeden kayıt yaptırmayanlar olacağı için aynı zamanda yedek liste de belirlendi. Yedek listesinde olanlar ümidini kesmeden bekleyebilirler. Fakat öncelikle asil liste kazananlarının işlemlerini bitirmesi gerekecek. Ardından yine sitemizde yedek listelerin sonuçlarına ilişkin duyuruları görebileceksiniz. 24. Dönem POMEM sınav sonuçları 2019 açıklandı yazımızın devamında Polis Akademisi tarafından yayınlanan resmî duyuruya göz gezdirebilirsiniz.

Polis Akademisi Tarafından Yapılan Resmî Duyuru

“24.Dönem POMEM Giriş Sınavı sonuçları açıklanmıştır. Adaylara sonuçlar, posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla bildirilmeyecek olup, resmi internet sitemiz üzerinden ilan edilen sonuçlar tebligat niteliğindedir.

Yedek planlamalara ilişkin sonuçlar da resmi internet sitemizde açıklanacak, yedek olarak planlanan adaylara posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır. Bu nedenle sınav sonucunda yedek olarak belirlenen adayların yapılacak yedek planlamalar ile ilgili olarak resmi internet sitemizi takip etmeleri gerekmektedir.

Tüm adaylara ilanen duyurulur.”

Lisans düzeyindeki kişiler için sınav sonuçlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Ön lisans düzeyindeki kişiler için sınav sonuçlarına buradan ulaşabilirsiniz.

24. Dönem POMEM Sözlü Mülakat ve Bazı Tavsiyeler
24. Dönem POMEM Parkuru Nasıl Olacak?
2019 – POMEM Eğitiminde Hangi Dersler Var?

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Yedek dedi ki:

    71. Yedeğe gelme ihtimali var mı acaba lisanslardan