24. Dönem POMEM Sınav Giriş Belgeleri Yapılacaklar!

17.05.2019
A+
A-
24. Dönem POMEM Sınav Giriş Belgeleri Yapılacaklar!

24. Dönem POMEM başvuruları bildiğiniz üzere kısa bir süre önce başvuruya açılmıştı. 24. Dönem POMEM için yalnızca kadın adaylar başvurularını yapabiliyorlardı. Başvurularını yapan adaylar arasında onay alan kişilerin yazılı sınava giriş yapacakları 24. dönem POMEM sınav giriş belgeleri açıklandı. Polis Akademisi yayınlamış olduğu duyuruda belgelere ilişkin detayları paylaştı ve hem lisans hem de ön lisans adayları için giriş belgelerinin bağlantı adreslerini paylaştı. Bu yazımızda siz de Polis Akademisi tarafından yayınlanan resmî duyuruyu görebilecek, sınava giriş belgenizi sorgulamak için gerekli bağlantı adresine yazının en alt kısmından ulaşabileceksiniz.

24. Dönem POMEM Alımları

Kısa bir süre önce 24. Dönem POMEM alımlarına ilişkin duyurular çıkmıştı ve hemen ardından başvurular adaylara açılmıştı. Fakat bu dönem POMEM için sadece kadın adayların başvurabildiği bir dönemdi. 24. Dönem için alınacak kadın personel sayısı ise 3000 olarak belirlendi. 3000 aday arasından 2500 kişi lisans 500 kişi de ön lisans diplomaları ile POMEM okuluna kabul görecekler. 24. Dönem POMEM sınav giriş belgesi açıklandı konumuz ile siz de başvuru yaptıysanız sınava gireceğiniz yeri kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Polis Akademisi Resmî Duyurusu

“24. Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) Giriş Sınavına Katılacak Adayların Ön Sağlık Kontrolü ve Fiziki Yeterlilik Sınav Merkezleri ile Tarihleri Açıklandı.

24. Dönem POMEM Giriş Sınavı kapsamında adaylar şahsen başvuru ve evrak teslimi işlemlerini gerçekleştirecekleri, aday değerlendirme ve seçme sınavına katılacakları başvuru ve sınav merkezlerini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir.  İlan edilen sınav tarihi ve sınav merkezinde adaylara ön sağlık kontrolü ve fiziki yeterlilik sınavı uygulanacaktır. Bu aşamalardan başarılı olan adayların mülakat sınavı tarihi ve sınav merkezi ilerleyen süreçte açıklanacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav giriş duyurusu tebliğ niteliğindedir.

Sınav sonuçları sınav işlemleri sona erdikten sonra Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sayfası www.pa.edu.tr adresinden adaylara duyurulacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav sonuç duyurusu tebliğ niteliğindedir. 

Adaylar Sınav Merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir.”

Ön Lisans Mezunu Adayların Sınava Giriş Belgeleri

Lisans Mezunu Adayların Sınava Giriş Belgeleri

2019 – POMEM Eğitiminde Hangi Dersler Var?
2019 – Kadın Polis Alımı(POMEM)
25. Dönem POMEM Alımı Sayısı Açıklandı
23.Dönem Pomem Mülakat Anıları


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. blank Pomem bayan dedi ki:

    Yazili sinav derken????