24. Dönem POMEM Sınav Duyurusu

27.03.2019
A+
A-
24. Dönem POMEM Sınav Duyurusu

Kadın polis adayları için müjdeli haber Polis Akademisi tarafından geldi. Polis Amirlikleri merkezlerine yapılan müracaatlarda başvuru yapacak olan vatandaşlar için güler yüz ilkesini benimsemek isteyen Emniyet Genel Müdürlüğü bu kapsamda büyük oranda bir kadın polis memuru alımı yapacak. Alım yapılacak olan kadın polis memurları müracaat aşamasında vatandaşlar ile ilgilenecek ve hoşgörü içerisinde müracaat işlemlerini müracaat günlerinde halledecekler. Diğer zamanlarda ise polislik görevlerine devam edecekler. Alınacak olan kadın polis memurları 24. Dönem POMEM sınav duyurusu kapsamında yapılacak. Öncelikle eğitimden geçecekler ve POMEM mezunu olarak polisliğe atanacaklar. Duyuruya Polis Akademisinin yaptığı şekilde tam olarak yazının devamından ulaşabilirsiniz.

POMEM Kaç Kadın Polis Alacak?

POMEM müracaat aşamalarında vatandaşlara güler yüzlü olmak ve bu aşamaları tartışma çıkmadan tamamlamak için kadın polis alacağını açıkladı. Bu adaylar POMEM üzerine başvuru yapacaklar ve polis olma yolunda ilerleyecekler. Alınacak kadın polis adayı sayısı ise İçişleri Bakanlığı tarafından 2500 olarak belirlenmiştir. 81 ilde 700 merkezde yeni faaliyete giren “Güven Masası” bünyesinde çalışarak polislik mesleğini yerine getirecekler. 24. Dönem POMEM sınav duyurusu alt başlıkta orijinal hali ile bulunuyor. Alım şartı olarak POMEM için ön lisans mezunları da başvuru yapabiliyordu. Fakat alınacak olan 2500 kadın polis memuru için lisans mezunu şartı aranacak. Lisans mezunu olan kadın adaylar başarılı bir şekilde buraya başvurularını tamamlayabilirler. 24. Dönem POMEM sınav duyurusu içerisinde tüm detaylar mevcuttur.

2500 Kadın Polis Alımı Hakkında Resmî Duyuru

blank

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Makamının talimatlarıyla, Polis Merkezi Amirliklerine müracaat için gelen vatandaşlarımızla en üst düzeyde iletişim kurulması ile taleplerin etkin ve hızlı bir şekilde alınması amacıyla vatandaşların güler yüzle, güven verici ve beklentilere odaklanan bir şekilde karşılanarak hem Polis Merkezi Amirliklerindeki, hem de Polis Merkezleri Amirlikleri dışındaki iş ve işlemlerle ilgili bilgilendirme ve yönlendirmenin yapılabilmesi için 81 il 700 Polis Merkezi Amirliğinde “Polis Merkezi Amirliği Etik Davranış İlkeleri” doğrultusunda “Güven Masası”  uygulaması hayata geçirilmiştir.

Bu kapsamda, başta Polis Merkezi Amirliklerimizde olmak üzere, benzer kapsamdaki diğer birimlerimizin iş ve işlemlerine katkı sağlamak amacıyla lisans mezunu 2.500 kadın Polis Memuru adayı alınacaktır. Ön başvuru tarihleri ve sınava ilişkin esaslar Polis Akademisi Başkanlığı internet sitesinden ilan edilecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

2019 KPSS Sınav Tarihi ve POMEM-PAEM Başvuruları

2019 – POMEM Başvuru Şartları ve Alımları
24. Dönem POMEM Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 13 YORUM
 1. Avatar Murat dedi ki:

  Abi konuyla alakası yok ama cok merak ediyorum abi ben 23.donem pomem ogrencisiyim intibak egitimini mersinde gordum fakat balikesir pomeme nakil oldum benim bursada amcam var hafta sonu evci iznine cikabilme sansim var mi?

 2. Avatar Merve dedi ki:

  Admin bu 2500 lisans mezunu arasından alınacak bayanların yaş şartı yine aynı mı olur? Biraz yükselme ihtimali var mı

  1. Admin Admin dedi ki:

   evet…

   1. Avatar Merve dedi ki:

    Hangisine evet? Yükselme ihtimaline mi?

  2. Avatar Yeliz dedi ki:

   selam; benim yanağımda küçüklükten kalma gözle görülür bi ameliyet izi var yaklaşık 5-6 cm kadar. bu engel olur mu??

   1. Admin Admin dedi ki:

    evet…

 3. Avatar Merve dedi ki:

  Yaş şartının biraz yükselme ihtimali var mı anlamadım

  1. Admin Admin dedi ki:

   hayır…

 4. Avatar nuri dedi ki:

  admin 24.dönem neden erkek alımı yokk
  artık kısıtlamayamı gdiliyor akedemide alımlarda
  25 döenm için alımlar nasıl olur sizce yine böyle azmı olur

 5. Avatar Zeyno dedi ki:

  Kpss önlisans alımı da eklendi buna benim kpss puanım 71 sizce şansım olur mu?

  1. Admin Admin dedi ki:

   yeterli olur…

   1. Avatar Zeyno dedi ki:

    Parkurda ve mülakatta kaç yapmak gerekir peki asile girmek için

 6. Avatar Mahmut Tuncer dedi ki:

  24. dönem POMEM alımları sadece KADIN mı olacak ? Arkasından gelecek 25. dönem 10.000 kişi yine erkek ağırlıklı şekilde sıradan alım mı olacak ?