24. Dönem POMEM Aday Memur Sonuçları Açıklandı

28.03.2020
A+
A-
24. Dönem POMEM Aday Memur Sonuçları Açıklandı

24. Dönem POMEM aday memur sonuçları açıklandı ve resmî duyuru kısa zaman önce pa.edu.tr adresinden yapıldı. Bildiğiniz üzere Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine personel yetiştirmek için POMEM adı altında eğitim veren kurum bulunuyor. POMEM üzerinde polis adayları 2 yıl boyunca donanımlı bir şekilde yetiştirilerek yine EGM bünyesinde memur olarak işe başlıyor. Tabii POMEM’den mezun olmak hemen polis olabileceğiniz anlamına gelmemektedir. POMEM eğitimi sonunda mezun uygulama sınavı düzenlenmekte. Bu sınavdan sonra yaptığınız dereceye göre aday memur statüsüne giriyor ve polisliğe bir adım daha yaklaşıyorsunuz.

Duyurusu yapılan konu da aday memurların sonuçlarının açıklanmasıdır. 24. Dönem POMEM aday memur sonuçları açıklandı ve adaylar turkive.gov.tr üzerinden e-devlet şifreleriyle sonuçlarına kolayca ulaşabilir duruma geldi. Yazımızın en alt kısmında sonucunuzu öğrenmek için pa.edu.tr’nin yayınladığı sonuç adresini görebilirsiniz.

Polis Akademisi Tarafından Yayınlanan Resmî Duyuru

“24. Dönem POMEM’lerden Mezun Olan Öğrencilerin Dikkatine

24. Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüklerinde eğitim-öğretim süresini başarıyla tamamlayıp, 24-26 Mart 2020 tarihleri arasında yapıla polis memurluğu kadrosuna aday memur olarak atanacaklara uygulanan sınav sonuçlarına aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.”

Sınavlar 24-26 Mart 2020 Arasında Yapılmıştı

Polis Akademisi resmî duyurusundan da göreceğiniz üzere aday memur olmak için yapılan sınavların tarihi 24-26 Mart 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilmişti. POMEM eğitimini tamamlayan adaylar girdikleri sınavların sonucunu artık öğrenebilmektedirler.

Bundan sonraki aşamalar için Polis Akademisi üzerinden gelecek açıklamaları takip edebilirsiniz. Eş zamanlı olarak polisnoktasi.com site adresimiz üzerinde de Polis Akademisi üzerinden gelen resmî açıklamaları kolay ve anlaşılır bir şekilde sizlerle paylaşmaktayız.

24. Dönem POMEM aday memur sonuçları açıklandı başlığımız altında merak ettiklerinizi yorum kısmından iletebilirsiniz.

24. DÖnem POMEM aday memur sonuçları sınav sonucunuzu öğrenmek için tıklayın.

27. Dönem POMEM Alımı
2020 – POMEM İçin Kaç Kişi Alınacak?
2020 – Kadın Polis Alımı(POMEM)


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.