POMEM

24. Dönem Kadın POMEM Sınavı Kılavuzu ve Başvurusu

24. Dönem POMEM giriş sınavı kılavuzu ve başvurusu an itibari ile Polis Akademisi tarafından yayınlanmış durumdadır. Daha önce yayınlamış olduğumuz haberlerde POMEM 3000 kadın personel alacağını belirtmiştik. Ön başvuru tarihlerinin verilmesi üzerine başvuru yapacağınız yer henüz belli değildi. Polis Akademisi tarafından yayınlanan son haberde ise artık başvuruların adresi belli oldu ve 08 Nisan – 22 Nisan 2019 arası ön başvurular başladı. Yapılan önemli açıklamada adayların kılavuzu okumadan kesinlikle para yatırmaması söylendi. Yazının en alt kısmında lisans ve ön lisans olacak şekilde ayrı ayrı başvuru linklerini ve kılavuzun adresini görebileceksiniz.

24. Dönem POMEM Sınav Ücreti Ne Kadar?

İnternet üzerinden başvuru yapacak olan kişilerin ön başvuru esnasında yatıracak ücret tutarı da belli olmuştur. Adaylar sınava girebilmek için 130 TL 24. Dönem POMEM Ücreti ödeyecekler. Sınav ücretini yatırmayan veya ücreti yatırsa da ön başvuru yapmayan adayların kesinlikle başvuruları değerlendirilmeyecek ve yatırdıkları ücreti geri alamayacaklar. Kılavuz üzerinde tüm detaylı bilgileri öğrenebilir ve paranızı hangi durumlarda geri alamayacağınızı öğrenebilirsiniz. 24. Dönem POMEM Giriş Sınavı Kılavuzu ve başvurusu kapsamında gerekli olan belgeleri de alt başlıkta bulabilirsiniz.

24. Dönem POMEM Başvurusu Gerekli Belgeler

24. Dönem POMEM başvuru gerekli belgeler de kılavuz üzerinde yer almaktadır. Adayların yanlarında getirecek olan belgeler ve İnternet üzerinden doldurulacak belgelerin talimatına kolay bir şekilde ulaşabilirler. Polis Akademisi tarafından yayınlanan ve ne yapmanız gerektiğinizi gösteren yazı alt kısımdadır. Adayların iki aşamada oluşacak belgeleri doldurması ve yanında getirmesi gerekecektir. Ön başvuru esnasında size sorulan alanları dolduracaksınız ve başvurunuzu tamamlayacaksınız. Ön başvurudan sonra çağırılan adayların yanında getirmesi gerektiği belgeler ise aşağıda detaylı olarak belirtilmiştir. 24. Dönem POMEM giriş sınavı kılavuzu ve başvurusu için yazının en altından gerekli adreslere ulaşabilirsiniz.

İnternetten ön başvuru yapan ve şahsen başvuru ve sınav için çağrılan adayların getirmesi gereken belgeler;

 • T.C. kimlik numarası yazılı beyanı, (sınav başvuru dilekçesinin ilgili bölümüne aday 11 haneli T.C. kimlik numarasını ve bu kimlik numarasının kendisine ait olduğunu el yazısı ile ilgili satıra yazacaktır.)
 • Sınav başvuru dilekçesi, tam ve eksiksiz olarak doldurulacaktır. (sınav giriş belgesi yayınlandığı tarihte, sınav başvuru dilekçesi www.pa.edu.tr adresinden indirilecektir.)
 • Aday Sağlık Bilgi Formu, tam ve eksiksiz olarak doldurulacaktır. (Sınav giriş belgesi yayınlandığı tarihte, aday sağlık bilgi formu www.pa.edu.tr adresinden indirilecektir.)
 • Adayların Fiziki Yeterlilik Sınavı Parkuruna Katılmasına Engel Sağlık Probleminin bulunmadığına dair beyanı, (sınav giriş belgesi yayınlandığı tarihte, söz konusu evrak www.pa.edu.tr adresinden indirilecektir.)
 • Mezuniyet bilgisi mezun olduğu üniversite tarafından YÖK sistemine işlenmemiş olan adaylar diploma veya geçici bitirme belgesinin aslı ve fotokopisini getirecektir. Diğer adaylar mezuniyetine ilişkin herhangi bir belge getirmeyecektir. (Mezuniyet bilginizin YÖK Sistemine işlenip işlenmediğini e-Devlet’ten kontrol edebilirsiniz.) (Yabancı ülkeden alınan ön lisans, lisans diplomaları YÖK Başkanlığından alınan denklik belgesi ile birlikte kabul edilecektir.)
 • Son bir yıl içinde çekilmiş dört adet biyometrik fotoğraf,
 • Kendisi ve evli ise eşinin sabıka kaydı olmadığını ifade eden yazılı beyanları, (sınav başvuru dilekçesinin ilgili bölümüne aday kendi el yazısı ile kendisinin ve evli ise eşinin sabıka kaydı durumunu yazacaktır.)
 • Yaş düzeltmesi yaptıranlar için yaş düzeltme belgesi, (Eğer yaş tashihi yaptırmış iseniz, yaptırdığınız yaş tashihinin tarihini gün-ay-yıl olarak yazınız. Kesinleşmiş Mahkeme Karar tarihi yazılacak ve tasdikli mahkeme kararı başvuru sırasında teslim edilecektir.)
 • Emniyet Teşkilatı Personeli Şehit veya Vazife Malulü olanların Eş veya Çocuklarından, Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Dairesi Başkanlığınca verilen şehitlik veya vazife malullük belgesinin Kurumca onaylı örneği,
 • Sınav Giriş Belgesi,

UYARI: Aranılan nitelikleri taşıyan ve istenen belgeleri getiren adayların şahsen başvuruları alınır. Başvuru ile ilgili olarak istenen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuruları geçersiz sayılır.

24. Dönem POMEM Başvuru Kılavuzu için tıklayın

Ön lisans başvurusu için tıklayın

Lisans başvurusu için tıklayın

2019 – Kadın Polis Alımı(POMEM)
25. Dönem POMEM Alımı Sayısı Açıklandı
23.Dönem Pomem Mülakat Anıları

Polis

Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Makaleler

5 Yorum

 1. merhabalar. ben ön lisans son sınıf öğrencisiyim. en geç haziranın 15 i diplomayı alacam. bu pomem bayan alımına başvuru yapabilir miyim?

 2. İyi günler. Lisans puanım 63 şansımız azmı? Mülakatta çok yüksek mi almak lazım? teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu