23. Dönem POMEM Mülakat Yerleri ve Tarihleri

18.01.2019
1.711
A+
A-
23. Dönem POMEM Mülakat Yerleri ve Tarihleri

Geçtiğimiz haftalarda POMEM giriş için hak kazanan adayların belli olduğunu duyurmuştuk. Bu kapsamda mülakat sınavına giriş hakkı elde eden adayların sınav yer ve tarihleri belli oldu. Polis Akademisi tarafından yapılan resmî duyuru ile adaylar mülakat sınavı için tarih ve yerlerini öğrenebilecekler. 23. Dönem POMEM mülakat giriş sınav yerleri ile tarihleri için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

POMEM Mülakat Giriş Sınav Tarihleri

POMEM yani Polis Meslek Eğitim Merkezleri için şahsen başvurusunu tamamlayıp, sağlık kontrolünden geçenler mülakat sınavına hak kazanıyorlar. Dolayısı ile bu adımları başarılı bir şekilde geçen kişiler Polis Akademisi tarafından yapılan bu duyuruyu dikkatlice okumalı. Sınav tarih ve yerleriniz açık bir şekilde belirtilmiştir. Bu kapsamda lisans mezunu ve ön lisans mezunu adayların birlikte olmak üzere sınav yer ve tarihlerini e-devlet kapısından öğrenebileceksiniz. Yazının en alt kısmında sınav yeri sorgulama linkini bulabilirsiniz.

Polis Akademisi Tarafından Yapılan Resmî Duyuru

23. Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) Mülakat Giriş Sınavına Katılmaya Hak Kazanan Adayların Sınav Yerleri ile Tarihleri Açıklandı.

23. Dönem POMEM Giriş Sınavı kapsamında şahsen başvuruları kabul edilip, ön sağlık kontrolü ve fiziki yeterlilik sınavı aşamasında başarılı olarak Mülakat Sınavı aşamasına girmeye hak kazanan adayların Mülakat Sınavına nerede ve hangi tarihte alınacaklarını T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir.  Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav giriş duyurusu tebliğ niteliğindedir.

Adaylar Mülakat Sınavına gelirken “Sınav Giriş Belgesi” ve “Nüfus Cüzdanı”nın aslını yanlarında getireceklerdir. Ayrıca Sınav Giriş Belgesi üzerinde belirtilen sınav tarihi ile sınav yerinde hazır bulunacaklardır. 

Mülakat Sınavı sonuçları ileriki bir tarihte Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sayfası www.pa.edu.tr adresinden adaylara duyurulacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav sonuç duyurusu tebliğ niteliğindedir.

Adayların Sınav Merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmaları yasaktır.

LİSANS MEZUNU ADAYLARIN SINAV GİRİŞ BELGESİ
ÖNLİSANS MEZUNU ADAYLARIN SINAV GİRİŞ BELGESİ

23. Dönem POMEM Sözlü Mülakatta Neler Sorulur?
24. Dönem POMEM Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?
2019 POMEM ile Nasıl Polis Olunur, Başvuru Şartları Nelerdir ?
2019 – POMEM Maaşları Ne Kadar ?

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 18 YORUM
 1. berk dedi ki:

  Benim askerlik 2020 / ocak ayında temmuz 14 de yapılacak kpss sınavından sonraki alımlarda askerlik sıkıntı olur mu

  1. Admin dedi ki:

   hayır..

 2. Mustafa dedi ki:

  Kastamonu da gireceğim.Daha önce giren arkadaşlar biraz bilgilendirme yaparsa seviniriz.

 3. gs dedi ki:

  konya ereğli mülakat

 4. Zoom dedi ki:

  2018 kpss önlisans geçerli puan aldım ve 24.donem bekliyorum ama önceki başvuru şartlarında 2016 önlisans kpss puanı geçerli diyor bildigim kadarıyla kpss puanı 2 sene geçerli oluyor 24. Dönemde 2018 kpss geçerli olacaktır değilmi lütfen cevap verir misiniz

  1. Admin dedi ki:

   muhtemelen olcak çok önemli bir durum olmasa…

 5. Zoom dedi ki:

  Yorum ne kadar sürede yayınlanıyor

 6. Taylannnn dedi ki:

  23.dönem sözlü mülakata kaç kişi girecek

 7. Ömer dedi ki:

  İyi Günler Lise Mevzunuyum Pmyo Girmeyi Pilanlıyorum Ancak Evrakta Sahtecilik Suçumvar Sicilim Temiz Ancak E Okul Sicilimde Var Affedildim Ancak Tamamen Silinmedi Sizce Alımlarda Karşıma Sorun Olarak Çıkarmı Teşekürler
  NOT : PMYO Ankarayı Aradım Başvuru Şartlarına Bak Orda Yazar Şartlar Orda E okula Bakılacak Yazmıyor Yani Yinede İçim Rahat Etsin Diye Sizede Sorim Dedim 🙂

  1. Admin dedi ki:

   güvenlik soruşturmaları gizli yürütülüyor….net bilgi veremeyiz…

 8. Hüseyin dedi ki:

  iyi günler ben ön lisans mezunuyum Kpss Girmeden Polislik mülakat larına girmek istiyorum mümkünmüdür ?

  1. Admin dedi ki:

   hayır….

 9. Taha dedi ki:

  ben üniveriste birinci sınıfım üni sınavına birdaha giricem pöh olmam mümkünmüdür nasıl olacak.

  1. Admin dedi ki:

   evet….

 10. ahmet dedi ki:

  abilerim ben lise son sınıf öğrencisiyim tyt sınavıyla birlikte pmyo yada pomem taban puanlarını öğrenebilirmiyim sizlerden lütfen

  1. Admin dedi ki:

   tyt 260
   pomem için
   önlisans 70
   lisans 60

   1. Ahmet dedi ki:

    Peki abi tyt de 260 alıp pomem yada pmyo ya gidip kaydımı yaptiricam degilmi peki pmyo yada pomem bitirince direk polis mı olucam

    1. Admin dedi ki:

     pmyo ya sadece lise mezunları başvuru yapabilir…evet direk polis oluyorsunuz..