23.Dönem POMEM Giriş Sınavı Sonuçları

14.03.2019
A+
A-
23.Dönem POMEM Giriş Sınavı Sonuçları
 1. Dönem POMEM giriş sınavı sonuçları an itibari ile açıklanmış bulunmaktadır. Geçtiğimiz aylarda başvurusu alınan ve sınavı yapılan POMEM için adaylar merakla bekleyiş içindeydi. Nihayet meraklı bekleyişlerin yerini heyecanlı sonuç ekranları almış durumdadır. Sonuçlarınızı e-devlet üyeliğiniz ile giriş yaparak görüntüleyebilirsiniz. Giriş sınavı sonuçlarının yanı sıra yedek listeler de hazırlanmış durumdadır. Kazanan veya yedek olan adaylar SMS veya e-posta yolu ile bilgilendirilmeyecek olup, sonuçları görmek isteyenlerin Polis Akademisi üzerinden duyurular kısmını takip etmesi gerekecektir. Sizler için duyuru kısmını güncel olarak takip edip sitemizde en son haberleri, duyuruları yayınlamaktayız. Bizi takipte kalarak daha hızlı ve daha kolay bir şekilde sonuçlardan haberdar olabilirsiniz.

blank

Polis Akademisi Resmî Duyuru Yayınladı

 1. Dönem POMEM giriş sınavı sonuçları için pa.edu.tr sitesi üzerinde resmî bir yazı yayınlandı ve adayları detaylı şekilde bilgilendirecek bir metin ekledi. Metnin alt kısmında ise adayların sonuçlarını öğrenebileceği link adresi yer alıyor. 23. Dönem POMEM sınav sonuçları için yazımızın en altındaki kısımdan siz de ilgili adrese yönlenebilirsiniz. Yayınlanan resmî yazıyı alt tarafta eksiksiz bir şekilde okuyabilirsiniz.

23.Dönem POMEM Giriş Sınavı sonuçları açıklanmıştır. Adaylara sonuçlar, posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla bildirilmeyecek olup, resmi internet sitemiz üzerinden ilan edilen sonuçlar tebligat niteliğindedir.

Yedek planlamalara ilişkin sonuçlar da resmi internet sitemizde açıklanacak, yedek olarak planlanan adaylara posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır. Bu nedenle sınav sonucunda yedek olarak belirlenen adayların yapılacak yedek planlamalar ile ilgili olarak resmi internet sitemizi takip etmeleri gerekmektedir.

Tüm adaylara ilanen duyurulur.”

Kazanan Adayları Şimdi Ne Bekliyor?

Kazanan adaylar artık mülakat aşamalarına geçme hakkını elde etmişlerdir. Burada fiziki yeterlilik testi uygulanacak ve giriş sınavından aldığınız puanlara ekleme yapılarak genel bir başarı puanı belirlenecek. Bu puan ile adaylar sıralanacak ve en başarılı olan kişiden itibaren alımlar başlayacak. Öncelikle adaylara ön sağlık kontrolü yapılacak, ardından fiziki yeterlilik testi yer alacak. Bunları başarı ile geçen kişiler mülakat sınavına girecekler. Mülakat sınavı ise;

 • Konu hakkında bilgi düzeyi,
 • Kendisinden istenileni kavrama,
 • Özgüveni,
 • İfade etme yeteneği,
 • Beden dilini kullanma becerisi,

Aşamalarından oluşacak. Bu aşamaları başarılı bir şekilde geçen kişilerin toplam puanı hesaplanacak. Adaylar başarı sıralarına göre asil ve yedek listelerinde yer alacaklar.

SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

2019 – POMEM Başvuru Şartları ve Alımları

24. Dönem POMEM Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. blank Fatih dedi ki:

  Merhaba,
  23. Dönem pomem alımında açıklanan 15 bin adayın alınması için sonuçlarda kontenjanın tam olarak doldurulamadığı, maksimum 11.000-12000 adayın alınabildiği konusunda söylentiler var. Bu konu hakkında bilginiz var mı? Ve aynı zamanda bu alımda yedek planlama sıralamasının sadece önlisans kadın adaylarda yapıldığını gördük. Yani lisans erkek adaylarda sadece “başarılı” ya da “başarısız” sonuçları ile karşılaştık. Sizce yedek alım konusunda tekrar bir açıklama yapılıp, lisans erkek adaylarda alım olacak mıdır? Bu konular hakkında bilgi sahibi iseniz,cevap verirseniz çok memnun olurum. Teşekkürler.