22. Dönem POMEM Polis Alımı

05.03.2018
A+
A-
22. Dönem POMEM Polis Alımı

Polis Akademisi, 2018 yılının ilk polis alımının POMEM(Polis Meslek Eğitim Merkezi) kapsamında yapılacağını 2018 Mart ayı içerisinde polis adaylarına duyurdu. 22. dönem POMEM polis alımı, 10 bin kontenjan ile önümüzdeki günlerde yapılacak. Lisans ve önlisans adaylarının başvurabileceği 22. dönem polis alımına, lise mezunları ise başvuramayacak.

Uzun dönemdir 22. dönemin PÖH olacağı konuşuluyordu. Polis Akademisi, ihtiyaçlar ve planlamalar doğrultusunda bu alımın POMEM kapsamında normal polis memurluğu olmasına karar verdi diyebiliriz. Önümüzdeki aylarda PÖH alımı olması ise ihtimal dahilindedir.

22. Dönem POMEM Polis Alımlarına kim başvurabilir?

Bu alım ile ilgili henüz kesin şartlar belli olmadı. En çok merak edilen iki husus hakkında ise şunları söyleyebiliriz:

KPSS Puan Şartı: Önlisans için KPSS puan şartı yine 70 olacaktır düşüncesindeyiz. Çünkü, önlisans adaylarının başvurusu ve aday kontenjanlarında herhangi bir sorun olmamaktadır.

Lisans adaylarının KPSS puan şartında esneklik yapılabilir. 60 olan baraj puanı daha aşağı değerlere çekilebilir. Bunun nedeni, iki alım döneminde de lisans mezunlarına ayrılan pomem kontenjanlarının %25 boş kalmasıdır.

2016 ve 2017 KPSS puanı olan adaylar bu alıma başvurabileceklerdir.

Yaş şartı: Yaş şartında, bekçilikte yapıldığı gibi esnetilme yapılabilir. Bu konuda kamuoyu talebi var. ilerleyen günlerde bu hususta netleşecektir.

Sağlık şartları: Son sağlık şartları yönetmeliği uygulanacaktır. Renk körlerine yönelik bir değişiklik henüz gündemde yok. Göz problemi olanlar, mülakatlar öncesi lazer operasyonlarını olup sonraki sürece bırakmamalarını tavsiye ederiz. Dövme konusunda kısa kolda gözükmeyen dövme ve izler problem olmayacaktır.

Askerde olanların ve askerlikle ilişiği olanlar başvuruda sorun yaşaması yüksek ihtimaldir.

22. dönem POMEM ilanı ne zaman gelir?

1 ay içerisinde gelmesi muhtemeldir.

Kontenjanlar ne kadar?

22. Dönem için lisans mezunlarından 7.200 erkek, 800 kadın, önlisans mezunlarından 1.800 erkek ve 200 kadın olmak üzere toplam 10.000 öğrenci adayı alınacak.

Hangi sınavlara tabi tutulacağız?

Ön başvurusu kabul edilen adaylar, evrak teslimi ve ön sağlık taraması için polis okullarına davet edileceklerdir. Burada 22. dönem pomem fiziki yeterlilik parkuruna tabii tutulan adaylar, yeterli puanı alırlarsa pomem sözlü mülakatına alınacaktır. Sözlü mülakat ve fiziki parkur aynı gün de olabilir ayrı zamanlarda da yapılabilir.

2 dönemdir POMEM lisans adaylarının kontenjanı %25 dolmamakta. Adaylar, sözlü mülakattan 70 puan alamayıp başarısız olmaktadır. Adaylar sözlü mülakatlara hazırlanmamakta, bu da başarısızlığa neden olmaktadır. POMEM sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için polis adaylarına, içerisinde binlerce gerçek pomem mülakat soru ve cevabı olan polis mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz.


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 224 YORUM
 1. blank muhammet dedi ki:

  Merhaba . 22.dönem pomem alımı başvuru 12-23 mart arası parkur ne zaman olur acaba. Daha 21.dönem alımları yeni oldu onların eğitimi bitmeden mi çağırırlar.21.donem pomem de 1 ay sonra parkur olmuştu yine öyle mi olur

  1. blank Admin dedi ki:

   Çok ara vermezler.

 2. blank rümeysa dedi ki:

  Merhaba dirsegi küçükken cikan bir insanın kolu alciya alınıp yanlış kaynadiysa yani işlevsel sorunu yoksa sadece estetik olarak kemik biraz daha yukarı doğruysa parkurda elenir mi sorun olur mu

 3. blank rümeysa dedi ki:

  Merhaba dirsekte küçükken oluşan bir cikik varsa ve alciya yanlış alınıp yanlış kaynadiysa ama işlevsel sorunu yoksa sadece estetik olarak görüntü bozuksa elenir mi

  1. blank Admin dedi ki:

   Sorun olabilir.

 4. blank Tubis dedi ki:

  Ust 2 disim ve alttakiler yamuk saglik asamasinda sorun cikar mi ? Cok dikkat ediyolar mi bu konuya konusurken disardan belli olmuyo dislerimn yamuk oldugu

  1. blank Admin dedi ki:

   Sorun olmaz.

   1. blank Tubis dedi ki:

    Saglik yonetmeligin de dis bozuklugu olanlar alinmayacak denilms ??

 5. blank Fatih dedi ki:

  Merhaba intibak eğitimi sırasında alınan raporda kıl dönmesi çıkarsa sorun oluyor mu bu elenmeye sebep mıdır ? (Kıl dönmesi var ama ameliyat olunmamış ve herhangi bir rahatsızlık vermiyor )

  1. blank Admin dedi ki:

   Doktor takdirinde.

 6. blank Ayse dedi ki:

  İyi akşamlar, alımlarda esneklik olduğunu ve dövmenin görünen yerde bile olsa belirli cm aralıklarında kabul edileceğini duydum. Bu bilgi doğru mudur?

 7. blank Mario Gomez dedi ki:

  Mülakatlara Gözlükle gitsem sorun olur mu? Gözlerde Miyopiyim . Sağ 3.00 sol 2.75. Ve Ben 2016 Kpss önlisansa girmistim . 72 aldim ancak 2017 Haziran ayinda Lisanstan Mezun oldum ancak Lisans Kpssine hiç girmedim . Önlisans kpss puanim yaniyor mu?başvurabiliyor muyum Pomem’e 12 Martta??

  1. blank FEHMİ ERDOĞAN dedi ki:

   başvuramazsınız

 8. blank Okan dedi ki:

  Merhaba kpss önlisans puanım 66 70 şart aranıyor ama yinede başvuru yapsam bi sakıncası var mı bilgi verirseniz sevinirim.

  1. blank sünşah dedi ki:

   malesef geçersiz olur.boşuna 75 tl ödemiş olursunuz

 9. blank Poyrazz dedi ki:

  Merhaba admin ben şuan lisans mezunuyum elimde önlisans puanım var.başvuruyu lisanstan mı yapabilirm yoksa onlisantan mı bilgi verirseniz sevinirim

 10. blank Çetin dedi ki:

  Merhaba;
  Sizce tahminen mülakatlar ve eğitim ne zaman başlar ?
  Eğitime başlama tarihi paem başvuru zamanına kadar sürebilir mi ?

  1. blank Yunus dedi ki:

   İyi günler 21 . Dönem pomemi kazandım intibak eğitimi sırasında kendi isteğimle istifa ettim. Ama pişman oldum tekrar polis olmak istiyorum. İstifa etmem mülakatta elenme sebebi olur mu

   1. blank Alihan5831 dedi ki:

    Merhaba bu sorunun cevabuni bende araştırıyorum eger cevabini ögrenirsen burda yorumda belirtirmisiniz yunus bey .cevap olarakda bildigim kadariyla sinawa girebiliyorsun ama artik onlarin insiyatifine kalmis bisey güvenlik sorusturmasinda eleyebilirlermiş.

    1. blank Yunus dedi ki:

     Biraz araştırdım istifa edip tekrar kazananlar varmış. Güvenlik sorusturmasinda çıkacağını sanmıyorum sadece mulakat sırasında gorulebilirmis sorarlarsa mantıklı bi aciklama yapin dediler. Sizde mi istifa ettiniz ?

 11. blank Yunus dedi ki:

  İyi günler bazı nedenlerden dolayı istifami verdim. Ve suan pişmanım tekrar polis olmak istiyorum. İstifa etmem mülakat sırasında herhangi bi sorun teşkil eder mi?

 12. blank Cemal dedi ki:

  26 eylül 89 dogumluyum. Basvurabilir miyim. Birde 2018 kpss sinavdan sonrada alım olduğu zaman basvurabilir miyiz?

  1. blank FEHMİ ERDOĞAN dedi ki:

   hayır

 13. blank Salim dedi ki:

  22.dönemin takvimi ne zaman aciklanir 21.donem mezun.olmadan okullara girwbilirmiyiz

 14. blank feyzullah dedi ki:

  69,97036 kpss puanım acaba 70 sayılmaz mı..

 15. blank Ela dedi ki:

  2018 mezunu olacağım KPSS ye daha girmedim temmuzda gireceğim bu sınava basvurabilirmiyim

 16. blank Ela dedi ki:

  2018 mezunuyum kpss ye daha girmedim temmuzda gireceğim bu sınava basvurabilirmiyim

 17. blank Macit dedi ki:

  Bilekteki dikiş izi problem olur mu admin veya tecrübeli arkadaşlar ? Dikkatli bakınca belli olmuyor ve istesem pudrayla kapatabilirim. Oluyorsa mülakatta bunu yapsam anlarlar mı ??

 18. blank Berk tunali dedi ki:

  Mülakatlar ve eğitim tahmini ne zaman başlar?

 19. blank Taha dedi ki:

  Benim sağ elimin yüzük parmağının birazı koptu bi sorun olurmu.

 20. blank Rümeysa dedi ki:

  Peki ben o dirsegi ameliyat olsam bu defa yara izi olursa sorun olur mu .

 21. blank Hjtfcjko dedi ki:

  Hpv genital sigil polislige engel midir?

 22. blank FEHMİ ERDOĞAN dedi ki:

  fiziki yeterlilik ve mülakat aynı gün mü yapılacak

 23. blank yasemin dedi ki:

  merhabalar 2018 alımları sadece lisans ve ön lisans mezunu olan adaylar için açıklama var ve alımlarında yaş sınırlaması yukarıda verilmiş ama 1991 doğumlu lise mezunları olan kişilerin başvuru hakkı var mı bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

 24. blank Mehmet dedi ki:

  22. Dönemde fiziki yeterlilik ve sözlü mülakat aynı günde mi olacak?

  1. blank Admin dedi ki:

   Henüz belli değil.

 25. blank Mustafa dedi ki:

  Tazminat kısmını biraz açar mısınız hangi durumlarda tazminat istenir, istenen tazminar nedir kasım ayında önlisans sonavı var atanırsam polisliği bırakabilir miyim ? Ve kasım ayına kadar çoktan polis olmuş olur muyum teşekkür ederim

  1. blank Admin dedi ki:

   Eğitimdeyken ve göreve başlayınca kendiniz bırakırsanız tazminat ödersiniz. 6 bin ile 50 bin arası değişir.

 26. blank Abdulkadir dedi ki:

  bu sene sonunda mezun oluyorum gecen yıl lisans kpss de 60 aldım basvurabılırmıyım yada basvurup mulakatlara kadar mezun olma ihtimalim felan vamı acilen cevap verin??????????????????????????

  1. blank Admin dedi ki:

   Mülakata kadar mezun olman lazım.

 27. blank Murat dedi ki:

  Pomem 21. Dönem mezun olmadan 22. Dönem öğrenci alırmı yada 21. Dönem mezunmu olması lazım yeni öğrenci alımı için

  1. blank Admin dedi ki:

   Kontenjan varsa alınır .

 28. blank Mustafa karahan dedi ki:

  Askerdeyim ekimde terhis olucam 22.donem intibak eğitimine yetişebilir miyim.

  1. blank Admin dedi ki:

   O zaman sarkması zor.

 29. blank SEMİH CAN dedi ki:

  ADMİN SELAMIBN ALEYKUM BENIM 1 AYDIR BIS BAS DONMESI PROBLEMIM VARDA DOKTORUM VERTIGO ATAGI FALAN DEDİ YANI ISTIRAHATTEN SONRA GEÇER DEDİ AMA ILERIDE DIKKAT ETMEN LAZIM DEDI MEVSIM GECISLERINDE BOYLE BIR PROBLEM POLISLIGIME ENGEL OLURMU BENIM COK ONEMLI CUNKU

  1. blank Admin dedi ki:

   Doktor takdirinde.

 30. blank Tunçay dedi ki:

  Kolay gelsin hocam. Ben 4’ncü sınıfım. Bu sene haziran 20 sinde bitecek sınavlarım o zaman diplomayı alabilirim. 22’nci döneme şimdi başvursam KPSS’den de geçerli bir not alsam POMEM sınavlarına yetişir miyim? Teşekkürler

  1. blank Admin dedi ki:

   Mülakat zamanı mezun olmalısın.

 31. blank Cem dedi ki:

  Merhaba admin benim her iki avuçumda dikiş izleri var 8 tane sorun olur mu

  1. blank Admin dedi ki:

   Sorun olmaz.

 32. blank Elif dedi ki:

  Merhaba 21.pomemde kolumdaki ameliyat izinden dolayı elendim. 22.pomeme başvuru yapsam ve iz için estetik olacağımı söylesem kabul olma ihtimali nedir?

  1. blank Admin dedi ki:

   Şansınızı mutlaka deneyin.

 33. blank Ömerahmet dedi ki:

  Admin basina bisey mi geldi yoksun ozledik seni sana ihtiyacımız var bizi birakma

  1. blank Admin dedi ki:

   Dinlenmek herkese gerekiyor bazen. Biz buralardayız.

 34. blank Ahmet dedi ki:

  Admin kısa kollu ile görülmeyen ama biraz yoğun olan jilet izleri için ön sağlıkta elerler mi acaba?

  1. blank Admin dedi ki:

   Sorun olmaz.

 35. blank anıl ekin coşkun dedi ki:

  Ben ön lisans mezunuyum polis olmak ıcın herseyı yaparım ama kpss ye kolum kırıldı son gun gıremedım kpss puanım olmadıgı ıcın basvuru yapamıyormuyum 22. sınava 🙁 biilgi verebilecek varmı acaba

  1. blank Admin dedi ki:

   KPSS olmadan başvuramazsın.

 36. blank Uğur dedi ki:

  Merhaba Benim babamın amcasının oğlu fetodan dolayı polislikten ihraç edildi ve ben 21. dönem bu pomeme katıldım bütün her şey iyi geçti kpss 80 ama fiziki mülakatım 70. Sonuçlar açıklandığında ise sıralamaya Girilemedi yazıyor başarısız değil ama sıralamaya Girilemedi yazıyor. 2013 2014 yıllarında ise Kaymakamlığın yaptığı bir sınav ile bedava dershane kazandım ve devlet bizi feto Nun dershanesine yolladı. Bu benim için ne derecede sorun olur 22 dönem için başvuru yapayım mı acaba.. lütfen benim için çok önemli

  1. blank Uğur dedi ki:

   Sözlü mülakatım çok iyi geçmişti bana bu yolda şehitlik var bunu biliyor musun demişti İçerde baya uzun kaldım çektiğin soruyu cevapladım yarı yanlış yarı doğru.. kültür kavramını açıklayın sorusuydu. Heyecanlıydım bana sakin ol heyecanlanma dediler onun haricinde gayet samimi idiler neden falan şehirde yaşadığını sordular neden kendi bölümünden mevzun olduğun bir yerde çalışmıyorsun kişisel sorular sordular. Benim için çok önemli bilgileriniz..

  2. blank Admin dedi ki:

   Mülakatı geçmiş ama yeterli puanı alamamışsın. Sorun yok daha fazla çalış.

 37. blank Ufuk dedi ki:

  Sol bilegimin alt kısmında 8 tane dikiş izi var 4 cm uzunlugunda 1 santim genişligin sorun olurmu saglık zamanı estetik maklaj yaptırıp gitsem fark edilirmo yada

  1. blank Admin dedi ki:

   Şansını deneyebilirsin.

 38. blank Nezaket dedi ki:

  22. Donem onlisans pomeme basvurmak istiyorum basvuru sartlarim hep uyuyor yalniz ben 2016 kpss ortaogretim girmistim bi yil sonra mezun oldum. Suan onlisans mezunyum diplomam var ama ortaogretm girdim. Aceba o basvuru sarti uyuyor mu. Yine de basvurabilr miyim??

  1. blank Admin dedi ki:

   Başvuramazsınız.

 39. blank Oğuz dedi ki:

  Lisans mezunları 2018 kpss sine girerek başvuramıyormu 22.dönem için ? Teşekkürler

  1. blank Admin dedi ki:

   Hayır.

 40. blank Bertu dedi ki:

  Merhaba, 04.11.2018 tarihinde KPSS Önlisans’a gireceğim. 22. Dönem’in 2. alımlarına yetişir miyim yoksa 2019’da 23. Dnönem alımlarına mı başvuru yapabilirim? Bu arada 2017 yılında Önlisans’tan mezun oldum. Teşekkür ederim şimdiden.

  1. blank Admin dedi ki:

   KPSS sonrası olacak alımlara başvurursunuz.

 41. blank Özlem dedi ki:

  Merhaba 11 aralık 89 dogumluyum bu durumda basvuru sansım yok mu esnetilme gibi bı durum olamaz mı

  1. blank Admin dedi ki:

   Maalesef.

 42. blank Sezer özdemir dedi ki:

  Admin 22. Dönem için önümüzdeki cuma günü ön başvurular bitecek bundan sonraki süreç nasıl işler bir fikriniz var mı

  1. blank Admin dedi ki:

   Haber yapacağız.

 43. blank Samet dedi ki:

  Admin mayısta askere gidicem parkur sınavına askerliği tecil etmeden girebliyormuyum?eğer parkur sınavını geçersem tecil ettirmek istiyorum.bi de geçemezsem boşuna tecil etmiş olurum.sorumu cevaplarsan sevinirim.

  1. blank Admin dedi ki:

   tecil etmeden başvuramazsın.

 44. blank Kahar dedi ki:

  Merhabalar ben bakkaya kalmışım 22 donem pomem başvuru yapıp Nisan ayında askere gidip intibaka yetişirmyimm

  1. blank Admin dedi ki:

   Askerlikle ilişiğin olmamalı.

 45. blank Zeynel dedi ki:

  Sizce PAEM 2020 de alım yapacak mı ? 2020 de dışarıdan alım kapanıyor ama son alım 2020 de mi yapılacak ?

  1. blank Admin dedi ki:

   Bence evet.

 46. blank esra dedi ki:

  el bileğimde küçük dövme var sizce sorun olur mu

  1. blank Admin dedi ki:

   Evet

 47. blank Seda dedi ki:

  Sağ kolumda kemikle kaynamis platin var hareket etmeme bir zararı yok rahatlıkla kolumu kullanıyorum sağlıkta elenir mıyım acaba?sonuçta sorun yok ve platin içerde.

  1. blank Admin dedi ki:

   Platin sorun olabiliyor.

 48. blank Ayaz dedi ki:

  Merhaba;

  Önlisans mezunuydum, KPSS 2016 dan 88 aldım. Bu yıl lisans mezunu oldum AÖF den. Önlisans ile 22.Dönem POMEM alımına başvurabilir miyim ? Admin bir bilgin var mı bu konuda, teşekkürler

  1. blank Admin dedi ki:

   Lisans mezunu olduysan önlisanstan başvuramazsın.

   1. blank Ayaz dedi ki:

    Başvuru yapabildim ama ?

    1. blank Admin dedi ki:

     Sonuçlar açıklanınca kendini göremeyince şaşırma.Boşuna para yatırmış oldun.

   2. blank Ayaz dedi ki:

    polis akademisinden biri ile görüştüm lisans kpss ye girmediğim için puan geçerliymiş. Aynı durumda olup eğitime başlayanlar bile varmış, teşekkürler admin

 49. blank selim dedi ki:

  01.09.1989 dogumluyum basvuru yapabilirmiyim acil

  1. blank Admin dedi ki:

   Hayır

 50. blank Furkan dedi ki:

  Merhabalar Ben önlisans mezunuyum 2017 de mezun oldum 2016 ve 2017 yılında KPSS’ye girerken orta öğretim olarak girdim ve 65 puan aldım 22. dönem polislık alimlarina kayıt yaptırabilirmiyim ?

  1. blank Admin dedi ki:

   Hayır

 51. blank Boşkalfa dedi ki:

  Dudakta ve sağ alt çenede estetik sayılabilecek ameliyat izim var. Kesin elenme sebebi mi?

  1. blank Admin dedi ki:

   Kesin diye bir durum yok.

 52. blank Kasım dedi ki:

  Kolay gelsin admin. Benim askerlik tecilim 30 eylüle kadar geçerli bu akımlarda askerlikle ilgili bir sorun yaşamam değil mi ?
  Şimdi diyeceksin ki eylüle daha çok var. Evet ama 21. Döneme başvurdum kasımda evrak teslimine gidince askerlik tecili bu yıl içerisinde biten var mı dediler 31 aralıkta biten vardı onu almadılar ondan soruyorum

  1. blank Admin dedi ki:

   Sorun olmaz kanısındayım.

 53. blank Evren dedi ki:

  Admin merhaba skolyoz üst sınırı derecesi nedir? Bende 16 derece polis olmamda sorun olur mu? Doktorun inisiyatifinde mi olur yoksa kesin bir alınmama söz konusu olur mu?

  1. blank Admin dedi ki:

   10 derece üstü sorun olabilir.

 54. blank Sinan dedi ki:

  Admin lisans kpss de esnetilme olmaz mı çünkü yoğunluktan dolayı süre uzamış diyorlar. Ben çok az bi puanla kaçırdım inşallah esnetilme olur. Çok az puanla kaçıran çok aday var bide lisans bu iki alımda da %25 boşluk var diyorlar. Cevaplarsan sevinirim admin

  1. blank Admin dedi ki:

   Umarız olur.

 55. blank Can dedi ki:

  Merhaba,
  Başvurular bittikten ne kadar süre sonra evrak teslimi ve mülakat gerçekleşir?
  Teşekkürler.

  1. blank Admin dedi ki:

   Kesin bir süre yok değişebiliyor.

 56. blank ali dedi ki:

  merhaba. normalde 2019 ocak ayına kadar olan tecil sürem yüksek lisans öğrenciliğimin bitmesinden ötürü değişti ve şu an askerlik durum belgemde 30/04/2018’e kadar askerlik işlemleri yönünden sakınca yoktur yazıyor. 22. dönem pomeme başvurumu falan yaptım gün bekliyorum. nasıl bir yol izlemeliyim?

  1. blank Admin dedi ki:

   Tecil ettirmelisiniz bir şekilde.

 57. blank ali dedi ki:

  merhaba. normalde 2019 ocak ayına kadar olan tecil sürem yüksek lisans öğrenciliğimin bitmesinden ötürü değişti ve şu an askerlik durum belgemde 30/04/2018’e kadar askerlik işlemleri yönünden sakınca yoktur yazıyor. 22. dönem pomeme başvurumu falan yaptım gün bekliyorum. nasıl bir yol izlemeliyim?

  1. blank Admin dedi ki:

   Tecilli olmayınca sorun yaşayabilirsiniz.

   1. blank ali dedi ki:

    buradan şunu anlıyorum, silah altında bulunmamak ibaresi kaçak durumunda olanlar için sorun ancak ağustos ayına ertelersem sorun olmaz çünkü o zaman intibak başlamış olur.

 58. blank veysel dedi ki:

  lise mezunuyum başvuru yapabilirmiyim

  1. blank Admin dedi ki:

   Hayır. PMYO başvurusu yaparsınız.

 59. blank ramazan dedi ki:

  meraba admin öncelikle kolay gelsin.ben 21. döneme girdim lisans mezunuyum 60 kpss 85 spor du mülakata bilecikte girdim ordaki amir benim ayağımın perdeli olup olmadığını sordu ve çorabı çıkartarak ayağıma baktı maalesef elendim.şimdi ise ümitsizce tekrardan 22. dönenme girdim ümidim olmadan:( yorumlarınızı merak ettiğim için yazdım iyi çalışmalar

  1. blank Admin dedi ki:

   Şans diyelim, umarım istediğiniz gibi olur.

 60. blank Ferhat dedi ki:

  Merhabalar şimdi 22.dönem pomem alımlarında fiziki yeterlilik ve ön sağlık sınav tarihi açıklanmıştır başarılı olan adaylara mülakat tarihi ilerleyen dönemlerde açıklanacaktır diyor şimdi sadece ön sağlık ve spor mu yapılacak daha önce böyle uygulama görmedim ben pomeme ilk girişim hep mi böyle acaba yanıtlarsanız tesekkür ederim

  1. blank Admin dedi ki:

   İkidir böyle yapılıyor.