22. Dönem POMEM Mülakat Sınav Tarihleri Açıklandı

13.06.2018
1.531
A+
A-
22. Dönem POMEM Mülakat Sınav Tarihleri Açıklandı

Polis Akademisi, 22 dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) öğrencisi olarak polis olmak isteyen ve uzun zamandır bekleyen adaylara duyuru yayınladı. 22. Dönem POMEM Giriş Sınavı kapsamında şahsen başvuruları kabul edilip, ön sağlık kontrolü ve fiziki yeterlilik sınavı aşamasında başarılı olarak  Mülakat Sınavı aşamasına girmeye hak kazanan adayların Mülakat Sınavına nerede ve hangi tarihte alınacaklarını T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir.  Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav giriş duyurusu tebliğ niteliğindedir.

Adaylar Mülakat Sınavına gelirken “Sınav Giriş Belgesi” ve “Nüfus Cüzdanının” aslını yanlarında getireceklerdir.Ayrıca Sınav Giriş Belgesi üzerinde belirtilen sınav tarihi ile sınav yerinde hazır bulunacaklardır.

Adayların Sınav Merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmaları yasaktır.

SINAV GİRİŞ BELGESİ İÇİN TIKLAYINIZ

POMEM Sözlü mülakata nasıl çalışabilirim?

POMEM sınavlarının en önemlisi ve en belirleyici olanı sözlü mülakatlardır. Burada alınacak yüksek bir mülakat puanı, kazanmanızı hemen hemen kesinleştirir. 22. dönem POMEM mülakatlarına girecek adaylara ilk tavsiyem, önceki senelerde polislik mülakatlarında çıkmış sorulara çalışmalarıdır. Bu sayede, hangi tarz sorularla muhatap olacağınızı öngörebilirsiniz. Yine sınavlarda yaşananları içeren makaleleri okuyabilirsiniz. Adayların, o anlarda neler yaşadığını birinci ağızdan öğrenmiş olursunuz. Her iki konuda birçok makaleyi sitemizde arama yaparak bulabilirsiniz.

Adaylara bir diğer tavsiyem, ayna karşısına geçip, “Neden polis olmak istiyorsun?” vb. sorulara sesli olarak yanıtlar vermeleridir.  İmkan varsa, bir arkadaşınıza bunları anlatmanız faydanıza olacaktır. Bu tarz egzersizlerle jest-mimik, ses tonu, diksiyon ve beden dilinizi geliştirici çalışmalar faydanıza olacaktır.

Önümüzdeki günlerde başlayacak sözlü mülakat aşamasında çıkan sorular an an uygulamamıza eklenecek ve kullanıcılarımız bu soru ve cevaplara hızlı bir şekilde ulaşabilecekler. Kimi insanlar “Soruyu bilmek önemli değil…” diyerek cümlenin devamını haklı gerekçelerle dolduruyorlar. Peki, sözlü mülakatlarda en önemli süre olan ilk 60 saniyeyi böyle boş geçiren bir adayın, iyi bir intiba bırakma ihtimali var mı? Karttan çektiği soruyu bilen mi avantajlı olur bilemeyen mi? Burada kararı polis adayları kendileri vermelidirler.

2018 – POMEM KPSS Puanı Hesaplama

Pomem Başvurusu Nasıl Yapılır ? Şartları Nelerdir ?

POMEM Mezunu Nasıl Komiser Yardımcısı Olur?

Sözlü mülakatlarda hangi sorular soruldu?

Sorular için okumanız gereken makale: 21. Dönem POMEM Sözlü Mülakat Soruları

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Pınar dedi ki:

  22. Dönem fiziki yeterlilik mulakatinı 49 saniye ile bitirdim ama şu an sözlü mülakat sınav giriş belgeniz bulunmamaktadır diyor yardımcı olursanız sevinirim ne yapmalıyım

  1. Admin dedi ki:

   Elenmiş olabilirsiniz.

 2. Beyza dedi ki:

  Bayan önlisans mezunuyum kpss 75.9 sporum 95 sizce 200 kişilik alımda şansım var mıdır sözlüden kaç almam gerekiyor ?

  1. Admin dedi ki:

   Şansınız var, sözlüye iyi çalışın.

 3. Sedat dedi ki:

  liseden acık öğretim fakültesine girsem 4 yıllık üniyi bitirsem pomem girebilir miyim ?

  1. Admin dedi ki:

   evet