22. Dönem Pomem İntibak Eğitimi

06.08.2018
A+
A-
22. Dönem Pomem İntibak Eğitimi

POMEM 22. döneme ait tüm alım aşamaları bitti. Adayların ön başvuru, fiziki yeterlilik ve sözlü mülakat aşamasıyla  çıktıkları bu yolda en son sonuçların açıklanmasıyla asil ve yedek adayların listesi oluşturuldu. Peki bundan sonra ne olacak ? Tabri caizse köprüden önce son çıkış olan İntibak eğitimi nedir? 22. POMEM İntibak Eğitimi ile ilgili merak edilen herşey yazımızın devamında ..

POMEM 22. Dönem Sınav Sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte polis adayı birçok gencimizi tatlı bir heyecan sarmaktadır.Bir çok zorlu aşamadan geçerek, kazandıkları bu mukaddes meslek hakkında herşeyi bilmek ve öğrenmek isteyen adayların ,kendileri için bir hayli önemli olan İntibak Eğitimi hakkında da bir bilgi sahibi olup, kazandıkları okula hazırlıklı gitmek istemektedirler.

22. Dönem İntibak Eğitimi ve Geçici kayıt

İntibak kelimesinin sözlükteki karşılığı; bir duruma, bir ortama ya da çevreye uyma, alışma olarak geçmektedir. Buradan da anlaşılacağı gibi Polis okulunu kazanan ve  İntibak Eğitimine alınan adaylara yönelik uygulanan eğitimle, adayların Polis Okuluna uyum sağlaması çevreye adapte olması yani kısacası Polis Okuluna alışması amaçlanmaktadır. İntibak Eğitiminin süresi genellikle iki haftadır . Bu süre Polis Akademisi Başkanlığının inisiyatifine bağlı olarak azaltılabilir ve ya artırılabilir. İntibak Eğitiminin içeriğine gelecek olursak yukarıda da belirttiğimiz gibi Polis Okuluna alışma amacı altında içtima,alt-üst ilişkileri , oda ve yatak düzeni vs. gibi konularda adaylara bilgi verilir.

22. Dönem İntibak Eğitimine katılmaya hak kazanan adayların geçici kayıtları yapılır.Geçici kayıtları yapılan adaylardan Genel Sağlık Raporu istenir.Adaylar sağlık raporunu kazandıkları Polis Okulunun bulunduğu ildeki bir hastaneden alır. Sağlık raporu olumlu olan adaylardan intibak eğitimi sonunda yüklenme senedi istenir . Sağlık raporu olumlu olup yüklenme senedini getiren adayların Kesin kayıtları yapılır.

POMEM İntibak Eğitiminde Elenme Var mı ?

22. Dönem Pomem kazanan adayların merak ettiği bir başka önemli soru ise intibak eğitiminde elenme var mıdır ? Pomem intibak eğitiminde adaylara uygulanan eğitim kapsamında adaylara uygulanan herhangi bir sınav yoktur. Adayların elenme durumu genel sağlık raporu sonucuna , yüklenme senedi getirip getirmediğine ya da adayın kendi isteğiyle okuldan ayrılmasına bağlıdır . Burada genel sağlık raporunun önemini vurgulamak istiyorum . Pomem intibak eğitimi süresince en çok dikkat edilen ve en çok sorunun çıktığı nokta genel sağlık raporudur.Adayların okula gitmeden önce tam teşekkülü bir hastanede muayene olmasında fayda vardır.

22 . Dönem POMEM İntibak Eğitimine Giderken Yanımda Ne Götürmeliyim ?

Polis Akademisi Başkanlığı Polis Okulunu kazanan adaylardan İntibak Eğitimine gelirken yanlarında getirmelerini istedikleri bazı eşyalar vardır.Adayların bu eşyaları getirirken intibak eğitimi süresini göz önünde bulundurarak getirmeleri gerekmektedir.Bu eşyalardan bazıları adayın günlük kullanım eşyaları olduğu gibi bazıları ise Polis Akademisi Başkanlığının bizzat özellikle istediği eşyalardır.Bu eşyalara gelecek olursak kravat, kumaş pantolon, gömlek, eşofman takımı, spor ayakkabısı, tıraş malzemesi vb. kıyafetlerdir.Son olarak bir başka ve önemli husus ise intibaka başlama tarihidir.

Eğer belirtilen son tarihte geçici kaydınızı yaptırmazsanız hakkınızdan feragat etmiş sayılıp yerinize yedek aday planlaması yapılacaktır . Konuyla ilgili Polis Akademisinin yapmış olduğu son derece önemli olan açıklama şu şekildedir ”POMEM Müdürlüklerine planlaması yapılan adayların 27 Ağustos 2018 günü saat: 17.00’ye kadar planlandıkları POMEM Müdürlüklerinde geçici kayıtlarını yaptırmak üzere hazır bulunmaları gerekmektedir. Belirtilen tarihte kayıtlarını yaptırmayan adaylar haklarını kaybedecek ve yerlerine yedek aday planlaması yapılacaktır”.

22. Dönem POMEM Kazanan Adayların Yapacakları

22. Dönem POMEM Yedek Kaça Kadar Gelir?

2018 – POMEM KPSS Puanı Hesaplama


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 47 YORUM
 1. Avatar Can özgür dedi ki:

  22.dönem pomemi asil olarak kazandım ama askerim terhis tarihim 12 eylül.27 ağustos intibak eğitimi başlangıcı orda olabilirim ama kabul etmiyolarmış galiba sizce ne yapmalıyım

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Akademiye ulaşın.

  2. Avatar hakan dedi ki:

   kayıt yapabildiniz mi?

 2. Avatar heyecanlı dedi ki:

  26 ağustos pazar gününe denk geliyor kayıt yaparlar mı?

 3. Avatar aday dedi ki:

  daha önce olduğum ameliyatların raporları da isteniyor belgelerde. ama seneler geçtiği için raporlar elimde değil. bunları nereden temin edebilirim ve ya sözlü olarak beyanda bulunsam olur mu?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Sözlü beyan etsen olur

 4. Avatar Cemre dedi ki:

  İntibak eğitiminden sonra kesin kayıt tarihine kadar adaylar eve gönderiliyor mu yoksa orada kalmaya devam mı ediliyor? Sadece 2 haftalık eşyalarımızı mı almalıyız?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Eve gönderiliyor.

 5. Avatar Melih dedi ki:

  Eşofman takımı derken alt üst olmak zorunda mı sadece alt yeterli olur mu

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Alt üst olursa iyi olur. Takım deniyor.

 6. Avatar M.Ali 0002 dedi ki:

  Mr kolay gelsin 22.Dönem pomemi kazan dım asil aday olarak .Sorum Şöyle ; Pomeme ne zaman kayıt yaptıracağız Ağostos 27 si son günmüş .Ağostosun 27 sinden önce geçiçi kayıt yapabiliyormuyuz.Teşekkürler

  1. Avatar Admin dedi ki:

   O gün yapacaksın.

 7. Avatar ali dedi ki:

  22. dönem pomem yedek listesinde olduğumu nerden anlarım

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Sonuçlar açıklandı.

 8. Avatar Osman dedi ki:

  Pomem intibak eğitimine giderken herhangi bir işte çalışıyorsak eğer istifa etmemiz gerekiyor mu?

 9. Avatar Canan dedi ki:

  Merhaba, 22. Dönem pomem eğitim süresi hakkında bilginiz var mı ?
  teşekkürler

 10. Avatar can dedi ki:

  intibak eğitimi kaç gün sürücek ve kesin kayıt tarihi ne zaman olur bilgilendirme yaparmısınız

  1. Avatar Admin dedi ki:

   14 gün

   1. Avatar can dedi ki:

    okula kesin kayıt tarihi ne zaman olur peki benim askerlik tecil sürem 30.09.2018 tarihin de bitiyor yetişirmiyim

    1. Avatar Admin dedi ki:

     Yetişir gibi duruyor.

    2. Avatar can dedi ki:

     kesin kayıt tarihi diyelim ki 10’cu aya kaldı sorun yaşarmıyım yoksa muayne olmadan direk okula gidip işimi haledebilirmiyim

  2. Avatar Halil dedi ki:

   Intibak egitimi 7 gun surecek kesin kayit tarihi 11 eylul

   1. Avatar can dedi ki:

    14 gün dedi admin hocam

 11. Avatar Onur dedi ki:

  Öncelikle iyi bayramlar, bu dönem pomem i kazandım intibak eğitimi için gerekli eşyaları okudum fakat anlamadığım bir husus var. Sivil giyim için koyu renk kumaş pantolon isteniyor yani haftasonu çıkmak için ya da geçici kayda giderken de kumaş pantolon mu giymeliyiz? Mesela kot-tişört götürmeyelim mi haftasonları için ?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Ne isteniyorsa onu götürün. 14 gün kalacaksınız zaten.

 12. Avatar Ali baba dedi ki:

  Merhaba benim sorum tek testis sorun olur mu ? Diğer testis sağlam soldaki ilaçlı tedaviyle küçültüldü, cevabınızı bekliyorm

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Doktor takdirindedir.

 13. Avatar Emre dedi ki:

  Boyum 181 kg 93 asil kazandim bki 28 çıkıyor genel sağlık raporunda elenir miyim???

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Sınırda ve tehlikedesiniz.

 14. Avatar Cemre Yılmaz dedi ki:

  Merhaba. tuşlu telefon ve saç kurutma makinesi götürebiliyor muyuz? Bunlarla alakalı doğru bilgiyi bulamadım da.

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Götürebilirsin

 15. Avatar semih can dedi ki:

  selamın aleykum bıraz alakasız ama sroum su benım askerlıgını bedellı yapmıs bırı pomem e basvuru yapabılır mı veyaz yapabılıyorsa kazanma sansı varmıdır

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Sorun olmaz.

 16. Avatar Umut dedi ki:

  Güvenlik soruşturmasında evlenecegin kişi ve ailesinde herhangi bir sorun varsa soruşturmada sıkıntı olur mu. Yani onunla evlenirsem meslekten atılma durumum olur mu

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Bunu biz bilemeyiz.

 17. Avatar Hatice dedi ki:

  Diyelimki 22.dönemi intibak egitiminde bıraktım. 23.döneme başvuru yapabilir miyim?

 18. Avatar Rabia dedi ki:

  Kimlikte doğum tarihim 10.11.2001. lise son sınıftayım. Özel harekat polisi olmak istiyorum. Hesapladığım zaman yaşımın tutmadığı yazıyor. Sınava seneye girmek istiyorum durum böyle olunca 2020de mi girmek zorunda kalırım? YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM

  1. Avatar Admin dedi ki:

   2 sene sonra girebilirsin

 19. Avatar Fatma dedi ki:

  Admin Merhaba ben suan lise son sınıf öğrencisiyim seneye pmyo başvuracagim fakat benim mahkemede 5 tane dosyam var 4’unu ben açtım musteki benim tehdit ediliyordum ama 1’i bana karşı açıldı sosyal medyada fake hesap acmisim sözde ama yapmadım İP adresi araştırılsa belli olacak yapmadığım ama henüz Aklanmadım o zamana kadar aklanir miyim da belli değil sence bu benim için pmyo okumama engel mi ?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Sorun olmaz.

 20. Avatar Çağdaş dedi ki:

  98 /4 askere gıdecem lısans mezunuyum pomem sınavlarına gırebılırmıyım.pomem mi kazanırsam askerlik sorun olur mu?

  1. Admin Admin dedi ki:

   Askere giderseniz bitirmeniz gerekiyor..

 21. Avatar Mesut dedi ki:

  Kardeşim ayın 25 de mülakata girecek 29 da tecili bitiyor kazanırsa intibak eğitimine girebilir mi