22. Dönem POMEM Aday Rehberi

24.03.2018
A+
A-
22. Dönem POMEM Aday Rehberi

Polis Akademisi tarafından 22. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) müdürlüklerine 10 bin polis memuru alınacağı geçtiğimiz günlerde duyuruldu. Lisan ve önlisans adaylarının başvuru yapacağı 22. dönem için bize gelen sorulara ve bu soruların cevaplarına bu makalede yer vereceğiz.

22. dönem POMEM polis memuru alımı kaç kişi olacak?

10 bin polis memuru adayı alınacak.

Kimler başvurabilir?

Lisans ve önlisans mezunu olup şartları tutanlar başvurabilir.

Başvuru şartları nelerdir?

Belli başlı temel şartlar aşağıdaki gibidir.

a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
b) Önlisans, lisans mezunu olmak
c) Lisans mezunları için 2016 veya 2017 yılları içinde yapılan KPSS lisans puanı P3 puan türünden (60,00), önlisans mezunları için 2016 yılı içinde yapılan KPSS önlisans puanı P93 puan türünden (70,00) taban puan veya üzerinde puan almış olmak
d)31 Aralık 1989 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak
e) Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak,
f)Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak,
g) Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmadığına dair yazılı beyan sunmak,
h)Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak,
ı) Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmış olmamak,
i) Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak,
j) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.
k) Erkek adaylar için intibak eğitiminin başladığı tarih itibariyle 1111 Sayılı Askerlik Kanununa göre silahaltında bulunmamak.

Kaç kişi alınacak?

22. Dönem olarak Polis Meslek Eğitim Merkezlerine lisans mezunu (7.200) erkek, (800) kadın, önlisans mezunu (1.800) erkek, (200) kadın aday olmak üzere toplam (10.000) aday asıl olarak alınacak.

Nasıl başvurulur ve hangi tarihler arasında olabilir?

30 Mart 2018 tarihine kadar başvurular sürecektir. Öncelikle sınav ücreti olan 100.00 TL Halkbank ATM ve şubelerinden adaylar tarafından yatırılacak ve daha sonra internet üzerinden online başvuru yapılacaktır. Başvuru adresileri:

ÖNLİSANS MEZUNLARI BAŞVURUSU

LİSANS MEZUNLARI BAŞVURUSU

Lisans mezunları önlisanstan başvurabilir mi?

Hayır, önlisans puanınız ile lisans mezunu iseniz başvuramazsınız. Başvursanız bile geçersiz sayılır.

KPSS puanı olmadan başvurabilir miyim?

Hayır başvuramazsınız.

Boyum tutmuyor başvurabilir miyim?

Başvursanız bile elenirsiniz.

Askerdeyim başvurabilir miyim?

Hayır başvursanız bile başvurunuz geçersiz sayılır.

Sınavlar nasıl olacak?

Adaylar başvurular bittikten sonra ön başvuru ve diğer işlemleri yapacakları okul ve zamanın duyurulmasını bekleyecekler. Belirtilen zamanda ilgili okulda hazır bulunan adaylar evrak teslimi, ön sağlık taraması, fiziki yeterlilik parkuru ve sözlü mülakata tabi tutulacaklar.

Sözlü mülakatlar, aday sayısının fazla olması durumunda başka tarihte de yapılabilir. Aynı gün tüm işlemler de gerçekleşebilir.

Kaç kişi başvurur?

Polis Akademisi Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Ufuk Ayhan, yapılan başvuru sayısının 23 bini geçtiğini ifade etti. Bu başvuruların büyük kısmını önlisans adayları oluşturuyor. Önlisans adayları, sözlü mülakat puanlarına göre kazanacaklardır diyebiliriz.

Polis olmak isteyen adaylara tavsiyeniz nelerdir?

Parkur için mutlaka çalışma yapın. Ben sporcuyum, ben uçarım, aman ben çok hızlıyım vb. şekilde coşmayın. O anın heyecanı ile eli ayağına dolaşan, hata yapan, nefesi kesilen aday sayısı oldukça fazla. Mutlaka parkuru deneyin. İmkanınız varsa bir kursa yazılın ve deneyimli hocalardan ders alın. Parkuru zamanında yapamazsanız polis olamazsınız.

Lisans mezunlarından kadın adaylar da da sözlü mülakat puanı ön plana çıkmakta. Lisans mezunu olan erkek adaylarda ise durum, sözlü mülakatta 70 alan herkesin kazanacağını göstermektedir. Birçok aday, sözlü mülakattan 70 bile alamayıp elenmektedir.

Mülakata giren adaylara soru kartlarından birini çekmesi söylenir. Bu sorular başkanlıkça belirlenmiş ve sınav öncesi kayıt altına alınmıştırlar. Adaylardan, çektiği kart hakkında bildiklerini anlatması ve ifade etmesi beklenir. Adaya çektiği kart ile ilgili farklı sorular da yöneltilebilir. Komisyon,  farklı alanlarda da sorular sorabilir. Bu süreçte adayın, psikolojik yeterliliği, mesleğe uygunluğu, genel görüşü, düşünce sistemi, kendini ifade etme yeteneği, iletişim kapasitesi ve kelime dağarcığı gibi çok yönlü bir değerlendirmesi komisyon tarafından yapılır.

Önceki senelerde polislik mülakatlarında çıkmış sorulara çalışın. Bu sayede, hangi tarz sorularla muhatap olacağınızı öngörebilirsiniz. Yine sınavlarda yaşananları içeren makaleleri okuyabilirsiniz. Adayların, o anlarda neler yaşadığını birinci ağızdan öğrenmiş olursunuz. Her iki konuda birçok makaleyi sitemizde arama yaparak bulabilirsiniz.

Adaylara bir diğer tavsiyem, ayna karşısına geçip, “Neden polis olmak istiyorsun?” vb. sorulara sesli olarak yanıtlar vermeleridir.  İmkan varsa, bir arkadaşınıza bunları anlatmanız faydanıza olacaktır. Bu tarz egzersizlerle jest-mimik, ses tonu, diksiyon ve beden dilinizi geliştirici çalışmalar faydanıza olacaktır.

2 dönemdir POMEM lisans adaylarının kontenjanı %25 dolmamakta. Adaylar, sözlü mülakattan 70 puan alamayıp başarısız olmaktadır. Adaylar sözlü mülakatlara hazırlanmamakta, bu da başarısızlığa neden olmaktadır. POMEM sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için polis adaylarına, içerisinde binlerce gerçek pomem mülakat soru ve cevabı olan polis mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce polis adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.


ETİKETLER: ,
blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 134 YORUM
 1. blank POMEM 2018 dedi ki:

  Ön sağlık tarihi ortalama olarak kaç gün sonra gerçekleşir? Lazer operasyonuna gireceğim fakat tarihten emin olmak istiyorum çünkü gözlerin toparlayabilmesi için belli bir zamana ihtiyaç var.

  1. blank Admin dedi ki:

   Takvim belli değil.

 2. blank haşim dedi ki:

  admin sence mülakat ve parkur aynı zamanda mı yapılır?

  1. blank Admin dedi ki:

   Ayırma ihtimalleri yüksek. Güvenlik soruşturması çok detaylı yapılıyor zaman lazım.

 3. blank Yusuf dedi ki:

  Benim babamın amcası oğlu fetöden dolayı polislikten atıldı ve ben 21. Dönem pomeme katıldım ama sıralamaya girilemedi yazıyo fiziki mülakatım 70 kpss 80 bir kaç ağız öyle babamın amcası oğlu fetöden dolayı atıldı diye olmadı diyorlar bu konuda çok moralim bozuldu daha önce yazdım ama yazım yayınlanmadı. Bu durumdan son derece müteessirim. Ama başarısız yazmıyordu açıklama bölümünde sıralamaya girilemedi yazıyordu…

  1. blank Admin dedi ki:

   Mülakatta 70 üzeri aldınız yani sorun yok fakat mülakat puanınız düşük olmuş. Daha çok çalışın sorun yok.

   1. blank Yusuf dedi ki:

    2013 2014 yılları arasında ise sodesin yapmış olduğu Sınav doğrultusunda bedava dershane kazandık ve bizi feme gönderdiler ödeneği kaymakamlık yapıyordu bundan dolayıda olabilir mi acaba ön lisans mezunuyum bu arada …

   2. blank Yusuf dedi ki:

    2013 2014 yılları arasında ise sodesin yapmış olduğu Sınav doğrultusunda bedava dershane kazandık ve bizi feme gönderdiler ödeneği kaymakamlık yapıyordu bundan dolayıda olabilir mi acaba ön lisans mezunuyum bu arada

 4. blank Dart dedi ki:

  Başvuru şartlarında intibak eğitiminin başladığı tarihte silah altında bulunmamak yazıyor siz de basvurunuz geçersiz sayılır demissiniz suan başvuru yaptık ama parkur için hazırlık yapalım mi yoksa elendik gözüyle mi bakalim

  1. blank Admin dedi ki:

   Askerlikle ilişiği bulunanlar başvurabilir, fakat intibak için okula giderken askerlikle ilişiğiniz olmamalı.

 5. blank Dart dedi ki:

  Başvuru şartlarında intibak eğitiminin başladığı tarihte silah altında bulunmamak yazıyor siz de basvurunuz geçersiz sayılır demissiniz suan askerdeyim ve başvuru yaptık geçersiz mi sayılır

  1. blank Admin dedi ki:

   Başvurabilirsiniz. İntibak zamanı askerlikle ilişiğiniz olmamalı.

   1. blank Dart dedi ki:

    Geri dönüşünüz için teşekkürler

 6. blank Zeynep dedi ki:

  Admin yaşım 26 KPSS puanım 64 önlisans mezunuyum ben başvuru yapamaz mıyım şuan ki alıma

  1. blank Admin dedi ki:

   Yapamazsın.

   1. blank Cansu dedi ki:

    Admin kpss puanı aşşağıya çekilir mi

    1. blank Admin dedi ki:

     Zor.

 7. blank Salim dedi ki:

  Mülakatta sorulan soruyu bilemedim bocaladim biseyler dedim ama tamam cikabilirsin dediler 2010 da fetonun dershane sinde kaldim 2010 dan sonra feto ile alakam olmadi.. ayni soy isimli uzak akraba 2013 te ypg ye katilmis öldürülmüş ama bizim hicbir alakamiz yok birde abim rte ye sosyal medya dan hakaret etmis tum bunlarin sonucunda mulakat sonucum basarisiz geldi fetoyle vs.hicbir bagim yok sizce bunlarin etkisi mi yoksa mulakat sorusunu bilemememin etkisi mi basarisiz yapti beni yine basvurayimmi ne dersin admin

  1. blank Admin dedi ki:

   Başvurun tabiki.

 8. blank Zeynep altun dedi ki:

  Admin öncelikle benim ve ailemin hicbir sabika kaydi yok ancak 21.donem mulakatinda elendim sonuc olarak başarısız yaziyodu birkac sorum olacak mulakatta cikan soruyu bilemedim ama yinede cevaplamaya calistim geveledim.biraz tamam yeterli cikabilirsin dedi komisyon başkanı… Sonuc basarisiz geldi ama şunlar da var demissiniz ya güvenlik soruşturması cok detaylı yapılıyor simdi benim abim faceden rte ye hakaret etmis yakalama karari cikarilmis tam.benim mulakatimim arifesinde.. Ve sadece soy isim benzerligi olan uzak akraba ypg ye katilmis asiri sol.örgütle uyusturuuyla alakasi varmış bu 2 kisi harici aile degil sulalemizde sabikasi olan yok sizce bunlar etkilemis olabilirmi sonucu çünkü mulakay baskani kestirdi atti resmen yeniden basvuru yapmaya cekiniyorum admin yardimci olurmusun

 9. blank Zeynep dedi ki:

  Admin öncelikle benim ve ailemin hicbir sabika kaydi yok ancak 21.donem mulakatinda elendim sonuc olarak başarısız yaziyodu birkac sorum olacak mulakatta cikan soruyu bilemedim ama yinede cevaplamaya calistim geveledim.biraz tamam yeterli cikabilirsin dedi komisyon başkanı… Sonuc basarisiz geldi ama şunlar da var demissiniz ya güvenlik soruşturması cok detaylı yapılıyor simdi benim abim faceden rte ye hakaret etmis yakalama karari cikarilmis tam.benim mulakatimim arifesinde.. Ve sadece soy isim benzerligi olan uzak akraba ypg ye katilmis asiri sol.örgütle uyusturuuyla alakasi varmış bu 2 kisi harici aile degil sulalemizde sabikasi olan yok sizce bunlar etkilemis olabilirmi sonucu çünkü mulakay baskani kestirdi atti resmen yeniden basvuru yapmaya cekiniyorum admin yardimci olurmusun

 10. blank Yusuf dedi ki:

  2013 2014 yılları arasında sodesin yapmış olduğu Sınav doğrultusunda bedava dershane kazandık ve bizi feme gönderdiler ödeneği kaymakamlık yapıyordu bundan dolayı sıkıntı olabilir mi acaba? ön lisans mezunuyum bu arada …

  1. blank Admin dedi ki:

   Başka ilişik yoksa sorun olmaz.

 11. blank Zeynep altun dedi ki:

  Admin öncelikle benim ve ailemin hicbir sabika kaydi yok ancak 21.donem mulakatinda elendim sonuc olarak başarısız yaziyodu birkac sorum olacak mulakatta cikan soruyu bilemedim ama yinede cevaplamaya calistim geveledim.biraz tamam yeterli cikabilirsin dedi komisyon başkanı… Sonuc basarisiz geldi ama şunlar da var demissiniz ya güvenlik soruşturması cok detaylı yapılıyor simdi benim abim faceden rte ye hakaret etmis yakalama karari cikarilmis tam.benim mulakatimim arifesinde.. Ve sadece soy isim benzerligi olan uzak akraba ypg ye katilmis asiri sol.örgütle uyusturuuyla alakasi varmış bu 2 kisi harici aile degil sulalemizde sabikasi olan yok sizce bunlar etkilemis olabilirmi sonucu çünkü mulakay baskani kestirdi atti resmen yeniden basvuru yapmaya cekiniyorum admin yardimci olurmusun

  1. blank Admin dedi ki:

   Şansınızı deneyin belli olmaz.

 12. blank Emre dedi ki:

  Hic parkura gitmedim yazilmayi düşünüyorum ama 22.donem parkuru aciklanmadi muallaktayim napmaliyim sizce ne zaman aciklanir mülakat

  1. blank Admin dedi ki:

   Mülakat duyurusunda açıklanır.

 13. blank suat dedi ki:

  Sevgili yönetici sözlü mülakata gittiğimizde komisyonun önünde güvenlik soruşturmasına ait bir şey bulunuyor mu ?

  1. blank Admin dedi ki:

   Olabilir birşey diyemeyiz.

 14. blank Samet dedi ki:

  Admin mayis ta asker e gidicem polislige basvurdum tecil etmeden spor parkur sinavina girebilirmiyim? Parkuru kazanirsam tecil edicem kazanamazsam bosuna etmiym tecil bilgilendirirsen sevinirim

  1. blank Admin dedi ki:

   Askerlikle ilişiğin varken parkura giremezsin.

 15. blank Davut dedi ki:

  Güvenlik sorusturmasinda
  Hts kayıtları banka hareketleri whtsap grup yazismalarina kadar bakılıyor mus dogrumu admin sizde makalenizde detayli yapılıyor demissiniz guney dogudaki oteller de tek basina konaklayan arkadasim elenmisti 21.donemde bu yuzden bi sorun olmus olabilirmi

  1. blank Admin dedi ki:

   Bu kadar detaya bakılması imkansız.

 16. blank oguz dedi ki:

  22.Dönem Pomem için ön başvuruda bulundum fakat kafamda bir soru var. Şimdi ön başvuru tarihleri 30 mart son gün olacak şekilde ertelenmiş. Mülakat tarihi 23 Nisanın olduğu haftaya gelir mi acaba ? Çünkü ben şuanda çalışıyorum ve o hafta izin almıştım tatil için…(Uçak bileti ve otel rezervasyonum yanar mı ?)

  1. blank Admin dedi ki:

   Takvimi belli değil henüz

 17. blank Cossovali dedi ki:

  Ulu turk suleyman soylu abimiz 23.donem pomem alimlarini haziran ayinda baslatmak istediklerini söylediler buna göre haziran ayında okula girmis olurmuyiz sizce degerli admin

  1. blank Admin dedi ki:

   Bende olursunuz.

 18. blank Ogün dedi ki:

  Admin lisans kontenjaninda bosluk olmasi durumunda kpss 58.5 puanimla basvurumu yapabilirmiyim?

  1. blank Admin dedi ki:

   Bilemiyorum görmek lazım.

 19. blank Mehmet dedi ki:

  Sadece bir gözün derecesi 2 nin üstünde ise bişey olur mu ikisinin toplamı tam 4 ama biri 2 den büyük..?

  1. blank Admin dedi ki:

   Lazer olmalısın.

 20. blank Vartolu dedi ki:

  21.donem 67 bin başvuru olduğu için güvenlik tahkikati uzun sürdü ancak 22.dönem in basvuru sayisi maksimum 30 bin olur bu durumda güvenlik tahkikati daha kisa surede yapılır değil mi?

  1. blank Admin dedi ki:

   Olabilir tabiki.

 21. blank Cansu dedi ki:

  Admin kpss puanı aşşağıya çekilir mi

  1. blank Admin dedi ki:

   Zor.

 22. blank Kubilay dedi ki:

  Admin yanlış bilgilendirme yapıyor neden çünkü en son pomem alımında askerlik belgesi istendi ve askerde olanlar sınava alınmadı ben öyle yaptım hem izinim gitti hem yol parası yani boşuna emek vermeyin askerde olanlar , isterseniz egm arayıp sorabilirsiniz , yanlış bilgi alıp sonra üzülmeyin

 23. blank Aykut M. dedi ki:

  Lisans 4. sınıf öğrencisiyim haziranda inşallah mezunum ve 2017 kpss puanım 73.5 başvurumu yaptım
  Lisans dan tam mezun değilim ama haziranda inşallah mezun durumunda olucaz sizce mülakatlarda sorun olur mu ?

  1. blank Admin dedi ki:

   Mülakata giderken mezun olmalısınız. Takvime göre belli olacak.

  2. blank Ramazan dedi ki:

   Ayni dertten bende muzdaribim. Haziran’da mezun olacağım muhtemelen geçici mezuniyeti almak haziranın ilk haftasına sarkacak. Başvuruyu bende yaptım ama inşallah bu dönem hemen mülakat sınavına başlanmaz. Sen sorunun cevabını bulabildin mi. Ben 4 hafta önce pomeme mail attım kimse geri donmedi. Şayet Mayıs ortasında mülakata çağırırlar da gitmeyi dusunuyormusun. Basvurduk ama napsam bilemedim

 24. blank adanali dedi ki:

  yazlık üniforma giydiğimde gözükmeyen dövme sorun olur mu?

  1. blank Admin dedi ki:

   Sorun olmaz.

 25. blank Meryem dedi ki:

  2001’liyim seneye sınava girmeyi düşünüyorum 1.65 boyum 72 kilom var başvuru için ni sıkıntı olur mu?

 26. blank Ömerahmet dedi ki:

  23 bin.basvuru vardi 1 hafta uzatildi 45 bine cikmis başvurular yalan bence 21.donemde o kadar aday elendi boşuna basvuran kimse yok en fazla 30 bin basvuru var abartiliyor rakamlar aciklansa keske

 27. blank Süleyman dedi ki:

  Merhaba… Yanlış anlaşılmadan dolayı parayı yatırdık. Geri almamız mümkün mü

  1. blank Admin dedi ki:

   Maalesef.

 28. blank Ayse dedi ki:

  Merhaba. Şu an kamuda çalışıyorum hemşireye. Başvuru yaptım. Mülakattan önce istifa etmem gerekir mi. Ayrica intibak egitimine memur olarak katiilabiliyormuyum. İntibak ta da elenebilirim sonuçta intibak tan sonra asıl kayıttan sonra istifa etsem olur mu

  1. blank Admin dedi ki:

   Kesin kayıt olana kadar işlem yapmayın.

 29. blank Emre Mesut dedi ki:

  Öncelikle iyi günler admin kardeşim benim sorum şöyle pomem eğitimi kaç ay sürüyor bilgilendirirsen sevinirim en son ihtiyaçtan dolayı 3 ay a düşürmüşlerdi şimdi kaç ay acaba

  1. blank Admin dedi ki:

   4-6 ay arası sürüyor.

   1. blank Emre Mesut dedi ki:

    tam belli değil mi yani bu söylediğine göre cevapların için teşekür ederim

 30. blank Ömerahmet dedi ki:

  Parkur icin çalışıcaz ama parkur detayı aciklanmadi sencs zaman kalirmi aciklandiktan sonra

  1. blank Admin dedi ki:

   Geçen senenin benzeri olur.

   1. blank Emre Mesut dedi ki:

    geçen sene nasıl olmuştu zaman kalmışmıydı yani parkur için nasıl yapalım admin kardeşim

    1. blank Admin dedi ki:

     Çizdirmeye izin yok, tam sağlam gidin mülakatlara.

 31. blank BOY dedi ki:

  BAYAN BOY ŞARTI DÜŞÜRÜLSÜN ARTIK İNSANLARİN HAYALLERİ VAR.

 32. blank ali dedi ki:

  18 yaşındayım
  Liseyi Açıktan okuyorum polislik başvurusu yapabilirmiyim ?

  1. blank Admin dedi ki:

   Mezun olduktan sonra başvurursun.

   1. blank mustafa dedi ki:

    polisligi COK SEVIYORUM polis olmak istiyorumm

 33. blank Merve dedi ki:

  Admin spor mülakatı puanlamalarda bir değişiklik olur mu sizce? 21. dönemde başvurular çok olduğu için 2 sn aşağı çekilmişti tekrar eskisi gibi olma ihtimali nedir?

  1. blank Admin dedi ki:

   Parkurda çok değişiklik olmaz.

 34. blank POMEM ADAYI dedi ki:

  ADMIN SADECE 2 YILLIK Önlisans MEZUNLARI BAŞVURU YAPABİLİRMU POMEM İÇİN CEVAPLARSAN SEVİNİRİM

 35. blank POMEM ADAYI 0777777 dedi ki:

  ÖNLİSANS MEZUNLARI POMEME GİREBİLİRMİ ?

  1. blank Admin dedi ki:

   Girebilirler.

 36. blank FATİH dedi ki:

  TAKVİM BELLİ OLDU MU BASVURU YAPTIK AMA BELGE MÜLAKAT GİBİ

  1. blank Admin dedi ki:

   Takvim belli olmadı.

 37. blank Ömerahmet dedi ki:

  Admin neden parkur yerleri açıklanmıyor acaba güvenlik soruşturması yüzünden mi

  1. blank Admin dedi ki:

   Bu aşamda güvenlik soruşturması olmaz. Yakında açıklanır.

 38. blank Pnar dedi ki:

  Merhaba. Ergenlik doneminde ilac icip intihar etmek istemstim. Kayitlara zehirlenme mi yoksa intihar diye mi gecti bilmiyorum. Acaba bu duruum pomem’e basvurmami etkiler mi ? Bundan dolayi gecemezmiyim ?

  1. blank Admin dedi ki:

   Sorun olur kayıtlara geçtiyse.

 39. blank emre mesut dedi ki:

  admin bey akademi parkur la ilgili açıklama yaptı mülakat tarihleri ne zaman açıklanır acaba

  1. blank Admin dedi ki:

   Hiçbir bilgi yok maalesef.

 40. blank yağız dedi ki:

  Pomem de sgk primi yatıyor mu? işsizlik maaşı kesilir mi?

  işten çıkarılınca işsizlik maaşı alacam 6 ay boyunca.

  1. blank Admin dedi ki:

   POMEM de öğrenci statüsünde olursun.

 41. blank Ayaz dedi ki:

  Arkadaşlar bugün Polis Akademisi Gölbaşı yerleşkesinde spor salonunun mülakat için hazırlandığı ve paem öğrencileri için kullanıma yasaklandığı bilgisi geldi yani spor mülakatı 15 gün içerisinde olacak gibi muhtemelen bu hafta yada pazartesi sonuçlar açıklanır, hakkımızda hayırlısı olsun bilgi vermek istedim.

 42. blank Mehmet Emin dedi ki:

  Admin tecil bitiş tarihi haziranın 6 sı olarak görünüyor kasım celbine askere alınıyorum bir sorun teşkil edermi bir sorumda spor mülakatına tıraşlı bi vaziyette mi gitmeliyiz şimdiden teşekkürler .

  1. blank Admin dedi ki:

   Düzgün gidin. İntibak haziran sonrası olursa elenirsin.

 43. blank Mehmet dedi ki:

  paem’ de hekim raporu isteniyordu ama pomem alımında bu sefer görmedim. Gerekli belgeler içinde öyle bir şey yok ama yine de alınmalı mı ?

  1. blank Admin dedi ki:

   Almanıza gerek yok

  2. blank Admin dedi ki:

   Almanıza gerek yok

 44. blank Ilhan dedi ki:

  Pomem fiziki yeterlilikte hangi belgeler isteniyr sadece giris belgesi ve kimlik yeterli mi

  1. blank Admin dedi ki:

   Hayır sonuç kısmında belirtilen Evrakları da dolduracaksın. Okulda da veriyorlar

 45. blank begüm dedi ki:

  merabalar.. önlisans kpss 72 spor 80 olma ihtimali nedir erkek aday için? sözlü mülakat tarihi sizce ne zaman olur?

  1. blank Admin dedi ki:

   80 ve üzeri almalısınız.

 46. blank Murat dedi ki:

  22 donem pomem mülakatına girecem belim çok agrıyor. Ben rapor alsam sınava girecegim yere versem başka birgün beni tekrar mülakata çagırırlarmı.

  1. blank Admin dedi ki:

   Okul ile konuşmalısın.

 47. blank Ali dedi ki:

  Mrb. Ben lisans mezunuyum, pomem 22.döneme başvurdum yarın mülakat var fakat benim askerlik tecil bitim tarihi 27 haziran. Cep tarihi Kasım. Acaba bu bir sorun olur mu.

  1. blank Admin dedi ki:

   İntibak erken başlarsa sorun olmaz.

 48. blank Kemal dedi ki:

  2016 Ağustos ayında namaz kildigim için , kavgalı olduğum akrabalarım tarafindan feto iftirası yedim ihbar üzerine evimde arama yapıldı 5 gün nezarete kaldm
  sucsuzlugum anlasildgnda nezAretten cikarken istihbarat taki memurlar helallik isteyip oZur dilediler. Ben polis olmak için uniw okuyorum sicilimde bir problem olurmu dediğimde hiçbir sorun olmaz dediler. Kovuşturmaya yer olmadığına dair belge verdiler. Sizce sözlü mülakatta problem olur mu? Lisans erkek’im ?

  1. blank Admin dedi ki:

   Sorun olmaz.

 49. blank çağrı dedi ki:

  ön sağlık ve sporu başarıyla geçtim, sözlü mülakat tarihi hala belli değil. 24 haziran da tecilim bitmekte sonuçlar bu tarihten sonraya sarkarsa eğer bu durum benim polis olmamı nasıl etkiler

  1. blank Admin dedi ki:

   İntibağa giderken askerlikle alakan olmamalı.

 50. blank Onur dedi ki:

  Merhaba, Ön sağlık ve fiziki mülakatı olumlu şekilde geride bırsktım, ben sorun olmuyor diye okumuştum ama yine de aklıma takıldı, babamın adli sicil kaydı var yani sabıkası. Bu durum benim polis olmamı engeller mi ? Benim herhangi bir adli sicil kaydım yok, karakola savcılığa gitmişliğim dahi yok.

  1. blank Admin dedi ki:

   Terör değilse sorun olmaz.

 51. blank Agit dedi ki:

  Merhaba lar kardeşim şu An askerlik görevini yürütüyor metninizi okuduğumda 2 kardeşim birlikte askere gitme gibi bir zorunluluğun olmadığı fark ettim peki bu askeri muaftan yararlanana bilmem için yani askeri şubeye ne gibi evrakları götürmeliyim ki askerliğimi tecilimi uzata bilirim tşk.aderim.

 52. blank Emre Mesut dedi ki:

  admin bey öncelikle sözlü mülakat tarihleri ne zaman açıklanır ve dün memurlar net de 23. dönem pomem başvurusu temmuz da başlayıp eylül de okula yerleştirileceği yazıyordu 22.dönem pomemi o zaman eylül de mezun mu edecekler

  1. blank Admin dedi ki:

   Temmuz’da okullar eğitime başlayacak. Bu nedenle yakında sözlü mülakatlar başlar.

   1. blank Emre Mesut dedi ki:

    bizim ardımızdan hemen 23.dönemi alacaklar sizce eğitim kaç ay sürer peki

 53. blank Hakan dedi ki:

  Merhaba,
  Benim gezi olayları ile alakalı soruşturmam var. 4 yıldır devam ediyor. Olaylarla herhangi bir alakam yok ancak orada bulunduğum için gözaltına alınmıştım ertesi gün bırakmışlardı bi yıl sonra soruşturma açıldı ve devam ediyor. Bi ceza alacağımı düşünmüyorum çünkü öncesinde veya sonrasında herhangi bir alakam olmamıştır siyasi oluşumlarla. Sözlü mülakatı bekliyorum sporu geçtim. Olumlu olma ihtimali var mıdır?

  1. blank Admin dedi ki:

   Sorun olmaz kanaatindeyim.

 54. blank Hasan dedi ki:

  Merhaba Müdür , benim bu 6′ nci girişim sözlü mülakat sonucum hep başarısız geliyor Pomem’in. Herhangi bir siyasi parti vs oluşumlara üye değilim . Terör damgası yemiş olabilir miyim ? Komiser yardımcısiliginda “sıralamaya giremediniz” sonucunu aldım orda mülakattan 70 aldığımı mi gösteriyor bu ifade? 19donem, Paem, 20donem, 21donem sınavlarına girdim.. 22 dönem için de yine sporu gectim ve sözlü mülakata gireceğim. Lütfen önerilerinizi bekliyorum cevaplarsaniz memnun kalırım .( Bu arada kpss 72 spor 85 lisans Bay).

  1. blank Admin dedi ki:

   Sıralamaya giremedind emek düşük puan aldın demek. Sözlü mülakatta geçmişsin. Yapacağın daha çok çalışmak. Mülakat uygulamamızı tavsiye ederiz.

 55. blank Evren dedi ki:

  Admin iyi günler.Form sitelerinde guvenlik sorusturması basligi altinda denk geldim bu belirsizliğe. Sorunun sacma oldugunuda dusunuyorum. Kiz arkadaşım ile yaz tatilinde otelde kaldım.Kimisi boyle seylerin guvenlik sorusturmasinda problem oldugunu hatta bu sebepten elenme oldugunu yazmis. Siz ne soyleye bilirsiniz bu konu hakkinda boyle sacma bir sebep olabilir mi

  1. blank Admin dedi ki:

   Sorun olmaz.

 56. blank Nasipp dedi ki:

  admin bey pomem sözlü mülakatları genelde cuma günleri açıklanıyor ayın 8 ine kadar açıklanma ihtimali varmı ? parkur 39 sn lisans sözlü mülakatta komisyon için parkur göz önünde bulunuyorumu ? bilgilerininz için teşekkürler.

  1. blank Admin dedi ki:

   var tabiki. O değerleri pek göz önünde almıyorlar.

 57. blank Yusuf dedi ki:

  Hemoroid polisliğe engel midir

  1. blank Admin dedi ki:

   Genelde sorun olmaz.

 58. blank Furkan dedi ki:

  Merhabalar benim kimliğimde Doğum tarihim 15.01.2001 ama normalde 15.01.2000 doğumluyum. Kimlikteki Doğum tarihini düzelttirsem pmyo’ya girebilir miyim ? (Bu sene tyt sınavına da gireceğim)

  1. blank Admin dedi ki:

   Düzelttirirsen olur.

 59. blank fatih dedi ki:

  üniversitede alınan uzaklaştırma cezası engel teşkil eder mi

  1. blank Admin dedi ki:

   Sorun olmaz.

 60. blank Tolga dedi ki:

  Merhaba 22.donem pomem mulaktindan gectim sozluyu bekliyorum kafama şu takılıyor 2 yıl önce psikiyatriye gitmiştim ilac kullandim ama 2 yildir kullanmıyorum bu sıkıntı olurmu acaba tşk ederim

  1. blank Admin dedi ki:

   Sorun olabilir ilerleyen aşamalarda.

   1. blank Tolga dedi ki:

    Ne gibi sorun olur acaba psikiyatri muayenede geriye dönük bakiyorlarmi şuan polis olan arkadaşım daha cok kalp goz kulak kan ve karaciger yaglanmasindan elenen olduğunu söylemişti

    1. blank Admin dedi ki:

     e-nabız bilgilerine bakıp karar veriliyor.