22. Dönem POMEM 1. Yedek Aday Yerleştirme Sonuçları

05.09.2018
1.220
A+
A-
22. Dönem POMEM 1. Yedek Aday Yerleştirme Sonuçları

Geçtiğimiz  aylarda ilanı yayınlanan , başvuru ve seçim işlemleri tamamlanan 22. Dönem POMEM için 1. Yedek Yerleştirme Sonuçları açıklandı.

Polis Akademisi Başkanlığı geçtiğimiz aylarda yayınlamış olduğu ilanla 10.000 polis alımı yapacağını duyurmuştu. Başvurularının alınması ve seçme sınavlarının tamamlanmasıyla ASİL ve YEDEK adaylar planlanmıştı. Yedek olarak planlanan adaylar kendilerine sıra gelmesini beklerken beklenen duyuru nihayet geldi.

Buna göre Polis Akademisi Başkanlığı yapmış olduğu duyuruda   22. Dönem polis meslek eğitimi için Polis Meslek Eğitim Merkezlerine polis memuru olarak yetiştirilmek üzere planlanan asıl adaylardan lisans mezunu 17 kadın, ön lisans mezunu 103 erkek, ön lisans mezunu 3 kadın adayın yerine yedek aday planlamasının yapıldığını açıkladı.

Yedek planlaması yapılan adaylara hiçbir şekilde posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla herhangi bir bildirimde bulunulmayacağından adaylar sonuçlarını aşağıdaki bağlantıdan takip edeceklerdir.

Sonuçlar için; http://pasonuc.pa.edu.tr/

23. Dönem POMEM Başvuru Şartları

2018 POMEM KPSS Puanı Düşer mi ?

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Hcatak dedi ki:

  Önlisans yedek 116 yim sisteme girdigimde bu adaya ait sinav sonucu bulunamamistir diyor bu durumla karsilasan varmidir

 2. Gül dedi ki:

  Polislik için yas küçülttüğumuzde küçültülen yas mi gecerli yoksa kucultmeden önceki yas mi gecerli ?

  1. Admin dedi ki:

   Ne zaman yaptırdığına bağlı

 3. Hcatak dedi ki:

  2. Ek yerleştirme de planlanirsak intibak eğitimi okullarda bitmis olacak sanırım nasil bir yol izlenir