21. Dönem POMEM Sözlü Mülakat Anıları

21. Dönem POMEM Sözlü Mülakat Anıları

21. Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) için alınması planlanan 13 bin polis adayı sınav süreci devam ediyor. 21. dönem POMEM sınavlarının ilk aşaması olan evrak teslimi, ön sağlık taraması ve fiziki yeterlilik parkuru sınavı uygulaması 11 Kasım 2017 tarihinde son buldu. Bu süreçte, adayların yaşadıklarını(120 anı) sizlerle paylaştık. Bu makalemizde, POMEM adaylarının sözlü mülakat komisyonu karşısında yaşadıkları, izlenimleri ve düşüncelerini okul okul sizlerle paylaşacağız.

21. Dönem POMEM sözlü mülakatları ne zaman yapılır?

21. Dönem POMEM Mülakat Sınavları 29 Ocak-10 Şubat 2018 Tarihleri arasında yapılacaktır.26 Ocak 2018 Tarihinde Adayların Mülakat Sınav Giriş Belgeleri Polis Akademisi sitesi üzerinden alınabilecektir.

POMEM Sözlü mülakata nasıl çalışabilirim?

POMEM sınavlarının en önemlisi ve en belirleyici olanı sözlü mülakatlardır. Burada alınacak yüksek bir mülakat puanı, kazanmanızı hemen hemen kesinleştirir. 21. dönem POMEM mülakatlarına girecek adaylara ilk tavsiyem, önceki senelerde polislik mülakatlarında çıkmış sorulara çalışmalarıdır. Bu sayede, hangi tarz sorularla muhatap olacağınızı öngörebilirsiniz. Yine sınavlarda yaşananları içeren makaleleri okuyabilirsiniz. Adayların, o anlarda neler yaşadığını birinci ağızdan öğrenmiş olursunuz. Her iki konuda birçok makaleyi sitemizde arama yaparak bulabilirsiniz.

Adaylara bir diğer tavsiyem, ayna karşısına geçip, “Neden polis olmak istiyorsun?” vb. sorulara sesli olarak yanıtlar vermeleridir.  İmkan varsa, bir arkadaşınıza bunları anlatmanız faydanıza olacaktır. Bu tarz egzersizlerle jest-mimik, ses tonu, diksiyon ve beden dilinizi geliştirici çalışmalar faydanıza olacaktır.

Önümüzdeki günlerde başlayacak sözlü mülakat aşamasında çıkan sorular an an uygulamamıza eklenecek ve kullanıcılarımız bu soru ve cevaplara hızlı bir şekilde ulaşabilecekler. Kimi insanlar “Soruyu bilmek önemli değil…” diyerek cümlenin devamını haklı gerekçelerle dolduruyorlar. Peki, sözlü mülakatlarda en önemli süre olan ilk 60 saniyeyi böyle boş geçiren bir adayın, iyi bir intiba bırakma ihtimali var mı? Karttan çektiği soruyu bilen mi avantajlı olur bilemeyen mi? Burada kararı polis adayları kendileri vermelidirler.

Sözlü mülakatlarda hangi sorular soruldu?

Bu konumuzda, mülakat sorularını değil, yaşanan anıları ve tecrübeleri paylaşacağız. Sorular için okumanız gereken makale: 21. Dönem POMEM Sözlü Mülakat Soruları

21. Dönem POMEM Sözlü Mülakat Anıları

1) Kastamonu PMYO

Öncelikle şöyle özet geceyim 8 de gittim 8.30 içeri aldılar 3 sırada girdim mulakata 10.30 da geldi komisyon bizde en fazla 1 dk sürüyor mülakat bizde öyle odu kendini tanit soru cek benim sorum yorum sorusuydu bu kadar hakkımızda hayırlısı olsun inşallah.

2) Erzincan POMEM

Oncelikle emanet alyolar.komisyona girmedn once nasil davrnmak.gerektgi komserler anltyor komsyona adini soyadni memlektni sylyip bas selami veriyorsun devm et dyor kndno tanityn snra soru cek dyor sesli okyn cevpliyn ailnle senle alakli sorular soryolar bizim grupta icerde en fazla 2 dk tuttular komisyn sertde degl yumusakta degil.(sabah grenlerden birne arkano don kac kisi biz kac erkek kac bayan dye sormuslar) soru bilmn onemli dgl kndni iyi ifade et yeter komserler uyardi sakin komsyndakilere hocam dye hitap etmyn dediler benim sorumda bir elin nesi var iki elin sesi var atasoznu aciklayn Rabbim utandrmasin yar ve yardmcimz olsun arkdaslar.

3) Ankara POMEM

Ankara polis akademisinde girdim. Sabah sekizde girdik. Saat 15.30 da ciktim. Sudan cikmis balik sozunu teror ile bagdastirarak anlatin diye bir soru geldi. Sonra nerde okudugum. Esimin ne is yaptigi. Kizimin kac yasinda oldugu ve suriyede devam eden operasyonu sordular. Cikarken kizini bizim icin op cikabilirsin dediler. Tsk ederek ciktim.

4)Arnavutköy

Sakin olun arkadaşlar heyecanlanmayın ortalama 3 4 dk içerde kalıyorsun kendini tanitiyorsun sonra kart üzerindeki soruyu okuyup cevabı veriyorsunuz bana bugün hitabet nedir ve siyasette hitabetin önemini açıklayınız? Sorusu geldi. Ben soruyu yanlış anlayıp yanlış cevapladım komisyon başkanı cevabımı düzelti ama lafı da soktu. Sonra başka bir konu açıp beni o konu üzerinden çapraz sorguya aldılar sonra da cik dışarı dediler hepsi bu kadar

5)Elazığ

Komisyon iyi sıkıntı yapma sadece sabah gireceksen eğer soğuk oluyor dikkat et bide bayağı bekledik 8 de girip 11.30 da çıktık
Asala terör örgütü cıktı bana daha sonra neden seni seçelim dedi bide dur polis diye bağırmami soylemisti.

6)Samsun PMYO

Öğleden sonra girdim. Akşam beş gibi sıra geldi. İçeri girdim isim soyisim il i söylüyorsun. Sonra hangi okulu bitirdiğini soruyor. Yurtda kalip kalmadığını. En son kart cekiyorsun cevapliyorsun.

7)Aksaray

Aksaray’da bugün mülakata girdim sabah 58 kişi gelmişti 10 kişi gelmedi,öğleden sonra 72 kişi gelmişti Aksaray’daki toplam mülakata girecek kişi sayısı 900 diye söylendi.
Mülakat kart sorum “Kamuoyu oluşturan 3 etkeni açıklayın” cevap olarak bu sorunun cevabını anımsayamadım dedim onun yerine okuduğum bölümün tanımını istedi kısa ve net bir şekilde yaptım bende. Sonra geçmişimle ilgili 5-6 soru sordular hepsine cevap verdim. 2 defa aynı anda ünivde bir dersi aldın mi diye 1 dakika arayla sordu bilgisayarla ilgili ( bir program) komisyon müdürü beni sınadı sanırım hayır dedim. Beni sınadığını tabi çıkışta anladım doğal olarak iyi ki yalan yanlış bişi demedim o heyecanla blank
Üç tarih söyledi sonuçlar için 15-20-26 Şubat’a açıklanabilir diye arka sıradaydım net anlayamadım hepimizin hakkında hayırlısı olur inşallah .
Mülakatların gecikmesi ve bu kadar detaylı sorular sorulmasının nedeni güvenlik soruşturmasının yapılmasıymış öyle dedi oradaki bir komiser sevinmeyin ama benim 32 yıldır güvenlik soruşturmam yapılıyor dedi ömürlükmüş güvenlik soruşturması blank

8)Arnavutköy POMEM

Bugun Arnavutkoy Pomemde mulakata girdim. Baya bekletiyorlar arkadaslar soyleyeyim. Kapiyi caldim iceri girdim. Once soru cekip numarayi soyledim. Daha sonra kendimi tanittim. Sorunu oku dediler. Sorum Burokrasi nedir ?
O an aklima gelmedi bilemiyorum dedim. Bilmememi yadirgadilar biraz. Daha sonra bir sans daha verelim dediler ve acik olan kartlardan cek dediler. Cektigim kartta yasa nedir, amaclari nedir ?
Yaziyordu. Cevapladim onayladilar. Sonra dogu anadolu bolgesinden 3 il soyler misin ? dediler.
Bende Kars,Igdır ve Erzurum dedim. Tamam cikabilirsin dediler.

9) Afyon

Sabah otogardan okula taksiyle diğer gelen arkadaşlarla toplu gidip soğukta 1 saat kapıda titreyerek bekledik. Mülakatın ilk günü 8. Sırada olduğumdan en önde idim. Kurul geç geldi ve anladığım kadarıyla kağıtlara okulun müdürünün adını yanlış yazdıklarından 8 deki mülakata 10.30 gibi kapıyı çaldıktan sonra baş selamı verip içeri girdim. İçeri girince psikolog yanına çağırıp ellere bakıyor yukarı kaldır ellerini deyince biraz fazla kaldırmışım gülerek o kadar değil deyip üşümüşsün dedi ve beyaz çizgiye geçip kart çek dedi. Gür ve tok sesle soruyu ve numarasını okudum. Kart sorusu toplumsal değişim nedir çıktı kendimce yorumladım müdür cevaplarken evet evet diyerek önündeki kağıda bakarak dinledi. Soruyu cevaplarken arkalarındaki pencereye bakarak cevapladım düşünerek yorumladığımdan, bitince göz teması kurarak heyecan yapmadan müdürün sorularına cevap verdim (okuduğun okul, askerlik, memleketinde kimler var ilde mi ilçede mi kalıyor?) en sonunda daha önceden girdin mi dedi bende 2011 de pmyo girdiğimi mülakattan polis olmaya uygundur raporu almama rağmen son aşamada ki yazılı sınavda kayıp ettiğimi söyledim. Müdür o sınavı ÖSYM yapıyor dedi az bir durakladım ve doğrudur efendim bende üniversitede girmiştim zaten dedim. Sonra tekrar girdin mi dedi hayır girmedim üniversite eğitimim bitince pomem başvurdum ve geldim dedim. Tamam çıkabilirsin dedi baş selamı verdim kapıya gittim kapıyı açtım yine baş selamı verip çıktım. İçeride durduğum müddetçe dik ve esas duruşta durdum. Umarım yazdığım bu deneyimimde olumsuz bir durum yoktur ve kuruntu yapıyorumdur.

10) Hatay

hatay da gireceklere başarılar şimdiden çok kasmaniza gerek yok saat 9 da mülakat girdim erken gitmeye gerek yok 8 de olan mülakat 4 gbi bitti sistem gitmesi plansiz olmasi baya bekletti beni kendinizi tanitmaya firsat kalmiyor neden polis olmak istiyorsun diye sordular akşama kadar bekledik 1 dk surdu mülakat

11) Gölbaşı

Gölbaşında akademide girdim öğleden sonra.Girip baş selamı verdim kendimi tanıtmamı istediler tanıttım üniversitede nerede kaldığımı sordular.sonra kart çektirdiler karttaki soru toplumsal ve sosyal yapıyı oluşturan kurallar nelerdir ? Cevabını hukuka giriş dersine dayanarak doğru şekilde verdiğimi düşünüyorum.cevaptan sonra teşekkür ederiz çıkabilirsiniz deyip uğurladılar.Benimki kısa sürdü fakat gölbasnda 1.komisyon genel itibariyle yavaş ilerliyordu bugün. Sabah grubunun son adayları saat 4 te komisyonların bulunduğu korida yeni alınmıştı.sonuç hayrolu inşaallah girecek olanlara başarılar…

12) Samsun

Arkadaslar sira bana gelene kadar nerdeyse 1 dk surmedi pat pat milletin girmesiyle cikmasi bir oldu diyebilirim acikcasi.Sira bana geldi iceri girdim.Adimi soyadimi soyledim.Hangi universitede okudugumu ve hangi yurtlarda kaldigimi sordular cevapladim.Sonra kart cek dedilet cektim soru terör orgutleri nedir.aciklayiniz idi.Acikladim tam yaridayim psikolog atladi neden polis olmak istiyorsun dedi cevapladim tamamda ben seni neden polis yapim dedi tekrar cevapladim.Bu sefer obur adam pyd nin kurucusu kim diye sordu.Bilmiyorum efendim bi fikrim yok dedim.Sari cubbeli dedi valla aklima gelmiyor efendim dedim tamam cikabilirsin dediler.Assa yukari 5dk surdu bnm mulakatim.Ama benden once girenler 1 dk surmedi ciktilar hemen.Ben 5dk civari surekli capraz sorguya cekildim neden bende boyle oldu bilmiyorum.Herkeze bol sans basarilar.

13) Bilecik

13:00 de mulakat 14:00 de girdik kendimi tanıttım .Kart sorusu hayatta karşılaşabileceğiniz problemlere nasıl bir çözüm bulursunuz ? yorum yaptım askerliğimi yapıp yapmadığını sordular çıkabilirsin dediler 2 dakika sürdü ya da sürmedi.

14) Gölbaşı

Gölbaşı pomem den çıktım az önce 1.komisyon çok guleryuzlulerdi sanki arkadaş ortamı gibi oldu rahatlattilar ama bende yinede heyecan oldu zarftan çıkan soru rtük nedir? 8 dk ya yakın durdum Çok espirili geçti bozok universitesinde okudum dedim demek yiğidin harman olduğu yerden mi geldin dediler ceketinin düğmesini ac yozgatlılar gibi dur dediler hiç böyle bi mülakat düşünmemiştim

15) Malatya

Merhaba arkadaşlar. Ben Malatya da mülakata girdim. Yaşadıklarımı anlatayım. Sabah 8 birinci komisyon- 8 de okulun önünde olduk bizi içeri aldılar emanet bırakabiliyorsunuz yanınızda telefon cüzdan saat ne varsa sıkıntı Yok alıyorlar. Emanetleri bıraktıktan sonra spor salonunda beklettiler yaklaşık yarım saat sonra ismin alfabetik sırasına göre dizdiler, daha sonra 10 ar kişilik gruplar halinde mülakatın olacağı yere götürdüler orda da bekledik komisyonun gelmesini 10:40 da komisyon adayları içeri almaya başladı içeride toplamda 2 dk kalmadık. Sıra bana geldi zil çaldı içeri girdim kimliği sol tarafta bekleyen memura teslim ettim bizim için belirlenen yere geçtim kendini tanıt dediler tanıttım soru çektim sorum ( yasaların insanlar için önemi nedir ) kendimce cevapladım tamam çıkabilirsin dediler. Başka bisse sormadılar diğer giren arkadaşlarla muhabbet etmişler başka sorular sormuşlar

16) Arnavutköy

Arkadaşlar Arnavutköy den yeni çıktım 1 . Dünya savaşına osmanlının katılma sebebini sordular kitap okurmusun en son okuduğun bir kitabı bize anlatırmısın dediler terör örgütlerini say dediler yine verdiğim cevaplar üzerindende soru sordular nie uzun sürdü anlamadım

17) Bilecik

Bilecik pomemde girdim bugun oglen 13:00 da girer girmez kart cek dedi internetin zararlari nelerdir sorusunu cektim cevapladim cevabm dogruydu tamam kardesim birak kagidi oraya cik dedi 30saniye surdu surmedi . Ne kendimi tanittirdi nede baska birsey

18) Merhaba arkadaşlar, ben bugün ADANA KEMAL SERHADLI POMEM’de sözlü mülakata girdim. Öncelikle kapıdan giriş işlemi yapılıyor , varsa emanet eşyalarınızı bırakıyorsunuz ve İsim listesine Tc kimlik numarasını kontrol ederek imza atıyorsunuz. Daha sonra giren arkadaşlar bilirler, spor mülakatında dosyaların hazırlandığı zemin kata götürülüp, dosya sırasına göre isim okunuyor (Sanırım dosyalar karışık) ve sözlü mülakata giriş belgeleriniz dosyaya ekleniyor. Sonra gruplar halinde üst kattaki sınıflara getiriyorlar ve burada içerde kendinizi nasıl tanıtacaksınız, sağdaki masadan soru çekileceği, beyaz çizgiden durmanız gerektiği hakkında bilgiler veriliyor. Sonra düzene giren dosya sıralarına göre sizi sınıflardan alıp mülakatın yapılacağı yerin koridoruna getiriliyorsunuz. Her zil çalmasında teker teker içeri alıyorlar ve mülakat ortalama 2-3 dk sürüyor. Sonrada çıkabilirsin dediklerinde geldiğiniz yönün aksi istikametinden dışarı çıkıyorsunuz…Mülakat anından bahsedecek olursak ; kapıyı tıklatıp içeri girdim ve beyaz çizgiden durup merhaba efendim dedim. (İlk başta bir anlık şaşırdım içerisi oldukça kalabalıktı, sayamadım o an ama 6-8 kişilik bir kurul vardı sanırım.) Sonra kurul başkanı oluyor sanırım ortadaki rütbeli kişi gözleri ile başla komutu verdi ve bende başladım.( Ortam gerecek bir hava yoktu, kurul önünde sakin kalmaya çalışın. Kimseye ters davrandıklarını duymadım.)Daha sonra sınıfta anlatıldığı gibi kendimi tanıttım. (Bence sınavdan önce çalışarak kendinizi alıştırın , ilk izlenim için önemli olacağı kanaatindeyim.) Daha sonra sağ taraftaki masadan kart çekmemi söylediler.Bana gelen soru ; Asayiş nedir ? Polis asayiş sağlarken hangi kriterlere göre davranır ? tarzında bir soruydu sanırım.Bende o anın heyecanı ile açıklamaya çalıştım. Neyse tam çıkacağımı düşünürken Konya ile bağlantın olduğunu söylemiştin dediler, bize Konya’daki cemaatleri say dediler. Bende bilgim olmadığını söyledim..( Nasıl bilmezsin Konyalı sayılırsın dediler. Bende efendim senede 2-3 defa aile ziyaretine gidiyorum , sadece bu kadar. Bir bilgim yok dedim..) Peki çıkabilirsin dediler.Kendinizi tanıtmak için sınıfta anlatılanları sırası ile yazıyorum buna göre metin oluşturup gitmeden çalışabilirsiniz; Öncelikle Ad-Soyad , sonra Mezun olduğunuz üniversite fakültesi ve bölümü ile birlikte, daha sonra anne-baba çalışma durumu hakkında bilgi, sonra varsa eşiniz hakkında bilgi ve son olarak kendi ailenizde (Kardeş, eş, anne-baba) memur olanlar hakkında bilgiler ile kendinizi tanıtmanız isteniyor ve ek olarak beyaz çizgiden durmanız gerektiği, sağ masadan zarf çekmeniz gerektiği , soruyu cevapladıktan sonra sol masaya bırakmanız gerektiği ve çıkışınıza izin verildiğinde çıkmanız gerektiği hakkında bilgi veriliyor.Ayrıca kendinizi tanıtırken sadece tek bir noktaya odaklanmayın arkadaşlar, mümkün olduğunca hepsi ile temas kurmaya çalışın.Daha faydalı olacağını düşünüyorum.Umarım faydalı olur bu bilgiler, başarılar..

Devam edecek…


ETİKETLER:
blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 449 YORUM
 1. Avatar Bektaş dedi ki:

  Admin TRABZON’da girdim içeri girip baş selamı verdim kendimi tanıttım hafif heyecan vardı okulu sordular nerde kaldın evde dedim kimlerle sesi ilçeden arkadaşlarla abilerle dedim kim o abiler dedi normal aile dostu orda çalışıyorlardı beraber kaldık dedim soru çek dedi çektim yüksek sesle okuyup açıkladım sonra bişeyler yazdı tamam başka eklemek istediğin bişey var mı dedi Yok efendim dedim tamam gel al kimliğini dedi baş selamı verip alıp çıktım KPSS önlisans puan 83 spor 95 sizce durum ne gösteriyor teşekkür ederim

 2. Avatar Bektaş dedi ki:

  Admin selamün aleyküm Trabzon’da mülakata girdim kendimi tanıttım nerde kaldığımı sordu evde kaldım dedim kimle kaldın dedi arkadaşlarla ve bizden büyük abilerde vardı dedim nasıl abi dedi nerden tanıyorsun dedi bizim yakınımız orda çalışıyorlardı hep beraber eve çıktık dedim tamam dedi soru çek dedi çektim güzelce açıkladım tamam dedim başka söylemek istediğin bişey var mı dedi yok efendim dedim tamam gel dedi kimliğimi alıp çıktım KPSS 83 spor 95 sizce nasıl bir sonuç alırım teşekkür ederim

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Puan iyi gelirse kazanırsınız.

 3. Avatar furkan dedi ki:

  Sivas ta yaşıyorum admin mülakatım yozgatta oldu kazanırsam yozgata mı gidiyorum.

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Muhtemelen.

 4. Avatar ercan dedi ki:

  lisans spor 80 kpss 63girer girmez kendimizi tanittik soru çek dediler soru numarasıyla birlikte okuyorsun savaş nedir çıktı savaş devletler arasındaki silahli çatışma dedim illa devletler arasindami olması gerekli dediler ewet savaş sayilmasi için devletler arasında olması gerekli dedim sonra bolum sosyoloji olunca sosyoloji nedir dediler cevapladm iki tane sosyolog ismi şöyle dediler söyledim birinin kitabını şöyle dedi kitabi hakkında bilgim yok efendim dedim türk sosyolog sordu ziya gökalpe zira eren dedim nasıl dediysem artık onuda sonra kayseri de yaşadığım için bir sure kayserili bir bakan şöyle dediler mehmet ozhaseki dedim ne bakanı dediler cevre ve şehircilik bakanı dedim cumhuriyet ne zaman ilan edildi dediler söyledim 29 ekim 1923 diye İngilizce biliyormsn dediler hayır efendim dedin bilgisayarla aran nasıl dediler iyi efendim ayrıca 5yil televizyonda kameramanlık yaptığım için montaj programlarını da biliyorum dedim desen bıraktın o isi dediler ne güzel isin varmış dediler o meslekte daha fazla ilerliyebilecegimi düşünmedim dedim polislikte nasıl ilerlemeyi düşünüyorsun dediler sınavlara girerek ve almis olduğum sınavlarda basari sağlayarak dedim ailede polis asker varmı dediler yok efendim dedim insallah senmi olacaksın dediler inşallah efendim dedim memur varmı dediler var dedim iki tane amcam var öğretmen dedim calisiyorlarmi dediler çalışıyorlar efendim dedim kayseride nerde kaldin dediler ewimde kaldım dedim ewinizmi war orda dediler hayır efendim kendi tutmuş olduğumuz kiralık ewde dedim cikabilirsin dediler yorum alayım

  1. Avatar özkan dedi ki:

   hayırlı olsun kardeşim

 5. Avatar B.bektaş dedi ki:

  Merhaba! Admin içeri girdim kendini tanıt demelerini bekledim bişeyler konuşuyorlardı çünkü başladım nerde kaldın felan dediler evde arkadaşlarla abilerle kaldım dedim soru kartını çektim açıkladım güzelce eklemek istediğin bişey var mı dediler yok efendim dedim tamam dedim slm verdim çıktım KPSS önlisans 83 spor 95 sizce asil şansım var mı teşekkürler

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Asil şansınız yüksek.

 6. Avatar Grkn dedi ki:

  Konu dışı! Varikosel polis olmaya engel midir? Cevap verirseniz sevinirim. Teşekkürler kolay gelsin.

 7. Avatar BJK1903 dedi ki:

  Merhaba admin ön lisans 72 spor 90 sözlü 100 olduğu takdirde asıl gelebilir mi ıyi günler

  1. Avatar Admin dedi ki:

   O puanı alırsan kesin.

 8. Avatar FERHATT dedi ki:

  ADMİN TEŞEKKÜR EDİYORUM ANLAYIŞ GÖSTERDİĞİNİZ İÇİN BENDE YORUM İSTİYORUM. BİLECİKTE GİRDİM KAPI AÇIK VAZİYETTE BENİ ÇAĞIRDILAR KAPIDAN 1 ADIM İÇERİ ADIM ATTIM VE BAŞ SELAMI VEREREK . İŞARETLİ ALANA YÜRÜMEYE BAŞLADIM YARI YOLA GELMEDEN KOMİSYON BAŞKANI -AHA Bİ TANE ARTVİNLİ GELDİ AZ ÖNCE ERZURUMLU Bİ ADAYLA KAVGA ETTİM DEDİ BENDE O ARA İŞARETLİ ALANA GELDİM VE DOĞRUDUR EFENDİM DEDİM .KOMİSYON BAŞKANI AYNI SORUYU SANADA SORUCAM DEDİ BUYRUN EFENDİM DEDİM VE BANA ERZURUMUN MU YOKSA ARTVİNİN Mİ ÇAĞ DÖNERİ MEŞHUR DEDİ . BENDE HER İKİ DÖNERDEN DE YEDİM HER İKİSİNİNDE TATLARI GÜZEL EFENDİM DEDİM . EH BEN SENİ KORUMAYA ÇALIŞIYODUM KENDİN BİLİRSİN DEDİ YANINDA Kİ EMN. MÜDÜRÜYLE GÜLÜMSEDİ BENDE ÇOK FAZLA GÜLMEDEN TEBESSÜM ETTİM . SONRA BANA DİREK KART ÇEKEBİLİRSİN DEDİ BENDE KART ÇEKTİM SORUM TÖRE CİNAYETİ HAKKINDA BİLGİ VERİNİZ VE GÜNÜMÜZDE NEDEN HALA GÖRÜLMEKTEDİR SORUSUYDU BİRDE KART NUMARASINI SORDU DOĞRU CEVAPLADIM . KART CEVABIM İSE TÖRE CİNAYETLERİ KANUNSUZ VE HUKUKSUZ YAPILAN NESİLLER BOYU DEVAM ETTİRİLMEK İSTENEN YASA DIŞI OLAYDIR . GÜNÜMÜZDE GÖRÜLMESİNİN SEBEBİ EĞİTİMSİZLİKTEN VE CAHİLLİKTEN KAYNAKLANIYOR DEDİM . KOMİSYON BAŞKANI BAŞINI SALLADI EVET ADAYA SORUSU OLAN VAR MI DEDİ KİMSEDEN SES ÇIKMADI TAMAM ÇIKABİLİRSİN DEDİ PEKİ EFENDİM DEDİM 2-3 ADIM GERİ GERİ ATTIM BAŞ SELAMI VERDİM DAHA SONRA HIZLI ADIMLARLA KAPI AĞZINA GELDİM KOMİSYONA DOĞRU DÖNEREK TEKRAR BAŞ SELAMI VEREREK ÇIKTIM FAKAT EMN MÜDÜRÜ SÜREKLİ BANA BAKIYORDU VE MÜLAKATIM BU ŞEKİLDE BİTTİ EN FAZLA 1 DK DURDUM İÇERİDE . LİSANS KPSS 65 SPOR 75 YORUMUNUZU BEKLİYORUM ALLAH RAZI OLSUN AYRICA BANA KENDİNİ TANIT DEMEDİLER BU SORUN MUDUR

  1. Avatar Admin dedi ki:

   İlk izlenim iyi ise kazanmış gibi duruyorsunuz.

 9. Avatar MHK1453 dedi ki:

  Iyi günler admin kpss on lisans 72 spor 90 sözlü mülakattan 90-100 arası bekliyorum gayet güzel geçti asil girebilir miyim acaba

  1. Avatar Admin dedi ki:

   O puanı alırsan evet.

 10. Avatar oktay dedi ki:

  Merhabalar, Afyon pomem. zil çaldı içeri girdim ve baş selamla birlikte isim soyisim söyleyerek ilk sırada ki komisyon üyesinin yanına gittim ve elimin üzerine kalem bıraktı ve askerliği Nerede yaptığımı sordu. daha sonra masanın tam karşısına çizgiye geçtim ve ne iş yaptığımı sordu müdür,cevapladıM. kart çektirdi ve soruyu numarasıyla birlikte okudum cevabımi net bir şekilde verdim. birbirlerine bakıp onay aldılar. Ülkemizde kaç adet il vardır,en son il olan 2 il hangisidir. Osmaniye 80. Düzce 81 efendim diye cevap verdim. iki kez üst üste tekrarladım onlarda tamam doğru dediler birbirleri arasında konuşarak. hayırlı olsun tamam çıkabilirsin komutuyla. baş selamla çıktım. başım dik ve konuşmam yeteri kadar yüksek ve kendinden edindi. Lisans kpss 70 spor 70 aşıldı olurum inşallah. herkese başarılar ve hayırlısı olur inşallah. admin yorum

  1. Avatar Admin dedi ki:

   İyi duruyor. Gönlünüzce olur umarım.

 11. Avatar ARİF dedi ki:

  merhaba admin bir yorumda ben istiyorum . mülakatım bilecik pomemde idi. önlisans kpss 70 spor 100 . içeri girdim ve işaretli alana geldim tekmil verdim ve devam etmemi söylediler kendimi tanıttım . heycanımı çok belli ettim. sesimin titrediğini söylediler heycandan olduğunu beyan ettim. soru çektim ve sorunun cevabını hatırlayamadığımı söyledim. kendimi anlatmamı söylediler ve kardeşiminde polis olduğunu anlattıktan sonra ellerimin çok titrediğini söylediler ve ellerimi uzatmamı söylediler. elimin arasına kağıt koydular ve çok titrediğini söylediler. çok heycanlı olduğumu tekrar söyledim. ne bölümü okuduğumu sordular söyledim ve çıkabilirsin dediler baş selamı verip çıktım . yorumunuz nedir teşekkürler

  1. Avatar Admin dedi ki:

   orta ayar gibi duruyor. İyi gelir umarım.

 12. Avatar ceyda dedi ki:

  armin sence sonuclar ne zaman açıklanır bi tahmin yapabilirmisin…

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Bu sene tahminler pek tutmuyor.

 13. Avatar Muhlis dedi ki:

  Mrb admin KPSS lisans 61 spor 90 sözlü çok iyi geçti sıkıntı yaşamadım sözlüden kaç alırsam asil olurum teşekkürler….

  1. Avatar Admin dedi ki:

   70 alırsan yeter gibi.

 14. Avatar Halis dedi ki:

  İyi gunler
  Admin intibak da sağlık kontrolünde kolestrole cok dikkat ediyorlar mı?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Kan değerleri önemli.

 15. Avatar ömer dedi ki:

  Admin kolay gelsin. ben gölbaşı polis akademisinde girdim, 7 şubat öğleden sonra.

  zil çaldı kapıyı 3 kere tıklayarak içeri girdim hoşgeldin dediler kendini tanıt dedi bende isim soyisim doğum tarihi okuduğum üniversiteyi söyledim. daha sonra ilk defa mı katılıyorsun dediler evet dedim sonra kart çek bakalım dediler kart çektim türkiyede iklimi etkileyen faktörler nelerdir diye soru çıktı cevapları saydım bu kadar mı dedi evet efendim bu kadar dedim tamam cıkabilirsin dedi. önlisans kpss78 spor90 sence ne olur ?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   80 ve üzeri alırsanız rahat kazanırsınız.

 16. Avatar Murat dedi ki:

  Kan değerlerinin yüksek veya düşük çıkması sorun olur mu? Kanda hangi değerlere bakılıyor?

 17. Avatar Polis4594 dedi ki:

  Benim mülakat yerim İzmir’di. İçeri girdim söylenen noktaya geldim. Daha öncesinde söyledikleri gibi baş selamı verip bekledim. Kendini tanıt dediklerinde isim soyisim memleketimi mezun olduğum üniversite ve bölümü söyledim. Sonra hangi liseden mezun olduğumu sordular söyledim. Baba anne ne iş yapıyorlar diye sordular cevapladım. Akabinde kardeşimin ne iş yaptığını sordular atandığı şeklinde cevapladım eviniz size mi ait dediler evet dediğimde daha önce çalıştın mı dediler hayır efendim bu sene mezun olduğumu söyledim. Başvurdun mu iş için hiç başka yere dediler ben de hayır efendim dedim tabi baba veriyor harçlık kardeş de veriyordur dimi dediler üç beş bir şeyler alıyorum dedim heyecanla, güldüler. Sorunu çekebilirsin dediklerinde cevapladım kendi mezun olduğum bölümle de alakalı olduğumu da söyledim alanımdan çıktı soru diyorsun yani dediler evet efendim dedim. Sen hep dört ayak üstüne mi düşersin dediler ben de heyecanla sanırım efendim dedim yine güldüler. Çıkabilirsin dediler peki efendim dedim baş selamı verip iki adım geriye atıp kapıya yöneldim çıktım. Sizce nasıl bir izlenim olmuş admin? Bir de sabah giren arkadaşıma da benden önceki arkadaşa da nerde kaldın hangi dershaneye gittin diye sormuşlar bana sormadılar. Benim KPSS lisans 75 spor 85 kaç almam gerekiyor admin?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   70 yeter.

 18. Avatar polis adayi dedi ki:

  Mrb admin ben lisans mezunuyum kpss73 spor 90
  31 ocak ta ankarada girdim iceri girdim eller hazirololda ve omuz dik bir sekilde kendimi tanittim ne heyecan vardi ne de titreme falan bitlis adilcevaz diyince mudur ooo orasi cok guzel yer dedi ovalik alanlar falan bende evet efendim dedim sonra bana kurtce bir sekilde kurtce biliyor musun dedi bendee evet efendim dedim ne is yaptigimi sordular ucretli ogretmenlik yapiyom dedim hangi ders Dedi sosyal bilgiler dedim niye polis olmak istiyorsun Dedi dayimi ornek aliyom dedim afrinde suan kendisi dedim bende ilgi ‘ve yeteneklerimi bu meslege uygun buluyom Sonra soru cek dedi yuksek sesle okudum net bir sekilde de cevap verdim Sonra mudur acti kollarini soru soracak varmi dedi yanindaki gerek yok dedi bayan vardi hayirli olsun cikabilirsin Dedi bende bas selami verdim ciktim ne derdin admin yani ic anadolu komisyonu idi tek dogulu ben vardim bide soyle dusundum kurtce bilmek avantaj diye Sen ne dersin üstad

  1. Avatar Admin dedi ki:

   iyi duruyor. hayırlısı olsun.

 19. Avatar Ugur dedi ki:

  Mrb admin erzincanda mülakata girdim içeri girdim bas selami verdik ismimi soyadimi söylediler Evet efendim dedim oturdugum yeri nerde okudugumu kaç kardes oldugumu ve evli iki çocugumun oldugunu söyledim kart çek. Dediler çektim okudum biraz konustular bir daha soruyu sordular sorum bir toplumda olmasi gereken 3 unsur muydu kavram miydi tam. Hatirlamadim Bende mutluluk huzur güven dedim tmm tesekkür ederiz dedi bende biz tesekkür ederiz ederiz efendim dedim çiktim tesekkür etmeleri ne anlamda sizce oraya kadar zahmet edip gittigim için mi yoksa memnun kaldiklari için mi sizce admin korktugum sadece bu soruyu soruyorsunuz efendim dedim oda Evet dedi bir de içeri girdigimde bas selami verdim biri dikkatlice bakinca ona da bas selami verdim cvp için simdiden tesekkür ederim admin

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Buradan birşey demek zor. Hayırlısı olsun.

 20. Avatar Ankara dedi ki:

  Merhabalar. Ben dün Ankara gölbaşında mülakata girdim sporum 60 KPSS puanım ise 72. Sözlü mülakatta ise çok heyecanlıydım kendimi tanıttım ailemden bahsetmem istendi ailemden bahsettim daha sonrasında sorumu çektim, bildiğim bir soruydu cevabımı verdim ancak heyecandan bir yeri karıştırıp tekrar özür dileyerek düzelttim. Çok heyecanlıydım yalnız sizce nasıl değerlendirilir heyecan konusu 🙁 Benim yorumama da cevap verirseniz sevinirim

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Hayırlısı olsun ne diyelim.

 21. Avatar murat dedi ki:

  Admin merhaba sonuçların açıklanmasından sonra nasıl bir süreç bizi beklicek ? birde eğitim süresi boyunca herhangi bir maaş veya eğitim parası alabiliyormuyuz ?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   İntibağa gideceksiniz. Kesin kayıt hakkı kazanırsanız 340 tl civarı burs var aylık.

 22. Avatar Yakup dedi ki:

  Merhaba admin. Mülakata girdigim yerde herkes En fazla 1 dk duruyordu ve cıkınca auratları asık cıkıp konusturmadan gecıyordular ben girince içerde ortam güzel ve gülüyordular kart cektim soru numaramı ve soruyu okudum bildim kolaydı zaten o sorunıcınden bi soru daha sordu tekrar cevapladım memleketimin neresinde büyüdügümü sordular ismin değişik geldi anlamı ne dendi sonra besyocusun spor yapıyomusun dediler cevapladım kendimce güzel cevaplarla sonra calısıyomusun dendi hayır efendim dedi hiç calışmadın mı hayatın boyunc dedi calıstım ama suan calısmıyırum efendim dedim aktif spor yapıyormusunnevet Fitness efendim dedim belli dedi bildiğin terör örgütlerini say dendi saydım tecrübenize göre bende yorumunuzu almak isterim teşekkğr ederim şimdiden. Kpss 63 spor 95

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Birşey demek zor, hayırlısı olsun.

 23. Avatar Olcay dedi ki:

  Merhabalar admin yeni sağlık yönetmeliğini okudum a grubu dışındakiler öğrenciliğe kabul edilmiyor benim kulağımın kenarında küçük bir et beni var ön sağlıkta sorun çıkarmadı bana şayet kazanırsam bana engel teşkil eder mi onun cevabını bulamadım yönetmelikte.şimdiden teşekkürler.

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Sorun olmaz.

 24. Avatar Ugur dedi ki:

  Mrb admin erzincan pomemde mülakata girdim içeri girdim bas selami verdim adimi soyadimi. Memleketimi söyledim birisi kimligime bakti adini soyadimi memleketimi söyledi ben de Evet efendim dedim anlat bakalim dedi ben tekrardan adimi söylemeden yasadigim köyü okudugum ünv ve bölümü söyledim kaç kardes oldugumuzu, evli ve iki çocugum oldugunu söyledim öyle efendim dedim kart çek bakalim dedi kartimdaki soru bir toplumda olmasi gereken kavramlardan 3 tanesini sayiniz soruyu okudum o ara konustular sorun neydi dedi biri ben soruyu tekrardan okudum bu soruyu soruyorsunuz efendim dedim neymis dedi bemde huzur mutluluk güven dedim kart numarani kaç dedi 7 oldugunu söyledim bakti Tmm tesekkür ederiz dedi birisi biz tesekkür ederiz efendim dedim kapiya yaklastigimda kolay gelsin efendim dedim çiktim sizce tesekkür etmesi iyi anlamda mi yoksa oraya kadar zahmet edip gittigim icin mi? Tek hatam bas selami gercekten sonra biri dikkatlice gözlerimin içine bakinca ona da konusurken bas selami verdim sorun olur mu acaba?

 25. Avatar Şehmuz dedi ki:

  Merhaba admin Lisans mezunuyum Arnavutköyde girdim önumde cıkanlar 30 sn 40 sn kalıp suratları asık cıkıyordular ben güzel bi ortamda girdim gülüyordular vs benle konusma sırasındada hep gülüp tebessümlü konustular kart cektim soruyu bildim sorumun icinden bi soru daha sordular, memlekete gidip gelmediğimi sordular, en son ne zaman gittigimi, turist geliminde artıs oldumu orda dediler, ismin değişik geldi anlamı ne dediler, besyocu spor yapıyormusun aktifmisin evet fıtness dedim belli dediler, bildigin terör örgütlerini say deyip teşekkür edip çıkardılar 3 dakikaya yakın durdum kpss 63 spor 95 deneyimlerinizden bir yorum alabilir miyim?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Sorun gözükmüyor. Hayırlısı olsun.

 26. Avatar fatih02 dedi ki:

  admin kpss ön lisans 72 spor:100 sözlü mülakata Erzincan’da girdim içeri girince selam verdim kendini tanıt dediler kısa ve öz tanıttım soru kağıdını çek dediler çektim sesli bir şekilde soru sayısını ve soruyu okudum cevapla dediler doğru bir şekilde cevapladım komisyon başkanı teşekkür ederim güzel cevap dedi ardından çıkabilirsin dedi bende selam verip çıktım senin öngörün nedir cevap verirsen çok memnun olurum şimdiden ilgin için teşekkürler

  1. Avatar Admin dedi ki:

   İyi duruyor. Hayırlısı olsun

 27. Avatar yasemin dedi ki:

  asmin lisans mezunlarının erkek ve kız olarak kazanma oranı önlisanslara göre sence kactır

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Kazananlar daha açıklanmadı nereden bilelim…

 28. Avatar Fatih02 dedi ki:

  Admin mülakata Erzincan’da girdim KPSS önlisans :72 spor:100 zil çaldı odaya girdim bize ayrılan bantlı bölüme geçtim kendini tanıt dedi komisyon başkanı kısa ve öz birsekilde tanitip arz ederim dedim daha sonra soru kartı cek dedi cektim soru sayısı ve soruyu sesli bir şekilde okudum cevapla dedi doğru bir şekilde cevap verdim teşekkürler güzel bir cevabti dedi komisyon başkanı ben teşekkür ederim dedim tamam çıkabilirsin dedi çıkıncaya kadar bana bakıyordu kapının orda donup tekrar selam verip çıktım senin düşüncelerin benim icİn önmeli simdiden teşekkürler .

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Gayet iyi gibi. Hayırlısı olsun.

 29. Avatar esra dedi ki:

  dmin içeri girdim baş selamı verdim kendimi tanıttım heyacan vardı ama gür sesle ve hızlı bir şekilde tanıttım.Mudür ıkametgah adresimi sordu söyledim sonra komisyon başkanı ıkametgah deyince azarladı biraz.Müdür kart çek dedi çektim cevapladım eksik söyledim ve müdür tamamladı.Müdür başkanım sormak istediğiniz soru var mı dedi başkan yok dedi.V e en son müdür başarılar çıkabilirsin dedi.KPSS 70,spor 60.Nasıl yorumluyorsun.Olur mu.4.girişimdi bu arada bayanım
  pmyo polislik

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Sorun gözükmüyor. Hakkınızda hayırlısı olsun.

 30. Avatar Osmqn dedi ki:

  Sayın admin kpss 79.9 parkur 80 elazigda sınava girdim sözlü mülakatta sorulan soruya heyecanlı ama doğru cevap verdim arkasından Hangi okul ve hangi yurtta kaldığımı sordu sayın mudur net bir şekilde cevapladım nerden geldiğini sordu ailemle beraber yaşadığımı söyledim koşarak çık dediler sizce durum nedir teşekkür ederim

  1. Avatar Admin dedi ki:

   İyi duruyor. Hayırlısı olsun.

 31. Avatar Cossovali dedi ki:

  Adminim bize mulakatta komiserler dedi ki em gec subatin 25 inde aciklanacak dedi sence ihtimal nedir

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Olabilir göreceğiz.

   1. Avatar Cossovali dedi ki:

    Teşekkür ederim admin uzatmazlar insallah okullar bos sizi bekliyo demislerdi hayirlisi yinede

 32. Avatar meryem dedi ki:

  merhaba ben önlisansa bu sene başladım pomem düşünüyorum .Boy kilo tutuyor ama ayak parmaklarımda duzen bozukluğu var . iki ayak parmağımdada mesela yüzük parmağınızla serçe parmağınızın yer değiştirdini düşünün öyle . ama koşma yürümemde hiç bir sıkıntı yok sizce sıkınıtı olurmu ? doktara gidip sordumda sanmıyorum bi sıkıntı olacagını demişti . ön sağlıkta sırf o yüzden elerlermi ?

 33. Avatar neden bnm sorum yaynlanmıyor dedi ki:

  Öncelikle kolay gelsin ben lisans dan girdim sınava Lisans Kpss :65 Spor puanım 70 Aksarayda girdim ilk gün 29’undaydı öğlenki grupdum saat 1 de içeri girdim mülakata saat akşam 10 gibi girebildim anca 67 kişilik listede 64. sıradaydım 9 saat beklemenin dezavantajı ile birlikte içeri girdim dışardaki görevli memur kareye gecer gecmez onlar demeden kendinizi tanıtın dedi ve birde müdür size nerden soru çekeceğinizi söyleyecek dedi ya Allah bismillah deyip girdim içeri bi an psikoloji doktoru ile gözgöze geldim kareye geldiğimde baş selamımı verip 1 2 saniye durdum ve kendimi tanıttım önceki girdiğim pöh sınavını sordu spordan elendiğimi söyledim tamm dedi sonra bir kart çekmemi söyledi çektiği kartta 115. soru Hak arama ve bilgi edinme hakkında kısaca bilgi veriniz diye bir soruydu ilk başta hatırlayamadığımı bilemeyeceğimi söyledim sonra müdürün kendisi yani hak arama dendiği zaman aklına hiç mi birşey gelmiyor dedi o öyle deyince bende başlatım soruyu anlatmaya müdür ve yanındaki beraber onaylar bi şekilde başlarını salladılar sonra ailemden bahsetmemi istedi düzgün bir şekilde bahsettim neden seni polis yapalım dedi gerekli bilgi ve donanıma sahip olduğumu düşünüyorum efendim dedim ne gibi bir bilgi donanım dedi (işde burda saçmaladım ve alakasız bir cvp verdim) benim bir meslek sahibi olduğumu buraya isteyerek ve inanara geldiğimi söyledim sonra mesleğinden bahset dedi ondan bahsettim mersinde mi yaşıyorsun dedi evet dedim o sırada hiç alakası olmayan bir osru geldi abinin ismi ney dedi bende hiç tereddüt etmeden söyledim sonra yine aynı kişi bana hiç hayatımda tanımadığım 2 kişinin ismini söyledi yine hiç tereddüt etmeden tanımadığımı söyledim doğduğum yer niğde merkez mi köy mü dedi bende köyünü söyledim tamam dedi müdüre döndüm tamm cıkabilirsin dedi baş selamı verip 2 adam geri gidip sonra kapıya döndüm tekrar selam vermek için döndüm ve müdürle gözgöze geldim baş selamımı verdim oda baş selamı verdi ve cıktım biraz uzun oldu ama pek bir umudum yok Allah herkeze hayrlısını versin

 34. Avatar Cüneyt3535 dedi ki:

  Pomem alımlarında mezun olduğumuz bölüm önemli mi?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Hayır

 35. Avatar Aday Adayı dedi ki:

  Bu soruyu benim gibi herkes merak ediyordur.”BAŞARISIZ” ile “SIRALAMAYA GİREMEDİNİZ” arasında ki fark nedir? Sıralamaya giremeyen adaylar (yedek) mi oluyor ? Yedekten çağrılma durumumuz mevcut mu ? Sizden ricamdır güzel bir açıklama yaparsanız sevinirim

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Başarısız, mülakattan 70 puan alamadı elendi. Sıralamaya giremedi, 70 üzeri mülakat puanı aldı ama puanı yetmedi. Bundan sonra ek yedek vs olmaz. Olan yedekler çağrılır.

 36. Avatar Mehmet dedi ki:

  Admin parkur 85 kpss 70 ailemde ve akrabalarımda çok memur var. güvenlik soruşturmasını olumsuz etkileyecek bir en ufak bi durum yok. Mülakatta çok güzel geçti. 1 dk bile sürmedi mülakatım.oysa hiç yanlış bişey de yapmadım. Öğretmen mezunuyum diksyonumda iyi. Kendimi tanıtmamı bile istemediler. Kazanamamamın nedeni ne olabilir.? Lütfen açıklarmısın düşünmekten yedim bitirdim kendimi

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Bizim bilebileceğimiz bir husus değil maalesef.

 37. Avatar ESİN dedi ki:

  2018 YILI ICERİSİNDE TEKRAR POMEM ALIMI OLACAK MI.OLMİCAK DENİYOR DOĞRU MU

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Belli değil.

 38. Avatar sayın admin'e dedi ki:

  çok şükür Asil olarak kazandım fakat 1 kilo fazlam var bunu sıkıntı yaparlar mı okulda ya da sağlık testinde ?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Az değerleri sorun etmezler.

 39. Avatar Bekir dedi ki:

  İntibak egitiminde hamile oldugu ortaya cikinca ne olur? Okuldan red cevabimi gelir? Gelir ise yargi yolu acilir mi?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Elenirsin.

 40. Avatar DLK dedi ki:

  EŞİMDE BİLLURUBİN İDRARDA POZİTİF ÇIKMIŞ POLİSLİĞE ENGEL OLUR MU?

 41. Avatar Bünyamin dedi ki:

  Pomem den mezun olan biri hangi bölümlerde polis memuru olabilir trafik masa başı gibi

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Birimdeki ihtiyaca bağlı.

 42. Avatar Halil dedi ki:

  Ben önlisans mezunuyum Diyelimki kendi alanimdan alim yapildi tercih yaptim Sonra polis alimina da basvurabiliyor muyum

 43. Avatar Zya dedi ki:

  Merhaba polislik yada askeri alanlarda sağlık kontrolüne herhangibir devlet hastanesinden heyet raporumu alıyoruz yoksa yine kendilerinin belirlediği devlet hastanelerinde mi alıyoruz. Bide biz daha önceden bu nedenle hastaneye heyet raporu almak istesek maksat bir olumsuz olabilecek bir şeyi düzeltmek adına hastanelerden alabilirsiniz.

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Kendileri belli hastaneye götürüyorlar.

 44. Avatar mrt dedi ki:

  Şimdi admin indeks 27 dahil deniliyor benim indeksim 27.89 bu bi elenme gerekçesi mi yoksa küsüratlı degerlere tölörans gösterilir mi

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Tolerans yok, kilo verin.

 45. Avatar ADAY dedi ki:

  ben lise 2 den terkim erbaş olma imkanım warmıdır sayın admin

 46. Avatar anıl dedi ki:

  admin 15 tatilde amilyat oldum yanağımdan 1 yaşındayken kuzenim permatik ile kesti şuan eskisine göre iyi 4 ay daha kullanacam etkisini gösterir mülakata giderken kapatıcı süreyim mi sence

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Karar sizin ben birşey diyemem.

 47. Avatar SAYIN dedi ki:

  İYİ GECELER EL TİTREMESİ SORUN TEŞKİL EDER Mİ?GENEL SAĞLIKTA

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Aşırısı eder.

 48. Avatar s.kavak dedi ki:

  admin .kpps sınavına henüz girmedim. pomene kayıt yaptiktan sonra girsem olur mu ..kpps sinav tarihi ekimde

  1. Avatar Admin dedi ki:

   KPSS olmadan başvuru yapılamaz.

 49. Avatar serkan k. dedi ki:

  pomene kayıt yaptıktan sonra mülâkat sınavlarına ne zaman çağrılacagiz admin…

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Kesin bir takvim yok.

 50. Avatar Çiğdem dedi ki:

  Iyi gunler pöh bayan parkuru erkeklerinki ile ayni mi acaba.? Çünkü barfiks çekme vardı. Bayanları da buna tabi tutarlar mi Aydınlatır misiniz ?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Aynı.

 51. Avatar Çiğdem dedi ki:

  Admin sorduğum sorular sitede gözükmüyor. Attığım mesajı bir daha bulamıyorum. Yardımcı olur musun

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Cevaplandığında yayına alınıyor.

 52. Avatar Pomem dedi ki:

  Merhaba. Kpss 63 spor 65 mülakattan geçebilir miyim. Bahsettiğiniz “sıralamaya giremedi” konusunda endişelendim. Yardımcı olur musunuz şimdiden teşekkür ederim.