POMEM

21. Dönem POMEM Sonuçları Açıklandı

Polis Akademisi tarafından 21. dönem POMEM sınav sonuçları açıklandı. Polis Meslek Eğitim Merkezi seçme sınavları sonucunda lisans mezunu 7218 erkek ile 1000 kadın aday, önlisans mezunu 1800 erkek ile 200 kadın adayın planlaması POMEM okullarına yapıldı.

Adaylara sonuçlar, posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla bildirilmeyecek olup, resmi internet sitesi pa.edu.tr üzerinden ilan edilen sonuçlar tebligat niteliğindedir.

Yedek planlamalara ilişkin sonuçlar da resmi internet sitesi üzerinden açıklanacak, yedek olarak planlanan adaylara posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır. Bu nedenle sınav sonucunda yedek olarak belirlenen adayların yapılacak yedek planlamalar ile ilgili olarak resmi internet sitesini takip etmeleri gerekmektedir.

Okullara kayıt sırasında götürülecek evraklar için adayların kazandıkları okulların resmi sitelerini takip etmeleri önemlidir.

Tüm adaylara ilanen duyurulur.

SINAV SONUÇLARI

Polis

Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Makaleler

136 Yorum

 1. Admin 22.dönem alimlari pomem olmasinin ihtimali nedir sizce? Ve 22.dönemin ilanı ne zaman yayimlanir

 2. Admin abi sence 22.donem ilana ne zaman cikarlar pomem olma ihtimali nedir 2017 kps puani yeterli olurmu

 3. Admin bi sitede bu yaziyo lisans yedekler aciklanacak diyo kafam karıştı bakabilirmisin?
  Önlisans polis alımı asil adayların tamamı açıklandı. Fakat lisans mezunu 13 bin polis adayında sadece 9 Bin 218 polis memur adayı açıklandı. Asil listede yer alan 3 bin 782 adayın sonucu açıklanmadı. Geriye kalan lisans adaylarina dair yedek listeleri pey der pey açıklanınca siz değerli okurlarımızla paylaşacağız.

 4. Admin geçen yil poh ve pomem alimlaei ayni zamanda yapıldı mezuniyetleri de ayniydi bu yil 22.donem poh olabilir dediniz pesine 23.donem pomem alirlarmi 21.donem mezun olduktan sonra yine cift alim olabilirmi

 5. Admin 06.06.2018 de tecilim bitiyor birdahaki alım Nisan mayıs gibi olursa sıkıntı yasar mıyım???

 6. Admin benim abimin sicili suc kaydi yoktur ama 21.dönem in mulakatindan önce sosyal medyadan devlet büyüklerine hakaret etmiş hakkinda yakalama kararı çıkartılmış 20 aralik 2017 de bende 21.donem icin mülakat i bekliyordum mulakata girdigim gün ifade verdiğini ve saliverildigini öğrendim.. Pek yakın değildik gorusmuyoduk bana mulakattan sonra söylediler ancak benimde fetoyle falan hicbir alakam olmadi sonuc olarak ben mulakati gecemedim sizce etkisi olmusmudur bu yuzden beni elemislermidir 1.dereceden yakınlar etkiliyo diye duydum

 7. Önlisans alımı toplam kontenjanın ℅20 si deniliyordu 13000 kontenjanın yüzde 20si 2600 yapıyor bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz.

 8. Admin bundan sonra kazanamayanlar icin tavsiyen nedir. Poh değil pomem okumak istiyorum 2018 de pomem alimi yapılır mi? Bircok haber sitesinde poh yazıyor

 9. mrb ya ben hiçbirşey anlamadım şuan nasıl polis olunuyor ben lise mezunuyum ykse gireceğim daha önce kppssye hiç girmedim acil yardım eder misiniz

 10. Admin ailesinde sabıkası olan ya da yüz
  kızartıcı suçlardan dolayı hüküm giymiş b
  birisinin polis olmak isteyen kişiye etkisi nedir?
  Aile sabıkası kişiyi etkiler mi?Bunun doğruluk
  payı nedir?İnternet araştırmalarında sabıka
  maddesinin çıkarıldığı söyleniyor.Peki böyle
  bir şey söz konusu mu ?

 11. Eşim 21. Pomemde meslekçi seçilmiş önlisans kayıt olurken acaba ne demek oluyor

 12. Admin lisansin neden hic yedegi yok intibakts elenen lisanslilarin yerine girebilirmiyiz

 13. Admin merhaba
  Bende 21. dönem kazanamayanlardanım. Sizce önlisans 21. dönemde kaç puanla kapatmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu