21. Dönem POMEM Sınav Giriş Belgeleri Açıklandı

27.10.2017
A+
A-
21. Dönem POMEM Sınav Giriş Belgeleri Açıklandı

21. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi polis adayı öğrencisi seçme sınavları için giriş belgeleri açıklandı. Başvuruları 25 Eylül ile 6 Ekim 2017 tarihleri arasında alınan 21. dönem POMEM, lisans mezunları ile önlisans mezunlarının birlikte girecekleri ilk POMEM polis alımı olma özelliğini taşımakta.

21. Dönem POMEM giriş sınavı kapsamında adaylar giriş belgelerine Polis Akademisi sitesinden ve aşağıda vereceğimiz bağlantıdan ulaşabilirler. POMEM adayları, şahsen başvuru ve evrak teslimi işlemlerini gerçekleştirecekleri, aday değerlendirme ve seçme sınavına katılacakları polis okullarını ve mülakat tarihlerini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğrenecekler. Aşağıda sorgulama linki mevcuttur.

Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav giriş duyurusu tebliğ niteliğindedir.Sınav sonuçları sınav işlemleri sona erdikten sonra Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sayfası www.pa.edu.tr adresinden adaylara duyurulacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav sonuç duyurusu tebliğ niteliğindedir.

Adaylar Sınav Merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir.

Lisans mezunu (10.000) erkek, (1.000) kadın, önlisans mezunu (1.800) erkek, (200) kadın olmak üzere toplam (13.000) polis adayı öğrencisi alınacak olan 21. dönem POMEM sürecinin, sınavlara girecek tüm adaylar için başarı ile geçmesini temenni ediyoruz.

ÖNLİSANS GİRİŞ BELGELERİ İÇİN TIKLAYINIZ

LİSANS GİRİŞ BELGELERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Peki POMEM giriş sınavlarında adayları hangi süreç bekliyor?

Tüm adaylar, kendilerine belirtilen gün ve saatte istenilen okulda hazır olmak zorundadır. Öncelikle ön başvuru evraklarını teslim edecek olan adaylar, daha sonra ön sağlık taramasına gireceklerdir. Şahsen başvuru evrakları için 21. dönem POMEM başvuru evrakları konulu yazımızı okuyunuz. Ön sağlık taramasında renk körlüğü, boy uzunluğu, boy-kilo oranı ve genel vücut kontrolü (iz, yara, ben, dövme vs) sürecini geçiren adaylar, 21. dönem fiziki yeterlilik parkuruna gireceklerdir.

POMEM sürecinin en önemli ve belirleyici kısmı olan sözlü mülakat anı beklemektedir.

Polislik mülakatlarına yönelik hazırladığımız, 350’den fazla adayın hizmet aldığı uygulamamızı da satın alabilirsiniz. 21. dönem POMEM mülakatları sürecinde, adaylara sorulan sorular, bizlere sınava giren adaylar tarafından ulaştırıldıkça uygulamamıza eklenecektir.

 

 


ETİKETLER: ,
blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 171 YORUM
 1. blank Şahin dedi ki:

  İndirilecek belgeler bilgisayar ortamında mı doldurulacak yoksa indirdikten sonra kendi elimiz ile mürekkepli kalemle mi doldurulacak bilginiz var mı ?

  1. blank admin dedi ki:

   İndirip elde doldurun. El yazınızla yazacağınız yazılar var.

 2. blank Merve dedi ki:

  Yen’i haberin oldu admin kaçırdım mı sınav tarihini ?

  1. blank admin dedi ki:

   Sistemden kontrol edebilirsin.

 3. blank Merve dedi ki:

  Banka dekontunu kaybettim elenirmiyim acaba ?

  1. blank admin dedi ki:

   Bankadan yenisini çıkarttırın.

 4. blank POmem dedi ki:

  Şubat çelbini kabul ediliyor mu ??

  1. blank admin dedi ki:

   Şu an askerlikle ilişiği yoktur yazısı alabilirseniz evet.

 5. blank Pınarsu dedi ki:

  Mülakat detaylarını yazayim da herkese bi nebzede olsun fikir verim.Rize Pomem de girdim.ilk once evrak doldurduk.daha sonra on sağlığa çağırdılar sırayla.boydan hiç taviz yok .normalde 1.68 gelen ben bugün 1.66 cm geldim.elleri kolları gozleri baktilar sorular sordular saglikla ilgili rutin sorular.boydan elenenler oldu.daha sonra spora geçtik salon uzun gibi(gelsi bana) burdan dan elenen oldu.ben 49 yaptım genellikle 46 ve 50 saniye aralığindaydı yapanlar .1 kişi 42 yaparak tam puan aldı .eleme fazla oldu sanki bu donem

 6. blank Yılmaz dedi ki:

  Merhabalar ücreti yatırıp kayıt yapmama rağmen giriş belgesini almak için sisteme girdiğim zaman böyle bir kayıt olmadığını söylüyor sorun ne

  1. blank admin dedi ki:

   Başvurunuz kaydedilmemiş. Lisans mezunuysanız önlisans başvuramazsınız.

 7. blank asiye dedi ki:

  admin ben özel üniveristeden mezun oldum ve önlisans mezunuyum diplomamız daha hazır değil geçici mezuniyet belgemide okula borcum olduğundan vermiyorlar ama e devlette mezuniyet bilgilerim var onu çıkarsam kabul edilir mi birde giriş evraklarnı nasıl çıkarıcam siteye girdim ama öyle bir bölüm yok

  1. blank admin dedi ki:

   e-devletten aldığınla gidebilirsin. Evraklar için: 21. Dönem Evrakları

 8. blank Mehmet dedi ki:

  mrb admin fiziki parkura katılmaya engel bulunmadığına dair yazılı beyanın yapılacağı belgeyi indiremiyrm hiçbir yerden hata veriyo yardmcı olur msnz acil!

  1. blank admin dedi ki:

   Vereceğim yazının sonunda bilgisayarda indirin: 21. Dönem Evrakları

 9. blank Aday16 dedi ki:

  Arkadaşlar merhaba. mezuniyet belgesi olarak e-devlettten alınan belge kabul oluyor mu? net bigisi olan var mı? lütfen yardımcı olun..

  1. blank Aday16 dedi ki:

   Bilen yok mu?

 10. blank Yılmaz dedi ki:

  ön lisans olarak KPSS ye girdim başvurumu ön lisans olarak yaptım ücreti yatırıp kayıt yapmama rağmen başvuru ekranında böyle bir kaydın olmadığı söyleniyor bu sene de lisanstan mezun oldum ama lisans düzeyinde KPSS ye girmedim neden başvurum görünmüyor

  1. blank admin dedi ki:

   Lisan mezunları önlisanstan başvuramaz.

 11. blank GECELERİN EFENDİSİ dedi ki:

  ARKADAŞLAR SINAVA BAŞVURMAMA RAĞMEN SINA GİRİŞ BELGEM SİSTEMDE YOK NE YAPMAM GEREKLİ LÜTFEN YARDIMCI OLUN BANA

 12. blank Kerim dedi ki:

  Haciz işlemi devam etmekte olan biri polis olabilir mi? Eğitim mulakatinda sorun olurmu? Hacizden elenen varmi?

 13. blank Ercan dedi ki:

  e devleten alınan diploma geçerli oluyormu, yoksa aslını mi almamız gerekiyor

  1. blank admin dedi ki:

   e-Devlet belgeleri kabul ediliyor.

 14. blank Osman dedi ki:

  Basvuru belgesinde herhangi bir partinin yan kuruluşuna üye bulunmadığına dair yazılı beyan istiyor bunu nasıl bulacagim

  1. blank admin dedi ki:

   Orada ilgili bölüme el yazınızla yazacaksınız.

 15. blank Kerem dedi ki:

  Admin aklıma bazı sorular var cevap verir misin?
  1- Evraklardaki …. müdürlüğüne derken, polis akademisi yazıyoruz değil mi? yada örnek Bursa Pomem gibi yazıyoruz değil mi?
  2- Sağlık bilgi formunu dolduruyoruz, ama ayrıyetten sağlık raporu almamıza gerek var mı?

  1. blank admin dedi ki:

   1) Sınava gireceğiniz okulu yazıyorsunuz. 2) Evrağı dolduruyorsunuz, rapor alma işi PAEM’de var.

 16. blank Kerem dedi ki:

  Bursa da olup, parkur eğitimi verilen yer var mı? bilen varsa cevap verebilir mi?

 17. blank Kerem dedi ki:

  Admin evrakları word ortamında açınca ekrana tam sığmadı. biraz ayarla tek bir kağıda göre ayarladım. sıkıntı olur mu?

  1. blank admin dedi ki:

   Sorun olmaz.

 18. blank anıl efe dedi ki:

  kolay gelsin sistemimizde bu kişiye ait giriş belgesi bulunmamaktadır yazısı geliyo parayı yatırdım internet üzerinden de başvuru yaptm nedeni nedir acaba sistem hatası mi yoksa başka bir nedenden mi tesekkurller. başka tarayıcıdanda denedim olmadı

  1. blank admin dedi ki:

   Lisans mezunuysan, önlisanstan başvuramazsın. Muhtemelen böyle yaptınız ve reddedildi başvurunuz.

 19. blank Kerim dedi ki:

  Hocam cevap alamadım .Haciz işlemi devam etmekte olan biri polis olabilir mi? Eğitim mulakatinda sorun olurmu? Hacizden elenen varmi?

  1. blank admin dedi ki:

   Mahkumiyet yoksa sorun olacağını sanmam. Fakat mahkumiyet alırsanız sıkıntı yaşayabilirsiniz.

 20. blank Abdurrahman dedi ki:

  İyi geceler admin. Ben 15 aralıkta askere gidecem . Benim durumumda olan arkadaşlar kayseriye sınava gitmişler ama askelik durum belgesinde en az şubat olması gerekiyormuş. Bizim başvuru zamanında hatta sınav zamanında bile askerlikle bi ilişiğimiz yok neden ila şubat olması istenmiş ben p.tesi askerlik şubesini gidip şubata kadar ilişiği yoktur yazısını alamazsam beni sınava almayacaklar mı ? Bilgilendirseniz sevinivinirim teşekkürler …

  1. blank admin dedi ki:

   Dediğinize göreyse almazlar.

   1. blank Abdurrahman dedi ki:

    Yani sizin bi bilginiz yok .

    1. blank admin dedi ki:

     Okulların uygulamaları birbirinin aynısı olmuyor. Kimi yerde benden eliyorlar, kimi yerde müsamaha gösteriyorlar. Bu askerlik hususunda sorun yaşadığını belirten kişiler ve okullar var. 1 Şubat öncesini kabul etmediklerini, geri gönderdiklerini belirtiyorlar. fakat bunun tüm okullar için uygulanan bir prosedür olup olmadığı net değil. Polis Akademisi bile genel bir uygulama şablonu belirtemezken biz nereden bilelim sizce? Git sorun olmaz deriz olur, sorun olur deriz aslında o okuldaki kurul sorun çıkarmıyordur… Bu tarz muğlak konuları en iyi yaşayarak tecrübe edebilirsiniz.

 21. blank Lokman dedi ki:

  Admin Reis,

  11- Astım, kronik bronşit, amfizem gibi tıkayıcı solunum sistemi hastalıkları, tüberküloz (verem) gibi
  bulaşıcı enfeksiyon hastalıkları, kist hidatik gibi akciğerde kitle, tümör mevcudiyeti ve ameliyatları

  ben 4 yıl önce bronşit ameliyatı olmuştum iyileştim buraya ne yazıcam var mı yok mu?

  1. blank admin dedi ki:

   Sorun yaşamazsınız.

 22. blank Dündar dedi ki:

  Merhaba, ben 3. Dönem PAEM sınavını kazandım ve intibak eğitimi için Ankaraya gittim. İntibak dönemi içinde 1 hafta sonra ayağımda oluşan bir sorun nedeniyle feragat ettim. 11 kasım da pomem mülakatım var. bu sebepten dolayı beni almamazlık gibi bir durum olur mu? Bu feragattan dolayı bir sıkıntı olur mu?

  1. blank admin dedi ki:

   Hayır sorun olmaz.