Ana Sayfa / POMEM / 21. Dönem POMEM Sınav Evrakları

21. Dönem POMEM Sınav Evrakları

21. Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi 13 bin polis öğrencisi adayı alım süreci bugün başladı. Polis adayları, şartları uymak koşuluyla, 75 TL sınav ücretini yatırdıktan sonra internet üzerinden başvuru yaparak polislik alımlarına başvurabilirler.  İnternet başvurularının sonlanmasından sonra, adayların POMEM giriş sınavları süreci resmi olarak başlayacak. POMEM giriş sınavları, ön başvuru evraklarının teslimi, ön sağlık taraması, fiziki yeterlilik parkuru ve  bu aşamaları geçenlerin katılacağı sözlü mülakat süreçlerini içermektedir.

Tüm bu sürecin hangi gün ve hangi okulda olacağı ilerleyen günlerde, internet başvurusunun bitmesini takiben Polis Akademisi tarafından duyurulacaktır. Bu makalemizde, polis adaylarının mülakat günü hangi evrakları okullara götürmesi gerektiğini açıklayacağız.

İnternetten ön başvuru yapan ve şahsen başvuru ve sınav için çağrılan adayların getirmesi gereken belgeler şunlardır:

21. Dönem POMEM Evrak Listesi

1- Sınav giriş belgesi,
2- POMEM sınavı aday başvuru dilekçesi,
3- Aday sağlık bilgilendirme formu,
4- Fiziksel Yeterlilik Sınavına girmesine engel olmadığına dair adayın yazılı beyanı,
5- Diplomanın veya geçici mezuniyet belgesinin ASLI ile BİRLİKTE arkalı önlü fotokopisi,
6- KPSS sonuç belgesinin bilgisayar çıktısı,
7- Son bir yıl içinde çekilmiş dört adet biyometrik fotoğraf,
8- Sınav ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu,
9- Yaş düzeltmesi yaptıranlar için yaş düzeltme belgesi (Onaylı),
10- Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar için denklik belgesi,
11- Emniyet Teşkilatı şehit veya vazife malulü olanların eş ve çocuklarından, Personel Daire Başkanlığınca verilen “şehitlik veya vazife malulülük belgesinin kurumca onaylı örneği,”
12-Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmadığına dair belge (Terhis, tecil veya askerlik durum belgesi)

Şahsen Başvuru ve Sınav Merkezlerine adayların alımı sırasında yanlarında cep telefonu, ses görüntü kayıt cihazı veya değişik benzeri hiçbir elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir.

Evrakları indirmek için: Polis Akademisi

Evrakları indirmek için: Polis Noktası Sunucuları

Evraklarım hazır, parkura çalıştım, sözlü mülakatta ne yapacağım? Kaynak var mı?

POMEM sınavlarının en önemlisi ve en belirleyici olanı sözlü mülakatlardır. Burada alınacak yüksek bir mülakat puanı, kazanmanızı hemen hemen kesinleştirir. 21. dönem POMEM mülakatlarına girecek adaylara ilk tavsiyem, önceki senelerde polislik mülakatlarında çıkmış sorulara çalışmalarıdır. Bu sayede, hangi tarz sorularla muhatap olacağınızı öngörebilirsiniz. Yine sınavlarda yaşananları içeren makaleleri okuyabilirsiniz. Adayların, o anlarda neler yaşadığını birinci ağızdan öğrenmiş olursunuz. Her iki konuda birçok makaleyi sitemizde arama yaparak bulabilirsiniz.

Polislik mülakatlarına yönelik hazırladığımız, 450’den fazla adayın hizmet aldığı uygulamamızı da satın alabilirsiniz. 21. dönem POMEM mülakatları sürecinde, adaylara sorulan sorular, bizlere sınava giren adaylar tarafından ulaştırıldıkça uygulamamıza eklenecektir.

Konu hakkında merak ettiğiniz veya aklınıza takılanları Polis Noktası yetkililerine yorum kısmından ya da soru-cevap bölümünden iletebilirsiniz. Aşağıdaki makaleleri de inceleyiniz:

Bu makalede tam 283 SORU-CEVAP yer almaktadır. Okumak ve yeni soru sormak için aşağıya bakınız.

283 Soru Var

 1. Merhaba onlisans mezunuyum. ön kayıt olustururken mezun olduğum bölüm seçenekler arasında yok diğer seçeneğini mi secmeliyim?

 2. Özel harekat başvuruları nezaman açıklanacak belli oldumu

 3. MERHABA

  MÜLAKATLAR SANIRIM İKAMETGAH ADRESİNE GÖRE EN YAKIN SINAV MERKEZİNE GÖRE BELİRLENİYOR. BENİM İKAMETGAH ADRESİM SAMSUNDA, İSTANBUL DA SINAV MERKEZİNİ BELİRLEMEK İÇİN İKAMETGAHI MI İSTANBULA ALDIRMAM GEREKİR Mİ? YADA AYRICA BİR SEÇENEK OLACAK MI? EĞİTİM MERKEZİ İÇİN. BAŞVURUMU TAMAMLADIM. SİZCE ŞU GÜN DEN SONRA İKAMETGAHI İSTANBULA ALSAM SINAV MERKEZİ İSTANBUL OLACAK MI?

  BİLGİ VERİRSENİZ ÇOK SEVİNİRİM

  İYİ ÇALIŞMALAR

  • admin

   İkametgaha yakın okulların belirlenmesi daha olası. Fakat kesin bir kriter değil. Polis Akademisi şurada şu tarihte gireceksin diyerek işe nokta koyuyor. Seçme vs yok.

 4. sabıka kaydını ve askerlik tecil belgesini e-devlet üzerinden alsak sıkıntı olurmu acaba?

 5. E devlet alınan diploma geçerlidir

 6. ön lisans mezunuyum kpss puanım 69.35 başvurabilirmiyim.

 7. lisans 3.sınıfım mezun olmadan başvuramıyor muyum?

 8. Önlisans mezunuyum.Açık öğratimden lisans tamamlıyorum.dördüncü sınıftayım.mezun olma durumundan bu yıl lisans kpss ye girdim. kaldığım dersler olduğundan mezun olamadım. önlisans kpss puanımı kullanıp başvuru yapabiliyor muyum acaba

 9. Şuan ki başvurunun başında askerlikle ilgili soru soruyorlar mı yoksa belgeyi gidince mi götüreceğiz, ben şuan askerim ama ekim sonunda bitiyor bi sıkıntı olmaz dimi başvuruyapabiliriyorum dimi

 10. 22 Haziran 2017 itibariyle lisans mezunu durumundayım. Fakat henüz diplomamın aslını almaya gitmedim bu sebeple okulla ilişik kesme işlemlerini de başlatmadım. E-devletten alacağım mezuniyet belgesi geçerli ve yeterli olur mu? Teşekkür ederim.

 11. Kaç katına kadar sinava çağırıyorlar

 12. İyi günler. Diploma yerine geçici mezuniyet belgemi götürürsem problem olur mu?

 13. Merhabalar,sınav başvuru dilekçesi sistemden indirilecektir diyor ama herhangi bir indirme veya dilekçe yok biz nerden ulaşacağız bu giriş dilekçesi vs olan belgelere?

 14. Merhabakar,şahsi başvuruları bulunduğumuz ildeki emniyet müdürlüklerine mi yapıyoruz ve götürmemiz gereken belgeler var mı acaba? teşekkürler.

 15. Pomem e ilk defa katılacağım. kpss puanım 60. girme olasılığım nedir. ayrıca önerbilecekleriniz nelerdir. teşekkürler.

 16. Merhaba lisans mezunuyum ama diplomam okuldan saha verilmedi ve geçici mezuniyet belgesinde almadım. E devletten aldığım mezuniyet belgesi geçerli olur mu ? Teşekkür ederim şimdiden…

  • admin

   E-devlet belgelerini ilk başvuruda kabul edebilirler. Kesin kayıtta ıslak imzalı belge isterler.

   • E devletten aldığım diploma ile İlk başvuruda sıkıntı yaşamam kabul edilirsem eğer kayıt zamanında sıkıntı yaşarım . Doğru anlamısmıyım acaba tekrardan teşekkür ederim

    • admin

     Evet doğru anlamışsınız. E-devlet konusu kesin değil, geçen PAEM de bu şekilde kabul edildi, ona istinaden belirttim. İmkan varsa imzalı belgeyi temin edin.

 17. Merhaba, benim gözlerim miyop ve lens kullanıyorum bu durum benim icin engel mi acaba yardımcı olursaniz sevinirim..

 18. Merhaba, biometrik fotoğrafın sakalsız mı olması gerekiyor?

 19. şöyle bir şey duydum ben başvuru yapıyoruz ya biz hemen sizi sınava çağırmıyorlar ilk önce ön görüşme var görüşmeden geçersen mülakata alıyorlar dediler o nasıl oluyor

  • admin

   Ön başvuru sonrası duyuru ile okul ve sınav zamanı açıklanacak. O yerde ve zamanda ön sağlık taraması, fiziki parkur ve sözlü mülakat yapılacak. Başka da bir süreç yok.

 20. Merhaba miyopluk derecesi kac olmalı acaba

  • admin

   Her iki gözde ayrı ayrı myoplarda; (sferik + silendirik) – 2 Diyoptri ve hipermetroplarda + 1 Diyoptriyi geçemez. Mixt astigmatlarda transpozisyon sonrası değerlere göre işlem yapılır. Düzeltmeden önce sonra sadece gözlerden birinin görme gücü en az 7/10 ve her iki gözde görme güçleri toplamı en az 16/20 olmak zorundadır.

 21. merhaba, ön başvuru için e-devlet bağlantısına tıkladığımda “Banka dekontunuza ulaşılamamıştır. Başvurunuzu yapabilmeniz için dekontunuzu yatırdığınızdan emin olunuz.” uyarısı çıkıyor sitede bir sorun mu vardır ? yada öncelikle ücreti mi yatırmamız gerekiyor başvuru yapabilmek için ?

 22. Pomem önbaşvursunda ilk puan 0 ikinci puan 72 yani aldığım puan gözükyor bi sorun teşkil etmiyor umarım

 23. Pomemde bireysel başvuru nedir anlamadım önbaşvuru tamamlndıktan sonra yapacağımız birşey varmı gerekli evraklar okul belli olduktan sonra mülakatlarla birliktemi alıncak lütfen yardımcı olun

  • admin

   Mülakata gireceğiniz yer belli olunca, tüm işlemler bir günde orada yapılacak. Siz fiziki parkura ve mülakata çalışın. Mülakat için uygulamamızı alabilirsiniz.

 24. ben özel harekata ve tsk da teğmenliğide başvurmak istiyorum. önceliğim özel harekat fakat herhangi bi sebepten dolayı elenirsem burdaki hakkımıda kaybetmek istemiyorum. pomem’e kabul edilirsem okulu ne zaman başlıyor? eğer okuluna gidersem özel harekatın ve teğmenliğin mülakatlarına katılma gibi bir şansım var mı? son sorum ise yei çektirfdğim biometrik fotoğraflarım var fakat fotoğraflarda sakalım var bu fotoğraflar kabul edilir mi yoksa tekrar çektirmeli miyim? cevap verirseniz sevinirim. şimdiden teşekkürler

  • admin

   POMEM 4-5 ay eğitim olur. POMEM içinde de PÖH olabilirsiniz. Polisken de olabilirsiniz. Işidli gibi değilse sakalınız fotoğraf kabul edilir.

 25. Merhaba sınav tahmini ne zaman olur?

 26. merhaba admin ön başvuru için önce halkbank ‘a sınav ücretini mi yatırmamız gerekiyor.

 27. Merhaba benim arkadaşım da başvurmak istiyor ama 4 yil önce ayağı kırıldı ve ameliyat oldu ufak bir platin takıldı ve doktor dedi herhangi bir sıkıntı yok . Suanda herhangi bir sıkıntısı yi ameliyat izide görünmüyor acaba sağlıkta elerler mi

 28. Admin 20. Dönem pomem başvuru sayısı yetersizdi sence 21. Dönemde de başvuru yetersizliği olurmu olursa bu girenler için iyi bişeymi yetersiz olması iyi çalışmalar

  • admin

   Bu sene başvuru oldukça yoğun. Eksiklik olmayacak gibi gözüküyor. Özellikle önlisansta çok büyük rekabet olacak. Mülakatı iyi olan kazanacak.

 29. Merhaba on kayıt yapıldı tan sonra istenen evraklar var onları ne zamn teslim edecegiz

 30. İndirilecek olan sağlık formunda “daha önce her hangi bir ameliyat geçirdiniz mi,geçirdiyseniz nedir?”şeklinde bir soru çıkacaktır. Ben de mart ayında burunda çok küçük(mercimek büyüklüğünde)bir deviasyon geçirdim(rahat nefes almak için) Doğrusu Buna da ameliyat demek istemiyorum. Bu deviasyonu o sağlık formuna yazmasam bir sıkıntı olur mu?

 31. Nüfus cüzdanımda fotoğrafta başörtü yok su an tesetturluyum sorun olur mu?

 32. Bulunduğum ilde pomem hazırlık kursları bulunmamakta, spor salonuna gitmeli miyim sizce bunun artısı olur mu benim için

 33. Admin bey lise dört bittikten sonra ygs ve lys den kac almamız lazım ve ilk olarak nereye basvurcaz lise 4 bitince.

 34. Sınav giriş belgesi 6 ekimden sonraki süreçte mi açıklanacak sayın admin?

 35. Admin ben askerlik mulakatlarina girdim koltuk altımda doğum lekesi var elendim bide askerlikten muaf oldum pomem mulakati nda elenirmiyim

 36. Basarili olan adayın okul seçimi nasıl belirleniyor, önlisans mezunları da lisans mezunları gibi 6 ay mı eğitim görüyor

  • admin

   Okul seçimi diye bir durum yok, söylenen okula gitmek zorundasınız. Mezuniyet hakkında henüz açıklama yok.

 37. Admin yardim edebilirmisin?
  Benim askerligim e devlette 28 10 2017 ye kadar askerlikle iliskisi yoktur diye yazıyo ..tezsiz yuksek lisansa kesin kayit yaptirdim ve dersleri bile başladı unide tecil dilekcesini imzaladim uniyi aradim dilek ceyi gonderdik dedi basvursam e devlete gire kabul etmeyecekler askerlikle alakasi var diye uniden faks mail gibi askerlikle ilişiği yoktur ogrencimizdir yazisi alsam herhangi bir askerlik subesine gitsem uzatirlarmi en önemlisi e devlete yansimasi ve zamanda daraldı asiri gerildim yardim edebilir misiniz
  Lisans mezunuyum puan falan tutuyo bi bu sorun var

  • admin

   Askerlik şubenizle görüşüp, evrakları elden götürün gerekirse. Hızlıca işlemlerinizi yapsınlar. e-Devlete yansımasa bile, ıslak imza ile askerlikle ilişiği yoktur yazısı götürdüğünüzde problem çıkmayacaktır.

   • Teşekkür ederim askerlikle ilişiği yoktur yazısını nereye götür mem lazım

   • İlk başvuruda e devletteki yaziyi baz alip elenme gibi bi durum olurmu yoksa mülakata kadar imzalı belge değil kitap bile götürum ruyamda bile skn saniye evrak yetistiriyodum iyice kafayi bozdum bu konuyla tam parayi yatirip basvurucam baktim ki e devlette tecil yansimamis e devlet baz alinirmi

 38. Basvuru sayfasında ön başvuru yapıldıktan sonra çıktı alınacak mı? Bir de basvuru ekranında puan 1 kısmında 0 , puan 2 kısmında ise 2016 kpss puanım yazıyo bi terslik var mı bu durumda düzeltmem gerekn bişey var mı?tşkkrler

 39. Admin lisede hazırlık okuyanlardan lise diploması da isteniyor sanırım. Benim diplomamın aslı kayıp. Islak imzalı mühürlü fotokopisi var, geçerli olur mu?

  • admin

   Diplomanın aslı ya da onaylı örneğinin aslı ya da kaybolduysa öğrenim durumu belgesi istenir. Noter onaylı olanlar kabul edilir.

 40. babamın gazı olduğuna dair belgeyi emniyetten almam mi gerek bide gazi ve şehit çocuklarına öncelik varmi

 41. 7 aşamadan oluşan parkurun 5 aşamasını 24 saniyede tamamladım başarılı sayılır miyim

 42. merhaba sınav için yeni kimlik almak şart mıdır??

 43. Merhaba. Ben yaklaşık 4 yıl önce sal el baş parmağımdan ameliyat oldum iş kazası geçirmiştim .sağ el bağ parmağımda dışa doğru bir eğrilik var yani parmağım hafif dışa eğrildi. Ön sağlıkta sıkıntı olurmuş mu ? Başvurumu yaptım ama elenir miyim ? Nihat’ta ön sağlıkta nasıl bir durum ile karşı karşıya kalırım bilgi verir misiniz ?

 44. Bu boy kilo endeksi konusunda boyumun kiloma uyumlu olması icin surekli spor yapiyorum.Bu boy kilo kontrolü ne zaman yapılır acaba?

 45. Merhaba zonguldak çaycuma doğumluyum . Ama ikametgah tokatta su an. Başvuruyu caycuma da yaptım. Su an beni Ankara elmadağa çağırdılar değil mi Mülakat için ?

 46. Mülakata bıyıklı gelsem sorun olur mu?

 47. MErhaba benim sorum acaba aldığımın komple mülakat sınavlarında kaç ile pomem e gilebiliyor mesela kpss %25 fiziki %25 sözlü %50 bunların toplamı kaça eşit olduğunda kazanıyoruz? Şimdiden teşekkürle

 48. Ön başvuru nun çıktısını almamıza gerek var mı ?

 49. benım sag gozum 2.25 sol gozumde 2.25 mıyopum polislıge gırmem olasılıgım var mı cızdırmeyı dusunuyorum numaramın sabıtlenmesı lazım sorun olur mu

 50. merhaa on saglik kontrolunde boy olcumu bizim yaptigimiz olcumden farkli cikiyo diyolar dogrumu ve olcumler dijitalmi yapiliyo

  • admin

   Boyunuz neyse o ölçülüyor. Eczane ya da bir diyetisyene gidip tam boyunuzu öğrenebilirsiniz.

   • Abim fetöden ihraç oldu ben basvursam elenirim degilmi

    • admin

     Normalde suç şahsidir fakat bu zamanda çok etki ediyor akrabalar. Siz yine de şansınızı deneyin, adil değerlendirme olur kazanırsınız hakediyorsanız diye umuyorum.

 51. Merhabalar.
  Geçmiş yıllarda bipolar bozukluk tedavisi aldım. Tedavim bitti. Şimdi hiç bir sıkıntı yok. Ön sağlık taramasında sorun olur mu? Önsağlık da geçersem eğer sonradan sıkıntı çıkarır mı? Teşekkürler

 52. kpss puanım 67 basvuru yapsam yıne de çağırılır mıyım ?

 53. Abim fetöden komser yardimcisiyken ihrac oldu elenirmiyim bu yuzden cevaplarsaniz sevinirim

 54. Denizlide yaşıyorum, okulum nereye çıkar acaba ?

 55. Eskiden dizimi kayaya çarpmıştım 2 cm büyüklüğünde izi kaldı bir sıkıntı olur mu

 56. Sağ el baş parmağındaki bir eğrilik var iş kazası sonucu ameliyat oldum fakat eğri kaldı. Sizce elenir miyim ? Parmağım sağlam sadece biraz dışa yamuk

 57. Merhaba. İkametgahım tokat ilinde. Doğma büuüme zonguldaklıyım. Başvuruyu Zonguldak’ta yaptım. Mülakata analar mı çıkar ? Ya da ikametgah adresine göre yakın pomem illerini mi gönderiyorlar ? Genel merkezi aradım Samsun’da girersin dediler. Ben ikametgahı aldırdım ama başvuru yaptıktan sonra aldırdım Zonguldak’a. Ama yine Fener Samsun çıkar dediler. Sizce Samsun mu çıkar yani ikametgah adrsine göre mi mülakata gönderiyorlar ??

  • admin

   Bu kadar ince düşünmeyin bence, o civarda bir yer çıkar. Belli olmuyor pek…

   • O civardan kastınızı nedir ? İkametgah adresime göre mi ? Ya da paaraa yatırdığım yere yani memleketime göre mi ? Başvuru yaptıktan sonra ikametgahı başvuru yaptıgım yere aldırdım ama genel merkez ilk ikametgah yerini söylüyor

    • admin

     Rastgele oluyor. O mu olur bu mu olur boşuna kendinizi yıpratmayın kısacası. Ufak bir ihtimal dediğiniz iller veya yakını olabilir.

 58. Kendisi ve evli ise eşinin sabıka kaydı olmadığını ifade eden yazılı beyanı: Bu madde, giriş belgesinde ilgili bölümde doldurulacaktır. Şuan boşanma davam var şahısla bir senedir görüşmüyoruz bu maddede ki yazılı beyandan kasıt nedir onun da gelmesi gerekiyor mu başvuruya eğer gerekiyor ise bna bir yol gösterir misiniz?

  • admin

   Siz kendi kısmınızı elle doldurursunuz. İlgili şahsa ait kısmı boş bırakıp, boşanma evraklarınızı da götürüp durumu açıklarsınız.

 59. başvurumu yaptım peki şimdi ne yapmalıyım?

 60. Admin bu paem neden aciklanmiyor bi bilgi yok mu ya cidden sorumsuzluk dyorum artik!kazanmasak pomeme basvuruxaz kardesim ya yarin son insanlar magdur oluyor!

 61. internet başvurusunu yaptıktan sonra ne yapmamız gerekiyo can adminimiz

  • admin

   Başvuru sonuçları açıklanınca evrak doldurup bekleyeceksiniz. Söylenen tarihte ilgili okulda hazır bulunacaksınız. Şimdiden sözlü mülakata ve fiziki parkura hazırlanın. Mülakat için uygulamamızı alabilirsiniz.

 62. merhabalar ben turızm otel ısletmecılıgı onlısans mezunuyum.acıktan aöften 4e tamamladım smdı hem lısans hemde onlısans mezunuyum.önlisanstan basvuru yaptım.cmku lısanstan mezun olalı daha bır bucuk ay oluyor kpss sınavına lısanstan gıremedım cnku lısans kpss 2018 yapılacak .bur bır sıkıntı yaratır mı .cnku lisans mezunları onlısanstan basvuru yapamaz ılkesıne ıstınaden yazdım admın yardımcı olursan sevınırım .bu sıkıntı ııcn gereken yerlerı aradım lakın telefonuna cevap vermıyorlar . olmayacaksada bosuna hayal kurmayayım : D

 63. mrb
  diploma yerine e devlet YÖK üzerinden alınan mezun belgesi gecerlimidir

 64. Kollarımda izler var çocukluktan kalma kaza üzeri kesik izleri var sıkıntı oluyor mu ?

 65. Merhaba babam polis basvuru bugün son sınav ücreti bende yatrcak mıyım ayrıca yazılı sınav olucak mıyız

 66. merhaba. yüksek lisans yapıyorum. ders dönemim bitti ama semineri vermem gerekiyor.eğitimde iken seminer i mi hazırlayıp bağlı olduğum üniye gidip sunmaya fırsatım olur mu

  • admin

   Merhaba. Okullarda zaman ve ortam bulursunuz. Okuldan izin alıp işlerinizi görebilirsiniz. Özür durumlarınızı belirtip olası bir başka ilden istediğiniz ile nakil talebi iletebilirsiniz fakat yapılır mı emin değilim.

 67. Merhaba Basvuralar bitti mi. Bittiyse uzatilma ihtimali var mi ?

 68. Süleyman karatas

  Lisans mesuzunuyum hem 2016 hemde 2017 kpss puanim var yüksek olanı kendisi otomatik mi seçiyor ?

 69. Mulakata hazirlanmak icin sattiginiz uygulamayi aldim en onemli donem olan 20. Donem cunku bir onceki mulakat benzerlik gosterecektir 21. Doneme ama 20. Donem mulakat sorulari yuklenmemis yuklenecek yaziyor keske insanlari bilgilendirseydiniz satmadan once

  • admin

   Merhaba. Şu an 20. dönem POMEM mülakatlarında çıkan toplam 135 soru uygulamaya ekli. 21. dönem POMEM mülakat soruları ise mülakatlar başlayınca, bize ulaştıkça eklenecek. Ya siz yanlış gördünüz, ya da sorular cihazınıza tam yüklenmedi sorun oldu. Soruları güncelleyin 3-4 defa, yine göremezseniz uygulamayı silip tekrar yükleyin.

 70. Sınav giriş belgesini nereden temin edebiliriz?
  Adliyeden sabıka kaydı almamıza gerek var mı?
  TC kimlik numarası yazılı beyanı ne demek oluyor ?
  Bu üçü kafamı karıştırdı yardım eder misin admin bey

  • admin

   Sınav başvuru belgesi, internetten ön başvuru sonuçları açıklanınca sorgu ekranında olacak. Onu indirip dolduracaksınız. Sabıka kaydı almayacaksınız.

 71. Merhaba
  Benim boyum 162 tam sağlık kontrolünden geçerken 2 cm düşerse hiç şansım yok eğer doktor raporu alırsam ben öyle olduğuna dair kabul olur mu

 72. benim kalbimde bi sıkıntı var ama askerliğe engel değil ve rahatsız da olmuyorum acaba bi sıkıntı olurmu bide babam gazi öncelik varmı varsa parkura ve sözlü mülakata hazırlanmam gerekiyor mu

 73. Ömer savaş barut

  KArdeşim internetten ön kayıt yaptık oradaki belgeyi almalımıydık?

 74. Selam aleykum ben lise mezunuyum nereye basvuru yapıcam lıseyı romanyada bıtırdım turkıyede lise diplomami tanıttım ve su an Romanyadayım nereye 75 TL yatıraıbılırım ve internet uzerınden nasıl basvuru yapabılırız lutfen yarıdmıcı olurmusnuuz ?

  • admin

   Şu an başvuru yok. 2018 de olacaktır. Üniversite seçme sınavlarına da girmeniz lazım. Bu başvuru sizinle alakalı değildi.

 75. Mülakatlar tahmini ne zaman olur hocam ?

 76. Evraklar arasında sınav giriş belgesi diyor ya onu da mı sayfadan indireceğiz yani hangi okulda saat kaçta sınava gireceğimiz yazılı olduğu kağıt mı sınav giriş belgesi oluyor acaba? Şimdiden teşekkürler..

  • admin

   Başvuru sonuçları açıklanınca, o sorgu ekranında bu belgeler ve sınav yeri-zamanı olacak. Oradan indireceksiniz.

 77. Fiziki yeterlilik sınavında geçmek için en ideal sn süremiz kaç olmalı bu konu hakkj daha geçmiş dönemlere ait istatistikler kapsamında bilgi verebilir misiniz acaba? Bir de mülakatta her dönem paylaştıgınız soru tarzları mı çıkıyor yoksa aynıları mı? Son olarak bayanlarda mülakatta giyim en ideal sizce nasıl olmalı? Tekrar teşekkürler

  • admin

   Kadın aday kontenjanı az olduğu için süre ne kadar iyi olursa o kadar iyidir. Sayısal veri paylaşılmadığı için bilgimiz yok. Mülakattan yüksek alanın kazanma şansı daha yüksektir. Sorular her sene değişmiyor, benzer sorular soruluyor. Kendinize yakışan, şık, resmi ve hoş gözüken bir giyim tercihi iyi olacaktır.

 78. Yatirdiğimiz dekont yerine başka nasıl bir belge verebiliriz

 79. merhabalar bankaya yatrdğm dekontum kayıp oldu çok gerekli midir?

 80. merhaba;

  sağlık ve spor bir gün mülakat başka bir gün olacağı hakkında söylentiler var bu konu hakkında bilginiz var mı?

 81. İyi akşamlar. 21. POMEM SINAV EVRAKLARINI NE TELEFONUM NE DE BİLGİSAYARIM İNDİRDİ FAKAT AÇMIYOR HATA DİYOR ACABA BU GENEL BİR SORUN MU? Sınav giriş belgemi indirdim açıyor fakat diğerleri indi hata veriyor..

 82. Sınav yeri açıklandı fakat diyer evraklar için sitede bulamadım nerden indireceğiz

 83. Erzurum da sinava giricem ancak diplomi daa almadim e devlettn aldigim geçici muzuniyet belgesi olur mu

 84. KPSS sonuç belgesi başvuru formu v.s bunlar siyah beyaz çıktı alsak olur mu ? Teşekkür ederim

 85. Merhaba ben lise mezunuyum polis olmayı çok istiyorum ama daha üniversiteye gitmedim ve kpss ye girmedim eğer üniversiteye gidersem ve kpss ye girersem baya bi zaman geçer acaba lise mezunuyken bile başvurabilirmiyim pomem’e yada herhangi bir polis akademisine

 86. Yaş sınırlaması nedir lise mezunları alımı var mı suan

 87. Evrakları sayfanızda (21.POMEM) paylaştınız sanırım fakat erişemedim stres oldum şuan e-devlet de bu sefer evrakları hiç indirmiyor. Yönlendirseniz sevinirim bi ben indiremedim herhalde gerginim sınavım da Çarşamba

 88. sayın admin benim boy 187 kilo 62 geliyor bir kilo eksiğim var şu içsem falan olur ama o gün idemde tam gelmediğini farzedelim beni bundan dolayı elerler mi bir kilo eksik var diye

 89. 2016 kpss sonucumu indiremiyorum ösym sayfasından çıktısını almak için ne yapabilirim

 90. admin bu evrakları bilgisayar ortamında mı dolduracaz?

 91. Kolumda et beni vardı alındı tek dikiş atıldı dikiş alınırkende açıldı kanama oldu şuan yara gibi duruyor dikiş izi hafif belli oluyor ön saglıkta elenirmiyim?

 92. E devlet mezuniyet diploması alip gitsem sorun olur mucunku okulum cok uzak iki gun icinde almam imkansız

 93. Kpss sonucumu indiremiyorum

 94. Mrb kolay gelsin ya 21.donem polis alimlari fiziki yeterlilik sınav sonuçları belli oldu ama istenilen evrakları sitede bulamıyorum nerden indirebilirim.acaba?

 95. Evrakları ben tükenmez siyah kalem ile doldurdum illa mavi mi olması gerekiyordu?

 96. Takla atarken mesela illa kuralına göre mi atmak gerek yani belki o an kafam değdi atarken ya da boynum değmeden sırtım yere değdi yani bu bi diskalifiye olma sebebi olur mu parkurda sonuçta koşarak atılıyor ve zamanla yarışılıyor yani çok incelerler mi?

 97. Admin ; Sağlık ve fiziki yeterlilik sınavında götürülmesi gereken Sınav giriş belgesi, başvuru dilekçesi , sağlık bilgi formu KPSS sonuç belgesi gibi belgelerin çıktısını siyah beyaz alsak olur mu ? Yada renkli mi çıkartmalıyız ? Teşekkür ederim

 98. başvuru dilekçesini elle mi bilgisayarda mı dolduracaz

 99. mücahit yılmaz

  iyi günler pomem den indirecek olduğum evrakları indiriyorum fakat hata veriyor nasıl indirebilirim
  yardımcı olursanız sevinirim

 100. İstenen belgeleri nereden bulabilirim yardımcı olabilir misiniz

 101. Fiziksel yeterlilik sinavina girmesinee ngel olmadığına dair yazili beyani belgelerimde var mi nerden yazicaz anlamadim aciklar misin admin

 102. Fiziksel sınavına girmeye engel olmadığına dair belgeyi doktor raporumu alcaz . Sitedeki belgeler yeterlimi

 103. şu evrakları indiriyorum açılmıyor
  bi bilgisi olan varmı evrakların nerden ve nasıl temin edebilirm teşekür ederim

 104. admin kimlik fotokopiside gereklimi ?

 105. 2 Biyometri foto var elimde 4 olmasi şart mı önceden de girmiştim keşke evraklarımizi geri verseler şimdi yarın sınav yeniden çektirmek gerekir dimi

 106. merhaba sayın admin edevletten sınav giriş belgemin altındaki belgeler bölümüne tıkladığımda winrar hatası veriyor açamıyorum belgeleri ne yapmalıyım ?

 107. indirilen winrarda arşiv hatası veriyor. 3 farklı pc de denedim. genel bir problem sanırım ?

 108. Merhabalar. Perşembe günü mülakata gireceğim. Spor ve sağlık olduğu için nasıl bi kıyafet seçimi yapmalıyız? Spor kıyafetleri yanımızda mı götürelim?

 109. Merhaba. Dilekçelere sınava gireceğim okulu değil de polis Akademisi yazdım sorun olur mu?

 110. mrb hocam benim 2 sorum olucak ben milli sporcuyum bunun bna bir faydası olurmu birde yüzümde çizgi şeklinde iz var ten terimle aynı yakından dikkatli bakınca belli oluyor bu sıkıntı yaratırmı yanağında 5 cm civarında

 111. Abi bana en yakın pmyo neresidir memleket bitlis

 112. Merhaba Admin ben Pomem giriş belgelerini çıkaramıyorum linki tıkladığımda arşiv bozuk diyor indiremiyorum başvuru dilekçesi felan indiremiyorum

 113. bu tecil belgesini e devlet üzerinden alsak kabul olur mu yoksa direk askeri şubeye gidip mi almam gerekiyor.

 114. Zeynettin KOÇHAN

  21.dönem evraklarını nerden bulabiliriz varsa pdf olarak atabilirmisiniz. Her dönem akademiye atıyorlardı bu sefer göremiyor 1-aday dilekçesi 2-fiziki yeterlilik 3-sağlık formu teşekkürler

 115. melikşah demirci

  Hocam merhabalar.
  Askerlik durum belgesi için e devlet çıktısı kabul ediliyor mu ?

 116. Meraba ben askerdeyim yarın sınava gideceğim fakat askerlikle ilişiği bulunmadığına dair belge istiyorlar yarın sınava gitsem alırlar mı beni sınava?

 117. ya bu evrakları ben açamıyorum hata veriyor indiren varsa bana mail atabilir mi rica etsem. ibrahimkostelek@gmail.com

 118. e devletten aldığımız barkodlu mezuniyet belgesi gecerli oluyor mu?
  okulum uzak yeni mezunum bi sıkıntı çıkar mı acaba?

 119. Aday basvuru dilekçe si uazicidan cikaramiyorum yardimci olurmusunuz

 120. Merhabalar admin diploma ve ya geçici mezuniyet belgesinin asli olmasi sart mi yoksa asli gibidir damgasi olanlar da geçerli mi ?

 121. meraba ben askerlik sorgu belgesini alamadim yarnda askerlik subesi kapali alamam acaba olmasa sknti olurmu

 122. edevletten çıkmiyo hata veriyo askerlik sorgu belgesi

 123. Geçici mezuniyet belgemi kaybettim. E devlet çıktısı kabul edilir mi?

 124. Merhaba geçici mezuniyet belgesini e devletten alırsak sıkıntı olur mu acaba birde arkalı önlü fotokopisini istiyorlar kendisi zaten bi fotokopi yardımcı olur musunuz lütfen

 125. merhaba giriş belgelerini indiremiyorum arşiv hatası veriyor yarın sınav var nereden bulabilirim yardımcı olur musunuz ?

 126. 2- POMEM sınavı aday başvuru dilekçesi,
  3- Aday sağlık bilgilendirme formu,
  4- Fiziksel Yeterlilik Sınavına girmesine engel olmadığına dair adayın yazılı beyanı,

  Word olarak bunları indiremedim. nasıl indirip dolduracağım ?

 127. Admin bi parti koluna 3 sene önce isim yazdırdı.. . E DEVLETTEN baktık üyelik bulunmamaktadır diyor sorun olur mu ? Teşekkürler

 128. Kalcamda büyük bir ben var sıkıntı olurmu iç çamaşırlarım arasında intibak yasası sıkıntı olurmu

   • 2016 yılında gediz elektrk dava açtı. Kaçak elektrkten mahkemelik oldum 3 durusma oldu.3 ay 10 gün hapis cezası ve para cezası verildi para cezasını ödedim. Sicil kaydım temiz. Araştırdım hapis cezasını enaz 1 yıl dediler. Ben 3 ay 10 gün ertelenmiş hapis cezası yedim bu polis olmama engel olurmu?

 129. Kalcamda bir ben var büyük sıkıntı olurmu acaba ama iç çamaşırı msn arasında

 130. Sözlü mülakatta spor 100kpps62lisans nasıl

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir