Ana Sayfa / POMEM / 21. Dönem POMEM Sınav Anıları

21. Dönem POMEM Sınav Anıları

21. Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi polis adayı öğrenci alımı süreci 30 Ekim tarihi itibariyle başlıyor. Toplam 13 bin lisans ve önlisans öğrencisinin alınacağı bu alımda, iki aşamalı sınav sistemi uygulanacak. Adaylar öncelikle evrak teslimi, ön sağlık taraması ve fiziki yeterlilik parkuru sınavlarına girecekler. Bu aşamalarda yapılacak işlemleri ve genel işleyişi yazımızın ilk kısmında kısaca hatırlatacağız. Makalemizin ikinci kısımında ise, okul okul 21. dönem POMEM sınavında yaşananları, adayların yaşadıklarını, tecrübelerini ve tavsiyeleri sizlerle paylaşacağız. Bu nedenle tüm POMEM adaylarının yazımızı sık kullanılanlara eklemesini ve günlük olarak okumasını şiddetle tavsiye ediyoruz.

21. Dönem POMEM 1. aşama sınavları hangi tarih aralığında olacak?

POMEM adayları ön sağlık kontrolü ve fiziki yeterlilik sınavlarına 30 Ekim 2017 – 11 Kasım 2017 tarihleri arasında, planlandıkları okulda belirtilen tarihlerde gireceklerdir.

21. Dönem POMEM 2. aşama sınavları hangi tarih aralığında olacak?

Sözlü mülakat aşaması, 1. aşamayı geçenlere yönelik yapılacaktır ve ilerleyen zamanlarda duyulacaktır.

21. Dönem POMEM başvuran aday sayısı kaçtır?

21. Dönem fiziki yeterlilik sınavına girecek erkek aday sayısı: 43.800
21. Dönem fiziki yeterlilik sınavına girecek kadın aday sayısı: 23.750 (Ekfo)

Sayının bu kadar yüksek olması beklenen bir durumdu. Buda fiziki sınav ve özellikle sözlü mülakatın kazanma aşamasındaki ağırlığını arttırmış durumda.

Evrak tesliminde hangi belgeleri sunacağız?

Bu husus için okumanız gereken makale: 21. Dönem Başvuru Evrakları

POMEM ön sağlık taraması nasıl oluyor?

Ön sağlık taramasında genel olarak aşağıdaki hususlara bakılacak:

 • Bu aşamada, adayın boy şartını sağlayıp sağlamadığına ( Kadın, 162 cm ve üstü, erkek 167 cm ve üstü)
 • Boyuna göre kilosunun uygun olup olmadığına ( Hesaplama: Beden-Kilo İndeksi)
 • Renk körü olup olmadığına; renk körleri polis olamaz. Detay: İshiara Renk Körlüğü Testi
 • Vücudunda görünür yerlerde yara, iz, ben, kusur kontrolü
 • Yaş şartını sağlayıp sağlamadığına
 • Dövme kontrolü; dövmesi olan polis olamaz.

21. Dönem Fiziki Parkur sınavı nedir?

Fiziki yeterliliğinizin polis olmaya uygun olup olmadığının ölçüldüğü sınavdır. Etapları, puanlaması, cezaları ve diğer detayları için okuyunuz: 21. Dönem Fiziki Parkuru

Yazımızın bundan sonraki kısmında 21. dönem 1. aşama sınavlarında yaşanmış anıları, olayları ve tecrübeleri sizlerle paylaşacağız. Sınav süresince takipte kalmanız öngörü elde etmeniz açısından faydalı olacaktır. 20. dönem POMEM Anıları başlıklı yazımızda, geçtiğimiz dönem yaşanan onlarca tecrübeyi okuyabilir, fikir edinebilirsiniz.

21. Dönem POMEM 1. Aşama Sınav Anıları

30 Ekim Günlüğü

1.Sivas POMEM

Sivas pomemde girdim sabah. İlk gruptaydım. 10 kişiydik grupta. Birisi boydan birisi yüzündeki izden elendi. Üst dudağının sağ tarafında dikiş gibi bariz belli bir iz vardı. Dudakları yamuk duruyordu. Kesik dikis dovme falan var mi diye yakindan inceliyor. Doktor değil polis memuru bakıyor. Doktor 3 metre ileriden kollari uzat, cevir yan dön falan diyor öyle bakıyor. Sporda da 2 kişiyi gördüm elenen. 46 saniyede yaptım.

2.Arnavutköy POMEM

Boydan dolayı elendim. Boyum 163 tü sağlık ocağında ölçtürmüştüm. Ama orada 160.8, ikinci ölçümde 161 çıktım. Mülakata girecek arkadaşlarım için yine de paylaşayım. Evrakları sıkıntı yapmayın; nasıl doldurmanız gerektiğini söyleyip sıralıyorlar. Dosya veriyorlar dolduruyorsun içini. Sonra endeks ve ön sağlığa geçiyorsun. Endeksin tutmayınca doktorun önüne dosyayı koyup boy diyorsun. Geçtiysen sağlık kontrolün oluyor. Kollar omuza kadar açık ense açık bacaklar dize kadar açık ve çıplak ayak oluyorsun. Kolunun içine dışına bakıyorlar. Ensene bacaklarına bakıyorlar. Bir kac hareket yaptırıyorlar. Elini yumruk yap vs.sonra kendini tanıtımısın diyorlar. Olumlu olanlar parkura gidiyor. Parkuru göremedim. Mülakatı kazanan arkadaslarıma ve yeni girecek olanlara başarılar dilerim. Yolunuz açık olsun.. İnşallah mesleğe girersiniz.

3.Arnavutköy POMEM

Arnavutköy pomem 8 de girdim. Sistemde sıkıntı olduğu için 3 saate yakın bekledik ve boydan elendim. Boyum öetre ile ölçünce 1.60 eczanede 1.63 falan. Orada 1.60 buçuk çıktı.  Bir cihaz var üstüne çıkıyorsun boyunu ve kilonu otomatik ölçüyor. 1. grupta 128 kız vardık. En az 20 25 kişi boydan elendi. Parkurda da duyduğum kadarı ile 20 kişilik gruptan 4 kişi geçmiş.

4.Mersin POMEM

Sabah 8 komisyonunda girdim. 44 saniye 95 puan aldım. saat 16.15 de anca çıkabilmiştim. Bu nedenle çok yorgunum.  O kadar düzensizdi ki herşey berbattı. Ben 16.15 de çıktım daha öğlen grubunu almaya bile başlamamışlardı.

5.Mersin POMEM

Mersin POMEM de girdim. Boy kiloda  ve parkur da elenen çok oldu. 46 saniyede yaptım.

6. Sivas POMEM

Evrak kontrolünden sonra sağlık kontrol yapıyorlar. Vücuda bakıp detaylı şekilde daha sonra boy kilo ölçümü,  renk körlüğü kontrolü yapıyorlar. Sonra 20 Şer şekilde salona aldılar  ve beşer beşer parkura girdik. Parkurda yirmi kişiden 3 üç kişi geçti. Sözlü mülakat eğer sağlık kontrol ve parkuru geçerseniz 51 sn altı ile daha sonraki günlerde yapılacak.  Aynı gün değil.
Giyim konusunda eşofman ile gidin bence. Eşofman giyip paçayı sıvayın rahat oluyor. Gitmezseniz bile giyinmek için oda var. İçeride atıştırmak için alacağınız yer de var küçük bir  büfe tarzı.

Merhabalar, ben bugün parkura sınavına girdim Sivas da ve oradakiler gerçekten çok iyi sıcak insanlar. Her konuda yardımcı oluyorlar.  Parkur alanı  güzeldi ve salon küçük göründüğü için psikolojik olarak parkurda kısa görünüyor insanın gözüne. Komisyon felan dediğim gibi gayet iyiydi. Ama şunu bilin ki boy ve kilo dan direk eliyorlar. Herkese başarılar. ..

7. Gaziantep POMEM

Kizlar parkurda maalesef ki çok kötü. Yüzdeki bene çok dikkat ediyorlar. Bizde bir çoğu tamamlamadı. Genel olarak da 48 51 aralığındaydı.

9. Samsun PMYO

Önümde 40 kişi rahat vardı. Spor bekleyen 15 kişi ancak geçmiştir ve aralık 49-51 sn.

10. Hatay POMEM

Hatay da elenen oldu sporu kimse yapamadı. Ben 48 sn yaptım umarım şansım olur. Parkur alanı berbat çok kaygan. Ben kaydım düştüm ama devam ettim ona göre gelin. Ayakkabı ile yaptım.

11. Arnavutköy POMEM

130 kızla girdik. Yarıdan fazlamız boydan kaldı. Spora giden kızların hiçbiri de tam puan alamamış. Hepsi dökülmüş. Net fark ön sağlıktaydı. İşin oynandığı bariz belliydi. Yanımda kızın teki polis tarafından içeri çağrılıp bir şeyler anlatıldı ve yerine geçirildi. Zerre hakkım da helal değil. 3 ay uğraş verdim ve güya doğru hesaplanan boylar da 3 4 santim net eksik çıkarıldım.

12. İzmir PMYO

Boydan izden elenen çok oldu. Parkurda 20 kişiden 4-5 kişi  ancak geçiyor. Ağırlıklari fırlatmak yasak ve ceza veriliyor. Fotoseli geçerken de yatan uzanan eliyle durdurana ceza veriliyor. Tam yapan yoktu 45 sn vardı iki tane.

13. Eskişehir POMEM

100 tam puan aldım. Sağlıkta bayağı incelediler. Boydan ve vücutta lekeden elenen oldu. Boyda tolerans felan yok. 1-2 ölçüyorlar olmadı eliyorlar.

14. Ankara POMEM

Ankara’da da genellikle elendim kelimesi nereden baksanız bi 20 kişiden duydum. 30 kişilik gruptan ve tabiiki bayan..

31 Ekim Günlüğü

15.Rize POMEM

Merhabalar.Bugün Rize Pomem de girdim parkuru da 49 saniyede bitirdim.  kpss de 60.

16. Gaziantep POMEM

30 ekim tarihi sabah saatinde Gaziantep’te girdim. Girişte gbt soruşturması yapılıyor. Biz dışarı soğukta bir kaç saat bekledik. Sonra spor salonunda aldılar. Sistem yoktu evrak işleri çok uzadı. Sağlıkta çok eklenen olmadı elenmeleri yüzdeki ben ve boydan elendi. Parkurda 20 30 kişiden 5 kişi geçti diyebilirim ve çoğu 50 51 sn ile tamamladı parkuru. Gaziantep deki spor salonu gerçekten berbattı zemin parke ve alan kısıtlı parkur neredeyse duvarla bitişik başladı ve duvarla bitişik bitti. Benimle orada giren arkadaşlara çok üzüldüm en büyük talihsizliğimizdi. Çalışmalarda 42 43 sn yaparken 49 sn ile tamamlayabildim.

17. Afyon POMEM

Ben Afyon POMEM de dün girdim. Boyum 1.78 ama 1.75 çıktı orada çalışan tüm polis teşkilatı çok iyiler sağ olsun çok yardımcı oluyorlar. Fakat spor yapılan zemin kaygan ayakların kayıyor çıplak ayakla yapabilirler. Elenen kız çok oldu fakat ama başarı %40 olabilir. Yapabilen adaylar önceden çalışanlardı. İlk kez orsa parkura çıkanlar genelde elendi.

18. İzmir PMYO

İzmir de ilk gün sabah 8 grubundaydım. Evrak işlemleri kontrol falan derken süreç baya uzun sürdü. İzmir de girecek olanlar mutlaka yanlarında kimlik fotokopisini de götürsünler. İsteniliyor çünkü. Boy kiloda bir kaç kisi elendi. Sağlıkta ise baya incelediler bizi. Kızlar grup olarak ayrı bir odada üstte atlet de çıkacak şekilde alt dizlere kadar açık kontrol edildik. Burnunda hızma deliğinden dolayı elenen oldu. Sporda ise 20 kişilik bir gruptan sadece 2 kişi geçti. Onlar da 49 yada 50 ile. Kızların tamamı sporda dökülüyor. Yanınızda giderken mutlaka yiyecek bir şeyler götürün. Sporu bekleyene kadar hepimizin enerjisi düştü ve acıktık. Eğer kantin varsa bir şey alabiliyorsunuz fakat fırsatınız olmayabilir. Kızlar sakın spora çalışmadan gitmeyin. Çalışmadan yapılacak gibi değil. İzmir de zemin kaygan değil. Ayakkabılı veya ayakkabısız yapabilirsiniz. Kadın memurlar hariç erkek memurlar güler yüzlü ve yardımcı oluyorlar.

19. Rize POMEM

Mülakat detaylarını yazayim da herkese bi nebzede olsun fikir verim.Rize Pomem de girdim.ilk once evrak doldurduk.daha sonra on sağlığa çağırdılar sırayla.boydan hiç taviz yok .normalde 1.68 gelen ben bugün 1.66 cm geldim.elleri kolları gozleri baktilar sorular sordular saglikla ilgili rutin sorular.boydan elenenler oldu.daha sonra spora geçtik salon uzun gibi(gelsi bana) burdan dan elenen oldu.ben 49 yaptım genellikle 46 ve 50 saniye aralığindaydı yapanlar .1 kişi 42 yaparak tam puan aldı .eleme fazla oldu sanki bu donem.

20. Ankara POMEM

Ankarada tekerlekler biraz derin. Ve plastik kelepçelerle birbirine tutturulmuş. Heyecan yapılmazsa çok rahat geçilir.

21. İzmir PMYO

İzmir Rüştü Ünsal PMYO’da girdim arkadaşlar biz çoğumuz çıplak ayakla koştuk ama yine çoğumuz elendik.kesinlikle aç girmeyin mülakata.

22. Hatay POMEM

Zemin yag gibi kayiyor ben ciplak ayakla yaptim dikkat edin! Ayakkabıda kayıyordu ayakkabısızda. Sağlık topunda baya kaydım ve benim gibi bir kaç kişi de kaydı. Salon ayakkabısı giyin mutlaka altında sarı lastik olanlardan.

23.  Afyon POMEM

Afyon pomemde dün saat 1 de girdim.öncelikle hava çok soğuktu.ona göre giyinin.aileleri kantine alıyorlar.evrak işleri çok uzun sürdü.orda oraya geçirip saatlerce sırada beklettiler.yanınıza yiyecek bisey alın..benim 4.pomem girişim hep boyum 165 cikiyodu orda 163 çıktı.boydan elenen oldu ve bi kere olcuyorlar zaten tolerans yok.birisi guatr ilacı kullaniyomus ondan elendi.orda iki tane polis memuru kendini tanit filan diye seninle sohbet ediyorlar.konuşma bozukluğuna bakiyolar sanırım.ordan parkura geçtik.zemin pek iyi değildi.bi kişi ilgileniyor zaten.birde hoca var seninle birlikte gidiyor parkurda.yerler kaygan dedi herkes ben kaymadim ama .çok aşırı elenen olmadı bizim grupta.ama dereceler düşüktü.duyduğum kadarıyla toplamda sabahkilerle beraber 3-4 kişi tam puan almış.ben 46 yaptım.yarışmacı arkadaşlara başarılar.

24. Bursa POMEM

Bugün Bursa pomem de girdim ve sporda elendim son grupta İdim. 130 kişiden 10 tanesi falan boydan elenmiş , parkuru bir kız 45 saniye de tamamlamış en iyi oymuş diğerleri 48,49 ,50 ,51 , izleme firsatimiz oldu yaklaşık 60 dan fazla kişi sporda elendi 63 saniye yapan vardı. Düşen çok oldu. Zemin ayakkabı ile kaymadı.

25. Gaziantep POMEM

Gaziantep pomem de saat 8 de girdim 12:20 de ciktim. Sirayla iceri alindik rutin evrak duzenleme islemleri yapildi. Gbt sorgulamasi falan .Once on saglik asamasi boy kilo olcumu bende eksik olcum falan olmadi 1.65 ayni cikti. Ellere kollara renk korlugune bakiliyor gorevli daha sonra bayan polis paravan arkasinda vucuda bakiyor daha sonra spora gectik isinmak icin yer ve zaman veriliyor zemin iyi kaymiyor ben hic calismadim parkura gecen sene deneyimimle gittim 47 saniye ile bitirdim 80puan aldim polisler cok yardimci oluyor kantin lavabo ihtiyaci falan genel olarak baktim onsagliktan elenen 3 4 kisi ancak sporda elenen de baya oldu gecenlerde hep 50 li saniyelerdi 2 kisi 44 yapti sadece sabah grubundan sadece 1 kisi tam puan yapmis. Zemin cok iyi kaymiyor … ben ayakkabiyla yaptim cogu arkadas ciplak ayak yapti sizin tercihiniz. Herkese basarilar diliyorum.

26. Ankara POMEM
Ankara da girdim 1.64 boyum avm de ayni mekanik boy ölcum cihazinda ölctürmüstüm. Dün 1.60 çıktı benden daha kısa kizlar gecti ben boyuma guveniyordum o yüzden normal durdum. Nefesini tutup gövdeni yukarda tutcaktın dediler. Ayrıca kapali bir arkadaş gecen geldiginde 1.60 la elenmis kalin 2 tane şal örtüp gelmiş. 1.62 ile gecti. Hatta ordaki polis memuru hic 1.62 gibi durmuyorsun ama geç hadi dedi. Büyuk adeletsizlikler dönüyor özellikle boyda herkesi elediler. Umarim diger alimlarda böyle seyler olmaz.

27. Malatya POMEM

Sabah 8de malatya pomemde girdim 12 de spordaydik.
On sağlık cok iyi hic kollara sunlara bunlara bakmıyorlar ama boy ben 171im 169 çıkıyordum 2kere girdim 167 çıktım.
Gecen donem.yedekte kalanlar boyda elendi. Sporda isinma yok parkur mukemmel kaymıyor başarılar
Sporda 1 43 1 45 1 46 gerisi 2-3 48 49 gerisiii elendi

28. Bursa POMEM

Bursa pomem de girdim ve sporda elendim son grupta İdim. 130 kişiden 10 tanesi falan boydan elenmiş , parkuru bir kız 45 saniye de tamamlamış en iyi oymuş diğerleri 48,49 ,50 ,51 , izleme firsatimiz oldu yaklaşık 60 dan fazla kişi sporda elendi 63 saniye yapan vardı. Düşen çok oldu. Zemin ayakkabı ile kaymadi.

29. Mesin POMEM

Dün 13.00 da mersin de girdim 16.00 a kadar daha 8 de girenler çıkmamıştı çok bekledik ve yorulduk.
Evrak doldurmak için yardımcı oluyorlar fakat bazı kişiler boş kağıtlarla geldiler nasıl lisans mezunsunuz da doldurmadan geldiniz bunlar kişisel bilgileriniz bari onu doldursaydiniz dendi.
Evrak tesliminden sonra araçla on saglik ve sporun olduğu salona goturulduk.
Sabah grubunun bitmesini bekledik ardından sırayla om sağlık aşamasına alındık daha önceki süreçlere katılanlar bile önceki ölçümden 1 2 cm kısa olculdugunu soyledi renk körlüğü boy kilo çok dikkat edildi boy kilo öncesi bir odada kadın polisler iç çamaşırı kalacak şekilde inceleme yaptı dövme ve ameliyat izine baktılar.
Spor aşamasına geçildiğinde ise çok büyük bir elenme oranı vardı hatta kadın polisler siz nasıl polis olmak istiyorsunuz daha bu parkuru bitiremiyorsunuz diye azarladı bir kaç kişi tam ve tama yakın puan aldı gerisi sınırda gecti 20 kişiden 10 u rahat elendi zaten.Zemin çok iyi çok yardımcı oluyorlar fakat beklemenin etkisiyle güç kalmıyor 9 a geliyordu çıktığımda ona gore yiyecek alın mutlaka yaniniza
Herkese basarilar.

30. Adana POMEM

Adana kemal serhatlı pomem okulunda 13.00da mulakatım vardı .saat 15:00da ıcerı gırdık saat 6.30 kadar saglık ıcın bekledik sağlıktan buyuk kıyım yaptılar cok tıtzlerdı sıvılce ızı kadar bellısız yanıkları eledıler.hafıf bıle olsa çiziklerden ve boydan hıc af yok 61.9la eleneler oldu.cok tıtızlerdı saglıktan ıstıklal marşinı ellerınde tıtreme var mı yürüyüşune bakıyorlar dişlerine bakıyorlar. dişler önde dıye elenenler oldu. büyük kıyım yaptılar cok adaletsızlerdı.çalısanlarda somurtgan kımse kımseyle ılgılenmıyor böyle bır mulakat gormedım ben ıgrenc bır ortamdı.hele o kendını bır sey snana saglıktakı komser yardımcısına hıc bır sey demıyorum ben. spora kaldım genelde 48-51 arası yapıldı zaten ısın entresanı saglıktan gecıpte spora kalan cok azdı yanı spordan cok saglıktan eledıler. Saclarini asaagıdan orgu yapanlara bıle kadın ac dedı sonra sacının ustunu ıslat gel dedı bır cok kısıye.

31. Yozgat POMEM

Yozgat pomemde girdim sınava guleryuzlulerdi sporda özellikle ellerinden geldiği kadar yardımcı oldular evrak isleri çok uzadı dışarısı çok soğuktu içeri girince herkes bi agirlasti hava çok soğuk direk spor kiyafetleriyle gelmesinler iyi giyinsinler memurlar her asamada yardımcı oldular sagliktaboy kilo hariç doktor aşırı incelemeye girmedi sirtimuza gobegimize bile bakan olmadı bi kaç bayan polis psikolojik olarak yiprattilar arkadaşla etkilenmesinler mümkün olduğu kadar parkura iyi calisilmissa eğer hiç bir zorluğu yok saat 1 de ki sinavda sadece bir kişi 40 saniye bir kişi 43 saniye yaptı kalan 80 90 kisinin yarısı kadarı elendi yarısı kadarı 48 49 saniyede bitirdiler çok iyi değildi sonuçlar herkese başarılar.

32. Erzurum POMEM

Yaklaşık 50-60kız vardı sağlıktan çok eleme olmadı sporda 1kişinin 43yaptgını gördüm dger herkes 47ağırlıklı olmak üzere 50-51bandındaydı hakkımızda hayrlısı olsun inş.

33. Sivas POMEM

Sivas pomemde saat 1 komisyonunda sınava girdim sırayla kapıda ismin baş harfine göre gruplar halinde aldılar 120 kişiydik gelmeyen fazla yoktu içeri alındı evrak kontrolü yapıldı dosyalama işlemi yapıldı ordan ønsaglikğa geçtik bayan polisler başka bir odada sirtimiza kollarimiza baktı boy kilo ölçümüne geçtik boydan taviz vermiyorlar elenenler oldu renk korlugu testi yapıldı daha önceden ameliyat geçmişi varmı onu sordular kollarimiza baktılar etrafımızda döndük fazla zorlmadılar sağlıkta parkura geçtik ben ayakkabı ile yaptım çok az bi kayma oldu çıplak ayak yapan çoktu genelde kızlar parkurda döküldü 53-56-57 sınırda geçen de baya vardı benden önceki grupta bi kız sadece 42 yaptı bizim grupta ben ve bi kız 45 yaptık polisler çok içtendi çok yardımcı oldular Sivas pomem böyleydi yardımcı olabildiysem ne mutlu bana Allah herkese yardım etsin.

34. Aydın POMEM

Maalesef sporda elendim 53 yaptım. Normalde parkurda hazırlanırken 49 yapmıştım en son. Evrak işlemleri çok uzun sürüyor açıkcası. 8 de girdik 3 saate yakın işlemler için bekledik. Ön sağlığa girdiğimizde sadece iç çamaşırlarımızla kaldık kadın polis tek tek bakıyor ayıp söylemesi ama külodu bile açıp baktı. Belinde eğrilik var dedi elinde bi alet var onunla ölçüyor başka kadın polise gönderdi o da baktı doktora yönlendirdi. Doktor geçirdi. Daha sonra boy kilo ölçümüne çıktık. İndeks 16,5 çıktı itiraz ettim su içip geliyim dedim. Tmm dediler. Su içtim daha sonra ölçüldüm boy 163 kilo 50 çıktı yani indeks 18,6 falan çıktı. Ordan sonra bi komisyon var onun önüne geçtik sırayla kendinizi tanıtın dediler İstiklal marşını okutturdular. Gözünde kayma mı var dediler. Yok dedim kontrol ettiler. Bi arkadaşı ayağında kemikte çıkıntı var diye elediler. Bi arkadaşı da sş lerde sorun yaşadı diye elediler. Sonra spora gittik orda zaten halimiz kalmadı açıkcası bu kadar stresten ve açlıktan sonra. Sporda Kızlar döküldü resmen. Genelde 49,50,51 yapan oldu. En düşük 46 yapan vardı. Parkur kaygan açıkcası ayakkabıyla yapanlar kaydı ve düşen çok oldu. Bende çoplak ayakla yaptım çok kayma olmadı.

35. Kayseri POMEM

Kayseri POMEM de girdim, evrak işlemleri uzun sürdü daha sonra ön sağlık kontrolüne geçtik gruplar halinde. boyu kısa gelenleri birkaç kez daha ölçtüler yardımcı olmaya çalıştılar ama elenenler oldu bu aşamada. sağlıkta üzerimizi çıkarıp o şekilde bakıldı çok dikkat ettiler, oradan da seri şekilde parkura geçtik ısınmak için pek fırsatım olmadı. ayrıca Kayseri de girecek olanlar varsa zemin kayıyor bilginiz olsun. parkurda da önümdeki 3 arkadaş elendi ben ise 47 yapabildim, aslında çalışırken 44-43 saniyelerde yapabilmiştim ama sınavda böyle oldu. hak edenler kazansın inşallah. bol şans

36. Kayseri POMEM

Bugün kayseri pomem de girdim. Evrak kısmında çok sıra oluyor orda önlerde evrak teslimi yapılmazsa çok gerilerde kalınıyor. Ben 2.grubun sonuncu kişisiydim yaklaşık her grup 15 er kişiydi. Ön sağlıkta o kadar kıyım oldu ki kendimi spora geldiğimizde 6. kişi olarak buldum. Sporda da çoğu kişi eleniyor en iyi yapan 1 kişi 44 yaptı, elenmeyenlerin en iyisi de

48 49 civarı idi zaten. Ciddi bir eleme var arkadaşlar, mülakata kalan herkesin şansı yüksek bence..

37. Şükrü Balcı

Arkadaşlar ben bugün Şükrü balcı da girdim sağlıkta baya elenen oldu zaten önceki günün listesini asmışlar da 70 kişi de dün elenmişti spor ve önsağlıktan. Gecen senede aynı yerde girdim ben ama bu yıl baya kaydım hatta yere düştüm lisans olarak girdim 46 saniye yaptım genel olarak kızlar döküldü iki kişi 46 yaptık diğerleri 49-50 civarıydı gecen sözlü mülakat komisyonuda sizi orda izliyor artık.

38. Samsun PMYO

Merhabalar samsun pmyo da 31.10.2017 1. Komisyonda sınava girdim içeri girişlerde parfüm tarzı şeylere izin verilmedi. Samsun çok iyi çok kibarlar evrak işlerini tamamladık 123 kişi vardı yaklaşık 10 kişi gelmedi ben en sona kaldım. İlk gidenleri göremedim ama ablamın dediğine göre boydan çok elenen olmuş ama şunu söyleyebilirim sağlıkta çok yardımcı oluyorlar 3 4 defa boy dan tartıya çıkarıyorlar dı. Biz 11 kişiydik 5 kişi boydan gitti spora geçtik bir kişi parkurda elendi bir sporcu kız vardı 41 yaptı ben 47+1 ceza ile 48 yaptım hiç heyecan yapmayın çok iyi davranıyorlar.

39.Sivas POMEM

Sivas ta girdim bugün emanet alıyorlar eksik evrağı olanları tamamlıyorlar gayet iyilerdi 45 te bitirebildim zemin kaygan gelmedi bana çıplak ayak yaptım.

01 Kasım günlüğü

40. Malatya POMEM

sabah 8 komisyonunda girdim malatya pomem sistem gec acildigi icin cok fazla bekletildik saglikta son siralardaydim ondan.olsa gerek yuzume bile bakmadilar boyda kiloda taviz yok elenen oldu saat 4 gibi anca spora girebildm cok fazla elenen oldu 46 yapan cok nadirdi yaklasik 20 kisilik grupta 3 kisi 46 yapti gecenler 51 anca gecti elenen cok fazlaydi komisyon gayet guler yuzlu espiriydi polis memurlari bikaci disinda iyiydiler zeminde kayanda oldu kaymayanda herkese basarilar…

41. Kayseri POMEM

bugun kayseri de girdim sinava komisyon saglik gorevlileri gayet yumusaklar. ilk gunki sistemden kaynaklanan gereksiz bekleme olmadi sabah 8 de girip 12 olmadan ciktim. saglikta cok kati degiller. tek kotu olan sey salonun berbat olmasi. antremanlarda 42 43 sn gorurken mulakatta 47 sn yaptim yerde buz pateni yapmaktan kosamadim resmen yuruyerek bitirdim parkuru ayakkabim antreaman ayakkibisi olmasina ragmen bal taban falan islemiyor. girdigim grupta benimle birlikte 3 kisi gecmis oldu.basarilar dilerim herkeze.
42. Yozgat POMEM

Dün yozgat pomem de girdim 08.00 de. Ve akşam 6 da anca çıktık .Her neyse Parkur 47 saniye de yaptım zemin kaymiyor fazla.komisyon iyiydi ön sağlık ta esnek davranıyorlar . Korkmayın .

43. Hatay POMEM

Hatayda girdim. Sağlıkta çok fazla eleme görmedim maksimum 15 kişi belki. Ama sporda gerçekten çok fazla kız elendi. Birkaç kız 44-47 arasındaydı geneli 49-51 arasındaydı ki benim grubumda tam puan hiç yoktu.

44. Mersin POMEM

Mersin pomemde girdim evrak işi çok yavaş ama çok yardım severler ön sağlık çok yavaş çok bir fark olmadığı sürece herkes geçti sağlıktan kilosu 2 kilo fazla vardı geçtiler boyu kısa olanı 3 4 defa ölçüler sonda spora geçtik 50 kişi bekliyorduk benim gördüğüm 2 kişi 42 2 kişide 43 yaptı 44 hiç görmedim ben 47 yaptım ama elenen çok oldu geçende 50 le geçti komisyon çok iyidir.

45. Gölbaşı POMEM

Gölbaşı Polis Akademesinde girecek bayanlar,boy ve kilodan taviz vermiyorlar en azından benim komisyonum kimseyi geçirmedi ve 6 kişinin elenmesine şahit oldum sağlıkta,geçen dönem boyunun tuttuğunu söyleyip ağlayanlarda oldu ama taviz vermediler ..Parkurda da genel olarak kötüydü iyi yapan sayılıydı,parkur çok güzel hiç kaymıyor sadece hiç kayma olmadığı için toplara gider gelirken duraksayabilirsiniz ve hiç çalışmayanlara biraz uzun gelebilir parkur.Onun dışında sağlıkta makyajları sildiriyorlar o yüzden boşuna makyaj yapıp gitmeyin neden makyajlı geldin diye bir kaç kızı terslediler.Sağlıkta çok dikkatli bi arama yok uzaktan bakıyor kolunu açtırıp sonra da yaklaşmanı istiyor hepsi bu .Başarılar herkese.

02 Kasım Günlüğü

46. Gölbaşı POMEM

Gölbaşı Ankara pomem onsagliga girdik paçalar dize kadar kaldırıldı boy ölçümü keisnlikle doğru kısa falan ölçmuyor. Komisyon çok iyi o kadar yakından inceleme yok kesinlikle uzaktan bakıyorlar renk körlüğü testi yapılıyor. Sonra spora .parkur çok zor bir iki kişi tek yapabildi kızlar döküldü resmen.bende 52sn ile elendim.zemin asla kaygan değil.ama nefessiz kalıyor sunuz.basarilar

47. Arnavutköy POMEM

Arnavutkoyde sinava girdim. Herseyden gectim sporda elendim. Normalde bir aydir parkur calisiyorum hep 49 50 51 yapiodum. Biz basvurunun cok oldugunu biliyoruz. Elemek icin yeni bi taktik uygulamislar. Zemine toz dökmüşler. Hem ayakkabi kayar hemde yalin ayak kayar parkeye toz döküldüğünde. Ve genze giderse acır nefes almak zorlasir. O yuzden cogunlukla puanlar 49 ve 51 arasi. Herhalukarda koşmayi engelliyor. Bizim arkadaslar parkurda 43 yapan 49 yapti. 45 yapanlar 51 ve 45 uzeri yapanlar elenmis oldu. Ve benim toza karsi alerjim oldugu icin dunden beri genzim aciyor yakti bogazimi. Girecek olanlar agizlarina bişi sarsinlar bence bu benim onerim. Hatta arnavutkoyde spor egitmeni bilerek bizi parkur yapilan sahaya cikarmadi. Normalde grupca icinde gezdiriyorlar ve zemine baktiriyorlardi. Sakin cikmayin disaridan izleyin dinleyin beni dedi. Bildigin o kadar insani psikolojik bunalima soktular. Yoksa bir ay calisio 7 kilo verip polis olmak icin can atan ben 54 saniye ile elendim. Bimere ve cimere şikayet ettim. Bu toz durumu sadece istanbulda mi yoksa baska sehirlerde de varmi bilmem. Parkuru calisan herkes bunu farkeder zaten. Ama yorumları okudugum halde hic kimsede boyle bi aciklama cikmadi. Cok sasrdim. Ama hakkimi helal etmiyorum.

48. Hatay POMEM

Mersinde girdim 43 saniyede tamamladım komisyon çok iyiydi herşeyde çok yardımcı oldular parkura kadar tanıttılar tek tek zemin de gayet iyiydi. Başarılar..

49. Gölbaşı POMEM

Gölbaşı yerleşkesi çok güzeldi içerdeki insalardan dolayı sanırım çok sıcak kanlılar herşeyde yardımcı olmaya çalışıyolar 3 saat falan sürdü toplam. Öncelikle bir salonda topladılar sadece kadınlar vardı. Bence 1.komisyon önlisans, 2.komisyon lisansti. 2. komisyon cok doluydu. Ön sağlık kontrolünde soyunma odasına götürdüler herkese ayrı bi dolap verdiler eşyalarını koymak için üstümüzüde burda degistirdik. Sonra tek sıra halinde yavaş yavaş alındık ön sağlikta aşırı elenenler olmadı elenenler ya boydan ya boy kilo endeksinden gitti. Boyumu eczanede olctuklerinde 1.69 çıkmıştı burda 1.65 cıktı doğru mu degil mi bilmiyorum. Coraplarini cikariyolar el tırnaklarına koluna dovmene göbeğine falan baktılar paçaları sıyırdık bacaklarada baktılar. Istiklal marşını okuduk hepimiz tek tek. Sonrasinda renk körlüğü testi yaptilar. Ön sağlıktan ilk çıkan 11 kişidendim direk spora götürdüler tanitdilar gezmemiz için sure verdiler. Kilolara falan baktik. Sadece 3 kisi yaptı ben bi tane duba devirdim 1 sn ceza aldım 46ydı 47 oldu. Bir kız 49 da bir kizda 50 sn de bitirdi. Nefes onemli çok tikaniyo insan nefesi kontrol ettikten sonra herseyi yaparsınız. Allah herkesin yardımcısı olsun

03 Kasım Günlüğü 

50. Kayseri POMEM

Arkadaslar ben kayseride girdim boyum 1.62.8odi orada 1.60.8 cikti kesinlikle hakkimi helal etmiyorum aylarsir yemedim icmesim calistim gelde dua et iste boyle hak yiyenlere o kadar cok agladim ki kayseriden marasa gelene kadar cok agladim hatta olmek dahk istedim cunku cok calismistim kesinlikle hakkim helak degil.

51. Malatya POMEM

Bugün girdim. Çıplak ayakla yapanlara sorun olmadı. lisans olarak girdim genel olarak elenme çok fazlaydi benim girdiğim grupta yaksalik 30 40 kişiden bir iki kişi 43 45 yaptı gerisi 48 49 50 yaptı zemin aşırı kaygandi. Ayakkabı etkili. Cogu kişi çıplak ayak yaptı açıkçası bnde pişman oldum ayakkabıyla yaptığım icin.

52. Sivas POMEM

Sivas pomemden cıktım. Komisyon felan iyi jilet ve dovmeyi eliyorlar direk boy kiloda tolerans veriyorlar askerligi 2018 in subat ayının sonuna kadar olcak erken olanlari geri yolluyorlar askerlik subesine haberiniz olsun cogu kisi gitti.

53. İzmir PMYO

İzmir rüştü ünsal pmyo da girdim öğlen 1 de,boyda elenen çok oldu saglikta da çok ayrıntılı bir inceleme oldu ama eleme görmedim ben ,parkura 14 kisi ciktik sadece iki kişi gectik 1 kisi 46 ben 47 yaptim,duydugum kadariyla sporda elenen çok olmuş,zemin kayıyor.ciplak ayak yapti herkes.hakkımızda hayirlisi,herkese basarilar.

54. Sivas POMEM

Merhaba arkadaşlar şimdi Sivas pomemden çıktım boyumu 1.82 biliyordum 180 çıktı sağlıkta aşırı incelemiyorlar renk körlüğü testinden sonra uzaktan kolların iç kısmına bakıyor dr kendi etrafında dön diyor bu kadar. stres yapacak hiçbirşey yok. Sonra spor salonuna geçtik salon biraz soğuk ayakkabıyla yaptım pek fazla kaymadım salon zemini idare eder. Lastiklere takılıp düştüm kalktım lastiklerin içinden geçip devam ettim 43 le bitirdim cezasız bitirmek çok önemli özellikle spor geçmişi olmayan arkadaşlar için. Allah herkese “çalıştığının” karşılığını versin başarılar herkese

55. Gölbaşı POMEM

İlk olarak saat 08.00’da herkesi sıraya diziyorlar yaklaşık 300 kişi felandık. Daha sonra kimlik ve sınav giriş belgesini kontrol ederek içeri alıyorlar, x-raydan geçtikten sonra 1.komisyon ve 2.komisyon diye 2 gruba ayrılıyorsunuz daha sonra evrak hazırlamak icin spor salonuna gidiyorsunuz herkes evragini tamamlıyor banka dekontunu kesinlikle unutmayın hiç tolerans yok daha sonra saat 11de evrak tamamlama bitiyor sonra sağlık muayenesine gidiyorsunuz herkesin ismi okundukça sıraya giriyorsun. Üzerinizde sadece şort kalacak şekilde Soyunup sırayı bekliyorsunuz sonra boy kilo ölçümü yapılıyor cihaz otomatik kendisi yaptığı icin tolerans felan gösterilmiyor daha sonra elini uzat elini yumruk yap elini kaldır sağ sola dön arkanı dön 2 kere çömel kalk diyorlar dişlerini göster gözlerini aç kapat ve İstiklal marşını oku. Daha sonra renk körlülüğü için test yapıyorlar yazan sayıları okuyorsun ve sonra spor icin hazırlanıyorsun ilk 100 kişiden sonrasi öğleden sonraya kalıyor o yüzden biraz dikkatli olun önlerde olmaya çalışın, spora 30 kişi felan girdik 12-13 kişi elendi kalanlar yaptı ama 44+ yapan çoktu ben 41 sn’de yaptım. Saat 8de girdim saat 15.00’da çıktım ona göre yanınızda yiyecek ya da kantin icin para getirin. Bu arada Parkuru denemeden gelirseniz işiniz zor arkadaşlar. Benim yaşadıklarım bu kadar Allah herkesin gönlüne göre versin.

57. Adana POMEM

Bugün adanada girdim. Kesinlikle sabah erken gidin önce sıraya girerseniz işleriniz daha çabuk bitiyor sabah 8 grubundaydim 12 de çıktım. Bütün memurlar çok iyi. Sağlıkta detaylı inceleme yok kimse oranizi buranizi didiklemiyor. Boydan taviz yok. Sinirda olan herkes elendi. rutin kontrol yapiyolar yani. Parkur güzel zemin kaymiyor. Başarılar.

58. Arnavutköy POMEM

Arnavutköy pomemde girdim mülakata askerlik tecili 2018 şubattan önce bitenleri elediler bilginiz olsun.

04 Kasım Günlüğü

59. Eskişehir POMEM

Arkadaşlar ben paemde otuzuncu yedek adayım. Pomem e girdim . Doktor beni göz numaramdan eledi. Böyle bir uygulama sadece Eskişehir de oldu. Diğer illerdeki hiçbir sağlık komisyonu göz numarasından elemedi. Çünkü bu duzeltilebilir bir durum. Eminim ki benimle aynı durumda olan Eskişehir de elenen bir çok aday vardır. Göz numarası Benden çok daha yüksek olan ama sözlü mülakata hak kazanan bir sürü aday da var. Prosedür böyle olabilir ama uygulamada herkese eşit davranilmaliydi.Kazansaydim zaten hemen cizdirecektim. Lazerle on dakikalık bir işlem.Kazandıktan sonra cizdiren tanıdığım adaylar var.Gerçekten emeklerime çok yazık.
60. İstanbul Şükrü Balcı POMEM

Arkadaşalar bugun istanbul şükrü balcı ya mülakat için gittim askerlik tecil tarihim 31.12.2017 olduğu için mulakata alınmadım dilekçe doldurmamı söylediler orda hazır dilekçeler var onu doldurup memur arkadaşlara veriyorsunz. hafta sonu olduğu için askerlik şubesine gidemedim askerlik şubesinden şubat 2018 tarihine kadar tecilli olabileceğime yönelik belge almam söylendi pazartesi yada salı günü seni arayacagiz dediler mülakat için.

61. Adana PMYO

Önce boy kilo ölcüldü.. Sonra renk körlüğü testi.. Sonra vücuda baktilar iz dövme yara falan varmi diye.. Sonra yürü dediler yürüdüm yürüyüşe ve duruşa baktılar. Sonra bazı kelimeler söylediler aynısını söyle dediler : Kaşe, şemsiye , karakter kelimelerini söylettiler konusmada bozukluk varmi diye. 1 kisi elendi yüzdeki et beninden. Sadece renk körlüğüne baktılar renk körü olanlar eleniyor

62. Mersin POMEM

Öncelikle dosya hazırlayan polisler olsun ön sağlık olsun spor Komisyonu olsun herkes çok iyi her konuda sabırlı bir şekilde yardimci oluyorlar.nizamiyeden iceri girdikten sonra bayagi bir yokuş çıkacaksınız ordaki bir binada belgeleri doldurmak için yardımcı olacaklar eksik varsa onları tamamlayacaklar (orda tamamlanacak şeyler tabiki) sonra grup halinde alıp dosyanız oluşturulacak sonra yine grup halinde alınıp otobüslerle farklı bir yerde spor salonuna goturecekler öncelikle iki polis soyunma odasında bütün vücuda bakacak. Sonra on sağlık komisyonun karşısına çıkacaksınız önce boy kilo sonra 5 mt ilrden genel bi bakacak komisyon sonra tekrar el yüz ve dişlere bakılacak sonra göz renk körlüğü falan ordan geçersiniz hemen yan tarafta salon var orda sıra ile parkura cikilacak orda herkes çok iyi zemin mükemmel hiç kaymiyor tavsiyem çıplak ayak yapın tabi yine de siz bilirsiniz. Gecerseniz puan söyleniyor kalırsanız bi dilekçe imzalatiliyor sonra serbest siniz. Bu arda telefon ile gelebilirsiniz nizamiyede alıyorlar teli

06 Kasım Günlüğü

63. Anı

Saat 13’de içeri alındık çanta kontrolü yapıldı.telefonu olanlar kapatıp ordaki polislere teslim etti.az kişi vardı.25 kişiydik sıralanıp evrak işlemlerinin yapılacağı yere gittik.orada duyuru geldi tecil problemi olan var mı diye. ben dahil 4 kişi de sıkıntı çıktı biz apar topar şubeye gitmek üzere okuldan ayrıldık.ön lisanstan girip lisansta devam eden öğrenciliğim olduğu için şube tecilde sıkıntı çıkarmadı.aramızdan 1 arkadaş tecil sorununu aşamayınca elendi.şubeye gidip gelince bir grup geri düştük hızlıca evraklar kontrol edildi.oradan sağlığa geçtik boy ve kilo birebir çıktı.şikayet edene de denk gelmedim. sonra giyinip salon çıkış tünelinin orada beklemeye başladık.parkur tanıtıldı herkes denedi her istasyonu sonra sıramızı beklemeye başladık. bi arkadaş koşu ayakkabısıyla çok fena kaydı toplara dokunmada paten yaptı adeta.ben girdim halı saha ayakkabısıyla denemeler sırasında kayganlığı test etmiştim az bi kayma yaptı slalomda 44 saniye ile bitirdim.girmiş ve girecek olan arkadaşlara başarılar.

64. Yozgat POMEM

Çok şükür geçtik arkadaşlar.. 39.76. Cep telefonu emanete alıyorlar sıkıntı yok.
Parkur on numara ben hiç çıplak ayak yapmadım hocam bilmiyorum nasıl olur ama parkurda kayma felan. e-Devlet belgelerini kabul ediyorlar. Kendini tanıttırıyorlar.

65. İzmir PMYO

Ben parkuru denemedim hiç direkt sınavda gördüm ama spora yatkınsa vücudunuz biraz atik biriysen her türlü yapılıyor. Başarılar.

66. Erzurum POMEM

Arkadaşlar ben girdim ASKERLİK TECİLİNDE şubat 2018 den sonrası sıkıntı değil öncesi sıkıntı.

67. Arnavutköy POMEM

Merhaba arkadaslar bugun arnavutkoy pomemde mulakata girdim aort kapakdan elendim on sagliga kadar girebildim.

68. Gaziantep POMEM

Minimum 04.02.2018 arkadaslar altını kabul etmiyorlar dilekçe istiyorlar askerlik için.

69. Adana POMEM

bugun adana pomemde girdim sınava. 1de girecek arkadaslar erken gidip kapıdan girebiliyormuyuz diye sorsunlar alıyorlar iceri zaten. ben 12ydi girdm 2ydi cıktım bitti. saglıkta pek bi elenme olmadı önmde 25 kişi vardı 4 5 kişi anca elendi. parkura gelince zemin kaymıyor cok güzel gercekten.46 saniyeyle bitirdim. işim zor ama allahtan ümidimi kesmedim yani.spora gecen arkaradslar sırada beklerken mutlaka açma germe yapın hareket edin ısının biraz. yoksa zorlanırsınız. görevli abi ve ablalarda baya alakalı . hakkınızda hayırlısı inşallah .bu arada subattan önce askerlik sıkıntısı olan direk tecile gönderiyorlar bilginiz olsun.

07 Kasım Günlüğü

70. Malatya POMEM

Bugün malatya pomem de girdim mülakat a zemin buz pisti ayakta durmak çok zor inanılmaz derecede kaygan neden temizlenmiyor acaba emeklerimize yazık değil mi bizim.

71. Şükrü Balcı POMEM

Ben bugun girdim geçtim spor hocası hadi oğlum hızlan devam durma gibi talimatlar veren Babacan birisi 47 saniye de dahil kabul ediliyor kaygan degil güzel zemin

72. Aydın POMEM

Arkadaşlar zemin kaygan dikkat edin.

73. Şükrü Balcı POMEM

Arkadaşlar simdi  Şükrü Balcı polis okuluna sordum 25 Ocak dahil ve sonrası alınıcakmış artık her polis okulunda geçerlidir arkadaslar kimse mağdur olmadı şükürler olsun ki herkesin hakkında hayırlı olsun.

74. Arnavutköy POMEM

Sınava girdim zemin iyiydi  sonuç başarılı.

75. Arnavutköy POMEM

Arnavutköy’de dün girdim gerçekten zemin temiz değildi. En son gruba kalmıştım çok tozluydu yerler. Toz dökme olayı değil kir vardı. Temizlemedik demiş içerdeki polisler arkadaşıma. Sanırım sadece geceden temizlendi öğlen grubu için temizlik olmadı, o kadar kişinin ayakkabisindan kalan toz kaldı zeminde

76. Arnavutköy POMEM

Merhaba arkadaşlar 1 kasımda arnavutköy de girdim geçtim çok şükür tavsıyem ısınmaya calısın açma germe yapın cunku cok sogukta bekledık ve resmen vucut dondu ben sürekli ısınma kosusu yaptım açma germe yaptım parkurda tavsıyem tamamen bitirene kadar fotosele bakmayın ben ayakkabıyla cıktın tribünler ve salon tozluydu çıkmadan hemen önce ayakkabımın altını temizledim tozdan arındırmak için 48 sn yaptım bayan lisans 70 kpss ile inşaAllah geçerim Hepimizin hakkında hayırlısı olsun girecek arkadaslara başarılar dilerim

77. Bursa POMEM

Oğlum bugün Bursa pomemde girdi 40 saniye de yapmış parkuru 95 puan almış zemin biraz kaygandı çoğu kişi çıplak ayak yaptı dedi 20 kişi girmişler 11 kişi elenmiş birde askerlik tecili şubata kalan olanları askerlik şubelerine yollamışlar sağlıkta birini omuz düşüklüğünden birini de kolunda yanık izinden elemişler herkese başarılar dilerim

78. İzmir Rüştü Ünsal PMYO

Sinekkaydı tıraş olup gidin, traş olmanızı istiyorlar. Parkur çok kaygan çıplak ayak yapmanızı tavsiye ederim. Epey kalabalık, yardımcı olmaya çalışıyorlar. Tecili vs e-devlet çıkardım sorun çıkmadı. Sağlıkta önce dosya hazırlıyorsun sonra boy-kilo bakıyorlar. Üstünde şort kalacak şekilde soyunuyorsun ve doktor bakıyor. Başarılar.

79. Aydın POMEM

Merhaba, bugün Aydın’da girdim mülakata. Sabah 8de içeri almaya başladılar, isim harf sırasına göre evrak kayıt kısmına yönlendirdiler. Parkuru 42 sn ile bitirdim, lisans mezunuyum.

* Askerlik için 25 Ocak ve sonrasına bakıyorlar. Tam dikkat edemedim ama askerliğimi yapmış olduğum için.
* Ön sağlıkta genel vücut analizi yapılıyor, boy kiloda taviz görmedim; elenenler oldu.
* Parkuru çıplak ayakla yaptım. Denememize izin verdiler ayakkabı kaydığı için böyle denedim.
* Komisyonlar gayet güleryüzlü ve yardımcı.
* Benim grubumda 1 kişi tam puan yaptı. Onun dışında genelde 45-46 civarında dağılma oldu; elenenlerde oldu tabi.
* Sakal trası olmadan gelen birkac kişiyi tıraş olmaya gönderdiler.
* Askerden gelenleri almıyorlar.

80. Bursa POMEM

Abi Bursa pomemde sakın ayakkabı ile yapmayın.kaydım durdum görende sarhoş sanardı yemin ederim.tamam ben iş güç derken hazırlanamadım vaktim yoktu.2-3 kişi gözümün önünde bitiş çizgisinin önünde düşüp kaldı zemin çok kötü.kendime değil en çok onlara üzüldüm.bitiş çizgisinde düşüp sınavdan kalmak nedir ya 🙁
O yorgunlukla düşünce kalkamıyorsun zaten.kiytirik bı basket sahasında oluyo sınav bilginiz olsun.hepiniz bnm kardeşimsiniz yoldaşlarımsiniz Allah yolunuzu açık etsin. !

81. Aydın POMEM

Parkur guzeldı ama kayanda vardı ben çıplak ayak yaptım. Ellerınden geldıgınce yardımcı oluyorlar. E devlet kabul edılıyor. Saç sakal sıkıntı. Kesınlıkle kesip gidin. Boy kıloda af yok. Onun dışındakılerıde ıncelıyorlar.

82. Kastamonu PMYO

Herkese merhabalar. 07.11.2017 de KASTAMONU PMYO da sınava girdim. Evrak işleri okadar çok oyalamıyor. Evrak işlerim bittikten sonra sağlık kuruluna geçtik. Boxer a kadar soyunmamızı istediler. İlk olarak ellerimizi uzatık titreme var mı diye baktilar. Daha sonra kollarda yamukluk, çarpiklik var mi diye baktilar. Sonra agzimiza ve dislerimize daha sora gozlerimize baktilar. Bir kisi gözden elendi bizim grupta başka elenen olmadi. Yuruyusumuze ve konusmamiza baktilar. Boy ne ise o çikiyor. Eksik cikmadi kimsede. Çok şükür sağlığı geçtim. Spor alanina geçtik. Parkuru denedik. Zemin ayakkabi ile gercekten çok kayiyor. Çiplak ayakla da bazen kaydigi oldu. Ama kesinlikle çiplak ayak yapilmali. Ben normal calismalarimda 39 yaparken kaygan zemin ve birazcikda heyecan nedeni ile 41 yaptim. Çok şükür ki bu sonuçta güzel. Son anda düştüm ve fotoseli emekleyerek geçtim ? Allah herkesin gönlüne göre versin. Başarılar. Darisi mülakata insallah.

83. Erzurum POMEM

07/11/2017 Erzurum Pomem saat 1’de içeri aldılar yaklaşık 150 kişi vardı. önce bizi spor salonuna götürdüler zemini falan gösterdiler sonra nasıl yapılacağını anlattı ordaki polis memuru daha sonra 10 kişilik gruplar halinde önsağlık muayenesinin olacağı yere gittik orada sadece şort kalacak şekilde soyununduk önce tartıdan boy-kilo aldılar(benim boy 170 di orada 168 çıktı) daha sonra karşı duvarda alfabe tablosu vardı oradan 3 tane harf okuttular (gözü iyi görmeyen miyoplar için sıkıntı biraz) sora renk görü testine geçtik ordanda 5-6 tane harf okuttular masanın üstünde daha sonra doktor ellerini öne doğru uzat dedi ,ters çevir dedi daha sonra iki adım geri tersten git dedi ve iki adım ötedeki görünüşümüze baktı ordanda sıkıntı çıkmadı daha sonra parkura geçtik parkurda fazla elenen olmadı. bana sıra gelene kadar yaklaşık 10 kişi elendi. çoğunluğu yaptı yani bende 41 saniyede yaptım. parkur oldukça iyiydi yani kayma falan yoktu bu kadar

84. Aranavutköy

Arkadaşlar içeriye sırayla almaya başladılar. Cep telefonlar ve deodorantları emanete bırakıyorsunuz. 20’li gruplar halinde ilk önce evrak doldurmaya gittik. Başımızda görevli vardı. Evrakları tamamladıktan sonra hemen yan taraftaki odada kontrol ettiler. Sonra bizi sağlık için diğer tarafa götürdüler. Soyunma odasında soyunduktan sonra sırayla boy kilo ölçümü yapıldı. Herhangi bir eksiklik veya fazlalık olmadı birebir aynı çıktı boyum ve kilom. Daha sonra aynı yerde sağlık taramasından geçirildik. Doktor uzaktan vücudunuza bakıyor ellere bacaklara ve dişlere baktı. Bunları yaparken bir yandan kendimizi tanıttık. Konuşma bozukluğu var mı diye kontrol etmek için. En son renk körlüğü testi yapıldı ve yan tarafa beklemeye alındık. Yine aynı grup spor salonuna indik. Parkuru tanıttılar. Zemin tozluydu evet fakat ayakkabınız iyi ve altı temiz olunca hiç zorlanmazsınız. 43 saniye ile geçtim çok şükür hakeden kazansın inşallah. Başarılar

85. Antep POMEM

Seri olursa yapılır ama kondisyon şart. 45 sn yaptım. Sağlıkta bana arkadaki yazıyı okuttular birde komisyonda ki herkes şeker gibi insanlar. Yazı çok büyük zaten.

86. Gölbaşı POMEM

Sağlıkta Boy ve kilodan elenenler oldu  ama geçirmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Sorun varsa 2 3 kere ölçüyorlar Elenen oldu baya. Ben hiç ısınmadım çünkü 1 de girdik biz sabah yediğimizle duruyorduk içerde işlemlerde uzun sürüyor gücümü ısınmakla harcamadım. Istersen ısınabilirsin. Sağlıkta çok belirleyici birşey yoksa sıkıntı yapmıyorlar geciriyorlar. kiloda tolerans yok sıkıntılı olanlari bi kac kere ölçüyorlar yine aynı çıkarsa eliyorlar.

08 Kasım Günlüğü

87. Kastamonu PMYO

saat 13te girdim çanta kontrolü yapildi telefonu olanlar emanete bıraktı ardından evrak işleri yapıldı. Banka dekontunu unutmuşum yardımcı oldular bankadan çıkartıp geldim hiç sorun yapmadılar çok iyi niyetli davrandılar her konuda sağolsunlar. Daha sonra ön sağlık kontrolünde boyda eksik falan ölçülmüyo neyse o çıktı herkesin. Sadece boxer kalcak şekilde vucudu kontrol ettiler renk körlüğü diksiyon yürüyüş dişler falan derken sağlık konrolü bitti ama merak etmeyin ayrıntılı inceleme yapılmıyo çok abartılı birşey yoksa eşgal belirleyici eleme yapmiyorlar dediğim gibi iyi niyetli görevli memurlar. Spor parkuru tanıtılıyor parkuru görme ısınma fırsatı veriliyor. Spor komisyonu da aynı şekilde güleryüzlü yardimci oluyorlar. Parkur kesinlikle çıplak ayakla yapılmalı. Ben çıplak ayakla 41 yaptım.önemli olan mülakat tabi ki hakeden kazanır inşallah. Herkese başarılar..

88. Arnavutköy POMEM

Bugün Arnavutköy de girdim sınava ayakkabımı yeni aldım en pahalısı fakat kaydım yine bazıları sabah gurubu tozlatıyor o yüzden kayıyoruz falan yazmışlar. Sabah ilk grupla çıktım sınava fakat kaydım 2 sn kaybettim parke plastik ve kalitesiz olduğu için 42 sn yaptım fakat baya elenen oldu veya 44 sn üstü yapıldı. Onun dışında polis arkadaşlar yardımcı oluyor her konuda diğer konuları dert etmeyin sağlıktan geçirmek için çabalıyorlar. Herkese başarılar.

89. Şükrü Balcı POMEM

Arkadaşlar zemin çok kaygan.sukru balci da girdim.yeni ciktüm.ben gectim. Eksik ölçme yok.benim tam ölçtü.yardimci oluyorlar baya.parkuru tavsiyem çıplak ayak yapin. Sporda bizim grubun yaridan fazlası elendi.saglikda 2 -3 gitti ama sporda çok oldu.spordaki görevli abi çok güzel gaz veriyo hadi koçum yaparsın gibi.  Sağlıkta Kendi etrafında dondurup her yerine bakıyor.sonra yakına cagirip kollara yüze falan bakıyor.ama dişlere bakmadilar.kağıttan istiklal marsinin bir kıtasını okutuyor.rastgele seciyo. Konuşmada sorun varmi diye.4-5 taneden renk korlugu için sayi soruyo. Boy ve kiloda taviz yok.eger tutmuyosa yolluyolar. Benim grupta 2 kişi böyle elendi.sporda da en iyi 42 gördüm.39 falan yapan yok.yapanlara yapmadi demiyorum.bizim gurupta yoktu.sabah 8 de girenler en geç 11 gibi işleri bitiyor.islemler hizli

90. Mersin POMEM

Merhaba,Mersin pomem de girdim. Ön sagliktaki kisiler cok iyi insanlar,neseliler,kitle endeksine uymayanlar ve boyu tutmayanlar elendi.parkuru harika,hic kaymiyor,ben parkur denemelerine gidiyordum 42 yapiyordum burda 45 yaptim. Gercekte en az 2 saniye daha koyun calistiginiz yere göre.parkurda elenen azdi

91. Gaziantep POMEM

Zemin iyi kayma yok. Başarılar.

92. Hatay POMEM

Merhaba arkadaşlar. Hatay POMEM de girdim. Zemin kayıyor haberiniz olsun. Ona uygun ayakkabı ya da çıplak yapın.

93. Arnavutköy POMEM

8 kasım saat 8 de Arnavutköy pomem de sağlık kontolü ve fiziki mülakata girdim. Saat 10.00 da çıktım. İlk evrak kontrolü ve nasıl doldurulması gerektiği hakkında yardımcı oldular. Sonrasında 15 kişilik grup halinde sağlık kontrolüne girdik sadece bakstır kaldı üzerimizde orda yarım saatten uzun bir süre taşların üzerinde bekledik. Biraz üşüdük ayaklarımız falan çıplak olduğu için. Ama o kadar dert edilecek bir sıkıntı değildi. Sağlık komisyonu 3 kişiydi kendimizi kısaca ve sırayla tanıttık. sağa dön sola dön diyorlar renk körlüğü testi yapıyorlar. Sonrasında grup halinde fiziki parkura geçtik. Yer kaygan değildi ilk grup olduğumuz içindir belki. Birde salon ayakabısı giydim. Dışarda giydiğiniz spor ayakabısyla yaparsanız tabiki kayar. Grupta parkuru geçemeyen olmadı herkes geçti ortalama 42 – 44 arası yaptı. Görevli memurlar gayet yardımcı oluyorlar. Denileni anlamanız ve yapmanız yeterli. Allah herkesin gönlüne göre versin. Hayallerini yaşamayı herkese nasip etsin.

94. Gölbaşı POMEM

Ankara Gölbaşı Polis Akademisinde girdim.42 saniye ile geçtim. Merakı olanlar için bilgi olsun.Komsiyonlarda güleryüzlü insanlar var.Boy kiloda sınırda olanlara su iç yada kos gel gibi anlayış gösteriyorlar.sağlıkta kas sistemi kontrolü yapıyorlar dişlere uzaktan bakıyorlar ve İstiklal marşının ilk kıtasını okutup renk körlüğü testinden sonra hemen hızlıca geçenleri alıp spor salonuna götürüyorlar parkurun zemini şahane kesinlikle kaymazsınız daha önce denemeyenler varsa orada parkuru tanımanız için müsade veriliyor.komisyona ve kameraya kendinizi tanıttıktan sonra başlıyorsunuz geçip kaldığınızı kaç puan aldığınızı kimliğinizi verirken söylüyorlar.Gönül veren herkesin hakkında hayırlısı olsun. Başarılar.

95. Bursa POMEM

Bursa’da bugun girdim. 3-4-6 Kasim tarihlerinde Fiziki yeterlilik ve Sagliktan elenenlerin listesi kapida asiliydi. Hemen bi hesaplama yaptim yaklasik 150 kisi elenmisti. Ancak bunlar sadece erkek mi, kadin mi veya egitim durumlarina gore mi listelenmis o kadar bakamadim. Hemen sayilari topladim 🙂

Evrak doldurup duzenlemek icin, konferans odasina gectik. On saglikta boy-kilo olculdu 1.73 olan boyum 174.1 cm cikti. Kiloda da 1 kg eksiktim veya kilo vermis olabilirim. Ardindan 6-7 kisi saglik komisyonu karsisina gectik, yaklasik 7-8 renk korlugu testine dair rakamlar okutuldu. Kendimizi tanitmamiz istendi muhtemelen pelteklik, konusma bozuklugumuza bakildi o anda. Vucudumuzda iz var mi diye bakildi. Spora inebilirsiniz denildi.

Bugune kadar hep 43-42 saniye yapardim. Parkurda 45.12 yaptim. Ciplak ayak taraftariyim ve bana gore ciplak ayak sart o parkura. Artik mulakati bekleme vaktine gectik. 🙂

96. Mersin POMEM

merhaba arkadaşlar bugün mersin pomemde sınava girdim.

öncelikle okula gittiğinizde evrak kontrolü yapılıyor. eğer eksik evraklarınız varsa bile orada yardımcı oluyorlar sıkıntı etmeyin. diploması kaybolan varsa bile edevletten çıktıyı onaylayıp kabul ediyorlar. onun dışında kimlik fotokopisi ve banka dekontununda fotokopisini çekiyorlar. neyse evrak kontrolünden sonra sizi arabayla alıp yenişehir belediyesi kapalı spor salonu var oraya götürüyorlar. orada ön sağlık boy kilo testi yapılıyor. boy-kilo konusunda kesinlikle taviz yok arkadaşlar haberiniz olsun. sınırda olanlar dikkat etsin eksik ölçme olayı olabiliyor direk eliyorlar. ayrıca dövme yara çizik konusunda da çok hassaslar. sağlık muayenesindeki doktor didik didik ediyor göz kol bacak diş renk körlüğü vs.. hepsine bakıyor diksiyonunuz dahil.

sağlık muayenesinden hemen sonra da spora geçiyorsunuz. parkur tanıtımı yapılıyor ve parkuru yaıp çıkıyorsunuz. parkurda dikkatimi çeken elenenler çok fazla çok iyi yapanlar nadir. genellikle bitirme bandı 44-46 saniye arasında.anlatacaklarım bu kadar umarım faydası olur.

dediğim gibi boy-kilo ön sağlık ve sporda asla taviz vermiyorlar bilginiz olsun herkese tekrardan başarılar….

09 Kasım Günlüğü

97. Ankara Gölbaşı POMEM

ankara gölbaşı pomem mulakatından çıktım soruları olan;
1. saglıkta sıkı ıncelıyorlar
2. kılo boyda yardımcı oluyorlar
3. evrak duzzenlemeye 1 saat ayırıyorlar yavas yavas detaylıca yaptırıyorlar
4, spor mulakatı çok kolay zemın kesınlıkle kaymıyor dusunce bıyerlerımı yırtacaksın dıye korkuyorsn herkes geçtı kalan çok nadırdı 
5, ortalama 43-44 sanıye ıle tamamlandı.

98. Samsun PMYO

Samsun 19 mayıs pmyo da mülakata girdim polisler gayet ilgiliydi askerlik tecili 2018 ve sonrasını kabul ettiler sakalı olanı başta gönderdiler kestirip geldi o arkadaş:-) evrak teslimi yapıldı diplomaya gerek yok e devlet çıktısı kabul oluyor evraklarla ilgili yanlış birşey yazdıysanız telaş yapmayın orada düzeltmeede yapıyorlar yada her evrağın yedekleri orada mevcut ön sağlıkta kulağını deldiren arkadaş elendi vücut kitle endeksi tutmayanlar elendi yalnız sporda elenen fazlaydı ceza puanı alan çok gördüm sıçrama tahtasına takılan sonda eğilirken çubukları deviren ağırlıkları duba üstünden döndürenler vardı epey sabah 8 de girip öğlende işimiz bitmişti.

99. Şükrü Balcı POMEM

10 ar kişilik gruplarla sağlığa girdik. Sağlıkta ortalama 2 kişi elendi. Yeni bir 10 kişilik grupla spora girdik. Ortalama 5 kişi elendi. Bina ve spor salonu çok çok eskiydi. Kaygan ve sıkıntılıydı. Salon en olarak çok dardı hızını ayarlayamazsan duvara çarpıyodun. Kısacası hız yapamıyordun ve zeminden dolayı zaman kaybı yaşıyordun. Zaten normal hazırlık parkurunda yaptığınız saniyeye göre 2 saniye fazla yaparsınız gerçek parkurda , beklenen budur. Ama zeminden dolayı bizde herkese 3 er saniye daha eklendi en az. Dediğim gibi hız yapamıyordun alan dardı. Normalde 45 saniye yapan birine eh derdik. Bugün 45 yapana helal olsun dedik. Örnek olarak ben hazırlık parkurunda 40 saniye yapan biriyim. Gerçek parkurdada 42 43. Bugün ise zar zor 46 yaptim.

100. Bursa POMEM

Zemin çok iyi arkadaşlar. rahat, kaymıyor.

101. Aydın POMEM

09.11.2017 günü 21.dönem pomem sınavı için aydın pomem okuluna oğlum geldi evrak tesliminde askerlik durum belgesinde 15.12.2017 tarihine kadar askerlik ile ilişiği yoktur belgeyi kabul etmemişler 15 şubat 2018 e kadar tecilli olanların evrakları kabul ediliyormuş. neden ilk pomem muracaatlarinda askerlik ile ilgili bu tarih belirtilmedi mademki sınava çağırıyorsunuz neden sınava almıyorsunuz bu konu ile ilgili resmi yazı varmı varsa açıklarmısınız.

102. Mersin POMEM

Mersin Pomem’de mülakatım vardı 43 saniye yaptım, Mersin Pomem Sınıfındaki şu yazı dikkatimi çekti yazmak istedim askerlikle ilgili: 11.02.2018 tarihinden sonra terhisli olanlar girebilir diye.  1 ay boyunca haftanın 4 günü parkur 2 günü de koşu yaparak dolu dolu geçirdim antremanlarda 40-41 saniye yapıyordum son gün parkurda slolom çalışırken bir slolomun yanında ufak su birikintisi vardı basıp düştüm Ayağım incindi o psikolojiyle sonraki gün parkurda maalesef 43 saniyeye yaptım

103. Eskişehir POMEM

Eskişehir pomem biraz daha işi ciddi tutuyor arkadaşlar saat 13.00 deki için kapının önünde 12.30 da hazır bekledik içeri aldılar gruplar halinde ve evrak düzenleme işini yapıp ( yardımcı oluyorlar ) sonra saglık taraması var olay burda renk körlüğü noktasında hassastır maalesef parkuru goremediğim? için o konu ile bilgim herkese başarılar ( edindiğim bilgilere vefa niyetiyle

104. Aydın POMEM

Aydın POMEM de girdim sağlık ve parkura. Telefonları emanete alıp yanınızda eşya varsa her gittiğiniz yere taşıyorsunuz. Girişte üzeriniz aranıyor. Alfabetik sırayla isimler hazırlanmış oluyor ve sırayla isminiz okunuyor ve yeni bir sıra oluşturuluyor. Ben ilk on kişinin içindeydim. İçeriye altındık evrak kontrolü için. Burada yine isim sırasına göre oturduk . Evrakları verdikten sonra 9-10 kişi sağlık aşamasına geçtik üzerimizde yara iz dövme var mı diye bakıldı. Biraz üstün körü geçildi bu bölüm. Boy ve kilo ölçümü yapıldı. Bir kişi 166.6 çıktı elediler. Benim de askeriyede 167 sağlık ocağında 168 çıkmıştı. Burada 167.4 çıktı. Sistem otomatik ölçüyor. Hata yok. Ancak ne kadar dik durabilirseniz o kadar uzun çıkar. Benim dik durmaya fırsatım olmadan makine ölçtü. Yine de sıkıntı çıkmadı. Sonrasında sağlık komisyonu var 4 kişilik. Onların önüne geçiyorsunuz . Renk körlüğü testini geçince İstiklâl Marşı nin ilk iki mısrasını oku diyorlar. Amaçları konuşmanın anlaşılıp anlaşılmadığını anlamak. Burada da bir kişiye metin verdiler bir de bunu oku diye o da geçti. Bir kişi sırtında eğrilik var diye elendi. Oradan parkura geçtik.Parkurda önce tanıtımını yapıyorlar ve denemeniz için zaman tanıyorlar. Parkurda benimle gelenlerden elenen olmadı sanırım. Biz çıkarken biri atlama tahtasına takılıp düştü sanırım. Benden öncekiler 45 46 civarı yaptı . Ben sağlık topuna ilk hamlede değemedim . Değmek için geri hamle yaptım. Bitirdiğimde 41 ‘di saniye. Komisyondakiler çok iyi aferim dediler. Bir komisyon üyesi kimliğinizi verirken isminizi söylüyor. Yaptığınız saniyeyi ve aldığınız puanı söylerken polis olabilir diyor. Çok güzel bir duygu. Yardımcı olabildiysem ne mutlu. Allah herkesin yardımcısı olsun.

10 Kasım Günlüğü

105. Yozgat POMEM

Çok şükür geçtik arkadaşlar.. 39.76.  emanette sıkıntı yok. Parkur on numara ben hiç çıplak ayak yapmadım hocam bilmiyorum nasıl olur ama parkurda kayma felan.

106. Sivas POMEM

Yüzünde iz var mı die bakıyor , o yüzden ön sağlığı için saç sakal kestirmek şart arkadaşlar. Ben ve birkaç arkadaşı gönderiler sakalı kestık geldik.

107. Samsun PMYO

Merhaba. 4 kisiden 1 elendi ortalama olarak. Haber vermek istedim.

108. Rize POMEM

Genel olarak kayanlar elendi oran olarak 10 kisi de 1 ve ya 2 civarı.

109. Sivas POMEM

10.11.2017 tarihinde sabah 8 de alım başladı 4 grup halinde 30 ar kişi şeklinde alındı gelmeyen 20-25 kişi vardı toplam,sağlık ve boy kiloda fazla elenen kimse yoktu isme göre sıraya koydular evraklarda yardımcı oluyorlar fakat boy kilo tutmuyorsa boşuna yorulmayın sadece tabanlar yere bassın diyorlar ama dikkat etmiyolar hafifçe tabanları kaldırırsınız
parkurda hiç inceleme ve ısınma zamanımız olmadı çıplak ayak yaptım fakat parkur hazırlığında ağırlıklar hafif olmuş olacakki parkurda ağırlıkları alınca az daha düşüyordum ağırlıklara dikkat etmekte fayda var zemin iyi 44 ile bitirdim genelde 2-3 kişi 40 yaptı gerisi 45-47 arasıydı parkuru hiç denemeyenler elendi çünkü çok zaman kaybettiler en azından 1 kere olsada denemekte fayda var allah inşallah herkesin emeklerinin karşılığını verir hakkımızda hayırlısı arkadaşlar
sözlü içinde 25 aralık ve sonrası lafı dolaşıyor ortalıkta bugün pomem de duydum

110.Elaığ Zülfü Ağar POMEM

Saat 13.00 de girdik on saglikta elenen oldu 10 kisiye yakin spor rezaletti 100 kisiden 41 alti yapan olmadi ben 41 yaptim zemin kayiyor 47 ile gecen cok var boyu eksik olciyorlar askerlikten 1 gunle yirttim:) herkese basarilar

111. Kayseri POMEM

Arkadaşlar 10 Kasımda Kayseri pomemde saat 1 de sınava girdim.Saat 3 te çıktım.Cep telefonu kesinlikle içeri alınmıyor çevre esnafa bırakın dendi.Girenlerin çoğu lisans mezunu idi.Eleme pek olmadı 10 kişiden 1 kişi sağlıktan elendi 2 kişide spordan elendi.Geri kalanlardan en iyi yapan 43 sn oldu.Ben bitişe on metre kala düştüm toparlanıp 45 sn de bitirdim.Kimse bahsetmemiş ben söyleyeyim zemin parke değil betonda değil yumuşak ve esnek plastik kaplama idi.Birkaç kişi ayakkabı geri kalanlar ise ayakla yaptı tavsiyem çıplak ayakla yapmanız yönünde kayma her şekilde yakanıza yapışacak bunu unutmayın.Sağlıkta farklı olarak bağırarak isim memleket üniversite ve bölümü söyletip konuşmaya baktılar kusurlu olanlara Gençliğe Hitabeyi okutuyorlar.Spordan korkmayın başlayınca kolayca bitiyor tartıda yanlış ölçme söz konusu değil.Allah kolaylıklar versin.

112.Arnavutköy POMEM

10 Kasım saat 13:00 da girdim.Yaklaşık 150 kadar kişiydik.Evrak doldurma ve bekleme derken yaklaşık saat 15:00 gibi sağlık kontrolünden geçtik.Sağlıkta elenen birkaç kişi vardı sadece.Bir de askerlik tecili 25.01.2018 sen önce olanlar sıkıntıymış sonra parkura alındık parkur tanıtıldı ayakkabı ile kaydığı için çoğu kişi yalın ayak yaptı. Ben de öyle. Ancak bir yerde kaydım ve sınır 48 saniye bende 48.01 yaptım komser yapacak bir şey yok diyip 1 saliseden elendiğimi söyledi.Girecek adaylara başarılar.Sözlü mülakat daha sonraki bir tarihte olacak.Tabi parkuru geçenlere…

11 Kasım Günlüğü

113. Samsun PMYO

Merhabalar. Mülakatın son günü yani bugün Samsun 19 Mayıs PMYO’da girdim. Polisler sağ olsunlar çok sabırlı ve ilgililerdi. Sağlıkta elenen birkaç arkadaş oldu boydan; ama hemen elemek yerine birkaç kez daha ölçüldüler. PAEM’de 1.68 çıkan boyum burda 1.69 çıktı. Sağlıktan geçtim, sporu da 45 saniyede tamamladım. Sporda çok elenen oldu, slalom koşu birçoğunun elenmesine neden oldu. Allah’a şükür bi sorun yaşamadım, zemin tozlu olduğu için kaygandı. İngilizce Öğretmenliği mezunuyum, puanım 73, inşaallah hakkımızda hayırlısı olur.

114. Arnavutköy POMEM

Bugün Arnavutköy Pomem’de sınava girdim. Sabah saat 8’deki sınavıma 2.5 saat rötarla 10.30’da yetişebildim.. Gerçekten de Polis Akademisi’ndeki görevliler çok anlayışlılardı. Çok rahat geri döndürebilirlerdi ama aksine ayrı ayrı benimle ilgilenip, bir an önce parkura çıkmam için elinden geleni yaptılar. Ayrıca adaylar arasında da çok medeni bir rekabet ortamı vardı, herkes birbirine yardımcı oldu.

1.73 olan boyum 1.71 ölçüldü. Diğer yandan dün iki ayrı eczanede 76 olarak teyit ettirdiğim kilom ise 73 çıktı. Sanırım aşağıdan ölçüm yapılıyor efsanesi doğru.

Parkuru güç de olsa 47 saniyede tamamlayabildim. KPSS ise 65. İlk 2 etap puanım yüksek değil. Sağlıkta elenen çok olmadı. Buna beraber, parkurda elenen çok oldu. Bu kadar eleme olacağını zannetmiyordum. 100 dolayında aday arkadaşın performansına tanıklık ettim, yalnızca bir kişi 40 saniyenin altında, 39 saniyede tamamladı. Özellikle benden önceki grupta Bunun dışında 42-47 aralığında çok

Açıkcası, bu dönemki sözlü mülakatların önceki alımlara kıyasla daha belirleyici olacağı kanısındayım. Zira parkurda elenen çok kişi oldu. Tahminim 20 bin dolayında erkek-lisans adayının mülakata gireceği yönünde. Kağıt üzerinde bakıldığında 1/2 şans var ama tüm kadronun dolmayacağı ortada.

Herkese geçmiş olsun. Artık mülakatları bekleyeceğiz.

115. Adana POMEM

Bugün sabah 8de Adana Pomemde girdim. Merak edenler için kısaca anlatayım. Alın çayınızı, başlıyorum 🙂

Öncelikle sabah 8de içeri alındık, hemen girişte telefon vs. olanlar için kontrol noktası var.

Orayı geçince Evrak işlemleri için 20şerli sıraya alındık. Evrakta sıkıntı yaşamadık, çok yardımcı oldular.

Evrak işlemleri bitince başka bir binaya geçtik, evrak dosyaları kabul edildi. En çok burda bekledik. Yaklaşık 1 saat oturduk sıra gelmesi için.

Sonra bizi sağlık kuruluna yönlendirdiler. Kesinlikle taviz yok, sağlıkta bayağı elenen oldu bizim grupta. Benim boyumu 169 ölçtüler şaka gibi. Ama yine de geçtim sorun değil. 3-4 cm kısa çıkıyor bilginiz olsun. Ayrıca sağlık kurulunda yürümeye baktılar, sorular sorup heyecanlı olup olmadığımıza baktılar. Benim 2 sıra önümdeki adamı heyecanlısın deyip elediler.

Sonra parkura geçtik. Salona 5 kişilik gruplarla girdik. Benden önceki 5linin hepsi elendi. İçimi korku kapladı. Acaba ben de mi dedim kendime… Topa dokunma etabında ayağımı burktum, benim için talihsiz bir andı ama yinede 46 saniyeyle elenmeden bitirebildim.

Arkadaşlar hemen belirteyim; sporda inanılmaz eleme oluyor. Öyle bildiğiniz gibi değil. Ben bu kadarını beklemiyordum. Bizim sabah grubunda geçenler 44-46 saniyeyle geçti zaten. Her 20 kişiden rahat 10-11 kişi elendi. Diğer şehirlerde durum nasıl bilmiyorum ama Adanada millet resmen döküldü.

Mülakatta hakkımızda hayırlısı olsun. Herkese bol şans.

116. Kastamonu PMYO

Kastomonuda girdim bende okulun beden hocası sporda komisyonda olan hoca “hadi başarılar mulakatlar ankarada olacakmış heralde” demişti sanırım toplu olarak orada yapılacak ama cok fazla vakit alır.

117. Kayseri POMEM

bugun kayseri de saat 1 de mulakata girdim. evraklari teslim edip saglik kontorolune aldilar. Gozumun kenarinda kucuklukden kalan 2 cm lik dikis izi var belli belirsiz saglikda ki kadin dediki bu elelenme sebebi dedim bende daha once 20 donem pomeme 3 donem komiser yardimilgina girdim bi sorun olmadi dedim ORDA BEN YOKTUM DEDI gonderdiler hadi buyurun :)))

118. Gölbaşı POMEM

Bugün 21.dönem spor mülakatlarının son günüydü. Herkes bu dönemde stres yaşadı, emek sarfetti. Geçmiş olsun arkadaşlar. Bundan sonraki alımlara başvuracak arkadaşlar için yazıyorum. Öncelikle spor mülakatına gelmeden (bir kere bile olsa) mutlaka parkurlarda çalışın arkadaşlar. İnanın çok farkedecek. Bugün 48 saniye ile elenen adaylar oldu, 1 sn ile elenmeleri bana koydu, birde onları düşünün. Mülakata geldiğinizde komisyonlara göre ayrılıyorsunuz ve evrakları teslim etmeden sizi spor salonuna götürüp eksik evrakınızı tamamlıyorlar. Oradan sağlığa götürecekler. Evrak ve sağlık süreci uzun sürüyor yanınıza atıştırmalık birşeyler bulundurun. Sağlıkta endeksi tumayan, yüzünde ameliyat izi olan, bir omzu diğerinden düşük duran arkadaşlar elendi. 2 kişi dövmelerini fondötenle gizlemiş silip ortaya çıkardılar ve elediler. Sırtında et beni olan, diş yapısı bozuk olan arkadaşlara ‘eğer kazanırsanız ilk maaşınızla bu sorunları giderin’ dendi ve sıkıntı çıkarılmadı. Oradan parkura geçtik. Parkur anlatıldı ve 10 dk. denememiz için izin verildi. Sonra isim isim çağrılıp parkura çıktık. Gölbaşı parkuru parke değil, koşuya uygun, atletizm zeminine göre kaplanmış. Kesinlikle kayma yapmıyor. Benim grubumda takılan, düşen, alan yoktu. Genel itibariyle 45-46 sn. civarında yapıldı. En kısa sürede yapan arkadaş 40 sn. ile bitirdi. Benim 43 sn. Dediğim gibi arkadaşlar parkura gelmeden biraz form tutun, vücudu alıştırın. Hepimiz hakkında hayırlısı olsun ve hak edenlerimiz kazansın inşallah. Herkese tekrardan geçmiş olsun, Allah’a emanetsiniz.

–BİTTİ–

Konu hakkında yorum, görüş, soru ve yaşadığınız olayları bizlerle paylaşmak için aşağıdaki yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

POMEM sözlü mülakata nasıl çalışabilirim?

POMEM ve diğer polislik mülakatlarında çıkmış 1100’den fazla soru ve cevap için Polislik Mülakatları Uygulamamıza mutlaka bakın.

Not: Anılar sitemize gelenlerden, sitelerden ve facebook gruplarından derlenmektedir.

Bu makalede tam 440 SORU-CEVAP yer almaktadır. Okumak ve yeni soru sormak için aşağıya bakınız.

440 Soru Var

 1. Merhaba katılım yüksek olduğunu yazdınız, geçen alımlara göre yüksek katılım mı olmuş yoksa bu sayı önlisans başvurusu ile mi çoğaldı. Geçen alımlara göre lisans alımları daha mı avantajlı yoksa dezavantajlı mı

  • admin

   Geçen alımlara göre lisans sayısı başvurusu da arttı. Önlisans zaten ilk defa başvurdu ve o da gayet yüksek. Mülakat belirleyecek kazananları.

 2. Admin özel harekat alımlarında daha çok uzun boylular ve biraz daha kalıpli olanlar alınıyor diyorlar doğru mu

 3. Admin benim mulakat tarihi 4 kasim sabahi hiç parkur da calismadim ve bu konuda önümde 5 günlük bir sure var kendim doğal yollardan caliscm artk mülakatı geçtikten sonra sözlü mulakat tarihi ne zaman oluyo safra kesesinde taş vardi endoskopi ameliyatı oldum küçük bir iz var sorun olur mu

 4. Hocam ben bebek iken ameliyat olmuştum karın bölgesinde ameliyat yeri sorun olur mu sağlık muayenesinde boyutu 8 cm

 5. Admin aralik 15 te askerim kasim 7 de sinavim var Kayseri Pomem de askerlik durumuyla ilgili sinava girmeme durumum varmi.

 6. mülakat aynı gün yazıyor bazı sıtelerde aynı gun degil dimi adimn bey. birde yuzumd sivilce izim var problem olur mu ve arkadaımın da dişinde yılıklık var oda sorun olur mu

 7. Merhaba. Acaba önlisans erkek başvuru sayısı kaç bir bilginiz var mı yoksa tahmini olarak bilgi verir misiniz?

 8. Kapalı bayanlar biometrik fotograf çekilirken nasıl olmalı..kaslar tamamen gorunecekmis falan duydum da bir bilginiz var mı acaba

 9. Admin bu tur alimlarda da kefalet senedi imzalatiliyor mu?Varsa tutari nedir bir bilgin var mi?

 10. Admin gerekli belgelerde diplamanin aslıni mi fotokopisi ni mi yoksa her ikisinide mi getirecez

 11. admin apandisit ameliyatı oldum problem olurmu ön sağlık aşamasında. göbek deliğinden aşağıda biraz sıkıntı olurmu teşekkürler

 12. Lise mezunu basvuru yapabilirmi

 13. Admin merhaba. E devletten alınan geçici mezuniyet belgesi kabul oluyor mu?

 14. sayın yönetici Diploma aslı boyutu A3 fotokopi için A4 çıkartsak sorun olur mu ?

 15. Merhaba bende ülser problemi var sizce mülakata gitmeli miyim sağlık bilgi formunda sorulmuş bu eleneceğim anlamına mı gelir

 16. saat 13.00 çağırılan aday sabah gitmesine gerek var mı

 17. Admin ben kazandim ama kimligi makineye atmis annem yenisi 10 gune geliyomus sadece resimin birazi gitmis acaba kayit olurken sorun olur mu ne yapmaliyim

 18. pöh alımı ne zaman lise mezunu basvuru yapabılırmi pöh tşkler

 19. Yarın sözlü mülakat yok ya yine de ona göre klasik mi giyinmemiz lazım. Bi de belgeleri kendimiz mi dolduralım yarın orada mı doldururuz yanlış bir şey yazmak istemiyorum da.

 20. Evrakları biz kendimiz doldurmuyo muyuz ? Mavi kalemle

 21. askerlik durum belgesini e-devletten alsak olur mu ?

 22. Merhaba 30 eylülde tecil bitti şubeye gitmedim 27 eylülde ücretimi ödemiş başvurumu yapmış ve e-devletten belgemi oluşturup çıktısını almıştım. Bu belge ile gitsem kabul görülür mü?

  • admin

   Güncel belge alamıyor musunuz? Sorun olabilir dilerseniz şansınızı denersiniz.

   • 30 Eylülde tecilim bitti. Belge sorgulat yapmıyorum o yüzden. Yani güncel belgede tecilli yazmayacak. Ancak başvuru tarihinde tecilliydim. Belki bu bir açıklıksa bundan yararlanırım diye düşünmüştüm. Eğer konu hakkında net bir bilginiz olursa cevaplarsanız ileri ki günlerde sevinirim.

    • admin

     Bu konuda net olan bilgi senin sınavlara giremeyeceğindir. Şu an askerlikle alakan var. Dilersen eski belge ile şansını dene.

 23. Formu siyah kalem ile doldurup mavi kalem ile imzalasakda olur mu

 24. Merhaba ayagımda kaynar sudan sebep yanım izi var herhangi bi sıkıntı olur mu??

 25. Merhabalar,
  Mülakat neden ayrı bir günde yapılıyor? Bir de lisans mezunu kaç erkek başvurmuştur acaba?

 26. Fiziki mulakat ile sozlu mulakat ayni gün oluyor degil mi

 27. Bir de ön sağlığı ve parkuru geçen herkes mülakata çağrılıyor mu?

 28. Hocam yukardaki yazıları okudumda, vücuttaki lekeden elenen olmuş demiş, vücuttaki hangi tür lekelerden elenmeler oluyor,?

 29. Hocam ilkokul 6.sinifta kolum kirilmisti aradan gecti 15 sene falan acaba genel saglikta sorun olur mu

 30. Merhaba admin. E-devletten askerlik durum belgesi sorgulattım. Yükümlünün 04/02/2018 tarihine kadar askerlik işlemleri yöünden bir sakıncası yoktur yazıyo. Fakat erteleme nedeninde son yoklamaya tabi yazıyo ne demek bu? 11 kasımda fiziki sınavım var gidip tecil mi ettirmeliyim ?

 31. Gaziantep pomem

  30 ekim tarihi sabah saatinde Gaziantepte girdim. Giriste gbt soruşturması yapılıyor. Biz dışarı soğukta bir kaç saat bekledik. Sonra spor salonunda aldılar. Sistem yoktu evrak işleri çok uzadı. Sağlıkta çok eklenen olmadı elenmeleri yüzdeki ben ve boydan elendi. Parkurda 20 30 kişiden 5 kişi geçti diyebilirim ve çoğu 50 51 sn ile tamamladı parkuru. Gaziantep deki spor salonu gerçekten berbatti zemin parke ve alan kısıtlı parkur neredeyse duvarla bitişik başladı ve duvarla bitişik bitti. Benimle orada giren arkadaşlara çok üzüldüm en büyük talihsizligimizdi. Çalışmalarda 42 43 sn yaparken 49 sn ile tamamlayabildim.

 32. Merhaba benim ensemde dövme var ama tshirtten belli olmicak şekilde. Tamamen soyup mu bakılıyor yoksa yuz el kol bacak bakip geciliyor mu saglik kontrolunde?

 33. Şubat çelbini kabul ediyorlar mı arkadaşlarr tsk ederim

 34. Merhaba Admin
  Yaş düzeltmesin de forma hangi tarihi yazmam gerekir eski yaş mi duzeltilen yaşı mi ?
  Teşekkürler.

 35. Merhabalar.Bugün Rize Pomem de girdim parkuru da 49 saniyede bitirdim.sayın admin kpss de 60 acaba kazanma şansım çok mu az?

  • admin

   Mülakat belirler, mülakattan 90-100 alırsanız kazanırsınız. Mülakata çalışmak için uygulamamızı satın alabilirsiniz.

 36. benim boynumun sol tarafında güneş lekeleri oluştu bu sorun yaratırmı ?

 37. Arkadaşlar merhaba. mezuniyet belgesi olarak e-devlettten alınan belge kabul oluyor mu? net bigisi olan var mı? lütfen yardımcı olun..

 38. Merhabalar, sözlü mülakat ve spor aynı gün olmayacağı için saç ve sakalları kesmesek sorun olur mu?

 39. Ben 4 yıl önce geçirdiğim kaza dolayısıyla omur ilikte ezik oluştu ve ameliyat oldum platin takıldı ve askerden muaf oldum ama bu ameliyat bana sorun teşkil etmiyor her kes gibi çalışabiliyorum normal herşey bununla ilgili sorun olur mu ?

 40. Bugün spor puanımın yanında kutucuğa uzunca eksi çizdiler.ilk defa girdiğim için ne anlama geldiği kafama takıldı.O cizgi neydi acaba ? Spordan da 70 aldım bu arada .

 41. Adminciğim benim vki 27,8 çıkıyor elenme olur mu

 42. Göz kenarında burnumun yanında mercimek büyüklüğünde ben var elenme olur mu

 43. Admin kayıt esnasında mezuniyet diplomamızı onlar mı alıyor. Yoksa kontrol edip bize mi veriyorlar ?

 44. Pöh bas vurulari nezamam bana biri bisey soylesin

 45. Kolumda hafif bi çizik var derin degil ama kolum kararmış orası beyaz duruyo çok dikkat çekmiyo ama bakılınca faça gibi duruyo sizce sorun olurmu

 46. KPSS ile polis alımları olacak ya bundan sadece üniversiteliler mi faydalana bilecek liseliler faydalana mayacak mı!

 47. Ust ön dislerim alt dislerime gore biraz onde herhangi bir sıkıntı olur mu

 48. Ben ve diş eğriliği konusundaki teknik titizliği anlayamadim sizin bir bilginiz var mı bu konuda

 49. Admin bu pomen sınav için nere baş vuruyoruz

 50. Hocam selamlar benim kolumda çatlak var yani tam koltuk altının bi üstü yani omuzu bağlayan yerin iç kısmımda deri çatlağjm var hem sağ hem sol kolda. Bu sıkıntı olur mu?

 51. Kolumun orda deri çatlağı var eleme sebebi midir?

 52. 30 ekim sabah 8 komisyonunda girdim malatya pomem sistem gec acildigi icin cok fazla bekletildik saglikta son siralardaydim ondan.olsa gerek yuzume bile bakmadilar boyda kiloda taviz yok elenen oldu saat 4 gibi anca spora girebildm cok fazla elenen oldu 46 yapan cok nadirdi yaklasik 20 kisilik grupta 3 kisi 46 yapti gecenler 51 anca gecti elenen cok fazlaydi komisyon gayet guler yuzlu espiriydi polis memurlari bikaci disinda iyiydiler zeminde kayanda oldu kaymayanda herkese basarilar…

 53. Benim boynumda et ben var sorun yasarmışım acaba

 54. admin ön sağlık ve spor mülakatına sakallı gitsek sıkıntı olurmu. birde hafif kirli sakallı bi biometrik resmim var onu versem olurmu yoksa sakalsız olarak mı çekineyim teşekkürler

 55. Admin kolay gelsin ben saglık formunu dolduracagım da benim göz bozukluğu var 1e yakın ama formda işaret koymalı mıyım. Renkkörlügü de vs de var aynı satır içerisinde ama bende Renkkörlügü yok vs yok yinede koymalı mıyım işaret.

 56. Merhaba, orman muhafaza memurluğu alımları da başlıyor. Ona da başvuru yapsak ikisini de kazansak fark eder mi ? Mesela bu mülakatları önce kazandık ama gitmeyip diğerine gitme gibi şansımız var mı ? Yoksa bunu kazanınca onun önünü keserler mi ?

 57. iyi günler hep bayan adayların tecrübesi yazılmış erkek adaylar dah girmedi mi parkura

 58. Admin iyi akşamlar 21.donem pomem bayan mulakatlarinda geriye kac bin kişinin kaldığı ne zaman belli olur.

 59. İyi akşamlar. KPSS 61 spor 47 üzülmeli miyim moral bozacak bişey yok mu bilmiyorum bundan sonra ki süreçte nasıl bir yol izlemeliyiz nasıl çalışmalıyız bizlere yardımcı olur musunuz ?

  • admin

   Mülakattan 90-100 alırsanız kazanırsınız. Mülakat için uygulamamızı satın alabilir ya da internetten araştırmalar yapabilirsiniz.

 60. Merhaba.POMEM Ön başvuru fiziki yeterlilik sınavında istenilen biyometrik fotoğraf kirli sakaldan daha fazla olsa acaba sorun olur mu ? Teşekkür ederim

 61. iyi akşamlar benim çenem ileride belli oluyor ön sağlıkta elenir miyim bu sebeble elenen oldu mu?

 62. Merhaba herkese .
  Erkek adaylarda mülakat yorumlarını paylaşırsa seviniriz.

 63. Gölbaşı Ankara pomem onsagliga girdik paçalar dize kadar kaldırıldı boy ölçümü keisnlikle doğru kısa falan ölçmuyor. Komisyon çok iyi o kadar yakından inceleme yok kesinlikle uzaktan bakıyorlar renk körlüğü testi yapılıyor. Sonra spora .parkur çok zor bir iki kişi tek yapabildi kızlar döküldü resmen.bende 52sn ile elendim.zemin asla kaygan değil.ama nefessiz kalıyor sunuz.basarilar

 64. 3 tane çürük dişim bunlar herhangi sağlık kontrolünde sorun olur mu

 65. Bir kac yerde okudum da istiklal marşının 10 kıtasını mı okutuyorlar yoksa 2 kıtası mı yada 2-3 mısrasını mı

 66. Bi sonraki pomem alımları ne zaman olur ki admin bir fikrin var mi ? Olursa da mevcut 2016_kpss puanımızla başvurabiliriz değil mi ?
  Teşekkürler

 67. iki eksik dişim var problem olurmu.

 68. takım elbiseyle mi gitmeliyiz yoksa spor kıyafet giyebilir miyiz.

 69. Hocam bayan pöh Alımı 2018demi olur büyük ihtimalle, çünkü diğer pöh eğitimleri devam ediyor muş heralde, mezuniyet leri ocak ayında olacakmış, ocaktan sonramı olur alımlar?

 70. Pomemci bir kız

  Gölbaşı yerleşkesi çok güzeldi içerdeki insalardan dolayı sanırım çok sıcak kanlılar herşeyde yardımcı olmaya çalışıyolar 3 saat falan sürdü toplam. Öncelikle bir salonda topladılar sadece kadınlar vardı. Bence 1.komisyon önlisans, 2.komisyon lisansti. 2. komisyon cok doluydu. Ön sağlık kontrolünde soyunma odasına götürdüler herkese ayrı bi dolap verdiler eşyalarını koymak için üstümüzüde burda degistirdik. Sonra tek sıra halinde yavaş yavaş alındık ön sağlikta aşırı elenenler olmadı elenenler ya boydan ya boy kilo endeksinden gitti. Boyumu eczanede olctuklerinde 1.69 çıkmıştı burda 1.65 cıktı doğru mu degil mi bilmiyorum. Coraplarini cikariyolar el tırnaklarına koluna dovmene göbeğine falan baktılar paçaları sıyırdık bacaklarada baktılar. Istiklal marşını okuduk hepimiz tek tek. Sonrasinda renk körlüğü testi yaptilar. Ön sağlıktan ilk çıkan 11 kişidendim direk spora götürdüler tanitdilar gezmemiz için sure verdiler. Kilolara falan baktik. Sadece 3 kisi yaptı ben bi tane duba devirdim 1 sn ceza aldım 46ydı 47 oldu. Bir kız 49 da bir kizda 50 sn de bitirdi. Nefes onemli çok tikaniyo insan nefesi kontrol ettikten sonra herseyi yaparsınız. Allah herkesin yardımcısı olsun

 71. Kara harp okulları için tyt yeterlimi ve kaç puan

 72. Spor 50 KPSS 69 sizce şansım var mı

 73. admin samsun da sınava giricem e devletten aldığım mezun belgesi kabul oluyor mu ? aradım samsundaki okulu olmuyor dedi ilk başta sonra 2 defa daha aradım kabul oluyor oluyor dedi kafam takıldı bu konuya kesin bi bilgi var mı ?

 74. e devletten alınan mezun belgesini notere mi onaylatmamız gerekiyor ?

 75. Arkadaslar ben kayseride girdim boyum 1.62.8odi orada 1.60.8 cikti kesinlikle hakkimi helal etmiyorum aylarsir yemedim icmesim calistim gelde dua et iste boyle hak yiyenlere o kadar cok agladim ki kayseriden marasa gelene kadar cok agladim hatta olmek dahk istedim cunku cok calismistim kesinlikle hakkim helak degil

 76. YüZümde 4 adet normal ben var sıkıntı olur mu telefonun ön kamerası kadar boyutu

 77. Admin biyometrik fotogragta kravat takmasak olurmu cekinirken

 78. Admin, birkaç arkadaş askerlik tecil süresinin 2018 şubat ayı sonuna kadar olmayanları geri gönderdiklerini yazmış. Öyle bir durum var mı ? Benim tecilim 2 şubat 2018 e kadar.

 79. diploman kayıp e-devletten alınan mezuniyet belgesi yeterli mi

 80. Gölbaşı Pomem
  İlk olarak saat 08.00’da herkesi sıraya diziyorlar yaklaşık 300 kişi felandık. Daha sonra kimlik ve sınav giriş belgesini kontrol ederek
  İçeri alıyorlar, x-raydan geçtikten sonra 1.komisyon ve 2.komisyon diye 2 gruba ayrılıyorsunuz daha sonra evrak hazırlamak icin spor salonuna gidiyorsunuz herkes evragini tamamlıyor banka dekontunu kesinlikle unutmayın hiç tolerans yok daha sonra saat 11de evrak tamamlama bitiyor sonra sağlık muayenesine gidiyorsunuz herkesin ismi okundukça sıraya giriyorsun. Üzerinizde sadece şort kalacak şekilde Soyunup sırayı bekliyorsunuz sonra boy kilo ölçümü yapılıyor cihaz otomatik kendisi yaptığı icin tolerans felan gösterilmiyor daha sonra elini uzat elini yumruk yap elini kaldır sağ sola dön arkanı dön 2 kere çömel kalk diyorlar dişlerini göster gözlerini aç kapat ve İstiklal marşını oku. Daha sonra renk körlülüğü için test yapıyorlar yazan sayıları okuyorsun ve sonra spor icin hazırlanıyorsun ilk 100 kişiden sonrasi öğleden sonraya kalıyor o yüzden biraz dikkatli olun önlerde olmaya çalışın, spora 30 kişi felan girdik 12-13 kişi elendi kalanlar yaptı ama 44+ yapan çoktu ben 41 sn’de yaptım. Saat 8de girdim saat 15.00’da çıktım ona göre yanınızda yiyecek ya da kantin icin para getirin. Bu arada Parkuru denemeden gelirseniz işiniz zor arkadaşlar. Benim yaşadıklarım bu kadar Allah herkesin gönlüne göre versin.

 81. Selam admin ben Mahmut sağ bacagimin diz altında biraz varis var ön sağlıkta sorun olur mu

  • admin

   Bir veya iki ekstremitede (alt, üst) venöz dolaşım yetersizliği yapmamış, hafif yüzeysel varisler engel değildir.

 82. Merhaba önlisans bayan KPSS puan 71 fiziki parkur 85 bu durumda mulakatta güzel geçerse kazanma şansımız var mıdır

 83. Merhaba bende 1 kasımdaki sinava girdim.omzumda dovme vardi kollari bileklere kadar sivayin denilince dovmeyi gormediler fakat parkurda elendim. Eger ki parkur ve mulakati gecseydim dovme sonrası icin sıkıntı olur muydu? Çünku mulakattan sonra ayrıntılı vücut kontrolu var soylentisi var bu dogru mu? 2018 mayista pomem olur mu? Bir de dogum tarihim 18.11.1989 seneye pomem hakkim var mi?

 84. Merhaba önlisans mezunu bayan KPSS puan 71 fiziki parkur 85 ile şansım var mıdır

 85. Merhaba önlisans bayan KPSS puan 71 fiziki parkur 85 ile şansım var mı

 86. Kpss 63, spor 65 sizce şansım var mı(bayan)

 87. Kpss 63, spor 65 şansım var mı

 88. Şubat celbi sıkıntı oluyor mu? Teşekkürler.

 89. Ben ilk gün girdim sistem gitti internet gitti denerek 9 saat bekletildik.Aç susuz enerjimiz bitmiş bir şekilde parkura girdik.Elimden geleni yaptığım halde 52 saniyede yaptım ve elendim. Gördüğüm kadarıyla da çoğu kişi yapamadı. Yapanlar 49-50-51 aralığında.Saniyeyi bu yıl 2 saniye aşağı çekmeleri hiç mantıklı olmadı.Çok çalışmama ve sözlü mülakata bile hazır olmama rağmen 1 saniye ile kaybettim.Önümüzdeki dönem saniyeyi eski haline getirirler diye düşünüyorum.Ama yaşım doldu bir daha giremeyeceğim ne fayda..

 90. Sayın admin bu dönem benim için geçti artık. Önümüzdeki dönem pomem’de yaş şartı esnetilir mi?

 91. Sınava ikidir aynı yerde giriyorum 20.donemde kpss 75 spor 85di. Yedekte kaldım şimdi 75e 60 sizce yedekte kalmam komisyondakilere olumlu görünrmu?Ayrıca mülakata en çok neye dikkat etmeliyiz?

 92. Admin kpss 63, spor 65 şansım var mı lütfen?

 93. 1/25/2018 askeri islemleri yönünde bir sakıncası yoktur diyor belgede bir sıkıntı olur mu

 94. şubat ayı tecil meselesi nedir admin cok kişi kapıdan döndük yazmıs. erkekler basladımı ki ?

  • admin

   Erkeklerin süreci bugün başladı. Askerlik konusunda çok farklı bilgiler geliyor, Polis Akademisi ne danışmanız lazım.

 95. Bugün adanada girdim. Kesinlikle sabah erken gidin önce sıraya girerseniz işleriniz daha çabuk bitiyor sabah 8 grubundaydim 12 de çıktım. Bütün memurlar çok iyi. Sağlıkta detaylı inceleme yok kimse oranizi buranizi didiklemiyor. Boydan taviz yok. Sinirda olan herkes elendi. rutin kontrol yapiyolar yani. Parkur güzel zemin kaymiyor. Başarılar.

 96. Kpss 79 parkur 60 mülakat çok iyi geçer 100 alsam ortalaması 85 oluyor önlisans bayan sizce kaç ortalamaya kadar düşer 200 bayan için

 97. Ön sağlıkta boy ölçümüne itiraz edilebiliyor mu? Hastaneden boyum için heyet raporu alsam itiraz edebilir miyim akademiye?

 98. Dün Arnavutköy pomemde girdim mülakata askerlik tecili 2018 şubattan önce bitenleri elediler bilginiz olsun.

 99. Herkes sabah erken gidin diyor. Lakin benim sınav başvuru formunda saat 13.00 diyor. Ne yapmalıyım?

 100. admin bende bu grekli belgeler hatalı iniyor başka nereden temin edebilirim

 101. lise polis puanlari degisecek diyorlar bilginiz var mı ?

 102. ben adana polis okulunu aradım 04/02/2018e kadar tecilim var ve açıköğretimden okuyorum devam ediyorumdedim. tamam sorun olmaz dediler. inş orda bi sorun yaşamayız. kim uyduruyor bunu dediler.

 103. Admin sözlü mülakata çağırılırsam kapalı bayanların topuklu ve etek giyerek gitmesi uygun olur mu? Çünkü şık ve resmi olmak gerekiyor diye biliyorum

 104. Zafer kardeş benimde 25/012018 e teciliyim acaba sıkıntı oluyor mu ayin onunda hatayda girecegimm

 105. Admin kapalı bayanlar sözlü mülakata etek ve topuklu ile gitse sorun olur mu? Şık ve resmi gidilmelidir diye biliyorum

 106. Sözlü mülakat puanım 100 olsa dahi sıralama yapılmıyor mu hepsinin genel ortalaması şeklinde

 107. pomem6363 kardeşim valla bende yorumlardan okudugum kadarıyla 31ocaktan önce biten herkesi yollamıslar geri. bende onların yalancısıyım benm sözümle hareket etme.

  • Bir hafta için mı geleceğim izle oynuyorlar peki askerlik şubesine gitsek bir ay sonraya atarlar mi

  • 25/01/2018 tecil var. Kasım ve aralık askere gideceklere sistem para yatıracakları kabul etmedi şubatı da etmesin de boşuna para yatırmayalım hafta içi Sivas’ı Arıcak bakalım ne olacak

 108. S.a Admin geçen hafta halısahada top oynarken sağ elimin serçe parmağı top değmesi sonucu şişti ve azda olsa yamulmuş durumda. Sağlıktan elerler mi beni sizce? Ne yapmalıyım

 109. arkadaşalar bugun istanbul şükrü balcı ya mülakat için gittim askerlik tecil tarihim 31.12.2017 olduğu için mulakata alınmadım dilekçe doldurmamı söylediler orda hazır dilekçeler var onu doldurup memur arkadaşlara veriyorsunz. hafta sonu olduğu için askerlik şubesine gidemedim askerlik şubesinden şubat 2018 tarihine kadar tecilli olabileceğime yönelik belge almam söylendi pazartesi yada salı günü seni arayacagiz dediler mülakat için.

  • 25/01/2018 tarihine kadar sakınca yok diyor bizde de. Şubatta askere gidecekler için. Böyle durum var ne para yatırtıyorlar . Kasımda askere gideceklerin sistem para yatırmasına izin vermedi

 110. Öncelikle merhaba .. sayın admin on lisans lar lisanslardan farklı olarak alınacak değilmi 10000 alimdan değil 1800 alimdan faydalanabilecekler değil mi ? Birde spor ve sağlığa sakallı gitmemiz problem olur mu ?

  • admin

   Evet her mezuniyet derecesi kendi kontenjanı ölçüsünde alım hakkına sahip. Sakallı gitmenizde bir mahsur yok. Mülakata kalırsanız düzgün gidersiniz.

   • Sakallı gidebilirsiniz diyorsun ne kadar eminsin ?
    Sakalın var diye eleme ihmal söz konusu olur mu

    • admin

     Sakal var sakal var. Gidip IŞİD li gibi girmeye çalışırsan almayabilirler tabiki. Sakal ile gidip sorun yaşayan duymadık hiç. Bu arada, hayati bir sorun değilse kesip gidin. Aklınızda soru işareti kalmamış olur.

 111. Merhaba önceki dönemlerde ortalama puan kaça kadar düştü yardımcı olabilir misiniz

 112. Sözlü mülakat tarihi aralık başı diyolar doğruluk payı var mı

 113. Mert Karaçalı

  Arkadaşlar sakallı olupta sınava giren var mı aranızda sorun oluyor mu ? Sağlıktan elenme riskim var boşuna sakaldan olmak istemiyorum.

  • arkadaşalar sakalınızı kesin gidin şükrü balcıda polisler mulakata almadan gönderiyor gidin kesin diye diğer yerelrde nasıl bilmiyorum. çünkü yüzde iz falan varmı diye bakmak için sakal olmasın diyorlar

 114. Admin bayanlarda tüm mülakat puanlarının sonucu 81 olan bir kili kazanır mı sence geçen senelerde kaç ile kapattı fikrin var mı?

 115. Önümüzdek döneme yaşı tutmayan arkadaşlar polis akedemisine bolca mail atın, bimere cimere yazın. Çok kişi olursa dikkate alınacaktır.

 116. Yeni pomem basvurusu ne zaman olur önlisans alimi olur mu yeniden

 117. Sayın admin parkur u çıplak ayakla yapmak serbest mi acaba??

 118. Yarın sınavım var , formda siyasi parti üyeliğiniz var mı diye yazıyor … Siyasi parti üyeliği var ne yapmalıyım ?

 119. Benim tecil 31 / 12/ 2017 ogrenciligim devam etmekte skinti oluyor mu sinavim yarin

 120. Benim tecil 31 / 12/ 2017 ogrenciligim devam etmekte skinti oluyor mu

 121. Ön sağlık ve parkurdan geçtim ama sol kolum küçüklükte kırıldı ve kolumu tam içe doğru döndüremiyorum diğer kolum gibi bu kazanırsam polisliği raporda sıkıntı yaratır mı

 122. Ağırlıkları fırlatmak ceza mı ?

  • Ceza değil ama o torbaları aldığın bi çizgi var parkura gittiysen görmüş olman lazım o çizgiyi geçmeden fırlatırsan sorun çıkarırlar çizgiyi geçtikten sonra fırlatabilirsin zaten Allah ne verdigse kosuyon ama cizgiyi gec

 123. Oğlum salı günü girecek elemelere kolunda siğil vardı tedavi oluyor siğillerin yerinde şimdilik iz var ama doktor geçeceğini söyledi sağlık elemesinde sorun çıkarırlar mı acaba doktorundan tedavi gördüğüne dair bir yazı alsa kabul ederler mi bilgi verirseniz sevinirim

 124. admin sporu geçenleri sözlüye nezaman çağırırlar tahmini bi bilgin varmı teşekkürler

  • admin

   20 Kasım san sonra olabilir. Net bir tarih henüz yok.

   • Admin sana ulaşabilmek icin heryerden yazıyorum ? ben daha yks ye girmedim haziranda giricem benim şuan katılmam için yks puanımın olması şartmı yoksa şimdi gidip elemelere katılabiliyormuyum

    • admin

     Şu an PMYO ilanı yok. Önce TYT girip puan alacaksın, sonra PMYO 2018 başvurusunda bulunup gireceksin.

 125. saat 13’de içeri alındık çanta kontrolü yapıldı.telefonu olanlar kapatıp ordaki polislere teslim etti.az kişi vardı.25 kişiydik sıralanıp evrak işlemlerinin yapılacağı yere gittik.orada duyuru geldi tecil problemi olan var mı diye. ben dahil 4 kişi de sıkıntı çıktı biz apar topar şubeye gitmek üzere okuldan ayrıldık.ön lisanstan girip lisansta devam eden öğrenciliğim olduğu için şube tecilde sıkıntı çıkarmadı.aramızdan 1 arkadaş tecil sorununu aşamayınca elendi.şubeye gidip gelince bir grup geri düştük hızlıca evraklar kontrol edildi.oradan sağlığa geçtik boy ve kilo birebir çıktı.şikayet edene de denk gelmedim. sonra giyinip salon çıkış tünelinin orada beklemeye başladık.parkur tanıtıldı herkes denedi her istasyonu sonra sıramızı beklemeye başladık. bi arkadaş koşu ayakkabısıyla çok fena kaydı toplara dokunmada paten yaptı adeta.ben girdim halı saha ayakkabısıyla denemeler sırasında kayganlığı test etmiştim az bi kayma yaptı slalomda 44 saniye ile bitirdim.girmiş ve girecek olan arkadaşlara başarılar

 126. Admin sence bayanlarda kaç kişi sözlü mülakata kalmıştır

 127. Admin sözlü mülakatın sadece Ankara da yapılacağını söylüyorlar olabilir mi böyle bir şey

 128. Başvuru evraklarına mülakat tarihini değil de doldurduğum günün tarihini yazıp imzaladım sorun çıkarmazlar değil mi ?

 129. kpss 70 parkur 100 sozlü mulakat icin ilk binde % kac sansim olur

 130. ADMin sözlü mülakat ankarada olacakmış öyle bir duyum aldım doğruluk payı var mıdır

 131. Merhaba admin 04 02 2018 e kadar techilliyim bu bir sorun olur mu .. birde lisans erkek başvuru sayısı hakkında bir tahminin var mı?

 132. Sozlu mulakat ne zaman ve nerde olur bilginiz var mı?

 133. merhaba 08:00 da mülakata çağrıldım kaçta biter işlemlerim

 134. bugun adana pomemde girdim sınava. 1de girecek arkadaslar erken gidip kapıdan girebiliyormuyuz diye sorsunlar alıyorlar iceri zaten. ben 12ydi girdm 2ydi cıktım bitti. saglıkta pek bi elenme olmadı önmde 25 kişi vardı 4 5 kişi anca elendi. parkura gelince zemin kaymıyor cok güzel gercekten.46 saniyeyle bitirdim. işim zor ama allahtan ümidimi kesmedim yani.spora gecen arkaradslar sırada beklerken mutlaka açma germe yapın hareket edin ısının biraz. yoksa zorlanırsınız. görevli abi ve ablalarda baya alakalı . hakkınızda hayırlısı inşallah .bu arada subattan önce askerlik sıkıntısı olan direk tecile gönderiyorlar bilginiz olsun.

 135. Merhaba. Sağlık ve parkur sınavına gitmezsek eğer daha sonraki dönemde tekrar pomeme başvuru yapabiliyor muyuz. Ve sakal bıyık sorun oluyor mu. Kestiriyorlar diyorlar

 136. parkur çok kaygan bugun sınava gırdım. bilsem cıplak ayakla koşardım. 46.68 yaptım lakin çift ayak atlamada bir tanesini tek ayakla basmışım monitörden gösterdiler elendim… Kursagımda kaldı admin önlisan alırlar mı daha ne zaman alınır ???

 137. Bugün malatya pomem de girdim mülakat a zemin buz pisti ayakta durmak çok zor inanılmaz derecede kaygan neden temizlenmiyor acaba emeklerimize yazık değil mi bizim..

 138. Yaş ve kpss mağduru arkadaşlar change.org sitesinden pomem değişikliği için destek verin.

 139. Oğlum bugün Bursa pomemde girdi 40 saniye de yapmış parkuru 95 puan almış zemin biraz kaygandı çoğu kişi çıplak ayak yaptı dedi 20 kişi girmişler 11 kişi elenmiş birde askerlik tecili şubata kalan olanları askerlik şubelerine yollamışlar sağlıkta birini omuz düşüklüğünden birini de kolunda yanık izinden elemişler herkese başarılar dilerim

 140. Sözlu mulakat nezaman

 141. Anılarda bir arkadaş 25 ocak ve sonrası artık kabul edilecek mis diyor askerlikk için doğruluk payı var mi tsk ederim

 142. Bu istenen evrakları orda mi dolduralım yoksa gitmeden önce kendimiz mi dolduralim. Teşekkürler

 143. Herkese merhabalar. 07.11.2017 de KASTAMONU PMYO da sınava girdim. Evrak işleri okadar çok oyalamıyor. Evrak işlerim bittikten sonra sağlık kuruluna geçtik. Boxer a kadar soyunmamızı istediler. İlk olarak ellerimizi uzatık titreme var mı diye baktilar. Daha sonra kollarda yamukluk, çarpiklik var mi diye baktilar. Sonra agzimiza ve dislerimize daha sora gozlerimize baktilar. Bir kisi gözden elendi bizim grupta başka elenen olmadi. Yuruyusumuze ve konusmamiza baktilar. Boy ne ise o çikiyor. Eksik cikmadi kimsede. Çok şükür sağlığı geçtim. Spor alanina geçtik. Parkuru denedik. Zemin ayakkabi ile gercekten çok kayiyor. Çiplak ayakla da bazen kaydigi oldu. Ama kesinlikle çiplak ayak yapilmali. Ben normal calismalarimda 39 yaparken kaygan zemin ve birazcikda heyecan nedeni ile 41 yaptim. Çok şükür ki bu sonuçta güzel. Son anda düştüm ve fotoseli emekleyerek geçtim 🙂 Allah herkesin gönlüne göre versin. Başarılar. Darisi mülakata insallah.

 144. 7 Kasım 13:00 Aranavutköy

  Arkadaşlar içeriye sırayla almaya başladılar. Cep telefonlar ve deodorantları emanete bırakıyorsunuz. 20’li gruplar halinde ilk önce evrak doldurmaya gittik. Başımızda görevli vardı. Evrakları tamamladıktan sonra hemen yan taraftaki odada kontrol ettiler. Sonra bizi sağlık için diğer tarafa götürdüler. Soyunma odasında soyunduktan sonra sırayla boy kilo ölçümü yapıldı. Herhangi bir eksiklik veya fazlalık olmadı birebir aynı çıktı boyum ve kilom. Daha sonra aynı yerde sağlık taramasından geçirildik. Doktor uzaktan vücudunuza bakıyor ellere bacaklara ve dişlere baktı. Bunları yaparken bir yandan kendimizi tanıttık. Konuşma bozukluğu var mı diye kontrol etmek için. En son renk körlüğü testi yapıldı ve yan tarafa beklemeye alındık. Yine aynı grup spor salonuna indik. Parkuru tanıttılar. Zemin tozluydu evet fakat ayakkabınız iyi ve altı temiz olunca hiç zorlanmazsınız. 43 saniye ile geçtim çok şükür hakeden kazansın inşallah. Başarılar

 145. 07/11/2017 Erzurum Pomem saat 1’de içeri aldılar yaklaşık 150 kişi vardı. önce bizi spor salonuna götürdüler zemini falan gösterdiler sonra nasıl yapılacağını anlattı ordaki polis memuru daha sonra 10 kişilik gruplar halinde önsağlık muayenesinin olacağı yere gittik orada sadece şort kalacak şekilde soyununduk önce tartıdan boy-kilo aldılar(benim boy 170 di orada 168 çıktı) daha sonra karşı duvarda alfabe tablosu vardı oradan 3 tane harf okuttular (gözü iyi görmeyen miyoplar için sıkıntı biraz) sora renk görü testine geçtik ordanda 5-6 tane harf okuttular masanın üstünde daha sonra doktor ellerini öne doğru uzat dedi ,ters çevir dedi daha sonra iki adım geri tersten git dedi ve iki adım ötedeki görünüşümüze baktı ordanda sıkıntı çıkmadı daha sonra parkura geçtik parkurda fazla elenen olmadı. bana sıra gelene kadar yaklaşık 10 kişi elendi. çoğunluğu yaptı yani bende 41 saniyede yaptım. parkur oldukça iyiydi yani kayma falan yoktu bu kadar

 146. Selam admin pomem her sene alım yapıyo mu örnek verirsem ben lise mezunuyum gidip 4 yıllık lisans bi bölüm okuyup geldiğimde hala alımlar devam eder mi

 147. Pomem için konuşucak olursak 4 yıl okumaya gerek yok artık 2yıl üniden sonrada olunabilir sizcede 2 yıl daha rahat dimi ve bayan alımları pomem de kaç paemde kaç

 148. Arkadaşlar ayin onunda gireceğim acaba 25/01/2018 e kadar tecilli olanlar in kabul ediyorlar mi tsk ederim

 149. Merhabalar, ön üst dişim 4 sene önce kırılmıştı alt kısmı dolgu ön diş eksikliği sayılır mı? Bir sorun olur mu

 150. admin

  Yazılar tüm yazılar yayına alınıyor. Eklendi.

 151. arkadaşlar saçla ilgili bi bilgisi olan varmı kellikten dolayı elenen oldumu bende yarın gidicem o yüzden o kadar mesafeyi boşa gitmek istemiyorum acil cevaplayan olursa sevinirim.

 152. 07.11.2017 tarihinde saat 13te girdim çanta kontrolü yapildi telefonu olanlar emanete bıraktı ardından evrak işleri yapıldı. Banka dekontunu unutmuşum yardımcı oldular bankadan çıkartıp geldim hiç sorun yapmadılar çok iyi niyetli davrandılar her konuda sağolsunlar. Daha sonra ön sağlık kontrolünde boyda eksik falan ölçülmüyo neyse o çıktı herkesin. Sadece boxer kalcak şekilde vucudu kontrol ettiler renk körlüğü diksiyon yürüyüş dişler falan derken sağlık konrolü bitti ama merak etmeyin ayrıntılı inceleme yapılmıyo çok abartılı birşey yoksa eşgal belirleyici eleme yapmiyorlar dediğim gibi iyi niyetli görevli memurlar. Spor parkuru tanıtılıyor parkuru görme ısınma fırsatı veriliyor. Spor komisyonu da aynı şekilde güleryüzlü yardimci oluyorlar. Parkur kesinlikle çıplak ayakla yapılmalı. Ben çıplak ayakla 41 yaptım.önemli olan mülakat tabi ki hakeden kazanır inşallah. Herkese başarılar..

 153. Banka dekontu yerine atm den aldığımız kağıt geçerli olur mu admin? Teşekkürler

 154. Selam aleykum admin askerlikten muaf verdiler bana sebebi da bir böbrek %26 çalışıyor diye ama barışta askerlik yapamaz seferberlikte yapabilir yapabilr.yazıyor sorun olurmu

 155. Admın lisans mezunuyum kpss 62 spordan 70 aldım sozluden 80 alsam girme ihtimalim varmı

 156. Benim sağ böbreğim %25 çalışıyor diğer böbreğim sağlam askerde elverişli değildir ve barışta askerlik yapamaz seferberlikte yapabilir. Muafım geçermiyim

 157. Bugün Arnavutköy de girdim sınava ayakkabımı yeni aldım en pahalısı fakat kaydım yine bazıları sabah gurubu tozlatıyor o yüzden kayıyoruz falan yazmışlar. Sabah ilk grupla çıktım sınava fakat kaydım 2 sn kaybettim parke plastik ve kalitesiz olduğu için 42 sn yaptım fakat baya elenen oldu veya 44 sn üstü yapıldı. Onun dışında polis arkadaşlar yardımcı oluyor her konuda diğer konuları dert etmeyin sağlıktan geçirmek için çabalıyorlar. Herkese başarılar.

 158. Admin bu pomemin ardından hemen bir pomem daha olacak diyorlar doğru mu? Yani birkaç aya kadar olması ihtimal mi?

 159. Merhaba, önceki mülakatlarda hepsi aynı gün yapılıyordu ön sağlık, spor, sözlü mülakat. Bu sefer bir değişiklik mi yapıldı sözlü mülakat daha sonra mı yapılacak ? Teşekkürler.

 160. Askerlik tecil belgesi e devletten çıkarsam sorun olur mu

 161. 8 kasım saat 8 de Arnavutköy pomem de sağlık kontolü ve fiziki mülakata girdim. Saat 10.00 da çıktım. İlk evrak kontrolü ve nasıl doldurulması gerektiği hakkında yardımcı oldular. Sonrasında 15 kişilik grup halinde sağlık kontrolüne girdik sadece bakstır kaldı üzerimizde orda yarım saatten uzun bir süre taşların üzerinde bekledik. Biraz üşüdük ayaklarımız falan çıplak olduğu için. Ama o kadar dert edilecek bir sıkıntı değildi. Sağlık komisyonu 3 kişiydi kendimizi kısaca ve sırayla tanıttık. sağa dön sola dön diyorlar renk körlüğü testi yapıyorlar. Sonrasında grup halinde fiziki parkura geçtik. Yer kaygan değildi ilk grup olduğumuz içindir belki. Birde salon ayakabısı giydim. Dışarda giydiğiniz spor ayakabısyla yaparsanız tabiki kayar. Grupta parkuru geçemeyen olmadı herkes geçti ortalama 42 – 44 arası yaptı. Görevli memurlar gayet yardımcı oluyorlar. Denileni anlamanız ve yapmanız yeterli. Allah herkesin gönlüne göre versin. Hayallerini yaşamayı herkese nasip etsin.

 162. Kardesim kpss 65 spor 100 lisans mezunuyum kazanma sansim nedir

 163. Kolay gelsin admin bey, ön lisansım kpss’den 72 aldım, parkurda 41 saniye yaptım. Sözlü mülakattan kaç puan alırsam işime yarar?

 164. Daha önce sorulmuştur belki ama diploma yerine e-devletten mezuniyet belgesini götürsek kabul ederler mi ?

 165. Samsun 19 mayıs pmyo da mülakata girdim polisler gayet ilgiliydi askerlik tecili 2018 ve sonrasını kabul ettiler sakalı olanı başta gönderdiler kestirip geldi o arkadaş:-) evrak teslimi yapıldı diplomaya gerek yok e devlet çıktısı kabul oluyor evraklarla ilgili yanlış birşey yazdıysanız telaş yapmayın orada düzeltmeede yapıyorlar yada her evrağın yedekleri orada mevcut ön sağlıkta kulağını deldiren arkadaş elendi vücut kitle endeksi tutmayanlar elendi yalnız sporda elenen fazlaydı ceza puanı alan çok gördüm sıçrama tahtasına takılan sonda eğilirken çubukları deviren ağırlıkları duba üstünden döndürenler vardı epey sabah 8 de girip öğlende işimiz bitmişti

 166. 09.11.2017 günü 21.dönem pomem sınavı için aydın pomem okuluna oğlum geldi evrak tesliminde askerlik durum belgesinde 15.12.2017 tarihine kadar askerlik ile ilişiği yoktur belgeyi kabul etmemişler 15 şubat 2018 e kadar tecilli olanların evrakları kabul ediliyormuş. neden ilk pomem muracaatlarinda askerlik ile ilgili bu tarih belirtilmedi mademki sınava çağırıyorsunuz neden sınava almıyorsunuz bu konu ile ilgili resmi yazı varmı varsa açıklarmısınız.

 167. admin spor mülakatları nezaman bitiyo bi bilgi varmı

 168. Admin lisans mezunuyum 62 kpss, spor 65 sence 90 üzeri alsam kazanır mıyım? Çünkü sınava girenlerin %25 i mülakatı geçmiş bi fikrin var mı? ?

 169. admin sence önlisansta ortalama kac puana kadar düşer ? 80lere düşer mi ?

  • admin

   Önlisanslar ilk defa POMEM deniyor. Aday sayısı da belli değil. Birşey demek zor. Fakat eleme mülakatta yapılacak. Sözlü mülakata iyi hazırlanın.

 170. Önlisans kpss 72 spor 60 sözlüden 90 100 arası olsa sıralama gelirmi

 171. 8 Kasım da Aydın POMEM de girdim sağlık ve parkura. Telefonları emanete alıp yanınızda eşya varsa her gittiğiniz yere taşıyorsunuz. Girişte üzeriniz aranıyor. Alfabetik sırayla isimler hazırlanmış oluyor ve sırayla isminiz okunuyor ve yeni bir sıra oluşturuluyor. Ben ilk on kişinin içindeydim. İçeriye altındık evrak kontrolü için. Burada yine isim sırasına göre oturduk . Evrakları verdikten sonra 9-10 kişi sağlık aşamasına geçtik üzerimizde yara iz dövme var mı diye bakıldı. Biraz üstün körü geçildi bu bölüm. Boy ve kilo ölçümü yapıldı. Bir kişi 166.6 çıktı elediler. Benim de askeriyede 167 sağlık ocağında 168 çıkmıştı. Burada 167.4 çıktı. Sistem otomatik ölçüyor. Hata yok. Ancak ne kadar dik durabilirseniz o kadar uzun çıkar. Benim dik durmaya fırsatım olmadan makine ölçtü. Yine de sıkıntı çıkmadı. Sonrasında sağlık komisyonu var 4 kişilik. Onların önüne geçiyorsunuz . Renk körlüğü testini geçince İstiklâl Marşı nin ilk iki mısrasını oku diyorlar. Amaçları konuşmanın anlaşılıp anlaşılmadığını anlamak. Burada da bir kişiye metin verdiler bir de bunu oku diye o da geçti. Bir kişi sırtında eğrilik var diye elendi. Oradan parkura geçtik.Parkurda önce tanıtımını yapıyorlar ve denemeniz için zaman tanıyorlar. Parkurda benimle gelenlerden elenen olmadı sanırım. Biz çıkarken biri atlama tahtasına takılıp düştü sanırım. Benden öncekiler 45 46 civarı yaptı . Ben sağlık topuna ilk hamlede değemedim . Değmek için geri hamle yaptım. Bitirdiğimde 41 ‘di saniye. Komisyondakiler çok iyi aferim dediler. Bir komisyon üyesi kimliğinizi verirken isminizi söylüyor. Yaptığınız saniyeyi ve aldığınız puanı söylerken polis olabilir diyor. Çok güzel bir duygu. Yardımcı olabildiysem ne mutlu. Allah herkesin yardımcısı olsun.

 172. kayseri pomemde girmiştim 39.85 saniye yapıp tam puan aldım ama sözlü mülakatta tam puan alanların bi artısı olur mu ?

 173. sözlü mülakatından kaç aldığımız konusunda herhangi bi bilgimiz olacak mı ?

 174. Eskişehir 09.11.17

  Eskişehir pomem biraz daha işi ciddi tutuyor arkadaşlar saat 13.00 deki için kapının önünde 12.30 da hazır bekledik içeri aldılar gruplar halinde ve evrak düzenleme işini yapıp ( yardımcı oluyorlar ) sonra saglık taraması var olay burda renk körlüğü noktasında hassastır maalesef parkuru goremediğim? için o konu ile bilgim herkese başarılar ( edindiğim bilgilere vefa niyetiyle )

 175. ön sağlıkta kilo boy ölçümü olduktan sonra acaba tekrardan boy kilo ölçümü olacak mı?

 176. Arnavutköy pomem
  Bugün garip bir olay oldu. Yardımcı olabilirmisiniz. Parkuru 43 saniye de tamamladım ve hiç hata yapmadım. Beni takip eden hakem de bir hata yok dedi.Çünkü 5-6 defa parkur çalışmıştım eksik bir şey yapmam mümkün değil. yalnız komisyondan biri son topa dokunmadın dedi. Ama ben dokunduğuma emindim. Notları yazan görevli 45 saniye yazıcam dedi. Ben de dedim itiraz etmek istiyorum. Görevli de bana dalga geçer gibi itiraz edersen sana 2 saniye daha ceza yazarım dedi. Ben de o halde kalsın dedim. Bu durumda ne yapmam gerek yardımcı olabilir misiniz.

  • admin

   Yapacağınız birşey yok. O kurul ne takdir ettiyse o süre işlenir.

  • kardeş karderinde varsa polis olursun kurcalama bu kadar herşey nasip işi hayırlısıysa olsun belki polis oldun vuruldun bacapından sakat kaldın tekerlikli sandalyeyle ömrünü geçirecektin her işte bir hayır var.

 177. Lisan mezunuyum.
  Kpss 69
  Spor mülakat 47 saniye 60 puan aldım.

  Gerçekçi olursak Polis olma şansım nedir ?

 178. merhaba
  1-intibak eğitimi tahminen ne zaman başlar?
  2-intibak ile asıl eğitim arası süre tahminen ne kadar olur?

 179. AHMET EMRE

  “Parkurda önce tanıtımını yapıyorlar ve denemeniz için zaman tanıyorlar.” yazmışsınız. Denemekten kasıt nedir? Spor salonunda parkuru kendi kendinize önce rastgele koşup, zıplayıp, slalomlardan geçip vs. denemeniz için izin mi veriyorlar?

 180. kolay gelsin. kpss 78 spor 90 puan kazanma şansım var mı

 181. Lisan mezunuyum.
  Kpss 69
  Spor mülakat 47 saniye 60 puan aldım.

  Sözlüden 90 alırsam Polis olma şansım yüzde kaçtır ?

 182. S.a admin spor mülakatında 2 sn ile elendim daha önce hiç parkur çalışmamamın da etkisi olabilir. Bu sürelerin eski haline gelme gibi bir durum söz konusu olabilir mi? çünkü eski saniyeye göre 60 puan almış olacaktım ama maalesef elendim. Birde yeterli kontenjan dolmazsa süreleri eski haline getirebilirler mi bir şansım olabilir mi? yoksa bir daha ki alımları mı beklemeliyim.

 183. 10.11.2017 tarihinde sabah 8 de alım başladı 4 grup halinde 30 ar kişi şeklinde alındı gelmeyen 20-25 kişi vardı toplam,sağlık ve boy kiloda fazla elenen kimse yoktu isme göre sıraya koydular evraklarda yardımcı oluyorlar fakat boy kilo tutmuyorsa boşuna yorulmayın sadece tabanlar yere bassın diyorlar ama dikkat etmiyolar hafifçe tabanları kaldırırsınız
  parkurda hiç inceleme ve ısınma zamanımız olmadı çıplak ayak yaptım fakat parkur hazırlığında ağırlıklar hafif olmuş olacakki parkurda ağırlıkları alınca az daha düşüyordum ağırlıklara dikkat etmekte fayda var zemin iyi 44 ile bitirdim genelde 2-3 kişi 40 yaptı gerisi 45-47 arasıydı parkuru hiç denemeyenler elendi çünkü çok zaman kaybettiler en azından 1 kere olsada denemekte fayda var allah inşallah herkesin emeklerinin karşılığını verir hakkımızda hayırlısı arkadaşlar
  sözlü içinde 25 aralık ve sonrası lafı dolaşıyor ortalıkta bugün pomem de duydum

 184. ÖNLİSANS MEZUNUYUM

  KPPS PUANIM 77.332
  SPOR 90 PUAN

  KAZANMA İHTİMALİM NEDİR

  • admin

   Sözlü mülakattan 90 ve üzeri alırsanız şansınız yüksek. Sözlü mülakata çalışmak için uygulamamızı alabilirsiniz.

 185. admin sözlü mülakat yerleri spor mülakat yeri ile aynımı olur yoksa değiştirirlermi

 186. Arnavutköy POMEM
  10 Kasım saat 13:00 da girdim.Yaklaşık 150 kadar kişiydik.Evrak doldurma ve bekleme derken yaklaşık saat 15:00 gibi sağlık kontrolünden geçtik.Sağlıkta elenen birkaç kişi vardı sadece.Bir de askerlik tecili 25.01.2018 sen önce olanlar sıkıntıymış sonra parkura alındık parkur tanıtıldı ayakkabı ile kaydığı için çoğu kişi yalın ayak yaptı. Ben de öyle. Ancak bir yerde kaydım ve sınır 48 saniye bende 48.01 yaptım komser yapacak bir şey yok diyip 1 saliseden elendiğimi söyledi.Girecek adaylara başarılar.Sözlü mülakat daha sonraki bir tarihte olacak.Tabi parkuru geçenlere…

 187. Arkadaşlar 10 Kasımda Kayseri pomemde saat 1 de sınava girdim.Saat 3 te çıktım.Cep telefonu kesinlikle içeri alınmıyor çevre esnafa bırakın dendi.Girenlerin çoğu lisans mezunu idi.Eleme pek olmadı 10 kişiden 1 kişi sağlıktan elendi 2 kişide spordan elendi.Geri kalanlardan en iyi yapan 43 sn oldu.Ben bitişe on metre kala düştüm toparlanıp 45 sn de bitirdim.Kimse bahsetmemiş ben söyleyeyim zemin parke değil betonda değil yumuşak ve esnek plastik kaplama idi.Birkaç kişi ayakkabı geri kalanlar ise ayakla yaptı tavsiyem çıplak ayakla yapmanız yönünde kayma her şekilde yakanıza yapışacak bunu unutmayın.Sağlıkta farklı olarak bağırarak isim memleket üniversite ve bölümü söyletip konuşmaya baktılar kusurlu olanlara Gençliğe Hitabeyi okutuyorlar.Spordan korkmayın başlayınca kolayca bitiyor tartıda yanlış ölçme söz konusu değil.Allah kolaylıklar versin.

 188. S.a Admin Sağlık ve parkuru kazasız belasız geçtim. Güvenlik Soruşturması tam olarak ne zaman başlayacak. Mülakattan sonra mı yoksa Mülakattan önce mi olacak bir bilginiz var mı? Bir sorum daha bizim araba bir olaya karışmıştı bir soruşturma vardı ama takipsizlik kararı verildi bundan etkilenirmiyim araba annemin üzerine kayıtlıydı.

 189. Merhaba admin ön lisan mevzunuyum kpss 72 spor 100 pıan sözlüden 80-85 alsam yeterlı olurmu acaba? Telekkürler.

 190. Iyi akşamlar benim ayak topugunda platin var fakat hi ç harekete falan engel değil sağlık kontrolünden geçer miyim

 191. Admin merhaba ön lisans mevzunuyum kpss 71.55 spor 100 sözlüden 80-85 alsam şansınız var mı acaba?

 192. Onlisans meznuyum kpss 72 spor 65 mülakattan 100 alsam şanim olur mu ?

 193. Elazig Zulfu Agar Pomem
  Saat 13.00 de girdik on saglikta elenen oldu 10 kisiye yakin spor rezaletti 100 kisiden 41 alti yapan olmadi ben 41 yaptim zemin kayiyor 47 ile gecen cok var boyu eksik olciyorlar askerlikten 1 gunle yirttim:) herkese basarilar

 194. Valla helal olsun sana admin her soruya teker teker cevap veriyorsun. Sayfanın hakkını veriyorsun. Kolay gelsin Kral

 195. merhaba kolay gelsin. Spor mülakatına başlamadan önce kuruldakiler bilgisayar programcılığı mezunu olduğum için bize bilgisayarcı lazım dediler ve ailende polis var mı diye sordular bunu nasıl yorumlamak gerekir?

 196. Merhaba admin ben ön lisans mevzunuyum kpss 71.55 spor 100 sözlüden 80-85 alsak şansımız var mı acaba teşekkürler.

 197. Admin bu fiziki yeterlilik sonuçları ne zaman açıklanacak kaç gündür bekliyoruz birde sözlü mülakata ne zaman çağıracaklar bizi ?

 198. admin sözlü mülakat tarihleri açıklandıktan sonra kaç gün içerisinde çağırırlar arada kaç gün olur

 199. Merhabalar. Mülakatın son günü yani bugün Samsun 19 Mayıs PMYO’da girdim. Polisler sağ olsunlar çok sabırlı ve ilgililerdi. Sağlıkta elenen birkaç arkadaş oldu boydan; ama hemen elemek yerine birkaç kez daha ölçüldüler. PAEM’de 1.68 çıkan boyum burda 1.69 çıktı. Sağlıktan geçtim, sporu da 45 saniyede tamamladım. Sporda çok elenen oldu, slalom koşu birçoğunun elenmesine neden oldu. Allah’a şükür bi sorun yaşamadım, zemin tozlu olduğu için kaygandı. İngilizce Öğretmenliği mezunuyum, puanım 73, inşaallah hakkımızda hayırlısı olur.

 200. Gölbaşı Ankara

  Bugün 21.dönem spor mülakatlarının son günüydü. Herkes bu dönemde stres yaşadı, emek sarfetti. Geçmiş olsun arkadaşlar. Bundan sonraki alımlara başvuracak arkadaşlar için yazıyorum. Öncelikle spor mülakatına gelmeden (bir kere bile olsa) mutlaka parkurlarda çalışın arkadaşlar. İnanın çok farkedecek. Bugün 48 saniye ile elenen adaylar oldu, 1 sn ile elenmeleri bana koydu, birde onları düşünün. Mülakata geldiğinizde komisyonlara göre ayrılıyorsunuz ve evrakları teslim etmeden sizi spor salonuna götürüp eksik evrakınızı tamamlıyorlar. Oradan sağlığa götürecekler. Evrak ve sağlık süreci uzun sürüyor yanınıza atıştırmalık birşeyler bulundurun. Sağlıkta endeksi tumayan, yüzünde ameliyat izi olan, bir omzu diğerinden düşük duran arkadaşlar elendi. 2 kişi dövmelerini fondötenle gizlemiş silip ortaya çıkardılar ve elediler. Sırtında et beni olan, diş yapısı bozuk olan arkadaşlara ‘eğer kazanırsanız ilk maaşınızla bu sorunları giderin’ dendi ve sıkıntı çıkarılmadı. Oradan parkura geçtik. Parkur anlatıldı ve 10 dk. denememiz için izin verildi. Sonra isim isim çağrılıp parkura çıktık. Gölbaşı parkuru parke değil, koşuya uygun, atletizm zeminine göre kaplanmış. Kesinlikle kayma yapmıyor. Benim grubumda takılan, düşen, alan yoktu. Genel itibariyle 45-46 sn. civarında yapıldı. En kısa sürede yapan arkadaş 40 sn. ile bitirdi. Benim 43 sn. Dediğim gibi arkadaşlar parkura gelmeden biraz form tutun, vücudu alıştırın. Hepimiz hakkında hayırlısı olsun ve hak edenlerimiz kazansın inşallah. Herkese tekrardan geçmiş olsun, Allah’a emanetsiniz.

 201. admin mülakatların ankarada yapılacagı söyleniyor var mı bir bilgi ?

 202. admin bugün öğleden sonra Ankara Gölbaşı da girdim. Spor mulakatimi komisyon 43 saniye dedi .ama puan veya geçtin mi felan demedi sorun olur mu acaba

 203. Soru 1:başvuru dilekçeme ve diğer evraklara fiziki yeterlilk sinav tarih gununu değil de dilekçeyi ve diğer evraklarıdoldurduğum günün tarihini yazdım mesele olmaz degil mi neticede komisyon imzaladi ve onayladı.
  soru 2:fiziki yeterlilik sinavini geçtim yine de resmî olarak akademinin sitesinde sinavi geçenlerin derecesi ilerleyen gunlerde yayımlaniyor mu?

  • admin

   1- Sorun olmaz. 2- İlerleyen tarihte internetten aynı başvurudaki gibi, şu zamanda şu okulda hazır olun mülakat için denilecek.

 204. Yalnız bu Ankara olayını kim ortaya attıysa iyi tuttu birader…

 205. Admin şubatta tekrar başvuruların açılacağı gibi bir söylenti var doğru mu kaç kişi alırlar sanırım bu defa az olur 500 falan

 206. Admin gölbaşında girdiğim ön sağlıkta boydan elendim normalda 1,67 gelen boyum orada 1,65 geldi itiraz veya dava açma şansımız varmı

 207. admin ben 45 saniyeyle gectim fakat renk korlugunde 1 tane okuyamadım 9 tane daha gosterdı hepsini bildim bana dedi sen kısmi renk körü olabilirsin akademide elenebilirsin kazanırsam orada elenirmiyim ?

  • admin

   Evet ihtimal var. Normalde sizi direkt elerlerdi, tolerans göstermişler. Dilersen şansını denemeye devam et, dikkat çekmez belki ilerleyen aşamalarda.

 208. admin renk korlugu sııntımı

 209. Admin sözlü mülakatın öncesinde güvenlik soruşturması yapılacakmış sen böyle bir şey duydun mu? soruşturmayı geçenleri mülakata çağıracaklar anladığım daha az insan kalsın diye doğru mu?

 210. ADMİn ben 5 sene önce romatizma hastalığı geçirdim ameliyat falan olmadım sadce ilaç tedavisi gördüm ve şu an iyiyim ilaçta kullanmıyorum 4 senedir bu sağlıkta sıkıntı yaratır mı?

 211. ADMin ben 5 sene önce romatizma hastalığı geçirdim ilaç tedavisi gördüm 4-5 senedir hiçbir sıkıntım yok ilaçta kullanmıyorum sağlıkta sorun olur mı?

 212. Hurşit kulaksız

  Admin lisans mezunuyum kpss 77 parkur 70 kaç puan almam gerekiyor

 213. Merhaba admin 2015 yozgat polis okulu mezunuyum
  Atanamayan polisim eğitim sonu mulakatinda devremizin 3/1 ini elediler şuan biz eğitim sonu mülakat ve yönetmeliğine dava açtık yargı kararı bekliyoruz
  2.5 yıl geçti herhangi bir sonuç alamadık şuan kamu yönetimi yüksek lisans öğrencisiyim pomeme bu yıl tekrar müracaat ettim kpss 67 spor 80 puan alarak parkuru geçtim polis okulu mezunu olmam mülakata sorun olurmu yorumla için teşekkür ederim

 214. Iyi günler admin kpss on lisans 71.95 spor 90 sözlü mülakattan 90-100 alirsam kazanabilir miyim sizce ıyi gunler

 215. geçen dönem mulakattan 70 ve üstü alanlar kazanmıştı bu dönemde boyle olabilir mi?

 216. Admin sözlü mülakat 23 ünde başlayacakmış sen böyle bir duyum aldın mı?

 217. Mulakattan once guvenlik sorusturmasi baslayacak seklinde haber yada duyumlar var mi ?

 218. hayırlı akşamlar. Mülakat tarihleri ile ilgili bir gelişme var mı. Pa edu da hala bir yayın yok unuttular mı bizi 🙂

 219. Admin kolumda yanık izi var şöyle iki üç yuvarlak leke seklinde on sağlıkta eleme sebebi dediler ama elemediler yara açık renkli intibaka kadar geçmeli dedi orda elerlermi

 220. ADmin ne zaman açıklama gelecek beklemekten bıktık yani ni duyun var mı en azından haftaya bir şey belli olur mu?

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir