POMEM

21. Dönem POMEM Kazanıp Asker Olanlara Duyuru

Polis Akademisi, 21. dönem POMEM kazanmasına rağmen askerde olanlara yönelik duyuru yayınladı. Bu adaylar, POMEM haklarını koruyabilmek için belirtilen süre içinde mutlaka Polis Akademisine dilekçelerini göndermelidirler. Bu sayede, askerlikle ilişikleri bitince en erken POMEM alımında planlamaları yapılacaktır.

Milli Savunma Bakanlığı, askerlik görevini yapmakta iken Polis Eğitim ve Öğretim kurumunun sınavlarını kazanan adayların 1111 Sayılı Askerlik Kanununa göre geçici terhis işlemlerinin yapılmasının mümkün olmadığı bildirilmiştir. 21. Dönem POMEM sınavını asıl olarak kazanan adaylardan, intibak eğitiminin başlayacağı 04.03.2018 tarihi itibariyle askerlik görevine devam edecek olan adayların ekteki dilekçeyi eksiksiz şekilde doldurarak 01.03.2018-07.03.2018 tarihleri arasında askerlik yaptığı birimden Polis Akademisi Başkanlığıına üst yazı aracılığıyla göndermeleri gerekmektedir. (Üst yazı ile gönderilmeyen dilekçeler işleme alınmayacaktır.)

Dilekçeyi gönderen adayların POMEM Müdürlüklerine planlamaları terhislerine müteakip yapılacaktır. Belirtilen tarihler arasında dilekçe göndermeyen adaylar, adaylık haklarından feragat etmiş sayılacaktır.

Adayların bundan sonraki gelişmeleri www.pa.edu.tr adresinden takip etmeleri gerekmektedir.

DİLEKÇE

Polis

Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu