Ana Sayfa / POMEM / 21. Dönem POMEM İntibak Eğitimi Başlıyor
20. Dönem POMEM Başvuruda İstenen Belgeler

21. Dönem POMEM İntibak Eğitimi Başlıyor

21. Dönem POMEM sınav sürecinde başarılı olan adayların intibak  intibak eğitimleri, 04 Mart 2018 tarihinde başlayacak ve adayların planlandıkları POMEM Müdürlüklerinde yapılacaktır. POMEM Müdürlüklerine planlaması yapılan adayların 04 Mart 2018 günü saat: 17.00’ye kadar planlandıkları POMEM Müdürlüklerinde geçici kayıtlarını yaptırmak üzere hazır bulunmaları gerekmektedir. Belirtilen tarihte kayıtlarını yaptırmayan adaylar haklarını kaybedecek ve yerlerine yedek aday planlaması yapılacaktır.

Adaylar intibak eğitimi süresince yatılı olarak POMEM Müdürlüklerinde kalacaklarından ihtiyaç duyacakları eşyaları yanlarında getirmeleri gerekmektedir. (Yeteri kadar kıyafet, kravat, kumaş pantolon, gömlek, eşofman takımı, spor ayakkabısı, tıraş malzemesi vb.) Adaylara intibak eğitimi süresi içerisinde, yerleştirildiği Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğünce okulun bulunduğu ilin Devlet Hastanesinden sağlık kurulu raporu aldırılacaktır. Sağlık kurulu raporu aldırma esnasında adaylardan ücret alınmayacaktır.

Başarılı Adayların Planlandıkları POMEM Müdürlüklerine Kayıtları İçin İstenen Belgeler

1- Mezun olduğu üniversiteye ait diplomanın aslı (diplomasını kaybedenler için öğrenim durum belgesi) Yüksek lisans eğitimine devam etmesi nedeniyle diploması yanında bulunmayan adaylar, diplomalarının aslı yerine yüksek lisans yaptıkları üniversite/enstitü/yüksekokul tarafından onaylanan diploma örneği ile birlikte yüksek lisansa devam ettiklerini gösterir öğrenci belgelerini getireceklerdir.
2- Askerlik hizmetini yapmış erkek adaylardan “Terhis Belgesi”,
3- 1111 sayılı Askerlik kanununun 10’uncu maddesine göre askerlik hizmetini yapmış sayılanlardan ise “Askerlik Durum Belgesi”

Bu makalede tam 170 SORU-CEVAP yer almaktadır. Okumak ve yeni soru sormak için aşağıya bakınız.

170 Soru Var

 1. Admin benim diploma nın aslı daha okulda geçici mezuniyet belgesi var olurmu

 2. Gözümü çizdirir veya Lazer Yaptırırsam sorun çıkar mı izin var mı?

 3. Gözde kaç dereceden sonra sıkıntı oluyor?

 4. intibak eğitim süresi ne kadar?

 5. Naptim ben bu ülkeye ne yaptim mulakatta soruyu bil ailende sicil tertemiz olsun fetos metos bunlarada bulasma simav sonucun basarisiz gelsin inancim kalmadı polis teskilatina yaziklar olsun

  • Aynen öyle ne yapalım artık tüm kapılarının yüzümüze kapanıyor

  • Arkadaşlar pes etmeyin sabredin başaracagınıza inanın emin olun olucak birgün ben sizden daha zor durumdayım emin olun ben 3 girişimde kazandım x kuvvetini x teşkilatını 100 kişide 4 kişi zor kazanıyor.
   hiç referansım torpilim yokken ama sıralamaya alınmadım benlik hiçbir durum yok ohalden sonra inşallah sucun sahsiligi ilkesine göre degerlendirilirim ve basvuru hakkım olr. asla pes etmem o kural bende yok yok :)biz sadece bu bayragın sevdalısıyız.

 6. Admin merhaba, eşofman takımı tek renk mi olmalı? bir de kravat ve pantolon tercihen ne renk olmalı? Ayrıca elektrkli tıraş makinası götürmek sıkıntı yaratır mı? Şimdiden teşekkürler.

  • Admin

   Tek renk lacivert olsun. Koyu lacivert.

  • kravat ve takım elbise lacivert olacak beyaz gömlek götürün muhakkak ve çoraplarınızda lacivert veya siyah götürün renkli götürmeyin ceza alırsınız. terlik ve diğer eşyalara birşey denilmiyor.

 7. 20.dönemdeki gibi pomem sayfalarından duyuru gelmeyecek olması iyi. Foto falan da istemiyorlar.

 8. Sevgili yönetici bu sene için pomem alımı olur mu sizce ( özel harekat değil ) yanıtlarsanız sevinirim..

 9. Admin bi daha ki pomem alımı ne zaman olur tahminen

 10. Eskiden fotoğraf falan sicil kaydı isteniyordu şimdide aynı mı ?

 11. 05/02/1989 doğumluyum pomem 2018 sınavına girebiliyor muyum? Yaş hesaplama robotunda sınava girebilirim diyordu. Şimdiden teşekkürler

 12. toplam eğitim süresi ne kadar ve hiç ara var mı?

 13. Admin bi konuda bilgi almak istiyorum evli olan kisilerde okul kayitlari icin es imza zorunlulugu varmi

 14. Admin benim ön sağlıkta suratımda iki tane ben sıkıntı olmadı. Şimdi intibak sırasında genel sağlık taramasında onlar sıkıntı olur mu? Elenir miyim?

 15. Admin bi konuda bilgi almak istiyorum evli olan kisilerde okul kayitlari icin es imza zorunlulugu varmi

 16. merhaba admin intibak yerleri neresi oluyor sözlü mülakata girdiğimiz yere mi gidicez

 17. Admin merhaba. Bazı yerlerde takım elbise götürün denilmiş. Gerek var mı? Bir de getirilmesi gerekenlere parantez içinde yer verilmiş fakat onların dışında bizim ekstra götürmemizi tavsiye edeceğin bir şeyler var mı? ( örneğin bornoz, havlu terlik gibi)

 18. Admin bey 1990 dogumluyum, 2018 kpss sinavina girdigimde pomeme basvurabilirmiyim basvurular ne zaman oluyor ayrica?

 19. selamun aleyküm hayırlı günler ben bu sene millisavunma üniveritesi sınavına giricem inşallah ama bazı sorularım var merak ettiklerim eğer cevaplarsanız sevinirim benim göz derecelerim 1 e 1 miyop ve üst çenemdeki ön dişlerim 3 4 santim önde çene bozukluğu yok kapanışındada sıkıntı yok diş teli takılırsa düzeliyor konuşma çiğneme vs engel olmuyor bana sağlıkta sıkıntı yaratırlar mı?

 20. ben 20. dönemi askerdeyken kazanmıştım. bu alımla mı gideceğiz? bizim planlamamız ne zaman yapılacak bilgisi olan var mı?

 21. Sayın admin planladıkları okul ibaresi ne demek acaba

 22. Ne yapacağımızı bilemedik aydinlatirsaniz sevinirim

 23. Admin merhaba intibak egitiminden sonra eve gonderiyorlar mo ve gercek egitim intibak egitiminden kaç gün sonra baslar tşkler

 24. Admin merhaba, 21. dönem POMEM’i asil olarak kazanan arkadaşım şuan askerde. Hakkı yanar mı? Ne yapması gerekiyor bilgilendirirseniz sevinirim.

 25. Admin tyt den alınıyor??

 26. Admin Malatya Pomem karma eğitim veriyor mu

 27. Dostun intibaktan sonra geri donucek miyiz birde gercek egitim ne zaman baslıyor birde acıklamada hatay pomem yazıyor bu benim egitimin hatayda mu olcagı anlamına mıbgeliypr

 28. Admin meraba. Akedemik takvim nezaman netlesir. Dugun tarihi icin mezuniyet atanma zamani önemli cok. Tahmini nezaman biter yardimci olursan cok sevinirim

 29. Admin önlisans l yedek 157. sıradayım gelir mi sence

 30. Admin önlisans kaçıncı yedeğe kadar alırlar.lisans dan kazanlarda açık olursa on lisans yedekden tamamlarlar mi…

 31. DEĞERLİ ADMİN BEN 2017 LİSANS MEZUNUYUM. KPSS P3 PUANIM 59.927 POMEME BAŞVURABİLİR MİYİM?

 32. admin kulağım delik, intibakta sıkıntı olur mu

 33. Trabzon pomem hala açıklamadı gereken evrakları her okulun kide farklılık gösteriyor ne yapmamız gerek

 34. 22. dönem pomem alımı ne zaman olur tahmininizce?

 35. 21. Dönem pomem egitimi kaç ay sürecek?

 36. istenen belgelerde üçüncü maddede ne demek istiyo admin ben tam anlamadım yardımcı olurmusun sımdı ben askerlık yapmadım daha once durum belgesı teslım edıldı bır daha bırsey goturmeme gerek varmı

 37. Planlama yapıldıktan sonramı eğitim yerimiz belli olcak kayıtları nerde yaptıracağız yardımcı olur musnz

 38. Planlamamz yapılan okul sonuç kağıdımızda yazan okulmu acaba

 39. selamun aleyküm hayırlı günler ben bu sene millisavunma üniveritesi sınavına giricem inşallah ama bazı sorularım var merak ettiklerim eğer cevaplarsanız sevinirim benim göz derecelerim 1 e 1 miyop ve üst çenemdeki ön dişlerim 3 4 santim önde çene bozukluğu yok kapanışındada sıkıntı yok diş teli takılırsa düzeliyor konuşma çiğneme vs engel olmuyor bana sağlıkta sıkıntı yaratırlar mı

 40. selamun aleyküm hayırlı günler ben bu sene millisavunma üniveritesi sınavına giricem inşallah ama bazı sorularım var merak ettiklerim eğer cevaplarsanız sevinirim benim göz derecelerim 1 e 1 miyop ve üst çenemdeki ön dişlerim 3 4 santim önde çene bozukluğu yok kapanışındada sıkıntı yok diş teli takılırsa düzeliyor konuşma çiğneme vs engel olmuyor bana sağlıkta sıkıntı olu rmu cevaplarsan sevinirim admin .

 41. selamun aleyküm hayırlı günler ben bu sene millisavunma üniveritesi sınavına giricem inşallah ama bazı sorularım var merak ettiklerim eğer cevaplarsanız sevinirim benim göz derecelerim 1 e 1 miyop ve üst çenemdeki ön dişlerim 3 4 santim önde çene bozukluğu yok kapanışındada sıkıntı yok diş teli takılırsa düzeliyor konuşma çiğneme vs engel olmuyor bana sağlıkta sıkıntı olur mu cevaplarsan sevinirim..

 42. 20 . donem pomemde baya bi evrak istiyorlar ikametgah kaydi sicil belgesi vs vs. 21. donem pomem de sadece bu belgelermi var ? yardimci olursaniz sevinirim

 43. Selamun aleyküm hayırlı günler ben bu sene msü sınavına giricem inşallah ama bazı sorularım var merak ettiklerim eğer cevaplarsanız sevinirim benim göz derecelerim 1 e 1 miyiz ve üst çenemde ön dişlerim 3 4 cmkadar önde ama çene bozukluğu yok kapanışında sıkıntı YÖK çiğneme ve konulmaya engel olmuyor sadece şekil bozukluğu sizce sağlık mülakatlarında sıkıntı olur mu?

 44. Admin ayın 4 başlıyorya oldu ki hava şartları nedeniyle 1 gün felan geç kalsak mazeret göstersek kabul oluyormu biletmi aldım uçakla gitcem 4ünde

 45. Admin selamlar pomem Okulu sayfasında istenilen bazı belgeler var. Bunların bazılarına e devletten ulaşmak mümkün. E devletten çıktı olarak aldığımız belgeleri kabul ederler mi yoksa ıslak imza şartı mı var belgelerde bilginiz var mı ?

 46. Diş eksiklik 4 tane cok sorun mu onun harici herşey iyi

  • Bu siteden edindiğim bilgiye göre; 2 ve fazlası olunca otomatik olarak eliyorlar ama üzülmenizi istemem yine de okulunuzla temas sağlayın.

 47. merhaba bir sonra ki pomem alımları 2018 ayında ne zaman yapılacak ? bilgisi var mı ? ya da yapılacak mı?

  teşekkürler

 48. Arkadaşlar Benim ön dişlerimde eksik var göze çarpacak şekilde . Sıkınti olur mu?

 49. Arkadaşlar Benim ön dişlerimde eksil var göze görünür bir şekilde eksik .problem olur mu

 50. Kravat ne is takim elbise mi gerek bide sadece diploma ve terhis belgesi deyilmi cevaplarsanuz sevinirim

 51. İntibak eğitiminden sonra ara varmı yoksa direk kurs s mu başlıyo

 52. Merhaba benim abim özel bölgede sağlık personrli olduğu için fetonun okulunda okuduğundan tedbiren ihraç oldu suçsuz olduğu kanıtlandı fakat mahkemesi sürüyor bu benim pmyo da soruşturmada sıkıntı çıkarırmı ?

 53. Admin spor ayakkabisin beyaz renkte olmasinda bir sakinca var mi?

 54. admin kardeşim merhaba, malatya pomem bizden ‘Kendisi veya evli ise eşi hakkında sonuçlanmış veya devam eden davası bulunanların mahkeme evraklarının onaylı sureti’ istiyor. benim borcunu ödemediğim avea faturam vardı. onun için icra davası açılmış e devlette gördüm. Ona ait evrak götürmeli miyim? Yoksa bu sadece ceza davaları için mi geçerli?

 55. biri hangi evraklarla gideceyimizi yazabilirmi
  http://www.rizepomem.pol.tr/Duyurular/Sayfalar/16–D%C3%96NEM.aspx

  bu adresde baya bi evrak var

 56. Bayan lisans 20.yedek gelme ihtimali var mi

 57. S.a admin lisansin yedeği yok demissiniz lisansta bi sebeple kayıt olamayanlar in yeri ne olucak 2.sorumda 7218 kisi alinmis geri kalan kontenjan yokmu olur yoksa bir sonraki alıma mi eklenir

 58. Geçmiş Dönemde Sınav stresi olamasın diye sakinleştirici ilaç kullanmıştım ama 8 ay kadar almıyorum sizce sorun yaparlarmı ?

 59. Merhaba admin ben asil kazandım fak bazı nedenlerden dolayı kayıt yaptırmayı düşünmüyorum. Bi sonraki polislik alımına girdigimde bu durum olumsuz etki yapar mi?

 60. Admin 22. Donem Poh mu olur Pomem mi olur sence?

 61. Bir soru admin geçici kayit için ( bagli oldugu okula) e-devlet çıktısı askerlik durum belgesi yeterlimi askerde verilen terhis belgesi yerine teşekkürler

 62. Bir soru admin geçici kayit için ( bagli oldugu okula) e-devlet çıktısı askerlik durum belgesi yeterlimi askerde verilen terhis belgesi yerine teşekkürler

 63. Admin 2018 yılında bir pomem alımı daha olur mu? olursa aralık 1990 doğumlu olarak girebilir miyim?

 64. admin bu istenilen belgelerin tümünü e devlet üzerinden alsak sıkıntı oluyor mu ?

 65. Platin polis olmaya engel mi

 66. Merhaba arkadaşlar intibakta guatr sorun olur mu ?

 67. benim kafama takılan iki üç tane soru var. lütfen cevaplarmısınız 1. sorum polis alımları(sözlü mülakat, parkur) tahminen ne zaman olur ve ben internette gezerken polis alımında ön sağlıkta boyu 2 veya 3 cm az ölçüyorlar diye yazmış millet. tabi bunu pek ciddiye almadım ama yine de içime sıkıntı düştü
  lütfen cevaplarmısınız

 68. Admin Selamın aleykum ıyi günler intibak eğitimine kadar 4 kilo fazlam var 4 kiloyu o zamana kadar verebilirim fakat 1 kilo falan fazlam olsa tölerans olur mu intibakta nasıl bir süreç olur ıyi günler

 69. Merhaba lisan mezunu 24.yedek adayim sira gelir mi acaba?

 70. Admin kızılay’a kan verirken doktor sen de yüksek tansiyon olabilir dedi. Genel sağlıkta yüksek tansiyon çıksa sıkıntı olur mu? Bir de daha önce de sordum ön dişlerimden biri diğerlerine göre geri de ve diş etim şiş ön sağlıkta sıkıntı olmadı genel sağlıkta bir sıkıntı olur mu?

 71. Sayın admin karma okullar ile bilgi varmı

 72. Kolay gelsin admin sağlık raporunda doktorun sağlam yazması yeterli midir? Meselâ sağlam yazıp şu rahatsızlığı var denilse (misal böbrek taşı) sıkıntı olur mu?

 73. Pomeme cagirilan yedek adaylar intibak egitimi aliyor mu?

 74. Admin intibaktayken eğitime başlamadan önce vazgecersek bir sıkıntı olur mu

 75. İyi akşamlar admin guatr hastalığı sıkıntı olur mu acaba?

 76. Benim arkadaşımla aynı pmyo ya gidebilme şansım var mı?

 77. Pöh alımı ne zaman olur sizce

 78. Merhabalar intibak eğitiminde genellikle neler yapılıyor lütfen güncel örneklerle ifade edebilir misiniz lütfen çünkü gerçekten net bir yanıt bulamadım çok merak ediyorum bir de intibak süresinde eleme olur mu olursa neye göre olur cevaplarsanız sevinirim teşekkürler

 79. Iyi gunler yeni alimlar paem veya pomem 2018 kpss sonucundan sonra alinmaya baslanir buyuk ihtimal diye dusunuyorum sizce ne zaman olur.tesekkurler

 80. önlisans mezunuyum yedek 210 sıradayım.sizce şansım varmıdır

 81. önlisans mezunuyum yedek210 sıradayım sizce şansım varmı?

 82. admin okula giderken çeket gerekli mi yoksa gömlek pantolon yeterli olur mu

 83. basur sorun oluyor mu admin

 84. basur ve kıl dönmesi sorun olur mu

 85. admin 13 şubatta sol el bileğim(eklem içi kırık) kırıldı doktor 1 ay daha alçıda kalması lazım dedi okuldan elenme sebebi olurmu yoksa idare ederlermi sonuçta kalıcı bi rahatsızlık değil

 86. 21. Dönem ön lisans 60. Yedeğim gelme ihtimali nedir

 87. Admin yeni sağlık yönetmeliğine göre intibakta gözde sıkıntı çıkarsa lazer için müsade ediyorlar mı yoksa eleniyor muyuz

 88. Kolay gelsin admin Antep pomemdeki 2018 takvimi diğer okulları da kapsar mı ? İntibak eğitiminin kısa sürmesi bir avantaj mıdır ?

 89. Önlisans kpss puanı esnetilme durumu var mı

 90. 21. Dönem ön lisans erkek 60. yedeğim gelme ihtimali var mı

 91. Merhaba başımda küçükken geçirdiğim ufak bi ameliyat izi var kalıcı hastalıktan dolayı yada tekrarlayacak bi durum değil ön sağlıktan geçtim eğitimde elenme gibi bir durumum olabilirmi

 92. Ben haziranda üniden mezun olacağım temmuzdaki kpss ile mi pomeme başvurabiliyor muyum başvursam ilk alımlar ne zaman olur yanıtlarsanız sevinirim…

 93. 21.donem 1.yedek önlisans ne zaman çağırırlar

 94. Şu an askerlik yapanlar basvurabilir mi ve sinavi kazandiginda hala askerliligi tamamlanmamis olsa ne olur

 95. Ben şu an staj yapıyorum ama hiçbir dersim yok önlisans olarak başvuru yapabilir miyim ?

 96. Merhaba dirsegi küçükken çıkmış bir insanın kolu alciya alınıp yanlış kaynarsa yani işlevsel sorunu yok ama estetik olarak dirsek kemiği biraz yukarda olursa sorun olur mu elenir mi

 97. Adamın merhaba önlisans 96.yedeğim sıra gelir mi sizce

 98. Adiminim şimdi 19.dönem pomem i kazandım ama askerim terhis tarihim 12 şubat ve benidaha çağırmadı lar sonuç ne olacak bir daha ki dönem e mi aktarılacak

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir