Ana Sayfa / POMEM / 21. Dönem POMEM İnternet Başvurusu Başladı

21. Dönem POMEM İnternet Başvurusu Başladı

Hayalindeki meslek polislik olan yüzbine yakın insanın heyecanla beklediği 21. dönem POMEM 13 bin polis alımı internet ön başvuruları bugün itibariyle başladı. 11 bin lisans, 2 bin önlisans olmak üzere toplam 13 bin adayın alınacağı Polis Meslek Eğitim Merkezleri için adaylar öncelikle internetten ön başvuru yapmak zorundalar.

İnternet üzerinden ön başvuru yapan adaylar tarafından sınav başvuru ücreti olan 75.00 TL (Yetmiş beş) 25 Eylül 2017 saat 09:00’dan 06 Ekim 2017 saat 17:00’a kadar Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Türkiye Halkbank Gölbaşı Şubesi/ANKARA “21. Dönem POMEM Giriş Sınavı” isimli hesaba yatırılacaktır.   Ücret yatırma işlemleri ATM üzerinden ya da şubeden yapılmalı, internet üzerinden yatırılmamalıdır. Ücreti yatırmadan ön başvuru yapamazsınız. Ücreti yatırdıktan sonra aldığınız makbuzu SAKLAMALISINIZ. Sınavlara girerken evrak tesliminde bu belge de teslim edilecektir. Adayların bu ücreti 6 Ekim 2017  saat 17:00’a kadar yatırmaları ve 24:00’a kadar internet üzerinden başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Örnek bir sınav ücreti makbuzu.

Sınav ücretini yatırdıktan sonra adaylar Polis Akademisi internet sitesi üzerinden e-devlet bilgileri ile başvuru yapıp, başvuru yapıldığının teyit bilgisini alabilirler.

ÖN LİSANS MEZUNU ADAYLAR ÖN BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

LİSANS MEZUNU ADAYLAR ÖN BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Ön başvuru esnasında adayların KPSS sonuçları, mezuniyet durumları e-devlet üzerinden alınmaktadır. Bu bilgilerde hata veya eksik olanlar öncelikle bu bilgileri e-devlet nezdinde düzelttirmelidirler.

POMEM sınav ücreti yatırmasına rağmen, bazı adaylarda başvuru ekranında şöyle bir uyarı çıkıyor:
Bu tarz hatalar KPSS puanı, e-posta yok uyarısı ya da farklı şekilde çıkabiliyor. 21. dönem POMEM başvurularında bu tarz uyarı alırsanız şunları yapınız:

 • Sistem yoğunluğu olabilir, bir saat sonra deneyin.
 • e-Devlet bilgilerinizi kontrol edin. Hata varsa düzelttirin.
 • Başka tarayıcı ile deneyin.

21. dönem POMEM başvurularında sorun yaşayan adaylar yorum kısmından bize soru sorabilirler.

POMEM adaylarını bekleyen en zorlu dönemeç MÜLAKATLAR olacaktır. Mülakatlar başarı puanının %50’sini oluşturmaktadırlar. Bir adayın POMEM’i kazanabilmesi için sözlü mülakattan yüksek puan alması gerekmektedir. Şu an polislik mülakatları için herhangi bir kaynak bulunmamaktadır. Adayların POMEM ve diğer mülakatlara çalışmaları için android mobil ve apple iOS için uygulama hazırladık. Siz de bu mülakatlarda başarılı olmak istiyorsanız POLİSLİK MÜLAKATLARI ve SORU BANKASI uygulamamızı mutlaka edinin.

Bu makalede tam 363 SORU-CEVAP yer almaktadır. Okumak ve yeni soru sormak için aşağıya bakınız.

363 Soru Var

 1. Önce internet başvurusu sonra ücret yatiriliyor dimi hocam

 2. paem sonuçlarını bu gün açıklanır mı

  olumsuz olursa bunu da deneyeceğim ne yapalım dersiniz admin bey

 3. Admin ben önlisans mezunuyum lisansa tamamladım geçen yıl ön lisans tan kpssye girdim ön lisans tan basvurabiliyormuyum KPSS puanım 70 birde fiziksel yeterlilikten sonra sözlü mülakat nezaman yapiliyor

 4. arkadaşlar ben kpss öğretmenlik sınavına girdim bu da lisans sayılmıyor mu boşuna ücret yatırmayalım

 5. iyi günler admin beniim tecilim 30.09.2017 ye kadardı tezsiz yüksek lisansa kesin kayıt oldum. tecil dilekçesini yazdım bugün aradım bu çarşamba göndereceklermiş askerlik şubesine bi sıkıntı olurmu basvuruda.. birde 1.5 yıl tecil edilecek herhangi bir sorun olur mu pomem açısından..

 6. Yaş 2 ekim 1988 fakat ön başvuruda bilerek ücret yatırmadınız uyarısı veriyor acaba ücret yatırsam yaş tutarmı?

 7. Admin 21 .Dönem başvurusu diyor ben lise son siniftayim ne yapmalıyım

 8. Önlisans mezunu yaş kaç olması lazım

 9. Admin ben daha başvurmadım ön başvuruda askerlik soruyorlar mı yoksa belgeyi gidince mi istiyorlar

 10. 2016 ve 2017 KPSS girdim. 2016 yılındaki P3 puanım daha yüksek onu kullanabiliyor muyum yoksa sistem en son güncel olanı kendisi mi alıyor.

 11. Merhaba ben onlisans mezunuyum ön başvuruyu yaparken mezun olduğum bölüm seçenekler arasında yok ‘diğer’ seçeneğini mi secmeliyim?

 12. Benim suan 2 yıllık üniversite bitmedi alttan dersim var son senem lise üzerinden başvuru yapabiliyor muyum ? 2016 _kpssye girdim puanim 69

 13. Merhaba.Ben hem önlisans hem lisans mezunuyum.Suan sadece kpss onlisans puanim mevcut.Onlisansa basvuru yapabilirmiyim.Tesekkurler.

 14. admin mülakat başvuru bitim tarihinden ne kadar sonra belli olur tahminen ve mülakat sonucu olumlu olması durumunda eğitimin başlaması arasında ne kadar zaman var kısaca şuandan itibaren eğitimin başlaması ne kadar sürer?

 15. ön başvuralar tamamlandıktan kaç gün sonra fiziksel yeterlilik ve sözlü mulakat ne zaman olur

 16. Önlisans mezunuyum. Kpssden 61.56 aldim bugün para yatırdım ama başvuru da kpss puanınız bulunmamaktadır . diyor ne yapmam lazim??

 17. önlisanstan basvuru yaptım ben.basvururken puan 1 puan 2 yazıyodu. bende sadece puan 2 var oda 73. aklıma takıldı acaba puan 1 de de bişey yazması gerekiyor muydu? cevap verirseniz çook sevinirim

  • admin

   Sorun yok, 2016 ve 2017 puan kısmı o. Sizde biri yok demek ki. Şimdi mülakata ve fiziki parkura çalışmaya başlayın. Hazırlıksız gitmeyin. İyi çalışan kazanacak.

 18. ücreti halk bankasına yatırdım ama banka işlem ücreti aldı 3 lira. makbuzda basvurum var ama 78 lira görünüyo. bişey olur mu ?

 19. sadece netten basvuru yapcaz dimi baska bişey yok. yaptım ben.şuan açıklanmasını mı beklicem sadece

  • admin

   Evet. Bu arada boş durmayın, fiziki parkura ve mülakata çalışın. Hazırlıksız gelip patates çuvalı gibi yuvarlananlar oluyor…

 20. Başvuru yaptıktan sonra uzun bi basvuru no çıkıyor ve LÜTFEN KAYDEDİNİZ yazıyor ya onu sistem kendisi kaydediyor değil mi , çünkü kaydet butonu yok, yazdır butonu vardı

 21. basvurular acıklanınca ankaradayım neresi gelir bana. bide mülakatlar falan hepsi bir günde oluyor ya. onun belli bi günü var mı yoksa haftanın yedı günü de rastgele bir gün olabliiyor mu.

 22. önbaşvuru yaptım . doğum yerim adana ama üniversite istanbulda okudum ikametgahımda orda sınava adanada girmek istiyorum ama önbaşvuruda herhangi bir yeri seçme butonu yoktu . bilginiz var mı ?

 23. Merhaba, başvurulardan sonra mülakatlar tahmini ne kadar süre sonra olur

 24. KPSS puanı yüksek olanlar daha mı avantajlı konumda?

 25. Önce parayı yatırdım ve e-devletten başvurumu yaptım. Kayıt yapıldı yapılmadı bir şey yazmıyor emin olamadım.

 26. Önce parayı yatırdım ve e-devletten başvurumu yaptım. Kayıt yapıldı yapılmadı bir şey yazmıyor emin olamadım. Başvuru numarası verdi ama.

 27. Başarı olanlar için pomem Yen’i dönemi ne zaman başlar?

 28. Sayin yönetici basvurumu yaptim ama bazı gruplarda çıktı alin yazmış buna gerek varmi ? Varsa herhangi bir gün aynı sayfadan girip alabilirmiyim? Simdiden teşekkürler

 29. Banka dekontunda evlenmeden önce ki soyismim kullanılmış ve parayı eşim yatırdığı icin onun imzası var sıkıntı olurmu evrak tesliminde.

 30. Onlisans veya lisans mezunu birisi pymo ya girebiliyormu.birde basvuru tarihi ne zaman.

 31. Değerli admin, önlisans mezunu olmaya hak kazanmış durumundayım KPSS 2016 da ortaöğretim olarak girip 70 üzeri puan aldım. Başvuru yapabilirmiyim ?

 32. Lise son da okuyorum ben başvurabilir miyim ?

 33. Admin ben 59.30 puan aldım lisans Kpss’den şu an başvuru yapamıyorum. Benim sorum şu eğer ki istenilen başvuru sayısına ulaşılmazsa lisans ve ön lisans kpss başvuru taban puanlarında düşürülür mü?

 34. Admin başvuru sayfasında mail adreslerimi kabul etmiyor uygun olmayan e posta adresi diyor ne yapmalıyım?

 35. paem e başvurmuştum; ama sınava gitmedim. pomem e başvurabilir miyim?

 36. Önce on başvuru yapıp parayı mı yatıracaz yoksa para yatırıp mı on başvuru nasıl olacak herkes birşey söylüyor

 37. bu sene unıversıte kazandım ıkı yıllık. bu sene ılk yılım . kpss ye gırıp p3 puanından 70 uzerı alırsam pomeme basvuru yapabilirmıım

 38. Admin lisans p3 puanim 60 bu puanla başvursam dahi mulakata cagirilip kazanma sansim olur mu?

 39. Merhaba admin ön basvuruda puan bir kısmında 0 yazıyo puan 2 kısmında 73 yani son kpss puanım çıkıyo ve bu şekilde de kaydettim çıktı aldım bi sorun var mı şu durumda?

 40. Merhaba hocam. Ben dün önbaşvurumu gerçekleştirdim önlisans olarak. Sorum şu: 31.12.2017 tarihine kadar tecilliyim. Bir yandanda lisans açıköğretim son sınıf öğrencisiyim. Bi kaç dersim var veremediğim için okul uzadı. Şimdi aöf kayıt yenileme dönemi geldi. Tekrar kayıt yenilediğimde tecil süresi uzar değil mi? Uzamasa bile güncel tecil tarihim sorun olur mu?

 41. benim kpss puanım 73 önlisans mezunuyum ancak askerlik tecilimi bozdurdum ekimin 15inden sonra yerler belli olacak dediler.bu durumda bende başvuru yapabilir miyim yoksa askerlik durumundan dolayı başvursam bile mülakata bile çağrılmaz mıyım?

 42. selamun aleykum , askerlik konusunda şuanda 2018 başına kadar tecilliyim başvurumda bir sıkıntı olur mu veya askerliği yapmamam bunun için engel mi

 43. Benım göz derecem yüksek mulkatta sıkıntı cıkar mı

 44. Ben suanda askerim ama Kasım 22 tarihinde terhis oluyorum. 21.donem pomem’e basvuramiyor muyum? Sonuçlara kadar terhis olmuş olucagim muhtemelen. Ne yapmalıyım?

 45. Önce başvuru ücretini yatırdım daha sonra başvuru yaptım fakat küçük bilgi ekranında kaydınız başarılıdır filan yazmıyor. Ama başvuru kodu çıkıyor bir problem yoktur değil mi başvurum alınmıştır umarım

 46. Selamın Aleyküm Özel harekat alımları hakkında bilgin varmı yardımcı olurmusun tahmini tarih felan verebilir misin? Ayrıca şartlarda lise mezunu istiyor mu ? kpss şartı varmı ? askerlik yapmıs olması gereklimi ? bu bilgileri alabilirmiyim şimdiden teşekkür ederim..

 47. pmyo yu kazanırsak eğer inşallah tabi de neyse kazanırsak özel harekata geçiş durumu nasıl oluyor o konu hakkında da bilgi alabilirmiyim ?

 48. sizce mülakatlar tarihleri ne olur kasım ayında askere gidecem mülakatlara yetişebilir miyim?

 49. Ücreti yatırdım on kayıt için başvuru yapıcam fakat Lisans mezunu olduğum İşletme Öğretmenliği bölümü listede yok.

 50. Seçeneklerde adalet bölümü ykmus acaba digermi yapmamız gerekiyr

 51. Şuan ön basvuruyu yaptım yapılması gereken baska bişey var mı şu aşamada?basvuru dilekçesi vs elle doldurulması gerek evraklar ne zaman yayınlanıyor ? Teşekkürler

  • admin

   Başka yapılacak birşey yok. Bekleyeceksiniz. Mülakata ve parkura çalışabilirsiniz. Evraklar 6 Ekim sonrası açıklanacak.

 52. YÖK bi karar aldı sınav sistemini değiştirme konusunda peki bu sistem bizi yanı pmyo yu etkiler mi 260 puan dan alım yapıyor pmyo sımdıkı sınav sıstemınde ne olucak ?

 53. 21 pömem sınavına giricem. 31 aralık 2017 de tecilim bitiyor.Bir sorun olurmu

 54. Tekrar merhaba kolumda dikiş izi var yanlış kaynamadan dolayı olan bi ameliyat sorun yaşar mıyım mülakatta

 55. Ben lise mezunuyum.kpss puanın 72 pomem e başvuru yapabilir miyim

 56. Admin ben kpss 62 aldım mülakattan 75 75 felan alsam kazanma olasılığım varmı yani ortalama ne puanlar almalıyım ne düşünüyosun

 57. Ben asker kacagiyim başvuru yapabilir miyim

 58. E posta hatası veriyor neden acaba

 59. Merhaba dişlerim de yamukluk var .Tedaviye başlıyacağım ama daha başlamadım .Tel tedavisi olmam gerekiyor .Sağlık ta elerlermi bu durumda

 60. merhabalar sayın admin brusella denen hastalık hastane saglık raporunda çıkması durumunda polis olmaya engelmidir.? (6 haftalık tedevi sureci içersindeyken )

 61. Merhaba admin POMEM önlisans a bugün internet başvuru yaptım bundan sonraki işlemler nasıl devam edecek evrak işlemleri falan nasıl olacak ?

 62. Mrb . ben bu yıl mezun oldum fakat hiç kpps sınavına girmedim lisedede . kpss ye girmeden de başvurabilir miyim.

 63. Kolay gelsin ben ücreti yatırdım fakat başvuru sürecinde Başvuru İşlemi Yapılamamaktadır
  Bu Sınav için yeterli Ön Lisans KPSS puanınız bulunmamaktadır.bu uyarı çıkmaktadır

 64. Puanların düşme gibi bir durumu var mı 18.dönemde olduğu gibi..?

 65. Admin merhaba önlisans mezunu 25 yasında bayanım.2018 yılında polisliğe pomem olmadan başka hangi koldan başvuru yapabilirim acaba

 66. kolumda izler var bu izlerden dolayı elerler mi beni.

 67. Yani üniversite sınavından aldığım puanla başvuru yapabilirmiyim

 68. Teşekkürler admin.allah herkesin gönlüne göre versin.bana şans gülmüyor zaten

 69. Ben ucreti yatirdim ama on basvuruda bilgilerimi yaziyorum basvur diyorum hicbisey degismiyor sistem ilerlemiyor iki gundur baska bilgisayarda denedim ayni lutfen cvp

 70. kimya teknolojileri önlisans mezunuyum bölüm olarak kimya vardı onu işaretledim bi problem olur mu admin

 71. üst ön iki dişimde kırılmadan dolayı dolgu var problem yaşar mıyım arka dişlerdeki dolgum için farklı doktora gittiğimde ayırt edememişti ışıkla baktığında anlamıştı sıkıntı çıkarır mı

 72. Kpss ye ilk kez girdim punanınız 1 kisminda yazili punanim fakat punaniniz 2 kismina ne yazmamiz lazim 0 olarak mi kalacak

 73. Ben lise mezunuyum, kpss 62 puan aldım ve üniversitede ilk yılım. Halkbanka 75 tl para yatırdım dekontumu aldım ama başvuru yapmak istiyorum yeterli puanınız yoktur gibi bir uyarı çıkıyor. Ne yapacağım ?

 74. Merhaba
  Ön sağlık taraması, fiziki yeterlilik parkur testi ve sözlü mülakatın puanlarının toplamı kaç ve üzeri olursa başarılı sayılırız ? Ayrıca sözlü mülakattan tam puan almak biraz göreceli olmaz mı ? Bunun net formülü nedir? Misal kendinden emin konuşmak yada doğru olmasa da fikrini düzgün beyan etmek ?

  • admin

   Sözlü mülakat asıl belirleyici unsur. KPSS ve fiziki puanının ne olursa olsun, mülakattan bırakırlarsa elenirsin. Mülakattan 85 ve üzeri alan hemen hemen herkes kazanıyor.
   Mülakat biraz doğaçlama, kelime dağarcığı ve bilgi gerektiren bir süreç. Genel bir yazı yazmıştık bu konuda, konu PAEM’de olsa tüm polis mülakatları için geçerli: PAEM Mülakatları Hakkında

 75. Iyi akşamlar kardes ben lise mezunuyum kpssp94 yazıyor bende ve 69 puan aldim ben gire biliyor müyüm 21 dönem polis alimina

 76. Admin kardeş sürekli mail hatası alıyorum. paramı yatırdım ama bir türlü ön başvuruyu mail yüzünden tamamlıyamıyorum. yardım lütfen.

 77. Hocam ben aöfde 2 yıllık bir bölüm bitirdim.Staj vardı.Mezuniyet işi uzadı.E-devlet üzerinde mezuniyet belgemin gözükmesi 6 ekimden sonrasına sarkabilir.Ama mülakat zamanında mutlaka hazır olur.Kpss önlisans puanım mevcut.6 ekime kadar edevlet üzerinde mezun gözükmem şart mı önbaşvuru yapmak için?Mülakat zamanı herhangi bir eksik belge olmayacak.Teşekkürler.

 78. Ben askerlikle ilgili bir soru sorcam polis akademisine ancak ulasamiyorum bir turlu. Ya mesgul caliyo ya da caliyo acan yok. Bir iletisim numarasi varsa ya da baska bisiy yazar misiniz ? Bir haftadir ariyorum ayni yani .ulasamadim.

 79. Admin halk banka parayı yatiramiyorum bi turlu boyle bir abonelik yoktur diyor neden sizce?

 80. Para yatiramiyorum böyle bı abone no yok diyor

 81. 1990 doğumluyum önlisans okuyorum başvurabilirmiyim
  Kabul ederlermi

 82. Admin onlisans mezunuyum ama 2016 kpss ortaogretim sinavindan 61.58 aldim basvuru yapabilirmiyim butun maddeler tutuyor bitek bu sorun olurmu .

 83. PAEM mülakat sonucu bekleyenler 21. Dönem POMEM’e başvurabiliyor mu?

 84. Merhaba ben başvuru yapmayı düşünüyorum tecilim 8 ekimde bitiyor ama celp dönemim Subat’ta sınava girebilir miyim? Girsem bile kazanmam durumunda önce askerligimi yapmamı isterler mi? Şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar.

 85. Hangi bankaya para yatırmam lazım

 86. Merhaba iyi günler başvuru yapcam numaralı gözlük kullanıyorum numarası çok yüksek değil gözlük olmasa bile görebiliyorum kolumdada bıçak izi var çok küçük bi sorun olur mu? Şimdiden teşekkürler

  • admin

   İz büyükse sorun olur. Göz için sitemizde arama yapın.

   • abi benimde sol bilek başparmak köküne yakın mesafede 5 cm çizik var camcıyım çerçevesiz cam düşüyodu tutarken oraya geldi çizik oluştu derin değl sıyırdı az bişey kanadı iyileşti fonksiyon bozukluğu falan yok hamdolsun acaba sorun olur mu?

 87. slm admin tahminn nedir önlisanstan ne kadar basvuru olur sizde 70 üzeri olan fazla yok heralde geçenlerin coğuda bayan parkurlarda 3.4 önlisans mezunu var 15-30 arası olur mu ?

 88. Slm admin aldıgımız duyumlarda önlisasn başvurusu fazla değil basvuranların coğu bayan 70 üzeri alan az diyolar tahminin nedir ? Parkurlarda da 3.4 kişi varmış önlisans onlarda bayanmış coğu ?15-25 bin arası başvuru olur mu sence ?

 89. Pomem eğitim süresi hala 4 ay olarak mı devam ediyor yoksa tekrar 6 ay mı oldu? Eğitim sureleri hakkinda net bilgi var mı acaba?

 90. 1990 dogumluyum önlisans tekstil teknolojisi mezunuyum aöf lisans bitirmeme 7 dersim kaldi bu kpss önlisans 69 aldim boyum 170 vücutta hiçbir yara izi yok saglikla ilgilide sorun yok.peki ben basvurabilirmiyim.bu sene olmadi diyelim seneye yasta sikinti cikarmi bu arada ben poh olmak istiyorum.bununla ilgili bir bilginiz varmi yas sikinti olurmu (poh) icinve digeri pomem icin

 91. Mülakat hangi tarihler arasında olur

 92. Merhabalar vki 24 boyum 157 sorun olur mu

 93. iyi günler lisans mezunuyum puan kısmında 1.) 65 2.) 59 sorun olur mu ki

 94. admin başvuru yaptım ama cep telefonumu 05.. yerine 04 yazmışım 2.telde sıkıntı yok nasıl düzeltebilirim teşekkür ederim

 95. Devam etmekte olan boşanma davası polisliğe engel mi

 96. okurken devletten burs almıştım geri ödemeli ama bi işim olmadığından ödeyemedim tebligatta gelmedi bi sorun olurmu?

 97. Ön başvurumu yaptım başvuru numarasının olduğu ön başvuru formunu yazdırmalı mıyım istiyorlar mı?

 98. kolay gelsin admin.benim tecil surem 30.09.2017 de doldu.tekrar tecıl hakkım da yok.kasım celpinde askerim sınava gırebılır mıyım.

  • admin

   Şart açık, askerlikle ilişiği olmamak. Yani mülakata giderken bu belgeyi götürmeniz lazım. Dilerseniz şansınızı deneyin.

 99. merhabalar.

  puan kısmı 2. bölümde 79 olarak yazıyor.
  1. kısım boş görünmekte bir sorun olurmu acaba ?

  • admin

   Hayır, 79 puanla başvurunuz alınır. Puanınız süper. Fiziki parkur ve mülakattan da 80 ve üzeri alırsanız önünüz açık. mülakat için uygulamamızı tavsiye ederiz.

 100. Admin bilgisayar proğramcılığı bölümü görünmüyor ne yapmam gerek

 101. Ben başvurdum fakat mezun olduğum bölüm(ilk ve acil yardım) sistemde görünmüyor.Yani mezun olduğum bölümü bulamadım başvuru sayfasında.Bende kendi bölümüme en yakın bölümü seçtim(acil yardım ve afet yönetimi.Bir sorun olur mu acaba??

 102. Tecilin en az kaç yıl olması gerekiyor? 29/12/2018 benim tecil tarihim bir engel çıkarır mı?

 103. Gelecek yillardada on lisans alimlari devam edermi ve ayni kriterleri istenirmi? Tesekkurler simdiden cevaplarsaniz sevinirim.

 104. KPSS puanım tutmuyor fakat para yatırdım ve puanı sonradan öğrendim parayı geri alabiliyor muyuz

 105. 7 Ağustos 2000 doğumluyum girebilirmiyim

 106. Spor sınavlarına kaç gün var no touch lazer ameliyatı olcam 15 gün göremicek mişim diğer lazerlere göre uzun sürüyor iyileşme bu ekim ayında olmaz dimi hiç sınav ?

 107. Boyum 1.70 ama kilo fazlalığım var. İstedikleri indeksin üzerinde çıkıyor. Bu konuda esneklik gösterirler mi ?

 108. Boyum 1.70 ama kilom istedikleri indeksi tutmuyor. Bunun için esneklik gösterirler mi?

 109. yeni mezunum şuan çalıştığım için geçiçi mezun belgesi de alamıyorum şehirdışında okulum o yuzden e devletten çıktı alsam mezun olduğumua dair sıkıntı çıkar mı?

  • admin

   E-devlet çıktısı PAEM de sorun olmadı, POMEM’de de sorun olmaz kanaatindeyim. Fakat kayıt sırasında ıslak imzalı belge isterler.

 110. belimde 5 cm dikiş izi var ön sağlık aşamasında bu sorun olur mu ?

 111. iyi günler hocam önlisans başvurularının mülakata çağırılması nasıl olacak başvuru yapan herkes mülakata ahk kazanacakmı kpss puanı tuttugu sürece yoksa farklı bi sistem mi var ?

 112. ADmin benim 30 eylülde tecilim bitiyor askerlik şubesinde durumu belirttim polislik başvurumu da 28. Eylülde yaptım sorun olur mu dedim yok olmaz rahat ol kazanırsan sıkıntı olmaz dediler sizce sorun olur mu

  • admin

   POMEM için konuşuyorum; siz mülakata gittiğinizde yanınızda askerlik ile ilişiği yoktur belgesi götürmeniz gerekecek. teciliniz bittiyse bunu nasıl sağlayacaksınız? Askerlik şubesindekiler eski uygulamayı biliyorlar, o zaman askerlik sorun değilde POMEM için. Artık şartlar değişti, sorun yaşarsınız.

 113. antrenörlük mezunuyum fakat seçeneklerde yoktu bartın üniversitesinden formasyon aldım yakın bir seçenelk olmadığı için beden öğretmenliğini işaretledim bir sorun olur mu. değiştirmem lazım mı.

 114. Önlisans kpss 70 puanım 1 70 boy 75 kiloyum bir sıkıntı olurmu uzagı bulanık görüyorum bi de astım var ?

 115. Astıgmat var yani bide çok kararsızım başvuru yapayım mı admin puanım 70 ama Türkiye genelinde 200 konterjan bir yol göster kafam karışık

  • admin

   Kesinlikle başvurup şansınızı deneyin. Her zaman bu şans gelmez. Mülakattan 90-100 alırsanız kazanırsınız. Mülakat için uygulamamızı tavsiye ediyoruz.

 116. Dişte ki bir kaç curuk sorun olur mu ?

 117. merhaba ben para yatırdım başvuru yapıcam ama kpss puanınız bulunamaktadır yazıyor ?

 118. polıs adayı nasipse

  ben muhtemelen 97/4 askere gıdecem mülakat tarıhıyle cakısması durumunda ne yapabilirim bir diğer sorumda ön basvuruda bölümlerde benim bölümüm (diş teknikeri) çıkmıyor ne yapmam lazım tekkur ederım şimdiden..

  • admin

   Diğer seçeceğini seçeceksiniz. Sınavlara girmek için askerlikle ilişiği yoktur yazısı almalısınız. Bunun için askerlik şubesi ile görüşün.

 119. Sedef hastaligı paem için sorun içerir mi

  • admin

   POMEM sağlık kontrolleri daha esnek. Sedef yayılıyor ve çok bariz belli oluyorsa sorun olabilir. İnceleyecek doktorun takdirine bağlı.

 120. Selamunaleykum sayin admin sana hem bir soru hemde bi yorum rica edicem simdi ben kpss p3 60 tam
  Yalniz boy 175 kilo suan 90 94 idim 2 hafta zarfinda verdim 4 kiloyu. Netten hesapladigim ideal kilo kitle endeksi benim 82 kiloya inmemi soyluyor bu basvuryu yapdikdan ne zman sonra bizleri mülakata çağıracaklar.Şuan basvuru yapip yapmamakda kararsiz kaldim bana bi yardimci olursan çok mutlu olurum.
  Simdiden çok tesekkur ettim..

 121. ben kasımda askere gidecem 21 dönem pomem lisans alımları ne zman olacak tahminen tarihler çakışma ihtimali varmı birde askere gitmeden bir hafta önce mülakata girip askere gitsem polisliği kazansam ne yapmam gerekiyor

 122. Çok Teşekkür Ederim Bi Kür Var Hem Onu yapıyorum Zencefil Zerdeçal Tarçın Light yogurtlu bir Karışım
  Hemde Kardiyo Yapıyorum Bolca Yemek İşinide Ciddi Anlamda Kesiyorum Şu saatten Sonra Ve Başvuruyu Yapıyorum Allahın İzniyle Yarın.
  Kpss P3 60 Bi sıkıntı Olmaz Umaram Tamı tamı yani….

 123. Mekatronik mühendisliği iki yıllık okudum bu sene mezun olmam gerekiyordu alttan iki ders kaldı güz dönemi halldecem 2016 kpss 78 başvuru kabul edilir mi

 124. Lisanstan mezun oldum aynı zamanda önlisans diplomam da var. 2016 KPSS önlisans puanım 72. Şuan lisanstan mezun olduğum için başvuru yapabilir miyim?

 125. Merhabalar, mülakatlar hafta sonuna mı denk geliyor acaba yoksa farketmiyor mu

 126. Merhaba ben 2012 subat ayında sag kulaktan ameliyat oldum suan o kulagımdan bir sorun yasamıyorum. ama sol kulagımda zardada delik var ancak işitmeye engel olmuyor sizce heyet rporunda sorun olur mu bu durum

 127. Mrb ben onlisans mezunuyum ancak Aòf den isletme kayit yaptrip 3 senedir dondurdum basvru yapmam da skinti olur mu birde kac diş eksik oldugunda problem oluyo alim icin tsk ederm smdden

 128. Merhaba admin. Ben ön basvuruyu yaptim.Kontrol etmek icin tekrar girmek istiyorum.Ama girmiyo.Herhangi bi sıkıntı olurmu?

 129. şükrü çebişli

  merhabalar admin sınav basvuru dilekcesi yayınlandı mı ne zaman yayınlanır

 130. Ben ücreti yatırdım ama KPSS puanım tutmadığı için basvuramadim bu durumda ücreti nasıl alabilirim

 131. Ön basvuruyu yaptim basvuru numarasinin ekran resmini aldim tekrar sisteme girdim herhangi bisey yapmadim oyle bilgilerim dogrumu diye kontrol etmek icin bi sorun olur mu

 132. çevikk kuvvett

  12.sınïf ogrencisiyim bu sene pmyo ya basvuru yapicam ne zmn yapilicak ve nasl yapicm ??

 133. selam admin bu SINAV MÜLAKAT PARKUR hepsi aynı anda mı oluyor.Hepsi aynı andaysa mülakatta resmi mi giyinmemiz lazım üstümüzde eşofman olcak neticede kafam karışık

 134. çevikk kuvvett

  Yani ygs den sonrami olucak pmyo basvurulari

 135. Admin önlisans mezunuyum fakat 4 yıllık okuyorum yine başka bölümden haliyle askerlik sıkıntısı şuan yok askerlik ile ilgili belge göturmeme gerek var mı tekrardan .2. Sorum da ben 5 ekim de yaptım kayıt işlemlerini sizin tahmininizce ne zaman başlar mülakatlar. Cvplar için şimdiden teşekkürler.

 136. Selamun aleykum pomeme başvurdum da aklıma sonradan askerlikle ilişiğim geldi kafam karıştı yatırdığım ücreti tekrar nasıl alabilirim

 137. Merhabalar apandist ameliyatı izi herhangi bir sorun teşkil eder mi ?

 138. ÖN BAŞVURU yaptıkan sonra şahsen başvuruda mı 6 ekim e kadar,yoksa daha sonra mı yapılıyor

 139. admin kaç tane e posta denedim kabul etmiyor sistem ne yapmam gerekiyor.

 140. İnternetten basvuru yaptiktan sonra yazdırmamiz gerekiyor mu?

 141. Merhaba
  Ben lisans mezunuyum. Başvuru yapmak isityorum. Fakat KPSS puanım yok. Para yatırma kısmı çıkıyor. Ama para yatırdıkdan sonra başvuruya devam edebilir miyim. KPSS sorunu çıkar mı?

 142. merhaba admin ben pomeme basvurdum aile sicili ne derce onemli. Abimin hapis durumu mevcut daha onceden pmyo ya basvurmustum yazilisinida elenmistim bu onemsenmedigi anlamina mi geliyor yardimci olursaniz sevinirim

 143. lisans mezunuyum kpss önlisans girdim 73 almıstım lisanstan basvuracagım önlisans kpss puanımla ön basvuru yapablirmiyim ?

 144. Admin mrb bizim üniversite yeni mezunlarına diplomayı aralık ocak ayı gibi vericegini söyledi eger paemi kazanırsam sorun olurmu üniversite gecici mezuniyet belgesini kabul ederler dedi çünkü ?

 145. Ben iki buçuk ay önce evlendim polislik için para yatırdım eski soyadım çıktı makbuzda sıkıntı olur mu?

 146. Merhaba ben pomem ücretini internet bankacılığ üzerinden yatrdım başvuruyu yaptım elimde internet üzerinden parayı yatırdığma dair makbuz var kabul edilirmi tekrar para yatıramıyorum banka kabul etmiyor

 147. Sinav yerleri ve zamani tahmini ne zaman olur admin..? Gecmis donemlere bakarak tahminde bulunabilirmisiniz..?

  • admin

   Tahmin yapmaya korkar olduk, çünkü bu sene her iş uzun aralıklarla yapılıyor. Muhtemelen 1-2 haftaya sonuçlar açıklanır, çok sürmez.

 148. admin ben eğitim fakültesi din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği mezunuyum. mezun olunan bölümde bu seçenek yok. diğer seçeneği mi işaretlemeliyim. yoksa ilahiyat fakültesini mi. bizden sonrakiler ilahiyat bünyesine geçti

 149. çevikk kuvvett

  Pmyo kayitlari biraz daha ileri alindigi icin onceden bir ayla yaşï tutmayanlarin simdi girme gibi bi sansi oluck mi ??

 150. çevikk kuvvett

  Ama eskiden marttan sonra oluyordu oyle hesaplaniyordu suan hazirandan sonra olucak bir ay bile oynamaz mi ¿¿

 151. arkadaşlar herkes kaç kişi başvurdu acaba diyor başvuru yapanlar özellikle son gün başvuru yapanlar 2709201701689 benim sıram herkes başvuru sırasını yazsın kaç kişi başvurduğu çıkacak bu kadar basit mesele ama ne uzattınız be arkadaş.

 152. Ben önlisans ve lisans mezunuyum lisans puanım yetmedigi için önlisans puanimla başvuru yaptım beni çağirirlar mi

 153. Merhaba ben önlisans ve lisans mezunuyum lisans puanım yetmedigi için önlisans puanimla başvuru yaptım beni sınava cagirirlar mi

 154. iki uil once pmyo kazandm fakat egitim sebebleri nedeniyle istifa ettm pomem e basvurabilirmiyim

 155. Lise mezunu poh alimi olucakmi yine

 156. merhaba, pomem de kpss puanımıza göre bir sıralama yapılacak mı acaba, askeri sınavlarda fiziki yeterlilik sınavına girmeden önce kpss puan sırlaması yapıp kişi eliyorlar burada da sistem böyle mi olacak. yoksa barajı geçen herkes sınava çağırılacak mı …şimdiden teşekkürler

  • admin

   Belli katı aday çağırma uygulaması PAEM’e özel. POMEM de öyle bir olay yok. Barajı geçen ve başvuran herkes çağrılacak.

 157. Merhaba, başvuru da istenen belgeler arasında mezuniyet belgesi veya diploma aslı diye yazıyor bunun yerine E-devlettten alınacak olan mezun belgesi kabul edilir mi acaba

 158. Merhaba, başvuru da istenen belgeler arasında diploma veya mezuniyet geçici belgesi var, bunun yerine E-devletten alınan mezun belgesi geçerli olur mu acaba

  • admin

   Başvuruda e-devlet belgeleri, PAEM gibi kabul edilecek kanısındayım. Islak imzalı belgeler kayıt sırasında istenecektir.

 159. banka dekontunu kaybettim sıkıntı olur mu ?

 160. merhaba 21. Dönem Pomem e önlisans mezun olarak basvurdum fakat ne lise ne de önlisans diplomamı bulamıyorum bulamıyorum elinde önlisans diploma fotokobim var fakat orjinal diploma yok ne yapabilirim lütfen yardım edin.

  • admin

   Muhtemelen -kesin değil- e-devlet çıktısını ön başvuruda kabul edeceklerdir. Fakat kazanınca okul onaylı aslı istenir. Yani, bir şekilde üniversiteden ıslak imzalı belge almalısınız.

 161. 21.donem Pomem mülakat tarihi ile başka bir kurumun mülakat tarihi aynı güne denk gelirse ertelenme yada öne alma durumu mümkün mu acaba?

 162. Admin bankadan parayı yatirdim internet üzerinden on başvurum kabul edilmemiş yapılabilecek bir şey var mı? Dilekçe falan versem değişen bir şey olur mu girebilir miyim sınava?

 163. Merhaba . Ben yaklasik 2 hafta once yuzumdeki benleri aldirdim yara izleri hala gecmedi . On saglikta sıkıntı çıkartırlar mi ? Benden elendigim icin aldirdim .

 164. Merhaba . Ben yaklaşık iki hafta önce yuzumdeki benlerimi aldirdim on saglikta elendigim için. Hala yara izlerim gecmedi . Mulakat gunu on sagliga yine hafif bir iz kalarak gitsem sıkıntı cikarirlar mi admin ?

 165. bu kişiye ait sistemimizde sınav sonuç bilgisi bulunmamaktadir hatası aliyorum

 166. Tamer Sarıboğa

  Merhaba admin kardeşim mülakata çağrıldı .ancak şuan askerde Kasım sonunda askerliği bitiyor askerlik ile ilişiği olmak diyor ama az kaldı askerliğinin bitmesine biteceği tarihe ilişkin belge alsa şubeden yardımcı olur mu

 167. Merhaba admin benim sorum şu ben 2016 önlisans puanm 70 üstü 2017 lisans mezunu oldum ve kpss puanım yetmiyordu önlisans olarak başvurdum şimdi sınav yerine vakacağım böyle bir kayıt yok dıyor ama başvurum gerçekleşti yazısını başvuru yaptığımda rkran fotosunu almıştım ğstelik personel daire başkanlıpunda bana önlisans olarak başvurabilirsin demişlerdi? Sorun ne olabilir ne yapmalıyım.

 168. askere gıdıs tarıhı bellı aralıkta askere gıdıcek ,13 aralık fakata sınav gırıs yerı bellı oldu bu durumda mulakattan elenme olur mu

 169. 2018 başvuru tarihi ne zaman açıkladılar mı ve tahmini ne zaman olur

 170. Fiziki mulakata gittim fakat askerlik tecil sürem yetersiz olduğu için başka tarihe alınması için dilekçe yazmamı söylediler geri dönüşü olur mu acab ?

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir