Ana Sayfa / POMEM / 21. Dönem POMEM İnternet Başvurusu Başladı

21. Dönem POMEM İnternet Başvurusu Başladı

Hayalindeki meslek polislik olan yüzbine yakın insanın heyecanla beklediği 21. dönem POMEM 13 bin polis alımı internet ön başvuruları bugün itibariyle başladı. 11 bin lisans, 2 bin önlisans olmak üzere toplam 13 bin adayın alınacağı Polis Meslek Eğitim Merkezleri için adaylar öncelikle internetten ön başvuru yapmak zorundalar.

İnternet üzerinden ön başvuru yapan adaylar tarafından sınav başvuru ücreti olan 75.00 TL (Yetmiş beş) 25 Eylül 2017 saat 09:00’dan 06 Ekim 2017 saat 17:00’a kadar Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Türkiye Halkbank Gölbaşı Şubesi/ANKARA “21. Dönem POMEM Giriş Sınavı” isimli hesaba yatırılacaktır.   Ücret yatırma işlemleri ATM üzerinden ya da şubeden yapılmalı, internet üzerinden yatırılmamalıdır. Ücreti yatırmadan ön başvuru yapamazsınız. Ücreti yatırdıktan sonra aldığınız makbuzu SAKLAMALISINIZ. Sınavlara girerken evrak tesliminde bu belge de teslim edilecektir. Adayların bu ücreti 6 Ekim 2017  saat 17:00’a kadar yatırmaları ve 24:00’a kadar internet üzerinden başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Örnek bir sınav ücreti makbuzu.

Sınav ücretini yatırdıktan sonra adaylar Polis Akademisi internet sitesi üzerinden e-devlet bilgileri ile başvuru yapıp, başvuru yapıldığının teyit bilgisini alabilirler.

ÖN LİSANS MEZUNU ADAYLAR ÖN BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

LİSANS MEZUNU ADAYLAR ÖN BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Ön başvuru esnasında adayların KPSS sonuçları, mezuniyet durumları e-devlet üzerinden alınmaktadır. Bu bilgilerde hata veya eksik olanlar öncelikle bu bilgileri e-devlet nezdinde düzelttirmelidirler.

POMEM sınav ücreti yatırmasına rağmen, bazı adaylarda başvuru ekranında şöyle bir uyarı çıkıyor:
Bu tarz hatalar KPSS puanı, e-posta yok uyarısı ya da farklı şekilde çıkabiliyor. 21. dönem POMEM başvurularında bu tarz uyarı alırsanız şunları yapınız:

 • Sistem yoğunluğu olabilir, bir saat sonra deneyin.
 • e-Devlet bilgilerinizi kontrol edin. Hata varsa düzelttirin.
 • Başka tarayıcı ile deneyin.

21. dönem POMEM başvurularında sorun yaşayan adaylar yorum kısmından bize soru sorabilirler.

POMEM adaylarını bekleyen en zorlu dönemeç MÜLAKATLAR olacaktır. Mülakatlar başarı puanının %50’sini oluşturmaktadırlar. Bir adayın POMEM’i kazanabilmesi için sözlü mülakattan yüksek puan alması gerekmektedir. Şu an polislik mülakatları için herhangi bir kaynak bulunmamaktadır. Adayların POMEM ve diğer mülakatlara çalışmaları için android mobil ve apple iOS için uygulama hazırladık. Siz de bu mülakatlarda başarılı olmak istiyorsanız POLİSLİK MÜLAKATLARI ve SORU BANKASI uygulamamızı mutlaka edinin.

Bu makalede tam 375 SORU-CEVAP yer almaktadır. Okumak ve yeni soru sormak için aşağıya bakınız.

375 Soru Var

 1. arkadaşlar herkes kaç kişi başvurdu acaba diyor başvuru yapanlar özellikle son gün başvuru yapanlar 2709201701689 benim sıram herkes başvuru sırasını yazsın kaç kişi başvurduğu çıkacak bu kadar basit mesele ama ne uzattınız be arkadaş.

 2. Ben önlisans ve lisans mezunuyum lisans puanım yetmedigi için önlisans puanimla başvuru yaptım beni çağirirlar mi

 3. Merhaba ben önlisans ve lisans mezunuyum lisans puanım yetmedigi için önlisans puanimla başvuru yaptım beni sınava cagirirlar mi

 4. iki uil once pmyo kazandm fakat egitim sebebleri nedeniyle istifa ettm pomem e basvurabilirmiyim

 5. Lise mezunu poh alimi olucakmi yine

 6. merhaba, pomem de kpss puanımıza göre bir sıralama yapılacak mı acaba, askeri sınavlarda fiziki yeterlilik sınavına girmeden önce kpss puan sırlaması yapıp kişi eliyorlar burada da sistem böyle mi olacak. yoksa barajı geçen herkes sınava çağırılacak mı …şimdiden teşekkürler

  • admin

   Belli katı aday çağırma uygulaması PAEM’e özel. POMEM de öyle bir olay yok. Barajı geçen ve başvuran herkes çağrılacak.

 7. Merhaba, başvuru da istenen belgeler arasında mezuniyet belgesi veya diploma aslı diye yazıyor bunun yerine E-devlettten alınacak olan mezun belgesi kabul edilir mi acaba

 8. Merhaba, başvuru da istenen belgeler arasında diploma veya mezuniyet geçici belgesi var, bunun yerine E-devletten alınan mezun belgesi geçerli olur mu acaba

  • admin

   Başvuruda e-devlet belgeleri, PAEM gibi kabul edilecek kanısındayım. Islak imzalı belgeler kayıt sırasında istenecektir.

 9. banka dekontunu kaybettim sıkıntı olur mu ?

 10. merhaba 21. Dönem Pomem e önlisans mezun olarak basvurdum fakat ne lise ne de önlisans diplomamı bulamıyorum bulamıyorum elinde önlisans diploma fotokobim var fakat orjinal diploma yok ne yapabilirim lütfen yardım edin.

  • admin

   Muhtemelen -kesin değil- e-devlet çıktısını ön başvuruda kabul edeceklerdir. Fakat kazanınca okul onaylı aslı istenir. Yani, bir şekilde üniversiteden ıslak imzalı belge almalısınız.

 11. 21.donem Pomem mülakat tarihi ile başka bir kurumun mülakat tarihi aynı güne denk gelirse ertelenme yada öne alma durumu mümkün mu acaba?

 12. Admin bankadan parayı yatirdim internet üzerinden on başvurum kabul edilmemiş yapılabilecek bir şey var mı? Dilekçe falan versem değişen bir şey olur mu girebilir miyim sınava?

 13. Merhaba . Ben yaklasik 2 hafta once yuzumdeki benleri aldirdim yara izleri hala gecmedi . On saglikta sıkıntı çıkartırlar mi ? Benden elendigim icin aldirdim .

 14. Merhaba . Ben yaklaşık iki hafta önce yuzumdeki benlerimi aldirdim on saglikta elendigim için. Hala yara izlerim gecmedi . Mulakat gunu on sagliga yine hafif bir iz kalarak gitsem sıkıntı cikarirlar mi admin ?

 15. bu kişiye ait sistemimizde sınav sonuç bilgisi bulunmamaktadir hatası aliyorum

 16. Tamer Sarıboğa

  Merhaba admin kardeşim mülakata çağrıldı .ancak şuan askerde Kasım sonunda askerliği bitiyor askerlik ile ilişiği olmak diyor ama az kaldı askerliğinin bitmesine biteceği tarihe ilişkin belge alsa şubeden yardımcı olur mu

 17. Merhaba admin benim sorum şu ben 2016 önlisans puanm 70 üstü 2017 lisans mezunu oldum ve kpss puanım yetmiyordu önlisans olarak başvurdum şimdi sınav yerine vakacağım böyle bir kayıt yok dıyor ama başvurum gerçekleşti yazısını başvuru yaptığımda rkran fotosunu almıştım ğstelik personel daire başkanlıpunda bana önlisans olarak başvurabilirsin demişlerdi? Sorun ne olabilir ne yapmalıyım.

 18. askere gıdıs tarıhı bellı aralıkta askere gıdıcek ,13 aralık fakata sınav gırıs yerı bellı oldu bu durumda mulakattan elenme olur mu

 19. 2018 başvuru tarihi ne zaman açıkladılar mı ve tahmini ne zaman olur

 20. Fiziki mulakata gittim fakat askerlik tecil sürem yetersiz olduğu için başka tarihe alınması için dilekçe yazmamı söylediler geri dönüşü olur mu acab ?

 21. Yüzümde sivilce izleri var çukur in sağlıkta gectim eğitimde sıkıntı olurmu acaba

 22. Kalcamda büyük bir ben var sıkıntı olurmu Hocam intibakta

 23. Hocam ..Kpps sınavına henüz girmedim .Sınav Tarihi: 07.10.2018 .pomen e kayıt yaptıktan sonra kpps sınavına girsem olur mu.

 24. Admin ocak 1989 doğumluyum 22 döneme başvurabilir miyim başvurda bir esneklik sağlanabilir mi 21 döneme başvurdum sıralamaya giremedim

 25. 22. Dönem başvuruları başlamış lisans mezunuyum ama puanım 55 başvuru yapabilir miyim

 26. Merhaba bugün 22. Dönem pomem ön başvurusunun son günü ben yatırdım parayı şimdi başvurmaya çalışıyorum ‘p3 puanınız olmadığı için başvuru yapılamamaktadır’ diyor çok saçma zaten daha mart ayndayız KPSS ye gitmedik bile napıcam ben

 27. Merhaba bugün 22. Dönem pomem ön başvurusunun son günü ben yatırdım parayı şimdi başvurmaya çalışıyorum ‘p3 puanınız olmadığı için başvuru yapılamamaktadır’ diyor çok saçma zaten daha mart ayndayız KPSS ye gitmedik bile napıcam ben?

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir