21.Dönem POMEM Eğitim Sonu Sınav Sonuçları Açıklandı!

17.07.2018
A+
A-
21.Dönem POMEM Eğitim Sonu Sınav Sonuçları Açıklandı!

Polis Meslek Eğitim Merkezleri bünyesinde eğitimlerini başarıyla tamamlayan adaylar için yapılan aday polis memurluğu sınavının sonuçları bugün açıklandı. Polis Akademisi resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamayla birlikte 21. Dönem POMEM öğrencilerinden, eğitimlerini başarıyla tamamlayanlar için yapılan sınav sonuçlarına ulaşabilmeniz mümkün.
Binlerce polis memurluğu adayı yeni dönem POMEM alımları ile ilgili resmi açıklamayı bekliyor. Henüz bu konuda resmi bilgi verilmemiş olsa da, 21. Dönem POMEM öğrencilerini yakından ilgilendiren bir açıklamaya yayımlandı. Eğitimlerini başarıyla tamamlamış adaylar için sınav sonuçlarına Polis Akademisi resmi internet sitesinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca yeni dönem POMEM alım ilanlarıyla ilgili de 22 Temmuz tarihindeki KPSS sınavı sonrası açıklama yapılmasını bekliyoruz.
Bilindiği gibi 13 – 16 Temmuz 2018 tarihleri arasında polis memurluğu kadrosu için aday memur olarak atanacak POMEM öğrencilerine Polis Akademisi tarafından bir sınav yapılmıştı. Bu sınavın açıklanmasıyla birlikte 21. Dönem POMEM öğrencileri memuriyete adım atmak için değerlendirilmeye alındı. Adaylar sınav sonuçlarına Polis Akademisi resmi internet sitesi üzerinden ulaşabilirler.

Polis Akademisi Resmi Açıklama ile Duyurdu

Tüm polis eğitim birimlerinin bağlı olduğu Polis Akademisi, bilindiği gibi Polis Meslek Eğitim Merkezlerini de bünyesinde bulunduran resmi kurum konumunda. Polis Akademisi resmi internet sitesi üzerinden bir açıklama yayınlayarak, 21. Dönem POMEM öğrencilerinden eğitimlerini başarıyla tamalayanların girebildiği ve 13-16 Temmuz tarihleri arasında yapılan 21. Dönem POMEM eğitim sonu sınavının sonuçlarını açıkladı. Polis Akademisi tarafından resmi bir açıklama yayımlandı.
‘’21.Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüklerinde eğitim-öğretim süresini başarıyla tamamlayıp, 13-16 Temmuz 2018 tarihleri arasında yapılan polis memurluğu kadrosuna aday memur olarak atanacaklara uygulanan sınav sonuçlarına aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.’’
Yukarıdaki açıklama yapılırken, adayların eğitim sonu sınav sonuçlarına ulaşabilecekleri internet adresi de paylaşıldı. Polis Akademisi’nden yapılan açıklamaya göre adaylar, https://pasonuc.pa.edu.tr/ adresini kullanarak sınav sonuçlarına bakabilirler. Bununla birlikte birçok adayın merak ettiği yeni dönem POMEM alımlarıyla ilgili ise söz konusu açıklamada herhangi bir bilgiye yer verilmedi.


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 19 YORUM
 1. Avatar Şamil ağış dedi ki:

  Lise mezunu pöh alımları ne zaman

  1. Avatar Hakan dedi ki:

   Belli değil.

 2. Avatar ismail dedi ki:

  😍😉

 3. Avatar defne dedi ki:

  aday memurluk ne demek

  1. Avatar Hakan dedi ki:

   Atandığın ilk senedir.

 4. Avatar Nuh dedi ki:

  22.dönem mulakat sonuçlar için bir haber varmı?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   1-2 haftaya açıklanır.

 5. Avatar Pomemci dedi ki:

  Torpilimiz olaydi bizde polis olurduk elbet

 6. Avatar Pomem maduru dedi ki:

  Öncelikle kolay gelsin. 21. Dönem bilecik pomemdeydim. Normalinde törenimiz yarın fakat bizi 2 gün önce dosyalarınız gelmedi diyerek evlerimize gönderdiler dönem sonu mulakatina da almadılar sağlık ve güvenlikten bir sıkıntım yok diye biliyorum araştırdım fakat bürokrasiden dolayı dosyalar gelmedi deniliyor acaba bir problem mi oldu veya bizi ne zaman mezun edecekler tahmini biraz bilgisi olan yok mu

 7. Avatar emre dedi ki:

  Merhaba Önlisans pomem mezunu bir memurun derecesi nedir?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Lisans ile çok fark yok.

 8. Avatar Abdurrahman dedi ki:

  S.a. admin 22. Dönem pomem mülakat sonuçları açıklanma tarihi hakında bilginiz var mı ? Teşekkürler

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Bilgim yok

 9. Avatar ... dedi ki:

  kpss 74,spor 65 önlisans mezunuyum(bayan)mülakatım 100 olsa kazanabilrimiyim?

 10. Avatar ... dedi ki:

  (bayan önlisans) kpss 74,spor 65 sözlü mülakattan 100 alsam kazanabilirmiyim?

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Muhtemelen evet

 11. Avatar azra dedi ki:

  merhaba size bişey sormak istiyorum sözlü mülakattan 100 alan herkes kazanıyormu ? spor ve kpss düşük olsada

  1. Avatar Admin dedi ki:

   Hemen hemen evet.

 12. Avatar azra dedi ki:

  hemen hemen hiç bir soruyu yanıtsız bırakmamışsınız.İlgi ve alakanız için teşekkür ederim…