Ana Sayfa / POMEM / 21. Dönem POMEM Alımı Ne Zaman?

21. Dönem POMEM Alımı Ne Zaman?

Polis Meslek Eğitim Merkezleri’nde(POMEM) eğitim görüp polis olmak isteyen adayların aklında, 21. dönem POMEM alımı hakkında oldukça soru bulunuyor. Özellikle 21. dönem POMEM alımının hangi tarihte yapılacağı, kimleri kapsayacağı, alım sayısının kaç olacağı gibi birçok soru bize iletiliyor. Bu yazımızda bunları açıklamaya çalışacağız.

21. Dönem POMEM Alımı Ne Zaman?

21. dönemin POMEM olacağı 5 eylül tarihinde açıklandı. İlanın ekim ayında, başvuruların ekim ayında, polis seçme sınavlarının kasım ayında olmasını bekliyoruz. Okullar eğitime aralık ayında başlayacaklardır.

21. Dönemin PÖH olmasını bekleyen adaylar ise hayal kırıklığı yaşamış durumdalar. Bu konuda  maalesef yapılacak herhangi bir işlem yok.

21. Dönem POMEM Eğitimine kimler başvurabilir?

Lisans ve Önlisans mezunları başvurabilecekler. Başvurabilmek için lisans ve önlisans mezunu olunması gerekli. Alttan dersi olanlar başvuramaz.

Alım Kontejanı Kaç Olur?

2017 kış dönemi 13 bin polis alımı kontenjan dağılımı aşağıdaki şekildedir:

POLİS ALIMI KONTENJANI: 13 BİN

LİSANS MEZUNU: 11 BİN ( 10 bin erkek, bin kadın)

ÖNLİSANS MEZUNU: 2 BİN (1800 erkek, 200 kadın)

21. Dönem POMEM Baraj Puanı Kaç Olur?

Lisans için 50 veya 60, önlisans için 60 veya 70 aralığında olabilir.

Eğitim Ne Kadar Sürer?

12+12 şeklinde 24 haftalık eğitimin devam edeceğini düşünüyoruz.

Askerde olanlar 21. dönem POMEM başvurusu yapabilir mi?

3. dönem PAEM ile Polis Akademisi askerlikle ilişik istemediğini açıkça belirtti. Bu alımda da, eski alımlardan farklı olarak askerlikle ilişik olmaması istenebilir.

Hangi yaş aralığı başvurabilir?

1989 ve üstü doğumlular başvurabilecekler. 1988 ve öncesi için yasa değişikliği gerekmektedir.

Sağlık, boy-kilo ve göz için olan şartlar nelerdir?

EGM Sağlık Şartları Yönetmeliği geçerlidir. Renk körlüğü elenme sebebidir. Boy-kilo oranı değerleri ve göz şartlarının değişeceğini düşünmüyoruz.

Ben nasıl haberdar olabilirim bu alımlardan?

Sitemizi takip ederek, bildirimlere abone olarak ya da mobil uygulamamızı (android) BURADAN yükleyerek anında haberdar olabilirsiniz.

2017 21. POMEM alımı hakkında aklınıza takılan tüm soruları soru-cevap bölümümüzden ve yorum kısmından bizlere sorabilirsiniz.

Bu makalede tam 353 SORU-CEVAP yer almaktadır. Okumak ve yeni soru sormak için aşağıya bakınız.

353 Soru Var

 1. 21 . donem pomeme on lisanlarda başvuran bilecek mi

 2. 21. Dönem pomeme on lisanlar başvuru yapabilecek mi? Çünkü sayin süleyman soylu bu konu hakkında on lisanlarada polis olabilme kapisi acilacak demişti birde başvurular yetersiz kaldigi için de ayni zaman da.

 3. 21. Donem pomeme on lisanslar da başvuru yapabilecek mi ?çünkü sayin süleyman soylu on lisanlar ada polis olma karisi acilcak denildi pomem de yani?

 4. Baraj puan 60.00 değilmi ?

 5. 19.donem poh birinci yedek alimi ne zaman olur ilk asamada kac kisi alinir

 6. Admin baraj puanı için 70 demissiniz ama bu paem için geçerli olan puan değil mi normal pomem ya da pöh için 60 yeterli değil miydi?

  • admin

   Gelecek POMEM de 70 olmasını bekliyoruz.
   Şuan POEM ve PÖH de 60 kabul edildi dediğiniz gibi.
   Bu bizim beklentimiz. Olmaya da bilir.

   • Pomemin 70 olmasi imkansiz. Paem i dusurmeye calisiyo bakanlik pomemi neden yukseltsin.

   • bu nasıl bir çelişkidir lise önlisans başvuru yapabilir beklenti ise baraj puanı 70 bu ne perhiz bu ne lahana turşusu

    • İkilemde olan bir durum yok, Sayın Bakan’ın açıklamasını takip ederseniz şuanda ÖnLisans’ında POMEM’e eklebileceği ihtimali var. Eğer PÖH olursa belki bir ihtimal lise kapısı tekrar açılabilir ancak bu çok küçük bir ihtimal.. Biz geleceği göremediğimiz için sadece tahmin edebiliyoruz. Biz söyledik diye baraj puanı 70’de olmuyor. Zaten yukarıdaki yazıda yine 60-70 aralığında olabileceği üzerinde durulmuş.

 7. merhaba admin, lys sınavı yani üniversite giriş sınavı ile pöh alımı ihtimal dahilinde mi? çünkü yazınızda lys ye de vurgu yapılmış.

 8. hüseyin kızıldag

  merhaba ben 18 yaşima gün aldım ben polislige girermiyim diploma var benim

 9. ADMİN NEYE GÖRE 70 BEKLİYORSUNUZ ONUDA AÇIKLARSANIZ SEVİNİRİM ÇÜNKÜ GEÇEN ALIMDA POLİS ALIMI
  BAŞVURU ÇOK AZDI YAKALAYAMADILAR ŞİMDİ 70 OLSA NASIL YAKALAYACAKLAR ANLAMADIM

 10. Pmyo sınavına girecek adaylar kaç yaşında olmakıdır

 11. Her donem 60 di baraj benim bir arkadaş girdi de 60 istiyorlar dedi

 12. Merhaba admin ben lise 4 ogrencisiyim eğer lise mezunlari alimi olursa son sinif öğrencileri girebiliyormu peki.

 13. merhaba lisans mezuni ve kpss sartinin olacagini dusunuyoruz yaziyor yazinizda lisans mezunuyum fakat kpss p3 puanim 60 degil mezun olmadan once girdigim orta ogretim kpssden 75 aldim kpssnin gecerlilik suresi iki yil oldugundan 2018 e kadar gecerli diye biliyorum lisans mezunu olup orta ogretim puaniyla basvurabilirmiyim yoksa lisans kpssye girdigim icin ortaogretim kpss gecerli olmaz mi yardim istiyorum

 14. Merhaba kpss puanı sadece mülakat için kriter mi yoksa mülakat esnasinda da elemelerde etkisi olur mu?

 15. Admin KPSS açıklandı 62 almışım p3 turunden 70 dıyosun 70 olasılık demişsin 70 olma olasılığı yüzde kaç sence içimizi rahatlattı admin

 16. 2016 Kpss puanı ile 21. dönem pomeme başvuru yapmak mümkün olacak mı ? Bilgisi olan var mı ?

 17. Peki ne kadar etkiler kpss puanının düşük olması başarı sıralamasını belli bir yüzdelik verebilir misiniz lutfen

 18. 2017 KPSS DEN 59.853 aldm ve puan hesaplama yaptgm zman 61 puan gelyr neye gore bu puani vermisler ve aldgm puanla pomem basvuru yapabilrmiyim???

 19. kpss den 60.8984 aldım 21.dönem pomem e başvuru yapabilir miyim? bir de bu puan mülakatı olumsuz yönde etkiler mi ?

 20. kpss den 60.8496 aldım 21.dönem pomem alımlarına beşvuabilir miyim?

 21. Pöh değilde pomem olma olasılığı var değil mi tekrar 21. Donem de ? Bi umut…

 22. admin alaymi ediyon anlamadik bi 60 bekliyoruz diyorsun diger yandan 70 diyorsun son kararin nedir ve neden kardesim saygilar

  • admin

   Soruları tek kişi cevaplamıyor. Puan kesin değil. İki gün öncesi ile 2 gün sonrası ülkede aynı mı?
   Biz belirlesek dediğiniz doğru ama elden ne gelir? Ne derlerse o olacak puan!

 23. Soylediginiz gibi dahabir sey belli degil Admin insallah..insallah 55 yada 50 olur baraj da… yuzumuz guler yemin ederim olursa cok mutlu oluruzzz insallah bir supriz olur 🙂

 24. Merhabalar, 21.dönem alımı Kasım da olur ve Pöh olursa.. Normal pomem alımı tahmini hangi aya kalır 2017kpss puanı 1 yılmı geçerlidir.Son olarak 89 doğumlular için bu son başvurumu.. Teşekkürler

 25. Pmyo ya değil pomeme girmek istiyorum ben lisans mezunu 1989 doğumluyum

 26. Pomem bu yıl içinde olmayacaksa kpss ye neden girdik? Ya bu yııl bitmeden alım yapsınlar ya da yaş şartını 32 yapsınlar 1989 doğumlular olarak emeğimiz boşa gitmesin. Bunun için ne yapabiliriz

 27. 19. Ve 20. Pomem ve poh alımı hemen hemen aynı zamanda oldu diye biliyorum. 21. Dönem poh olursa 22. Donem normal pomem de alamazlar mı aynı zamanda?

 28. PÖH eğitimi derken anlamadım onu

 29. Selam,2017kpss puanımla Pomem e başvuru yapmak istiyorum yalnız 01/07/89 doğumluyum Lisans mezunları için 21.Dönem Pomem alımı olmayacak mı? 21.Pöh olarak görüyorum heryerde. dolayısıyla ben yaştan dolayı katılamıyormuyum. Pomem başvurusu kesinlikle olmaz mı?. Şimdiden Teşekkürler.

  • admin

   Kesinlik diye birşey yok. Olabilir de. Polis Akademisi karar verecek buna.

   • Çok sağolun … Birde 21.dönm Pöh oldu diyelim 22. dönem Pomem alımı çok yakın tarhilerde olma ihtimali varmı? Tabikide sizin bileceğiniz bişey değil ama daha önceden bunun örnekleri oldumu. Telaşımızı maruz görün son hakkımız

 30. değerli arkadaşlar bu yazdıklarımı dikkatlice okuyun.Yeni dönem polis alımları yani 21.dönem Polis özel harekat olacaktır.

  Şartların değişmeyeceği konusunda husus şudur; Meclisin 19.dönem Pöh alımlarında kanun hükmünde kararname çıkarması sonucu şartlar esnetilmiş , askerlik mecburiyeti kalkmış ve lisans olan öğrenim durumunu lise düzeyine çekmiştir.

  şartların tekrar değişmesi için yeniden KHK çıkarılması gerekmektedir.Ancak Bakanımız Süleyman Soylu bu konuda sadece Önlisans mezunu vatandaşların POMEMe alınma konusunda düzenleme getirilebileceğini belirtmiştir.

  Arkadaşlar, 21.dönem PÖH alımları 2017 Kasım ayının 13.gününde ilana girecek.

  22.dönem POMEM alımları 2018 Nisan 9.günü İlana girecektir.

  hatırlatma; 21.Dönem PÖH şartları yeni bir KHK çıkmazsa aynı kalıcaktır. yani Meclise yeniden yasa tasarısı sunulması gerekmektedir.

  Katılım sağlıyacak arkadaşlar Temmuz ayının sonlarına doğru spor eğitimlerine başlamaları önerimdir……..

  Memurlar nette bunu çok net bir bilgiymis gibi yazmışlar. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda ?

 31. Admin kpss baraj puanı ile ilgili bir gelişme var mı? İnşAllah 60 üstü olmaz.

 32. merhaba..
  2016 ön lisans kpss de 60 puan aldım 2017 lisans kpss inde 58 puan aldım kasımda başvuru yapsam hangi puan geçerli olacak

 33. Merhaba diyelim ki bu yıl pomem değildi poh oldu bayanlar için hangisi kolay olur ve mulakatta ne gibi pomem den farklı zorluklar olur?

 34. Admin pomem yada poh alimi ile ilgili aciklama ne zamana kadar gelir en geç? Polislik hayalimiz insAllah pomem seneye ertelenmez.

 35. 21. Dönem Pomem alımı Kasım da olacağı tahmin ediliyor. Peki 21. Dönemde Pomem taban puanı net olarak ne zaman belli olur?

 36. Admin pöh ne zman olur kpss ile alim ne zman olur normal polislik bide pöh once olurse pomem okullarindami egitim goruyorlar mi oylese okullar dolar normal polislik alimlari olmaz bu sene bide konserlik puani dusermi sizce merakla bekliyoruz ilk mezun ne zman cikcak bize yer acilanacak sorularima cvp verirsen sevinirim

  • admin

   PÖH bu sene Kasım-Aralık gibi olacak diye düşünüyorum. İkisi aynı anda olabilir, okullar dolar diye bir durum yok. Diğerleri için ilanın yayınlanması lazım. Sitemizi takip edin, bildirime abone olun, android uygulamamızı indirin. Haber gönderiyoruz biz.

 37. Admin bu yıl hangisinin olma ihtimali fazla pöh mü pomem mi? Yada ikisi de olabilir mi?

 38. birincisi pomem 70 barajı yazılmış admin tarafından tamamen imkansız, mülkatla birlikte kpss oranı düştü, PAEM dahil olmak üzere KPSS baraj puanlarında düşme bekleniyor, 60 baraj puan ile 10 binlik alıma 14 bin kişi başvurdu, yani puan yükseltme durumu olan diyenlere itibar etmeyin.

 39. Bu yıl pomem kpss baraj puaninın kaç olması bekleniyor?

 40. 25 yasınd a ön lisans tekstil mezunuyum 1.60 boyunda bayanım polis olmayı çok istiyorum 🙁 yıllardır türban taktığımdan dolayı başvuru yapamıyordum. Ne olur yardımcı olun ona göre bizlere de şans verilecek güzel maddeler konulsun saygılar

 41. Admin polıslık baraj puanı düşer mi ınsallah düşer bızde başvururuz

 42. 70puan çok fazla 60da aynı sekılde çünkü polıslıge başvuru yaptıktan sonra hem yazılı hamde sözlü mülakatlarla karşı karşıya gelınıyo zaten.sizden rıcam düşsün puanlar lütfen lütfen lutfennnnnn,!!!!!!!!!!!!admın:

 43. 2017 KPSS P3 puanım 58. POMEM için başvuru otomatik olarak iptal mi oluyor yoksa 60 baraj puanı olsa dahi başvuru yapabiliyor muyum?

 44. Admin 21 Mayıs 2017 kpss sınavına girdim. Bu tarih için pomem ön kayıt tarihleri başladı mı yoksa önümüzdeki Ekim Kasım gibi mi açıklanıyor. Bunu yazmam daki sebeb bazı sitelerde 2017 3 Nisan ile 14 ü arasında kayıtlar başlamıştır şeklinde bir yazı gördüğüm için sınav öncesi kayıt mı yapılıyor diye bir düşünceye kapıldım bu konu hakkında bilgi alabilirmiyim teşekkürler.

  • admin

   Şu an ön kayıt yok. Önümüzde PAEM var. Daha sonra pomem ya da pöh olma olasılığı yüksek. Sitemizi takip edin, bildirimlere abone olun, mobil uygulamamızı indirin. Biz önemli gelişmeleri anında haber veriyoruz.

 45. Umarım pomemde bayanların yaşınıda 25 üstü yaparlar umarım ön lisans tekstil mezunları da bu haktan yararlanır alım haberlerini beklemekten Yoruldum

 46. PÖH ile pomem yani normal polislik aynı anda eğitim görebiliyor değilmi yani 21. dönem ilanı pöh olursa yıl içerisinde 22. dönem normal polislik ilanına çıkılabilir çünkü pöh eğitimi 6 ay normal polislik 4 ay yani 2017 içerisinde 2 sefer pöh alımı olur bir sefer normal polislik alımı olur saçma olmazmı .

 47. Admin bütün yorulari okudum siteye aboneyim takip ediyorum. Ama bi konuda aklim karisti. 21. Donem ekim kasim aylarinda pomem mi yoksa pöh alimimi olacak

 48. Oyle bi olduk pomem mi poh mu olur diye acabalarla her gun bekliyiruz.Bi kesinlik olsa da spora baslasak ?Pomem de sordukları sorulara calışsak ama bi gelisme yok ? Umuyorum ki bu yıl pomem de olur .saygılar

 49. admin 2018 de pomem alimi sizce hangi ayda olur? ayrica ben bu sene pomem alimi olacagini dusunmiyorum.

 50. Admin paem 70 alıyordu ya 60 çekebilirlermi

 51. Merhaba admin pomem 21.donem de puan dusmesi yuksek ihtimal mi benim kpss m cok kotu gecdi kac yil bekliyorum ve ne zaman belli olur ilan

 52. Admın polıs barajının düşme ıhtımalı neydir bu donem de

 53. PÖH alımlarında Yaş Şartının 28 den değilde 30 dan gün almamak olarak esnetilmesi için imza kampanyaları işe yararmı

 54. 21 dönem eylül, ekim gibi ilan verilir diye güşünüyorum, kasım, aralık gibide mülakatlara çağırırlar. 21 dönem 19 dönemle aynı olur. iyi günler

 55. yıllardır pomem normal polis için kpss lisans 60 taban puandan alıyolar arkadaşlar ve admin paem de 70 oluyo tıpkı bu seneki gibi ayrıca bu seneki pomem yani pöh değil normal polislik için 10000 kontenjan açıldı ama başvuru yetersiz kaldı bunu süleyman soylu açıkladı 14500 civarı başvuru olmuş yani bir sonraki dönemler için puanı arttırmak mantıksız olur müsterii olun

 56. 1993 temmuz doğumluyum , kpssden 75 aldım lisans mezunuyum , boy 172 kilo 70 , 21. Dönem pomem düşünüyorum inşallah alımlar pöh olur .. diger yazan arkadaşlar herşey hakkınızda hayırlısı olsun diliyorum

 57. Bu alım ne zaman başlayacak gözümüz yoruldu beklemekten lütfen önlisans tekstil meunlarınada şans verin

 58. Arkadaşlar Kamuoyu oluşturalım Paem 65, Pomem 55 puan olsun. Kamuoyu çoğunluk talep demek bilmeyen arkadaşlar var. Eğer çoğunluk oluşturursak puanlar düşer. Admin bizi yönlendirir misin nasıl bir yol izleyeceğiz kamuoyu oluşturmada ?

 59. Evet ya puanlar düşsede bızde başvursak keske??

 60. Bu iki günde bımere mesaj atıyorum sesımızı duysunlar dıye ınsallah göz ardı edılmeyız bu 21.pomem döneminde ??????????

 61. 25 yaşında önlisans tekstil mezunuyum 1.60 boyunda bayanım polis olmayı çok istiyorum yıllardır türban taktığımdan dolayı başvuru yapamıyordum. Ne olur yardımcı olun ona göre bizlere de şans verilecek güzel maddeler konulsun saygılar.litfen lise mezunu olarak almayın artık lütfen duyun sesimi

 62. 2017 Paem alımı ne zaman Olacak? Bayan kontenjanı yine 200 mü olur

 63. Malatya pomem akademik takviminde lise mezunu askerliğini yapmamış adaylar için mezuniyet 2018 temmuz görünüyor 19. Dönem pöh için o yüzden bi dahaki alım normal pomemmi olur sizce çünkü süreci uzatmışlar baya.
  19. Dönem tam anlamıyla bitmeden 21.dönem pöh olurmu

  • admin

   Mantıkla bakarsak POMEM olması daha anlamlı. Kontenjan da boş kaldı. PÖH’lerden bir kısmı Aralık ayında mezun olacak. O da var. Yani ne denebilir hiçbir fikrim yok.

 64. ben 2017 kpss giremedim 2018 de lisansa girince. pomem başvurusunu kacırırmıyım hocam alımlar kpss den önce olacak gibi nasıl olur benim durum lütfen bilgilendirirseniz adminim sevinirim

 65. 21. POMEM PÖH Alımları , Başvuruları Tahminen ne zaman olur ve YGS İle bi alım olursa baraj kaç puan bi bilginiz var mı? Teşekkür ederim.

 66. admin merhaba. akademiyi aradığımda ağustosta pöh alımı olacak dedi. eylülde komiserlik. 2018’e kadar da pomem olmayacak demişti 3-4 gün önce aradığımda. ben anlamadım bu işi. yorumunuz nedir?

 67. Pöh ılanı ne zaman çıkar adminnn

 68. 22 kasım 89 dogumluyum seneye gırme sansım nedır ? 30 dan gun almıyorum fakat gırmeme durumum nedır

 69. Hocam önümüzdeki eylül ayında paem alımı olacak baraj puanı 70 düşecek mi yakın çevrenizden duyum ve bilginiz varmı?

 70. Pomem yada pöh agustostun sonuna doğru ılan gelır mı

 71. Insallah puanlar düşer ya 50lere ınsallah Allah’ın ıznı ıle…. bıde ılan erken açıklansaydı

 72. Admin 21.Dönem POMEM VE PÖH ilanlari hangi ayda çikar

 73. arkadaş akademiyi aramış ağustosta pöh, eylülde komiser yardımcılığı alımı olacakmış. siz kasımda diyorsunuz ama?

 74. 21. Pöh ın mı ?? Ee nasıl olacak sımdı ılani mı çıkacak pöh un yoksa alım mı admin …?????

  • admin

   O yazıyı yazdığımız zaman ile şu an arasında birçok gelişme oldu. 21. dönemin pöh mu pomem mi olacağı kesin değil. Kasım-aralık gibi ilan çıkmasını bekliyoruz.

 75. arkadaşlar mantıken eylülde PAEM ilanı; kasımda POMEM ilanı; aralıkta ise PÖH ilanı çıkacaktır. hakkımızda hayırlısı.

 76. 21. dönem pomem başvurusu için 2017 kpss puanının geçerli olduğu kesin bir şey değil değil mi. 2018 kpss puanıda geçerli olma ihtimali var yani ?

  • admin

   21. dönem alım şartları henüz belli değil. İlan çıkmadan nasıl belli olsun? KPSS istense bile bu 2016 ve 2017 olacaktır.

 77. admin 21. dönem pomem için 2017 kpss puanının gecerli olacagı kesin bir bilgi degil dimi

 78. Insallah bu donem ıcın kpsse puanı 50lerde olur ınsallah düşer puan………

 79. 21. dönem’ de pomem alımı olacağı belli oldu mu ? pöh düşünmüyorum.

 80. Merhaba.ben lisans mezunuyum. kpss ye 2018 de giricem.şuan yaşım 26 seneye 27 oluyorum.bu durumda 21.dönem pomem e gircem ama 2016 ve 2017 senenin puanları geçerli olunca ben başvuru yapamıyormuyum?bu durumda yaşta geçiyo bidahaki seneyimi bekliycem??

  • admin

   İlanda hangi KPSS puanı istenirse onunla başvurabilirsiniz. O puanınız yoksa başvuramazsınız. Yaşınız tutmazsa başvuramazsınız.

 81. Bir yazıda okudum 31 Aralık 1988 doğumlu olanlar başvuru yapabilecekler ve ben ay farkıyla bu defa ki şansımı kaybetmiş olacağım. yaş esnetilmesi yada 31 ocak itibari ile olma ihtimali varmıdır

  • Bu zamana kadar olmadı. Olacağını sanmıyorum.

   • Yaş esnetme olayını BİMER ve CİMER”e yazmıştım çok kısa sürede dönüş yapıyorlar. Umarım bir değişiklik olursa şansımız olur. Ben devlet memuruyum diyerek dilekçe yazıp genel istekleri listelemiştim. Diğer arkadaşlar sizlerde yazın belki bir değişiklik olur.

    Ayrıca Pöh mülakatlarında gözde lens gözlük olması yada çizdirmek sorun teşkil eder mi? kaç numaraya kadar tolerans olur.

    Cumhurbaşkanlığına yapmış olduğunuz 1425091 no’lu başvuru, değerlendirilmek üzere Emniyet Genel Müdürlüğü Gönderilmiştir.

 82. Ben bu yıl ygs den ham puan 183 aldım onunla 21. dönem pomem e girebilirmiyim kpss ya girmiş olmam sart mı

 83. Yeğenim 19 haziranda PMYO sınavına girdi.sonuçlar nezaman ??açıklanır.1 ay içinde denilmiş.(ama 1 ayı geçti)

 84. Teşekkür ederim

 85. pmyo için bu yıl içinde bir daha alım olur mu her yıl sadece nisan mayıs aylarındamı oluyo 2018 alımları için tekrar ygs ye girmem mi gerekiyo

 86. ADMİN BELKİDE BU KAÇ AY İÇERİSİNDE YAPILACAK POMEM ALIMLARINA BİZ ÖNLİSANSLARIN ŞANSI VAR MI NE OLARAK GÖRÜYORSUN BUNUNLA ALAKALI SENİN SAĞLAM ALDIĞIN DUYUM VAR MI ÖNLİSANSLARA POMEM OLMA ŞANSI VERİLİR Mİ YANLIŞ ANLAMA KENDİ FİKRİM BİR POLİS OLMA MANYAĞI OLARAK RABBİME BİZEDE ŞANS VERMESİ İÇİN HERGÜN DUA EDİYORUM DİLERİM RABBİMDEN BİZEDE BU 21.DÖNEM POMEM ALIMLARINDA ŞANS VERİRLER DUA EDİN SİZDE İSTEYEN HERKES BENIM GİBİ BU MESLEĞİN MANYAĞI OLANLAR GİRER BİİZNİLLAH

  • admin

   Bakan Soylu’nun bir açıklaması vardı bu konuda. Onun dışında gelişme olup olmayacağını yaşayarak göreceğiz.

 87. POMEM SAĞLIK KONTROLÜNDE MR ÇEKİMİ VARMI YOKSA FLİMMİ VAR SADECE

  • admin

   Normalde MR çekimi istenmez adaydan. MR ileri tetkik olarak geçtiği için eğer olağan dışı bir sorun gözlerine çarparsa ya da geçmişte geçirdiğiniz kalıtsal sorun yaratmış hastalıklardan dolayı MR çekilmesini isteyebilirler. Yani bu yüzden de ne desek tersi çıkabilir.

 88. Admin çoğu internet siteleri 12 bin alımn pöh olacağını söylüyor ve pöh alımlarında da bayan pek alınmıyor bi yandan da bayanların polisliğe alunacağı söyleniyor hiç bişey anlayamadım 21.ddönemden sonuç ne olur sizce kpss *artı da var tabi baraj puanı

 89. Pomem müdürü yada bakanın pöh diye bi açıklaması yok 21. Dönem normal pomem olur. Çünkü pöh eğitimi 19. Dönem tam anlamıyla bitmedi ve okullarda 19? Dönem öğrencisi kalıyo bu yıl alım olursa 12 bin normal pomem alır ve 2 bin bayan alımı olabir. Sizce nedir

 90. DİŞ TELLERİ POMEM SINAVI İÇİN ENGEL TEŞKİL EDER Mİ ?

 91. 19 donem yedek alimlarindan herangi bir bilgisi olan varmi

 92. admin bayanlar içindemi aynı tarihte başlıyo. bana biraz bilgi verirmisin şu an üniversite 2. sınıfa geçtim

 93. Admin Merhaba bilekde ufak bir dövme olması engel olur mu?

 94. Merhaba benim bu sene üniverste bitiyor kpss’ye gireceğim 2018 kpss puanı ile polis alımı oluyor mu ve bayanlarda yaş sınırı hala 28’den gün almamış mı olacak şartı devam mı ediyor?

 95. Ben de bu sene üniversiteden mezun oldum fakat kpss puanım yok yani girmedim. Dediğiniz aylar içinde pöh alımı olursa kpss şartı aranır mı yoksa 2018 kpss’ye bekleyip sonraki pomem alımını mı bekleyeyim? 1992 doğumluyum geç kalmak istemiyorum.

 96. Sayın admin
  Yozgatta polislik yapan bi arkadaşımla görüşmem neticesinde her sene pomem- normal polis alımının olduğunu, pöh alımının ayrı olduğunu söyledi. Gayette kesin konuştu. Fakat internette nereye bakarsam bakayım 21.dönemin pöh alımı olacağı normal polis alımı olmayacağı yönünde bilgiler görüyorum.
  Aydınlatırsanız çok sevinirim.

  • admin

   21. dönem normal gidişatta PÖH olması gerekiyordu. Fakat bu sene PÖH alımı farklı bir standartta yapıldığı için, eğitimleri 2018 yazına kadar sarktı. Bu sebeple, bu sene kasım-aralık gibi olmasını beklediğimiz 12 bin alım POMEM yani normal polis memuru alımı olacaktır.

 97. Admin peki lise mezunu olur mu bu alımlar

 98. Merhaba ben önlisans mezunuyum önümüzdeki kasım yada aralık ayında yapılacak alımlar için başvuru yapabilirmiyim. Detaylı bilgi verirseniz çok sevinirim

 99. 16 04 1988 dogumluyum 2016 kpss den 69 puan aldim basvuru yapabilirmiyim 21 donemde

 100. Admin bey Kasım -Aralık gibi alım geleceğine göre ilana ne zaman çıkar sence 1989 dogumluyum bir de alım Aralıkta olsa mülakatta en geç Aralık ayında olur değil mi bu durumda 89 doğumlular başvurabilir senin yorumun nedir.

 101. 21. Dönem POMEM alımlarının Ekim-Kasım aylarında olacağı yönünde birçok haber sitesi yayınlamakta ve bunun doğruluk derecesi de tartışılır bir vaziyette yerini korumaktadır. Benim sorum ise 21. Dönem POMEM alımlarının Ekim-Kasım aylarında olması takdirinde tecil süremin ise Kasım da bitmesi nedeniyle askerlik ve POMEM biribiriyle çakışıyor. Askerlik işlemlerimi yapmayıp Kasım daki POMEM e girmem de herhangi bir problem yaşar mıyım? Sonuç olarak tecil süresi dolan adaylar sınav başvurusunda sıkıntı yaşayabilirler mi?

 102. Kasım da askerde olması gereken bir adayın askerlik işlemlerini yapmaması takdirinde otomatik olarak Şubat celp dönemine kayıyor. Bu durumda ise POMEM başvurusunda da sıkıntı yaşayabilir miyim?

  • admin

   Adayın askerlikle ilişiği olmaması şartı POMEMde de olabilir. Askerlikle ilişiği olmamak, kaçak-bakaya vb olmamayı gerektirir.

 103. öncelikle şimdiden teşekkürler böyle bir sayfa için. 2 sorum olacak.. 21. dönem pomem mi olur pöh mü bazı siteler pöh diyor ama pöh olması imkansız değil mi daha 19. dönem eğitimleri başlamamışken? birde 21. dönem alımı ne zaman başlar ve ne zaman tam olarak biter tahmin?

 104. Kpss puanim 57 ama siz 60 puan diyorsunz ben cok girmek istiyorum ama giremicem sanirim napabilirim. Kpss puani istememe gibi bir durum var mi?

 105. Benim anladığım kadarıyla yeni KHK ile bu sene bitmeden 2017’de polis alımı olacağı netleşti ancak şartları netleşmedi öyle değil mi?

 106. Admin bu yeni KHK ile ön lisanslar da giricek diyo peki bunların puanlama sistemi nasıl olur çünkü bizde yani lisans mezunlarında 45 net 60 puana tekabül ediyor onlarda ise 45 net 65 70 puan yapıyor acaba puanlamalarda aynı mı olur teşekkür ler şimdiden

 107. yeni gelen khk ya göre pomem ilani ve alımı tahminen bu sene hangi aylarda gelir

 108. ben hem lisans hem önlisans mezunuyum. pomeme basvurmak istediğimde lisans kpss puanımla degi önlisans kpss puanımla basvuru yapanılır mıyım. yani tercih hakkını bana mı bırakıyolar

  • admin

   O konuda kesin bir bilgi henüz yok. Önlisans kontenjanı daha düşük ve başvuran sayısı daha çok olacak. Her durumda, POMEM için lisans mezunu adaylar daha şanslı.

 109. lisans için puanların düşme ihtimali var mı peki. ön lisans alımının olmasıyla belki lisans kpss 55 puana düşer.59 da kalmak beni epey üzer çünkü

 110. Admin Bey polis akademisinden pomem ilan ve alımıyla ilgili bilgi alabileceğin tanıdığın biri var mı ?

 111. Admin kardeşim sana sorum olacak ne olur bana yol göster ben 15 eylül de askere teslim olacam ankara çıktı acemi de usta da bir sonra ki alımlar yani 21.dönem pomem mi olacak ve sence ne zaman olur benim düşüncem askerliğimi bitirdikten sonra başvurmaktı ama kaçırmakta istemiyorum eğer aralığın sonuna doğru olursa alım askerliğimi bitirdikten sonra okula kayıt yaptırabilirim yani yetişirim diye düşünüyorum çünkü mülakat ve okula kayıt hemen hemen 2 ay ı buluyor sen ne diyorsun yardımcı olur musun lütfen pöh mü olur pomem mi olur ve ne yapmalıyım

  • admin

   POMEM olmasını bekliyorum. İlana bağlı olarak, askerlikle ilişiği problem etmezlerse izin alır başvurursun. PAEM gibi askerlikle alakası olmasın derlerse başvuramazsın. Ekim-Kasım gibi başvurular başlar diye hesaplıyoruz.

   • teşekür ederim kardeşim son bir sey daha bu askerlikle ilişiği olmassa diyorsun ya pomem de yeni mi çıktı bu benim abim 18.dönem i kazandı şu an da polis ama asklerlikle ilgili öyle birsey yoktu kafam karıştı iyice

 112. 2018 de lise mezunlari pomeme alinacak mı bide lise mezunlarinin kpssden kaç alması gerekir

 113. Merhabalar Lisans mezunuyum puanım 59.800 küsüratlar da pomem de puanlar düşebilir mi ?

 114. Kpss pomem basvuruları olmadan once olacak mı bu yıl

  • admin

   Bu sene KPSS sınavı yok, geçen aylarda yapıldı.

   • ilan gelene kadar bekleyeceğiz sabretmeliyiz bende 89 doğumluyum pomem alımı olsun istiyorum ama herşey kısmet kesin bilgi gelene kadar söylentilere itibar edipte hayal kırıklığı yaşamak istemiyorum.

 115. Sanırım artık ön lisans mezunlarindanda polis alımı yapılacakmış, ben bu sene ön lisanstan mezun oldum, nezaman polis alımına başvuru yapabilirim, ayrıca ben geçen sene kpssye giremedim sınavı kaçırdım, önümüzdeki sene(2018’de) tekrar KPSS sınavı olacak, seneye girecegim kpss nin puanıyla ön lisans düzeyinde polisliğe başvuru yapabilecek miyim önümüzdeki sene içerisinde, yapabileceksem şartlar ne, saygılar admin

 116. Selamunaleykum . Benim kasim ayi celp donemi askelrigim. Pomeminde kasim ayinda olabilecegi soyleniyo aliminin yani. Askere gitmeden mulakati vs olsa katilmak skinti olur mu ya da askerde olsam basvursam kazansam nolur ?

 117. öncelikle selamaleyküm abi ben bu sene lise 3 geçtim daha şimdi ben kaçıncı döneme denk geliyorum bide nezaman baş vuru yapmam lazım bilmiyorum hiç bir yerde net bi cevap bulamıyorum bana yardımcı olursan sevinirim teşekkürler

 118. 1,60 boyundayım kpss önlisasn puanm 62,44444 küsür pomeme başvuru yapabilirmiyim ,bayan

 119. Merhaba, lisans son sinif ogrencisiyim kpss henuz girmedim ancak pomem icin basvuru yapabilme ihtimalim varmi ?

 120. boydan giremiyorum, tesekkkur ederm

 121. merhaba önlisanslar için yaş kaç olur tahmini

 122. Admin şu an ön lisas okuyorum başvurma şansım varmı acaba 2 sınıfa geçtim arkadaşım astsubay oldu ve oda okuyodu baş vuru yaptığı sıra ve okulu direk astsubaylığa kaydı bizdede öyle bi durum mümkünmü?

 123. Onlisans mezunlari icin kesin kpss ile mi alinir yoksa kpss sarti olmama ihtimali varmi ? Sagolun

 124. ADmin sizce bu sene yaş esnetirlermi çünkü gecen yılardaki alımlarda kontenjan dolmamıştı

 125. Lisans Yen’i bitti tecil yapmalımıyım sadece yoklamada adım var kaçak değilim sıkıntı olur mu başvuruda

 126. Mrb admin..ben iki yıllık ön lisans mezunuyum ..ama AÖF den lisansa tamamliyordum pomem için …lakin on lisanstan alınacağını duydum. geçen yıl on lisanstan girdim KPSS ye …basvurunca ön lisans olarak başvurabilir miyim pomeme ? Yoksa okuyorum diye almazlar mı ?

  • Lisans KPSS’ye girdiğiniz zaman Ön lisans KPSS’niz yanar. Yani şimdilik Önlisans olarak mezun olana kadar şansınızı deneyebilirsiniz.

 127. Merhaba bu siteyi görüp bilgili biri olduğunuzu anladığım için direk size sormak istedim lisans mezunuyum bir daha ki pomem için kpps tarihini ve pomem başvuru tarihlerini öğrenebilirmiyim.kusura bakmayım araştırma fırsatı bulamadım çalışma saatlerim çok fazla olduğu için

 128. başvuru şartları ne zaman açıklanır. sizin öngörünüz nedir

 129. Admin Bey ön üst iki kesici dişim arasında 2 mm kadar boşluk var ancak dişlerimin hepsi tam ve konuşmama mani değil o kadarlik boşluk sıkıntı olur mu?

 130. merhabalar ben lisans mezunuyum 2017 kpss 59 2016 63 ben başvuru yapmayı düşünüyorum 21. dönem için benim için 2016 yılı geçerli olur mu lütfen yardımcı olur musunuz akademiyi aradım bilgi alamadım umudum artık forumlar kaldı..

 131. Genel sağlık taramasında kan değerlerinde beslenmeye bağlı olarak gelişen ve birtakım ilaç tedavisiyle normal aralık değerlerine giren parametlerin yüksek veya alçak çıkması adaylara sorun yaşatır mı?

 132. admin bazı instagram sayfalarında önlisanslar için kpss 70 diye haberler dolaşıyo varmı doğruluk payı, senin kulağına gelen bişey varmı

 133. MÜLAKATLARA KAÇ KİŞİ ÇAĞIRILIYOR?

 134. Böyle kilo endeksinde boyum 167 kilo 47 çok sıkıntı olur mu bayanlarda

 135. herşeyi kazandım ama askerdeyim , askerlik iptal olur eğitime mi giderim yoksa askerlik bitikten sonra polis eğitiminemi başlarım?

 136. Yeni bir sınav mı yapılacak ben KPSS ye girmedim.bilgilendirirseniz sevinirim daha yeni mezun oldum lisanstan

 137. Alnımda ve şakağımda ben var sıkıntı yaparlar mı?

 138. merhaba ben şu an lise 4 te okuyorum bu sene ygs ye girmeyi düşünüp başvuru yapmayı planlıyorum alım var değil mi yani pöhten alım olursa ben başvuru yapamayacakmıyım ?

 139. Benim p3 değil p94 yazıyor neden ?

 140. admin parkur bilgileri hangi aşamada verilir yada bi önceki yılın parkurları ile aynımı olur

 141. Basvurular yarin basliyor sizce mulakatlar hamgi tarihte olur 10 kilo fazlam var an itibariyle herseyi yapiyorum verebilmek icin 🙁

  • admin

   Aralıkta okul başlayacak gibi duruyor. Bu ay içinde ve kasım gibi mülakatlar yapılır. Çok hızlı ve planlı egzersiz yapmaya başlayın. Mülakatalara çalışın. Zaman az.

 142. Puan düşebilir mi imza toplanıyor ve yeterli başvuru olmaz sa düşebilir mi

 143. Puan düşer mi

 144. Onlisans puanim 69.35 basvuru yapabilirmiyim acaba

 145. Onlisans kpss puanim 69.35 basvuru yapabilirmiyim

 146. Merhaba önlisans mezunuyum ve 2017 kpss girmedim.21.dönem ponem e basvura bilirmiyim? 2018 kpss girmem mi gerekli? Bu konuda bilgi ve sorularıma yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

  • admin

   KPSS puanı olmaksızın POMEM başvurusu yapamazsınız. Seneye POMEM alımlarına başvurmak için ilk KPSS P93 sınavına girmeniz lazım.

 147. 21. dönem ön lisans başvuru yaptim da. ön basvuruyu erken yapan mulakata erken mi cagriliyor

 148. Ben internetten ön başvurunu yaptım boy kilo endeksi için çabalayıp kilo veriyorum.Acaba bu boy kilo kontrolü ne zaman olur.Benim şuan ne kadar zamanım var acaba bana bu konu hakkında net bir bilgi verebilirmisiniz.

  • admin

   Sınavlara girmeniz için okullara çağrıldığınızda ön sağlık taramasında kontrol ediliyor. 1 ay civarı zamanınız var.

 149. 13.09.1990 tekstil önlisans mezunuyum aöf çaĺışma ekonomisi okuyorum mezun olmama az kaldı p3ki busene kpss 2016önlisans 69.94 aldim ama başvuramiyorum pomeme. Ben 2018 icin pöhe yada pomeme girebilirmiyim bu senede önlisans kpss olucak yetisebilirmiyim

  • admin

   Lisans mezunu olursanız lisans KPSS ile başvurabilir, önlisans seviyesinden başvuramazsınız. Lisans okurken önlisans mezunu olduğunuz için önlisans KPSS ile başvurabilirsiniz. Seneye olacak POMEM alımlarına da yaş olarak başvurabilirsiniz.

 150. Yaşta sorun cıkmaz diyorsunuz pomem için 2018 için anladım ama pöh icinde önlisans alımı ve yaşta esnetilme olucak deniliyordu böyle bişey varmı şimdiden teşekkürler

 151. başvurular bittikten sonra mülakatlara çağrılma ne zaman başlıyor

 152. Merhaba önlisans ikinci sınıfım açıktan okuyorum. Başvurabilir miyim

 153. Mrb çocukken kalça çıkıklıgından ameliyat oldum izleri var sorun olurmu

 154. 21. Dönem pomem e kaç kişi başvurmustum belli mi değilse sizce tahminen kaçtı?

 155. Boy kilo endeksi için sağlık kontrolü ne zaman olur acaba.Sporumu yapıyorum ama ona gore hizlandiracagim.

 156. Admin Bey Ekim sonunda mülakatlar yapılacak söylentileri var ne düşünüyorsun?

 157. Öncelikle merhaba 14.06.2000 dogumluyum lise sonun başvuru yapıp sınavlara girebilirmiyim

 158. Lise son sınıf öğrencisiyim 2018 Haziran ayında okulumdan mezun olcam pöh başvurabilirmiyim

 159. Yeni alım mı var ?
  lisans veya önlisans mı puan sistemi var mı ?

 160. Sözlü mülakat fiziki yeterlilikle aynı gün mü olur?

 161. Hocam lise mezunuyum kasım ayında alım var dediler bayanlar için doğru mu ?

 162. Usta ben bu yıl(2018)kpss lisansa gireceğim sınav açıklanma tarihi 31 ağustos gösteriyor. Pomem alımları kpss açıkladıktan sonra olur mu kasım aralik gibi

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir