Ana Sayfa / POMEM / 21. Dönem POMEM Aday Rehberi

21. Dönem POMEM Aday Rehberi

Polis Akademisi’nin 13 bin lisans ve önlisans polis alımı ile ilgili detayları açıklaması sonrası birçok aday aklına takılan soruları bizlere ilettiler. Bu makalemizde, 21. dönem POMEM alımı ile ilgili sürecin genel işleyişini anlatmaya, en çok sorulan soruları cevaplamaya çalışacağız. Yazımızın sonuna polis adaylarına yönelik altın değerinde tavsiyeler ekledik. Mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Ön başvuru yaptım. Daha sonra ne olacak?

Ön başvuruyu yaptıktan sonra, adaylar sınavlar için polis okullarına davet edilecekler. Bu aşamada, aday, sınav için davet edildiği okulda ve tarihte orada olmalıdır.  Sonuçlar bugün itibariyle açıklandı. Adaylar Polis Akademisi sitesinden sınava nerede ve ne zaman gireceklerini görebilirler.

POMEM giriş sınavları aşağıdaki adımlardan oluşmaktadır:

 • Evrak teslimi
 • Ön Sağlık taraması
 • Fiziki Yeterlilik Parkuru
 • Sözlü Mülakat Sınavı(2. aşama)

21. Dönem POMEM sınavları ne zaman yapılır?

30 Ekim 2017 – 11 Kasım 2017 tarihleri arasında, planlandıkları okulda belirtilen tarihlerde gireceklerdir.

21. dönem POMEM evrak tesliminde hangi belgeler istenecek?

a) T.C. kimlik numarası yazılı beyanı, (sınav başvuru dilekçesinin ilgili bölümüne aday 11 haneli T.C. kimlik numarasını ve bu kimlik numarasının kendisine ait olduğunu el yazısı ile ilgili satıra yazacaktır.)
b) Sınav başvuru dilekçesi
c) Aday Sağlık Bilgilendirme Formu
ç) Adayların Fiziki Yeterlilik Sınavı Parkuruna Katılmasına Engel Sağlık Probleminin bulunmadığına dair beyanı ya da tek hekim raporu
d) Lisans diplomasının veya geçici bitirme belgesinin aslı ile birlikte fotokopisi (e-devlet  belgesi kabul edilecek düşüncesindeyiz)
e) KPSS sonuç belgesinin bilgisayar çıktısı,
f) Son bir yıl içinde çekilmiş dört adet biyometrik fotoğraf,
g) Kendisi ve evli ise eşinin sabıka kaydı olmadığını ifade eden yazılı beyanları, (sınav başvuru dilekçesinin ilgili bölümüne aday kendi el yazısı ile kendisinin ve evli ise eşinin sabıka kaydı durumunu yazacaktır.)
ğ) Yaş düzeltmesi yaptıranlar için yaş düzeltme belgesi,
h) Sınav ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu,
ı) Sınav Giriş Belgesi,

Ön sağlık taraması nasıl yapılacak?

Ön sağlık taramasında boy ölçümü, boy-kilo oranı, genel vücut kontrolü ve renk körlüğü testi ağırlıklı bir süreç işlemektedir.

Fizik parkur nasıl olacak?

Fiziki yeterlilik parkuru için tıklayınız: 21. Dönem POMEM Fiziki Yeterlilik Parkuru. Fiziki yeterlilik parkurundan tam puan alabilmek için erkek adayların 39 saniye ve altı, kadın adayların 43 saniye ve altı derece yapmaları gerekmektedir.

Sözlü mülakat nedir ve nasıl olacak?

Mülakata giren adaylara soru kartlarından birini çekmesi söylenir. Bu sorular başkanlıkça belirlenmiş ve sınav öncesi kayıt altına alınmıştırlar. Adaylardan, çektiği kart hakkında bildiklerini anlatması ve ifade etmesi beklenir. Adaya çektiği kart ile ilgili farklı sorular da yöneltilebilir. Komisyon,  farklı alanlarda da sorular sorabilir. Bu süreçte adayın, psikolojik yeterliliği, mesleğe uygunluğu, genel görüşü, düşünce sistemi, kendini ifade etme yeteneği, iletişim kapasitesi ve kelime dağarcığı gibi çok yönlü bir değerlendirmesi komisyon tarafından yapılır.

Polis alımlarında torpil var mı? Adam kayırıyorlar mı? Boşuna çalışma kazanamazsın diyorlar…

Adaylar tarafından bize iletilen bir diğer husus, torpil ya da adamı olma konusu. Bu konuyu öne süren bazı adaylar, torpili olmayan ya da referansı bulunmayanların kazanma şansı olmadığını söylemekteler.

Şunu hiçbir zaman unutmayalım; başarılı olmak bir tercih meselesidir. Başarısız insanlar neden bulur, başaranlar ise yol açarlar. Torpil, adam kayırma, referans  vb. bunları sebep varsayıp çalışmamak kişinin kendi karakteri ile alakalı durumlardır.

Siz, çok çalışın, hazırlık yapın, zamanınızı iyi değerlendirin, hedeflerinizi belirleyin ve kendinize güvenin. Dış etmenlerin sizin hayatınızda belirleyici olmasına izin vermeyin. Bahane ve neden aramayın, çalışın ve yine çalışın. Başarı elbet gelecektir.

20. dönemde 10 bin kontenjan varken, adayların çoğunun sözlü mülakattan 70 puan bile alamaması sebebiyle 7.423 erkek aday ancak yerleşebildi. Kadın adaylarda ise boş kontenjan kalmadı. 1577 erkek polis adayı öğrenci kadrosu, sözlü mülakattan düşük alan adaylar nedeniyle boş kaldı. Sözlü mülakattan 70 ve üzeri alan erkek adayların hepsi polis olma hakkı elde etti!

Kısacası, çalışan kazanır. Mülakatlara mutlaka çalışın! Çıkmış soruları bulun, çözün. Aşağıdaki tavsiyelerimize kulak verin.

Polis adaylarına tavsiyeniz nelerdir?

Ön sağlık kontrollerinde detaylı tarama yapılmamaktadır. Boy-kilo durumu, saç durumu, diş ve ağız kontrolü, vücutta belirgin iz, dövme vb. kontrolü, renk körlüğü testi gibi genel bir tarama yapılmaktadır.

Polis olmak için boy-kilo şartları mevcut. Bu hususta herhangi bir tolerans bulunmuyor. Boyunuz polislik şartlarını sağlamıyorsa, VKİ indeksiniz sınırlar dışındaysa, amiyane tabirle allame-i cihan da olsanız evinize gönderilirsiniz. Bu nedenle, boy şartını ve boy-kilo endeksini tutturduğunuzu varsayarsak, kilo konusunda hassas olmanızı tavsiye ederim. 15-20 gün içerisinde, dikkatli bir beslenme ile 2-3 kilo rahatlıkla verebilirsiniz. Bu sayede daha dinç ve seri olma şansınız artacaktır.

KPSS puanınız düşükse üzülmeyin ya da yüksekse çok sevinmeyin. Fiziki yeterlilik parkurunda iyi bir derece, rahatlıkla genel başarı puanınızı yukarıya taşır.

Parkur için mutlaka çalışma yapın. Ben sporcuyum, ben uçarım, aman ben çok hızlıyım vb. şekilde coşmayın. O anın heyecanı ile eli ayağına dolaşan, hata yapan, nefesi kesilen aday sayısı oldukça fazla. Mutlaka parkuru deneyin. İmkanınız varsa bir kursa yazılın ve deneyimli hocalardan ders alın. Günlük düzenli yürüyüş yapın. Ayak tipinize göre spor ayakkabı alın. Kauçuk taban bu konuda avantajlıdır. Bazı adaylar, çıplak ayakla daha başarılı dereceler yapıyor, deneyin kendi stilinizi belirleyin. Aşırı ve bilinçsiz koşu-spor yapmayın; sakatlanırsınız. Genel sağlığınıza dikkat edin. Ham, kasları güçsüzleşmiş, hantal, nefesi sıkışan ve kilolu adayların parkurda başarılı olmaları ve iyi bir puan almaları oldukça zor.

POMEM sınavlarının en önemlisi ve en belirleyici olanı sözlü mülakatlardır. Burada alınacak yüksek bir mülakat puanı, kazanmanızı hemen hemen kesinleştirir. 21. dönem POMEM mülakatlarına girecek adaylara ilk tavsiyem, önceki senelerde polislik mülakatlarında çıkmış sorulara çalışmalarıdır. Bu sayede, hangi tarz sorularla muhatap olacağınızı öngörebilirsiniz. Yine sınavlarda yaşananları içeren makaleleri okuyabilirsiniz. Adayların, o anlarda neler yaşadığını birinci ağızdan öğrenmiş olursunuz. Her iki konuda birçok makaleyi sitemizde arama yaparak bulabilirsiniz.

Adaylara bir diğer tavsiyem, ayna karşısına geçip, “Neden polis olmak istiyorsun?” vb. sorulara sesli olarak yanıtlar vermeleridir.  İmkan varsa, bir arkadaşınıza bunları anlatmanız faydanıza olacaktır. Bu tarz egzersizlerle jest-mimik, ses tonu, diksiyon ve beden dilinizi geliştirici çalışmalar faydanıza olacaktır.

Önümüzdeki günlerde başlayacak sözlü mülakat aşamasında çıkan sorular an an uygulamamıza eklenecek ve kullanıcılarımız bu soru ve cevaplara hızlı bir şekilde ulaşabilecekler. Kimi insanlar “Soruyu bilmek önemli değil…” diyerek cümlenin devamını haklı gerekçelerle dolduruyorlar. Peki, sözlü mülakatlarda en önemli süre olan ilk 60 saniyeyi böyle boş geçiren bir adayın, iyi bir intiba bırakma ihtimali var mı? Karttan çektiği soruyu bilen mi avantajlı olur bilemeyen mi? Burada kararı polis adayları kendileri vermelidirler.

Uygulamamızı indirmek isteyen arkadaşlar inceleyebilir, satın alabilir, beğenmezlerse İADE edebilirler.

İndirmek İçin LOGOLARA TIKLAYINIZ:

 

Konu hakkında merak ettiğiniz veya aklınıza takılanları Polis Noktası yetkililerine yorum kısmından ya da soru-cevap bölümünden iletebilirsiniz. Aşağıdaki makaleleri de inceleyiniz:

Bu makalede tam 442 SORU-CEVAP yer almaktadır. Okumak ve yeni soru sormak için aşağıya bakınız.

442 Soru Var

 1. Bn üniversite 2. Sınıf öğrencisiyim şuanlık lise mezunu sayılırım ygs puanı olmadan polislik bavurusu yapamıyormuyuz acaba ygs şartmı yani mesela bn lise mezunu olarak kpss ye girdim ve 60 puan aldım bu puanın bi geçerliliği var mı ? Cevaplarınızı bekliyorum. Saygılarımla…

 2. 21. Donem POMEM askerlik ile ilgili sorum olucak. 30 Eylül de tecil surem doluyor ve bakaya dusuyorum. 25 Eylul de on basvurumu yapip askerlik subesine gidip tecil suremi uzatabilir miyim? Normal de Kasim da askerde olmam gerekiyor lakin askerlik islemlerimi yapmayip para cezasi verip askerligimi subat donemine erteledigim takdirde POMEM sinavinda problem yasarmiyim?

 3. İstanbulda oturuyorum paem gibi sadece ankarada mi olacak sinav yoksa istanbulda da girme sansim var mi ?

 4. komiser yardimcisi

  Admin paeme basvuranlar kazanamadigi takdirde pomeme basvurabilirler mi? Kimisi paemi kaybedince bir yil polislige basvuramayacagimizi soyledi de sizden ogrenmek istedim. Simdiden tesekkurler.

 5. Kpss puanım 63 onlisan mezunuyum ön başvurum alınır mı? Mülakatlara katılabilirmiyim?

 6. Onlisans mezunuyum kpss puanim 71 aday adayi olabilirmiyim 10 katimi cagiriliyor seçmelere

 7. Mülakata gireceğimiz okulu onlar mi belirliyor yoksa biz mi seciyoruz

 8. Peki ikemetgaha göre en yakın polis okulunun olduğu ile mi veriyorlar mülakat yerini?

 9. Puanların düşme ihtimali var mı (Onlisans)

 10. Merhaba
  Kilo endeksi hesaplanirken kiyafet goz onunde bulunduruluyor mu? Yoksa kiyafetin de dahil kac kilo cikarsan o mu sayiliyor ?

 11. Kpss puanım 62 …on basvürün yapabilir miyim

 12. Diyelim ki kazandım ve bursada oturuyorum eğitimi bursada mı alırım yoksa başka bir ilde mi eğitim yerleri nasıl ayarlanıyor.
  Bide onlisanstan 20 bin kişi başvurdu diyelim kpss puanının bu aşamalarda bir önemi varmı

 13. Ben lise son öğrencisiyim başvuru yapabilirmiyim

 14. Dövme sıkıntı mı

 15. İkametgah adresine göremi sınava girebiliyorum suan izmirdeyim ikametgah mersinde başvuru için mersine mi gitmem gerekiyor Teşekkürler.

  • admin

   Başvuru internetten yapılacak. Bir yere gitmenize gerek yok. Sınav okulu ise ikametgah etkili olmak üzere rastgele belirleniyor.

   • Yani şahsen on kayıttan sonra ki başvuruda sadece herhangi bir pomem noktasından kayıt yaptirabilirim öyle mi?

    • admin

     Hayır, ön kayıtlar bitince Polis Akademisi size hangi Polis Okuluna ne zaman gideceğinizi duyuracak, o okula o zamanda gideceksiniz.

 16. Hastanede ölçtürdüm boyum 1.62 ama on sağlıkta ölçerken 2 cm kısa olcuyorlar deniyor dogrumu

 17. Admin internetten başvuru yapıp ücret mi yatırıyoruz yoksa önce ücreti yatırıp başvuruuyumu yapıyoruz

 18. Admin bu dolduracağımız evrakları nerden indircez bi yardımcı ol kardeşim

 19. Admin kilo problemim var. Dolayısıyla mülakat tarihleri ne zaman olacaktır? Buna göre kilo vermem gerekiyor

 20. Kpss lisans herhangi bir puan türünün mü 60 olması gerekiyor? Teşekkür ederim.

 21. Kpss lisan puan türünün herhangi birinin mi 60 olması gereklidir. Tesekkurler

 22. merhabalar

  21.dönem pomem alımları ile ilgili bilgi sahibi olmak istiyorumda bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim öncelikle 2017 lisans mezunuyum 2 yıllıktan dikey geçişle tamamladım bu sene 2017 kpss lisanstan 59 aldım basvuru yapamıyorum onun için 2016 kpss önlisantan 75 almıştım önlisans pomeme basvuru yapabilirmiyim puanım yanar mı yani lisans mezunu oldugum için

 23. Admin mezun olmam icin 2 ders var diplomayi en gec subat gibi alirim basvurabilriyim yoksa illa diploma olma sarti varmi

 24. Kolay gelsin ben önlisans mezunuyum puanım 69.35 şuan başvuru yapabilme ihtimalim varmı?

 25. Ben lise son öğrencisiyim şuan bende başvuru yapabilirmiyim

 26. Merhaba ,
  Diş telleri fiziki testte herhangi bir sorun teşkil eder mi?

 27. Hocam bu POMEM alımında fiziki yeterlilik sınavı, PÖH alımındaki gibi olmayacak değil mi ? Bilgilendirirseniz sevinirim.

 28. Önlisans mezunuyum kpss puanım 69 başvuru yapsam kabul edilme durumum varmıdır?

 29. Bu Pomem sınavlarına başörtülü girebiliyormuyuz?

 30. Merhaba benim 4 aylık bebeğim var sorun olur mu? İzinler nasıl. KazanırsaM kurs kurs gördüğüm şehir de izin nasıl olur?

 31. Bebeğim küçük olması sorun olur mu? Birde şu an yeni doğum yaptıgm için vücut kitle endeksi 27.6 çıkıyor. Sorun olur mu. İlginiz için teşekkür ederim

 32. POMEM sınavı İstanbulda mı yapılıyor?

 33. Lisans mezunu besyo çıkışlıyım kpsspuanım 78.850… boy.182 kilo 77 herşey iyi güzelde renk körü gibi bir saçmalık var doğuştan gelen kalıtsal bunu ne yapacaz tolerans tanılır mı ayrıca referans koyarsak olacağı var mı ? İçimi rahatlatacak birşey söyle admin ?

 34. Merhaba. Senenin başında geçirdim bir talihsizlik sonucu sol dizimin alt tarafı agırlıkta olmak üzere ancak hala tedavisi devam edilen ve her ay değişiklilik gösteren bir yanık izim var. Bayanlarda önsağlıkta bu elenmeme neden olabilir mi?

 35. Bayan adaylar mülakatta nasıl giyinmeli?

 36. pomem kazanan öğrencilerin eğitim süresi kaç ay ? 4 aya düşürüldü diyenler var ?

 37. mülakata hangi okulda veya hangi ilde gireceğimiz neye göre belirleniyor

 38. MErhabalar hocam. Bir sorum olacaktı. Benim tecil 31 aralık 2017 de sona eriyor. Önlisans mezunuyum ancak lisans 4. Sınıftayım bi kaç ders var veremediğim dolayısıyla okulum uzadı ve bugünde açıköğretmin kayıt yenilemesi başladı. Kayıt yenilediğim takdirde tecilim uzarsa sorun yokta tecili uzatmazlarsa sorun olur mu 31 aralık tarihi. Birde burun kemiğimde ufak bi kırıklık var. Sağlıkta sorun olur mu? Teşekkürler

  • admin

   Tecil tarihiniz sorun olmaz kanaatinceyim. Yine de siz garantiye alın, belki şubata kadar felan tecilli isterler. Burun kırığı belli olmuyor ve sorun oluşturmuyorsa sıkıntı olmaz.

   • Çok teşekkürler. Burun kırığı ise hiçbir sorun olusturmuyor sağlık açısından. Belirginliği ise karşıdan bakılınca belli değil ama yandan bakınca belli oluyor. Elenmeme sebep olur mu?

 39. Lisan diplomam da önlisans diplomamda var kpss önlisans puanım 73 lisans kpss ye girmedim basvuru yapabiliyormuyum yapılan duyuruda lisans diploması olan önlisans olarak başvuramaz demişler ama önlisans kpss ye girdiğimde mezun olmamıştım lisans tan

 40. Ben 2016 önlisans KPSS’den 83 aldım. Ama bir ay önce lisans mezunu oldum. Hangisinden başvuracağım?

 41. Merhabalar önlisans mezunu olarak başvuracam pomeme , aynı zamanda AOF de okuyorum suan Askerlik tecilim devam ediyor eğer bu dönem aof kaydını yenilemessem tecil noktasında sıkıntı olurmu pomem için

 42. slm kardeşim bu başvuru dilekçesi nerden indirecez bulamadım bir türlü yardımcı olurmusun

 43. Boy kilo endeksim 17.06 sorun yaşar mıyım ?

 44. samsunda oturuyorum sınav yeri samsunmu çıkar yoksa otomatikmi atiyor adrese dayalimi oluyor

 45. Aradğınız siteye ulaşılamamaktadır hatası alıyorum siteye girmek istediğimde. genel bir problem mi sadece bende olan bişey mi

 46. Merhaba koldan ve elde ufak izler sorun yaratır mı 5 metreden Belli olmuyor belli olabilmesi için dipdibe olmak gerekli ?

 47. POMEM’den mezun olunca çevik kuvvet mi olunuyor

 48. Lisans mezunuyum bu sene pomemden mezun olduktan sonra aynı sene içinde komiser yardımcılığına geçebilir miyim?

 49. Başörtülü olanları mülakattan geçsede almıyorlar mı yoksa ayrım yapmıyorlarmı

 50. Merhabalar ben iki yıl imam hatip lisesi okudum ama imam hatip lisesinden mezun olmadım özel liseden mezun oldum acaba sıkıntı olur mu

 51. E-develte giriş yapınca para yatırılmaası gerekiyor diye hata veriyor
  Atmden para yatırınca böyle bir kurum veya şahıs ödemesi bulunamadı diyor nasıl yol izliyeveğim

  • admin

   Para yatırırken girdiğiniz T.C. ile sisteme başvuran T.C. aynı olmalı. Yine problem varsa Polis Akademisi’ne danışmalısınız.

 52. Bayan 1000 kişi alınacak mülakata herkes mi çağrılacak yoksa 2 katı yani 2000 bayan yüksek puandan başlayarak sıralamaya mı girmesi mi gerekiyor? Puanım 70.850 Lisans mezunuyum ?

 53. Mülakat tarihinden kaç gün önce nerde gireceğimiz açıklanır bi bilginiz var mı

 54. Admin önlisans mezunuyum aynı zamanda AÖF okuyorum ama ön lisans olarak başvuru yapacağım şuan 31.12.2019 a kadar teciliyim başvuruda problem çıkar mı ? Yoksa askerlik yapılmadığı için problem yaratırlar mı ?

  • admin

   Sorun yok, başvurursunuz. Fiziki parkura ve mülakata çalışın. Önlisans çok çekişmeli olacak. Mülakat için uygulamamızı almanızı tavsiye ederiz.

 55. Admin öncellikle teşekkür ederim genel yardımcı olman hasebiyle. Yorumları vs den okuduğum kadarıyla anladiklarım doğru mu diye soracaktım – Halkbank a parayı yatırıp ınternet den başvuru yapıp bekleyeceğiz başvuru sonucu açıklanacak gel dedikleri yere gideceğiz fiziki yeterlilik mülakat vs 1 gün için de yapılacak ve nihai sonuçlar beklenecek doğru mudur ?

 56. Ben 2016 KPSS’de önlisans mezunuydum. Bu sebeple önlisans kpss ye girdim. Daha sonra lisans mezunu oldum. Şuanda ben KPSS ye önlisans girdiğim için ve lisans mezunu olduğum için, hem önlisans hemde lisanstan başvuru yapma hakkımı kaybetmiş mi oluyorum?

 57. Merhaba benim sorum su;biyometrik fotograflar bas örtülü olabilir mi? Yanlis hatirlamiyorsam gecen yildan itibaren bayanlar bas ortusu ile calisabiliyorlar..

 58. ikametim samsun haftaya trazona gidecem orda yasiyacam sinav zamanida orda olacam sinav yerim trabzon olmasi icin ne yapabilirim suanda ikametimi trabzona tasima sansim yok yani en azinda 10 gun icinde.ne yapabilirim baska yolu yok mu ?

 59. Merhaba. Sağ el baş parmakta dışa doğru bir eğiklik yamukluk var iş kazası geçirmiştim . Bu yüzden bize mülakatlarda sadece 5 metreden mi bakacaklar yani ellerimize ve vücudumuza ? Başka bit engel ya da sorunum yok ? Ve nüfusa zonguldak çaycuma doğumluyum anan ikametgah tokatta. Ama başvuru zonguldak çaycuma da yaptım ? Sizce ankara mı çıkar ? Zonguldak Ankara’ya gönderiliyor sizce ne olur

 60. Hocam Kolay gelsin Bi sorum Olacaktı da bu siyasi partilere üye olmak herhangi bir elenme teşkil eder mi şimdiden teşekkürler

 61. Hocam kolay gelsin siyasi partilere üye mülakatta elenme süreci yaşatır mı teşekkürler

 62. Merhaba kolay gelsin kpss %25 fiziki %25 sözlü %50 olduğuna göre bunların toplamımda kaç puanla okula girmeye hak kazanıyoruz acaba ?

  • admin

   Başarı puanına göre sıralanıyor adaylar. Kontenjan miktarınca alınıyor bu sıralamadan, kesin bir puanı yok kısacası.

 63. Admin adayın fiziki yeterlilik sinavı parkuruna katilmasina engel sağlık probleminin bulunmadigina dair hekim raporunu aile hekiminde alma durumu varmı birde Sınav başvuru dilekçesini nasıl yapacagiz.Bunları ne zaman yapmamiz gerekiyor
  Teşekkürler..

  • admin

   POMEM’de tek hekim raporu istemiyorlar. Sınav başvuru dilekçesi, sınava gireceğiniz yerler açıklanınca yayınlanacak. Şu an yapacağınız tek şey fiziki parkura hazırlanmak ve mülakatlara çalışmak. Mülakatlar için uygulamamızı tavsiye ederiz.

 64. Merhaba admin verilen bütün kriterler mevcut bende sadece boyum haric 1.60 yinede basvura bilirmiyim

 65. Merhaba admin önde 2 süt dişim düşmedi küçükken arkalarında. Çıktı fakat daha sonra süt dişlerimden biri düştü arkada çıkanlar hala duruyor biraz gerisinde problem olurmu. Birde arka. Azı dişimi çektirmiştim çürük olduğu için şu an tam 32 dişim var ama bu problemlerden ötürü mülakatta sıkıntı olur mu. Şimdiden teşekkürler

 66. Ön sağlık kontrolunde tırnaklara bakilacak mi yoksa en son ki asamada okula gittikten sonra saglikta mi bakilacak o tarihe kadar uzatsam duzgun bi sekilde yine de sorun olur mu. Tirnak yeme aliskanligim vardi biraktim ama sorun yaratirmi ama belli oluyo biraz

 67. On saglikta tirnak kontrolu yapiliyormu. O tarihe kadar uzatsam duzenli kesip uzatsam skntı olur mu admin

 68. Ya neden yorumlarim gorunmuyorr

 69. Gözlerimin bozukluğu istenilenin çok az üstünde lazer ameliyatını mülakattan sonra yaptır 1 haftada iyileşiyor dediler ama sizce şimdi mi yaptırmalıyım? Başka bir sorunum yok

 70. MERHABA
  Kafamın arka tarafın da bir amaliyat izi var bu sorun olur mu ensem de bişey yok saçlarım uzadığın da gözükmüyor bir problem olur mu

 71. Tirnak yeme aliskanligi olan adaylar eleniyormus okudum sitelerde oyle yaziyor saglik kontrolu icin

 72. Ben 2 yıl önce bileğimden amliyat oldum 3mm kemik alındı. ufakta bir dikiş izi var. ama herhangi bir hareket kısıtlılığı söz konusu değil.görünürde de hiç bir şey belli değil zaten vücut geliştirme yapıyorum 10 barfiks 80 şınav çekebiliyorum. Sizce sağlık konusunda sorun yaratırlar mı ? bi de ilk başta sorun yaşamayan kısıler ılerıde kulaktan,karacıger yaglanmasından, vucuttakı proteın kacagından vs elenıyorlarmış. benım basıma koldan oturu boyle bısey gelebilir mi ? başvursam şansım olurmu ? teşekürler.

  • admin

   Başvuruda sorun yaşamazsınız. Meslek içinde kendinize dikkat ederseniz yine pek sorun yaşamazsınız. O kadar sıkı kontrol olmuyor.

 73. Cevaplar için teşekkür ederim Benin’de. Bir sorum var cevaplarsanız Mutlu olacam yanılmıyorsam ilk defa önlisans alimi oluyor sizce başvuran herkesi çağıracaklar mı ? Ayrıca tahminen kaç kişi başvuruda bulunacak önlisans. Olarak ?

 74. Gözlerimde astıgmat var bi de astım hastasıyım puanım 70 boy 170 kilo 75 sıkıntı olurmu nu etkenler

 75. Başarıli oldugumuz durumda egitim süresi kaç yıl

 76. merhaba dün iki çürük dişimi çekmek zorunda kaldım. Sağlıkta sorun olur mu?

 77. Merhaba. Askerlik tecilim 28 Ekim itibari ile bitiyor. Şu an başvursam mülakatlara girme şansım nedir başvurmalı mıyım?

 78. Askerlik tecilim 28 ekimde bitiyor sizce başvurmalı mıyım?

 79. ygs kalktı ve ügs artık 22-23 hazıran tarıhınde olacagı için puanlı sistem ortadan kalkarmı veya temmuz ayı ıcınde mi yapılır? bilginiz veya fıkrınız var mı?

 80. merhaba. mülakatlardan sonra okulu kazanırsak. mülakat ve okul başlama tarıhlerı arası nekadar sürer. yanı mulakattan nekadar sonra okula çağırılırız?

 81. Merhaba admin bu sene yeni üniversiteyi bitirdim yaş 21 askerlikle ilgili bir sorun olur mu acaba çünkü yeni bitirdigim için tecil felanda ettirmedim teşekkürler

 82. Benim ikametgahım kütahyada sınava nerede gireceğim acaba ve eğitim nerede olacak bilgi verebilirmisiniz

 83. Hatice büşra

  Önlisans mezunuyum boy kilo hepsi tutuyor tek sorun kpss ön lisans 70 istiyorlar benim puanım 67. 3 puan eksik parayı yatrsan bile onaylanmaz dediler bu gün son gün çok istiyorum ama başvuru yapmadım bu konu hakkında sizin fikriniz nedir?

 84. admin acil yardım .. önlisans mezunuyum kpss den 69 aldım fakat şöyle bi yazı okudum bir yerde askerliğini yapanlar kayıtsız şartsız başvuru yapabilir diye doğrumudur acil dönermisiniz ..

 85. gaziantep de yaşıyorum ygs ye giricem burada bayan pmyo yok nerede sınava girebilirim

 86. selamün aleykum ben askerim ankaraya usta birligim cıktı acemi birligi bugun bitti ve dagıtım iznini kullanıyorum önlisans polislige basvurdum askerde oldugum halde basvurabilecegimi söylediler o yüzden basvurdum askerdeyken sınavlara ve egitimlere katılabilir miyim yoksa askerden sonraya olur mu ya da iptal mı olur tesekkür ederim

 87. Afedersiniz bi sorum daha olacak bi türlü işin içinden çıkamadım.Ben 14 eylülde eşimle anlaşmalı boşanma davası için mahkemeye çıktık ve boşandık.ama kararın onaylanması ve netsis sistemine geçmesi 1 2 ay sürüyormuş.Ben eş bilgilerini boş bıraktım sizce dogrumu yaptım ? yanlış bilgi vermekten iptal etmesinler benim başvurumu ? lütfen yardımcı olun bugun son gün ne yapayım doldurayım mı bılgılerı.avukat dedi ekım sonu gıbı sısteme düşer dedi. ne yapmalıyım ??

 88. Mülakatlar kaç gün arayla yapılıyor rica etsem bilgi verebilir misiniz

 89. merhaba.Yüksek lisans öğrencisiyim ve şu an tez aşamasındayım.2018 sonuna kadar seminer i mi vermek zorundayım. eğitimde tezimi yazabilir miyim (bana sadece zaman ve ortam lazım) ve tez seminer savunmam için bağlı olduğum üniversiteye öğrenci iken gidebilir miyim. birde Annem engelli erzurum pomem de anneme yakın olabilmek için(aynı zamanda eşime.) eğitim görmek için dilekçe verebilir miyim . Kabul edilir mi. Evliyim eşim ve ailem erzurum da . annem bana çok düşkün. her hafta sonu beraberiz.

  • admin

   Merhaba. Okullarda zaman ve ortam bulursunuz. Okuldan izin alıp işlerinizi görebilirsiniz. Özür durumlarınızı belirtip olası bir başka ilden istediğiniz ile nakil talebi iletebilirsiniz fakat yapılır mı emin değilim. Erzurum POMEM planlanırsanız zaten evci izinleri vs. ile hiçbir probleminiz kalmaz. Detay için okulu ya da Polis Akademisine danışmalısınız.

 90. Merhaba, sorulara verdiğiniz cvplar çok güzel aydınlatıcı. Şunu merak ediyorum başvurular sona erdiğine göre ön sağlık için ne zaman çağrılırız ? Kilo vermeye çalışıyorum da..

 91. admin ben 13 haziran 2002 dogumluyum lise 2 ye gidiyorum acaba hangi yilda basvuru yapabilirim cevplarsaniz sevinirm
  .

 92. Admin toplam lisans duzeyinde basvuran kisi sayisi hakkinda bilginjz var mi ?

 93. Sayin admin.
  31.12.2017 tarihine kadar tecilliyim. Aof lisans kaydimi yeniledim fakat sistemde hala 31.12.2017 gorunuyor. Askerlik subesine gittim aralik ayi icerisinde islem yapilir ve tecil uzatilir onun haricinde uzatamayiz dediler. Akademiyi aradim sorun olur mu diye sordum net bisey soyleyemedi en azindan askeriyeden bi yazi alin siz en iyisi dedi. Sizce 31 aralik 2017 tecil tarihi sorun yasatir mi bana. Tavsiyeniz varsa cok sevinirim. Mulakat sureci uzun surerse tecil tarihi gittikce goze batacak. Dusunceleriniz nedir bu konuda? Tesekkurler

  • admin

   Akademi çalışanları bile emin değil, maalesef biz de kesin birşey diyemiyoruz. Akademi planlayıcıları, pomem sürecinde şu tarihe kadar tecilli olanları kabul edin, diğerlerini geri gönderin tarzı bir yaklaşım benimseyecekler sanırım. Sizin elinizden gelecek bir durum yok, bekleyin, ümitvari olun. Hayırlısı olur umarım.

 94. Merhaba,geçen sene guatr ameliyatı geçirdim,izi belli olmuyor düzenli ilaç kullanıyorum sorun olur mu?Yüzümde ben var bu sorun olur mu?Parkur için ne zaman çalışmaya başlamalı ve ne kadar çalışmalı,şimdiden teşekkürler.

  • admin

   Kan değerleriniz önemli. Ben büyük değilse ve belli olmuyorsa sorun olmaz. 21. dönem POMEM içinse konuştuğumuz konu geç bile kalıyorsunuz, bir an önce parkura başlayın.

 95. Mülakatta başarılı olunması halinde eğitimler tahmini olarak ne zaman başlar?

 96. Hocam her soruya cevap verdiğiniz için Allah sizden razı olsun.Bı sorum daha olacaktı.Bu vücut kitle endeksi spor parkurunda mı ölçülüyor yoksa saglık raporu alırken mı ? bi de ne zaman acıklanır ne zaman baslarız acaba bu yarış maratonuna ? tesekurler.

  • admin

   Kitle endeksi, mülakata gittiğiniz gün ölçülüyor. Kazanıp intibak eğitimine başladığınızda da tekrar ölçülebilir. 2018 PMYO işlemleri yaz aylarında olacak gibi.

 97. Merhabalar ben ucreti yaptırdığım dekontu bulamıyorum ne olacak ??

 98. Resmi sitede vucut kitle endeksi için 18 ve 27 dahil denmiş bu durumda, fiziki mülakatta olduğu gibi 48.9 saniye geçer gibi 27.9 endekste geçer manasına mı geliyor?

  Polis Memuru Olarak Göreve Başlandığın da Aday Polis Memuru Olarak 1 Yıl Görev Yapılıyor Bu Süre de Komiser Yardımcılığına Başvuru İçin Gereken Şart Olan 2 Seneye Dahil midir?

  İlginiz için teşekkürler iyi çalışmalar.

 99. Diploma veya diplomanın aslınıda daha alamadım e devletten mezuniyet belgesini çıkarıp götursem sıkıntı olurmu sayın admin.

 100. Diploma veya diplomanın aslını daha alamadım e devletten mezuniyet belgesini çıkarıp götürsem sıkıntı olurmu sayın admin

 101. Hocam onlisans duzeyinde basvuru sayisi hakkinda bilgin veya duyumun var mi erkek bayan ayri ayri

 102. lise son sınıfım değişen sisteme göre ne zaman başvuru yapabilirim ve puanlar düşücek mi?

 103. Bayan pöh alımı olucak mı 12.sinifim.

 104. Selamün aleyküm tekrR bı sorum olacaktı ben çok kişiyle konuştum ama genel sağlık kontrolünde ne yapılıyor tam anlamıyla öğrenemedim nasıl olacak bilgi verir misiniz merak ediyorum cevaolarsaniz sevinirim teşekkür ederim.

 105. Hocam mrb önemli bi sorum olacakt. Ben bı devlet daıresınde sozlesmelı olarak calsııyorum. 31 aralıkta sozlesmem bıtecek istifa etme hakkım yok. mesela polıslıgı kazandım ve 10 aralıkta okula cagırdılar. izin veya rapor alıp okula gıdebılırım sıkıntı yok. ama hukuken bı sıkıntı olur mu ? elerler mı benı ? sımdıden tesekkur ederım.

 106. tek gözde miyop olup
  miyop ameliyatı olursa sorun yasanırmı

 107. Reis şöyle sorsam okula başlar başlamaz sigorta işlemleri yapılıyormu eğer sigorta yapıyorlarsa iki yerde sigorta olamayacagından sıkıntı olmasından korkuyorum.ama 1 2 hafta sonra yapılıyorsa veya yapılmıyorsa belki kurtarabilirim.Eğerki hayırlısıyla kazanabılırsem.Teşükürler.

 108. Sonuçların bu kadar geç açıklanması normal mi yoksa yeterli aday olmadığı için uzatılma ihtimali var mı?

 109. Hocam benim.burdumda eğrilik var bi de guatrim var pomemde sorun olurmu acaba

 110. Hocam saç durumundan tölerans yok mudur , çok ciddi bir kıstas mı ? Saçtan elenmek biraz komik ve saçma hamilton skalası var biliyorum ama çok ciddi olduğunu söylemeyin lütfen.

 111. admin bu hafta içerisinde açıklanırmı sonuçlar cumaya kadar mesela. Birde neden bu kadar bekletildi

 112. Hocam bugun parkur açıklandı sınav yerleri ne zaman acıklanır sizce ?

 113. Hocam merba mulaktlar ikematgaha gore en yakın yerler ise benimki adıyamanda bazilari sivasa veriyolar adiyamandakileri genelde dediler sizce neresi gelir en yakın yer olarak

 114. Hocam mulakat yerleri ikametgaha gore en yakın yerler ise benimki adiyamanda bazilari sivasa veriyolar adiyamandakileri diyolar sizce adiyamandakiler nerede girer

 115. Merhabalar admib mulakat tarihleri ne zaman aciklanir acaba

 116. Ömer karakuş

  Selam benim ikametgahim kirsehirdeydi 4 yıldır 1 ay oluyor gaziantepe alalı 21.dönem paem alimlarinin mulakatina nerede girerim kirsehirde mi gaziantepte mi ?

 117. İyi akşamlar benim sorumda şu sol bileğimde iç tarafta tam 5 cm ameliyat dikiş izi var sizce durum ne olur eskiye oranla ameliyat izlerinde biraz esnek olabilirler mi

  • admin

   Bileğin iç tarafındaki ize anlayış gösteriyorlar genelde. Fakat tamamen sizinle ilgilenenlerin takdirinde bir husus.

 118. Sınav ücreti i bankamatikten yatırmıştım , e devlet üzerinden başvurunun da yaptım ama gerekli belgelerde dekont diyor ben işlem yaptıktan sonra bankamatikten aldığım kağıdı attım probleö olur öı neticede parayı yatırmasam başvuru yapamazdım
  Ya da bankadan bir çıktı alabilir miyim

 119. Admin benim iki sorum olacak size cevaplarsanız sevinirim.

  1) 2018 yılında POMEM ilanı ne zaman çıkar?

  2) Kpss puanım 72 (lisans) bana avantaj sağlar mı?

 120. İbrahim Ethem

  Pomem mülakatları yayınlanmadı.Pazartesi günü ise başlayacağı söyleniyor.Sizce yerler belli olur olmaz çağırıyorlar mı admin hemen?

 121. Hocam gözümde miyop vardı 1.25 derece. 2 ay önce PARK yöntemiyle cizdirdm şuan HD görüyorum. Doktor askeriye ve polisiye uygun bu ameliyat dedi siz ne dersiniz sıkıntı olur mu

 122. Hocam benim gözlerde 1.25 miyop vardi. 2 ay evvel PRK yöntemiyle lazer ameliyatı oldum şuan HD görüyorum. Doktor sorun olmaz dedi uygun yöntemle yaptık dedi siz ne dersiniz bu konuda sıkıntı çıkar mı ?

 123. benim kolumda doğum lekem var hemen üstte dikkatli bakılınca belli oluyo perşembe günü mülakatım var bu sorun olurmu? az önce adresimi yanlış yazdım o yüzden sorumu yeniden yazıyorum cevap verirseniz sevinirim.

 124. Dişte neye bakıyolar? Azı disim eksik ön disimde implant kaplama var bide sorun olurmu

 125. benım bı sorum olacak bu 21.donem pomem sıralamasını neye gore yaptılar bunun hakkında bılgı verırmısınız

 126. 21.donem pomem alımları puana goremı sıralama oldu bılgı verırsenınz sevınırım

 127. meraba admin adli sicil kaydı ve siyasi parti üyeliğinin olup olmadığına dair yazılı beyan istiyorlar başvuru dilekçesinde yazıyor bunları e devletten çıkartsak olur mu

 128. Admin şu an askerim terhisime 5 ay var basvurum kabul edildi mülakatı geçersem beni alirlarmi

 129. Admin şu an askerim terhisime 5 Ay var ön basvurum kabul edildi daha önce askerde olup ta kazananlar bir sonraki dönem e katiliyorlardi bu yıl kalkmış o sistem diyorlar doğrumu

 130. aday başvuru dilekçesi sağlık bilgi formu fiziki yeterliik sınavına girmesine engel olmadığına air yazılı beyanı
  www. pa. edu. tr de bulamıyorum yarıdmcı olurmusunuz

 131. Malum bu sene ilk defa önlisans alımı var sizce bu ilk ve son mudur?

 132. Admin benim ayağımda sakatlanma oldu rapor alıp mülakat tarihini erteletsem erkeklerin mülakat zamanından öncesine mi verirler mülakat tarihini yoksa 11 Kasıma kadar erteleyebilirler mi

 133. Merhaba, pazartesi günü spor kıyafetlerle gitsek sorun olur mu? Bilgi verebilir misiniz lütfen? Ve sözlü mülakat ne zaman olur?

 134. Merhaba, pazartesi spor kıyafetlerle gitsek sorun olur mu? Bilgi verebilir misiniz lütfen? Ve sözlü mülakatlar ne zaman yapılacak?

 135. Sayın admin e devletten mezuniyet belgesi alıp götursem sıkıntı olur mu? Pomem giriş yerini aradım cevap vermedi diplomayida almam imkansız lütfen çözüm yolu admin.

 136. Sayın admin hafta sonları sınava girecegimiz pomem kapalımı belgeler için telefon açtım cevap vermedide.

 137. Merhaba.benim fiziki yeterlilik sınav günü 2 kasımda ve o gün benim 4 tane vize sınavım var.bu ertelemek için gerekçe sayılır mi ve ertelenirse bile en fazla kaç gün sonraya ertelenir?

 138. Semra yakarış

  Merhaba.benim fiziki yeterlilik sinavi günüm 2 kasım ancak o gün 4 tane vize sınavım var. bu erteleme gerekçesi sayılır mi sayilirsa en fazla kaç gün sonraya ertelenir?

 139. hocam merhabalar bu sözlü mülakatın aynı gün içinde yapılmaması ilk defa olan bişemi sistemmi değişti acaba tesekkurler

 140. Merhaba. yarın sınav var ve benim dosyalarım internet istesindeki zip dosyası hatalı olduğu için inmiyor. Ne yapmalıyım? Bir de direk spor kıyafetleri ile gitsem olur galiba. Çünkü mülakat sınav günü olmayacak

 141. Merhabalar .Evrak teslimi ,ön saglik taramasi ve spor parkuru ayni gunmu yapilacak .Yoksa baska bir gun spor parkuruyla sözlü mülakat aynı günmu yapılacak.Bilgilendirirseniz sevinirim.

 142. Merhaba benim ön dişlerimde eğrilik var ama eksik dişim yok, arkalarda birkaç çürük var sorun olur mu ? Bir de diş kontrolü ön sağlıkta mı yapılıyor yoksa intibaktaki kontrollerde mi ?

 143. slm admin mülakat ikiye ayrıldığı için ilk gideceğimiz spor mülakatında saç ve sakal kesimine dikkat ederler mi yoksa sözlü mülakatta mı dikkate alınır

 144. slm admin gireceğimiz ilk mülakatta saç sakal kesimine dikkat ederler mi yoksa sadece sözlü mülakatta mı bunu göz önüne alırlar

 145. her iki mülakat içinde sakal kesmek önemli midir ?

  • admin

   Karar sizin, binlerce aday arasından saç sakal geleni mi alırlar, düzgün tertipli mi olanı onu sizin hesap etmeniz lazım. Mülakata giderken bence özenerek gidin.

 146. Çıkarılan evrakların hepsini kendimiz kalemle mi dolduracağız ?

 147. Fiziki yeterlilik parkurunda sağlık raporu gerekiyor mu yoksa evraklardaki sağlıkla ilgili 2 belgeyi doldurmak yeterli mi olacaktır. Birde diplomamızın aslını kontrol ettikten sonra o gün verecekler mi

 148. Türkiye genelinde kaç tane pomem komisyonu var ?

 149. Götüreceğimiz biyometrik resmin sakalsız olma şartı varmı?

 150. BOyum 1.60 tırnak yiyorum kilom 74 gözlerim 6.30 derece fiziki yeterliliğe çağırıyorlar gidip bi şansımı deneyeyim mi

 151. Sözlü mülakat hangi tarihde yapılır ?

 152. Kan değerlerinin düşük olması okul için elenme nedeni midir? Okulu kazandıktan sonra sağlık süreci nasıl işliyor?

 153. Fiziksel yeterlilik sınavı ile mulakat ayni gün mu bazı bilgiler değişti diyor ustad

  • admin

   21. dönem POMEM’de ayrı günlerde yapılacak. Şu an ön sağlık ve fiziki parkur yapılıyor. Geçenler mülakata tekrar çağrılacaklar.

 154. Evraklari indiremiyom hata veriyo yardimci olurmusunuz

 155. Admin mülakattan önce sakatlandım rapor alsam mülakata ileri bir tarihte girme şansım var mı

 156. On sağlık ve parkur mulakatini geçtim ikametim nigde sözlü mülakat nerede olur acaba?

 157. fiziki yeterlilik ön sağlık kontrolü ve sözlü mülakat aynı günde mi yapılıyor?

 158. Admin butun mulakatlardan gectikten sonra egitimden sonrada eleme oluyormu ? okul ogretimi gibi kurtarma ders falan varmi..şimdiden tesekkurler.

 159. Bugün fyt ve ön Sağlık geçtim sözlü mülakat kac gün sonra oluyor

 160. Merhaba ben pomem başvurusu yaptım evraklarda askerlik ilişkisi olmayan belge diyor ama ben şuan askerim ve sınav yerim belli olmuş sistemde gitsemde kabul etmezler mi acaba kısa dönem askerlik yapmaktayım. Sınav için izin alabilme hakkım bulunmakta lütfen yardımcı olur musunuz ? Teşekkürler.

 161. Merhaba. Ben parkuru 51.36 olarak bitirdim. Kpss puanım 71, önlisans mezunuyum, sözlü mülakatta 100 üzerinden en az kaç almam geçmek için yeterli olacaktır? Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
  Birde kolumda dikkatle bakılmadığı sürece bariz belli olmayan 2 adet jilet kesiği bulunuyor, ön sağlıkta sorun yaşamadım; fakat okula kabul edildikten sonraki aşamada sağlık raporu için muayene sırasında beni eleme olasılıkları yüzde kaç?
  Şimdiden teşekkürler

  • admin

   Kimse kesin bir değer söyleyemez. Yüksek alırsanız şansınız var tabiki. İzler de bundan sonra sorun olmayacaktır kanaatindeyim.

 162. Geçici mezuniyet belgenin aslını kaybettim e devlet mezun belgesi geçerli olur mu?

 163. Merhabalar, sözlü mülakata gelirken giyim tarzı önemli mi , resmi mı olmalıyız yoksa daha günlük bir halde gelmemiz göz önünde bulundurulur mu ?

 164. Pomem basvueu ucreti dekontunu kaybettim. Halk bankasi hesaplarin kapali oldugunu soyleyerek yardimci olmadilar ne yapmaliyim ?

 165. Merhabalar fiziki parkuru geçen herkes sözlü mülakata çağırılcak mı acaba yoksa bi sıralama filan yapılcak mı.

 166. merba bn onlisans mezunuyum puanim 72 spordanda cezali 47yaptim hesaplamayi nasl yapcam

 167. Merhaba fiziki parkurda saniyem tutmadı yine de mülakata çağırılacak mıyım yine internet üzerindenmi bunun duyurusu yapılacak ?

 168. Merhaba benim mülakat günüm bugündür ama gidemedim yarın gitsem ölümü acil cevap lütfen

 169. Ben lisans alıp pomeme başvurabilmek için İktisat okuyorum 2.siniftayim, şimdi 2018 pmyo denemek istiyorum cnku okul dersleri eziyet gibi geliyor ben artık polis olmak istiyorum, pmyo 2 yıl sürüyor zaten okulumu da bitirsem göreve başlamak aynı zamana denk geliyor, bir bayan olarak pomem mi pmyo mu tercih etmeliyim sizce,

 170. Okuldan mezun olup lisansımı aldığım yıl kpss yok, 3. Sınıfta aldığım puan mı geçerli olucak yoksa 1 yıl beklemek zorunda mı kalırım

 171. Başkaları söylüyor normal polislik mülakatlari için en düşük üniversite mezunu olmak gerekiyor bazıları da en düşük lise mezunu olmak şartıyla mülakata girebilirsin diyolar çevik kuvvet olabilmek için lise mezunu ve YGS puanı gerekiyor mu yoksa üniversite bitirmek mi gerekiyor anlamadım kafam karıştı?

 172. Admin sözlü mülakatlar ne zaman açıklanır bilginiz varmı teşekkürler.

 173. Admin sözlü mülakat ne zaman başlar bilginiz var mı teşekkürler.

 174. Abi yeni alinacak pöh adaylarinda bayanlar icin kontenjan olacagini bakan aciklamis. Onlisans alimi olur mu bayanlarda yine ?

 175. Merhabalar öncelikle çok teşekkur ederim aklıma takilan biçok konuda yardimci oldunuz paylaşımlarınızla. Bi iki sorum olacak size mülakatlara parkura cağrıldığımız ilde mi girecez yine? Ve olurda kazanirsak hangi pomem okulunda eğitim göreceğimiz nasıl belirleniyor?

 176. Mrb bi konu danışacaktım. 20. dönem pomem 7 aralıkta mezun oluyor sizin tahmininize göre 21. dönem pomem ne zaman başlar aşağı yukarı ?? bir de eger ki devlet memuruysak ve aralıgın sonuna kadar çalıstıgımın kurumda ılıskımızı kesemıyorsak pomem okuluda aralık ayında acılırsa ızın veya rapor alıp okula başlasak sorun olurmu ? bi kaç gun hem devlet memuru gorunup hem pomem okuluna katılabılırmıyız ?

  • admin

   İzin rapor diye birşey yok. Çağrıldığında gitmezsen hakkın yanar. Memurluğun devam ederken okula kaydın olur mu bu hususta emin olmamakla birlikte, çalıştığın kurumdan izin alabiliyorsan problem olmayacaktır. Okulların başlama süresi belirsiz.

   • bu kadar kısa surede gerı dondugunuz ıcın cook tesekkur ederım. ben raporu çalıştıgım kuruma verip valızımı alıp tam gününde polıs okuluna katılabılırım sıkıntı yok fakat bana derlermı sen devlet memuru gorunuyorsun senı kabul edemeyız derlermı bana ondan korkuyorum ?yanı benım sıgortam yatıyor ya sonucta emeklı sandıgı falan sıkıntı olur mu okula kabul edılmem ıcın 3 4 gun daha yatması ? bı de tahmınınızce 21. dönem pomem okulu ne zaman baslar 🙂

    • admin

     Eğitimlerin ne zaman başlayacağı meçhul. Okula ilk çağrıldığınızda geçici kayıt yapılacak. Bu süreçte zaten intibak eğitimi olacak. Sağlık raporu alma vs olacak. Bu zamanda elenmezseniz, kesin kayıt için 1 hafta 10 gün sonra tekrar çağrılacaksınız. Kesin kayıt hakkı kazanırsanız diğer kurumla ilişiğinizi kesersiniz. Bu süreçte daha detaylı bilgi edinmiş olursunuz.

 177. Merhaba ben 2 sene önce bileğimdeki kıkırdak zedelenmesi yüzünden bi ameliyat geçirdim.el bileğimden 2mm kemik kesildi. Şu an hiç bir hareket kısıtlılığı veya zorlanması bir olumsuzlugu yok göruntu olarakta sıkıntısı yok.zaten fitness antrönörüyüm. Sağlık evrakında kırık cıkık bolumunu ısaretledım,ön sağlıkta durumumu soyledım sorun olmaz dıyıp gecırdıler. Sizce olurda okulu kazanırsam okuldakı saglık işlemlerınde beni elerler mi ?

 178. Admim sözlü mülakat tarihi ne zaman bir bilginiz var mı ?

 179. Teşekkür ederim peki ankarada intibak eğitiminde sağlık raporu için hangi hastaneye götürüyorlar bılgi verirmisiniz ? bir de eger kı Allah nasip eder kazanırsak ankara da 21. dönem pomem okulu nerde olur ? teşekürler.

  • admin

   Okulun neresi olacağı Polis Akademisi takdirindedir, Ankara olur diye düşünmeyin. Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi idi yanlış hatırlamıyorsam üst aşama.

 180. Hemoroid elenme sebebi mi acaba ? 10dk lık bi operasyonla yakıp kurtulabılıyorsun sonucta bu sebepten adam alıyorlar mı admın ?

 181. Admin önlisans sözlüye kaç bin kişi kalmıştır tahmini

 182. Admin Bey,sözlü mulakat oncesinde guvenlik sorusturmasi yapilacakmis siz boyle bir duyum aldiniz mi?guvenlik sirusturmasini geçenleri mulakata cagiracaklarmiş

 183. Merhabalar ben sol el bileğimden eklem ameliyatı oldum. Eklem daha rahat hateket etsin diye bi ameliyat geçirdim. Sizce polislikte sağlıkta sorun yaşarmıyım ?

 184. Mülakat aşamasında belge istenecek mi gene. Artık açıklasınlar mülakat tarihini şiştikk valla Admin

 185. Admin sözlü mülakatta kaç aldığını söylüyor lar mı hemen kapıdan çıkmadan şimdiden teşekkür ler

 186. Admin mrb 21. dönem pomem e basvurdum olakı kazanırsam intibak eğitimi başlamadan istifa etmek zorundamıyım ? yoksa intibak eğitimi süresince işyerinden izne ayrılıp okula katılsam okulu kazanırsam kesıt kayıt yaptırırken istifa etsem olur mu ? yani şöyle toparlayım intibakta elenirsem işsiz kalmak istemiyorum. hem intibak okulundayken hem sigortam yatabilir mi ?

 187. 1.asamayi gecenlerin hepsi 2.asamaya cagirilacakmi?

 188. Merhaba admin sözlü mülakat ne zaman başlayacak bilgi var mı acaba?

 189. sözlü mülakat tarihi ne zaman

 190. Admin 1800 önlisans puanı kaça kadar düşer 3 ünün ortalaması lisanslarınki gibi düşük puanla sıralamaya girme ihtimali doğarmı.

 191. Admin sözlü mülakat çağrısının bu kadar uzun sürmesi normal mi? Bu dönem haricinde eski dönemlerdede böyle sözlü mülakatın ileri bir tarihte yapıldığı görülmüşmüdür?

 192. İyi akşamlar sinüzit burnumda et ve kemik eğriliği var sözlü mülakata girecem kazanırsam polisliği genel sağlıkta sıkıntı olur mu şimdi ameliyat olsam iyileşmesi biraz sürebilir

 193. Sayın admin. Kpss 65, spor 90. Sence şansim var mi ? Kpss den dolayi tereddutteyim.lisans olarak girdim.

 194. Merhabalar sayın yönetici benim şuan devam eden bir davam var darp davası aralık ayının 20 sinde bitecek bu dava kurulun önünde olurmu ve polis olmaması engeller mi ?

 195. Kıymetli Admin Efendi,sozlu mulakatlarin polis akademisinde olacagi şayiaları var kesinligi bilinmez ama sen dusunursun?

 196. 21. Dönem pomem okulları hangileri ? İnternete yazdığımda karabük cıkıyor ama karabük Pöh egitimi veriyor sadece normal düz pomem okulları hangilleri

 197. pomemde yas sıniri ile ilgili duzenleme yapilir mi malum Feto’dan dolayi magdur olan yaş grubu var simdi onlar 30’dan buyuk

 198. Merhabalar. Ben 51 saniye ile parkuru tamamladım 0 hata ancak parkuru bitirince sadece sorumlu polis 51 net 0 haya diyerek seslendi ben komisyonun karşısına tıkandım geçmedim geçmem gerekiyor muydu. İlk başta bilgilendiren polis parkuru tapıp çıkın merak ettiklerinizi bizlerden öğrenirsiniz dedi. Endişeliyim bir işlem yapılacak mıydı o aşamada diye? Bilgilendirirseniz çok sevinirim teşekkürler şimdiden yerleşen başarılar Allah yar ve yardımcısı olsun herkesin.

 199. Mrb Admin bir sorum olacaktı. Akademi internet uzerınden daha önce oldugumuz amelıyatları görebiliyor mu ? yani intibakta aldığımız sağlam sağlık raporundan sonra sıkıntı çıkarabilirler mi ?

 200. Mrb ben başka bir şehire taşındım. Pomem e başvuru evraklarımda eski adresim var. Güvenlik soruşturmasında beni bulabilirler mi ? ya da yanal beyan vermiş gibi davranırlarmı kötü mü oldu benim için ?

 201. Hocam çok önemli bir sorunum var boşanma davam devam ediyo kazanırsam fotoğrafını kimlik fotokoposini vs götüremeyecem kayda bu sorun olurmu

 202. 21.dönem pomem e başvurdum ekimdeydi tarihleri.şimdi okudum sınav yerleri açıklandı diye e devlete girdim sınav yeriniz bulunamamıştır anlamadım bilgilendirirmisniz

 203. Pomem kazanıp intibakta sağlık raporunda elensek sonraki alımda şartları taşıyorsak tekrar başvuru yapabilirmiyiz?
  Not: gözümden enfeksiyon kapmıştım atlattım ancak gözümde bulanıklık oluyor 6-7 ay sürebileceğini söyledi doktor büyük olasılıkla geçici ayrıca bu süreçte damla kullanacam.

 204. Eğitim sonu sınavın içeriği nedir

 205. 21.dönem sozlu mulakatlari ocak ayında ilan edilebilirmiş öyle bir duyum var ne dersiniz?

 206. Üniversite 3.sinif öğrencisiyim pomeme girebilir.miyim

 207. Sayın admin mülakatlara (sözlü ve fiziki parkura)ne zaman başlamalıyız nasıl çalışmamız gerek?

 208. 2 ay oldu sınava gireli. Meraktan öldük işimiz gücümüz yarım kaldı bari mülakat yapıp beklerdeydiniz. şimdi bide sonuçları bekleyeceğiz. We are help please!

Soru Sor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir