21. Dönem POMEM Aday Rehberi

22.10.2017
A+
A-
21. Dönem POMEM Aday Rehberi

Polis Akademisi’nin 13 bin lisans ve önlisans polis alımı ile ilgili detayları açıklaması sonrası birçok aday aklına takılan soruları bizlere ilettiler. Bu makalemizde, 21. dönem POMEM alımı ile ilgili sürecin genel işleyişini anlatmaya, en çok sorulan soruları cevaplamaya çalışacağız. Yazımızın sonuna polis adaylarına yönelik altın değerinde tavsiyeler ekledik. Mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Ön başvuru yaptım. Daha sonra ne olacak?

Ön başvuruyu yaptıktan sonra, adaylar sınavlar için polis okullarına davet edilecekler. Bu aşamada, aday, sınav için davet edildiği okulda ve tarihte orada olmalıdır.  Sonuçlar bugün itibariyle açıklandı. Adaylar Polis Akademisi sitesinden sınava nerede ve ne zaman gireceklerini görebilirler.

POMEM giriş sınavları aşağıdaki adımlardan oluşmaktadır:

 • Evrak teslimi
 • Ön Sağlık taraması
 • Fiziki Yeterlilik Parkuru
 • Sözlü Mülakat Sınavı(2. aşama)

21. Dönem POMEM sınavları ne zaman yapılır?

30 Ekim 2017 – 11 Kasım 2017 tarihleri arasında, planlandıkları okulda belirtilen tarihlerde gireceklerdir.

21. dönem POMEM evrak tesliminde hangi belgeler istenecek?

a) T.C. kimlik numarası yazılı beyanı, (sınav başvuru dilekçesinin ilgili bölümüne aday 11 haneli T.C. kimlik numarasını ve bu kimlik numarasının kendisine ait olduğunu el yazısı ile ilgili satıra yazacaktır.)
b) Sınav başvuru dilekçesi
c) Aday Sağlık Bilgilendirme Formu
ç) Adayların Fiziki Yeterlilik Sınavı Parkuruna Katılmasına Engel Sağlık Probleminin bulunmadığına dair beyanı ya da tek hekim raporu
d) Lisans diplomasının veya geçici bitirme belgesinin aslı ile birlikte fotokopisi (e-devlet  belgesi kabul edilecek düşüncesindeyiz)
e) KPSS sonuç belgesinin bilgisayar çıktısı,
f) Son bir yıl içinde çekilmiş dört adet biyometrik fotoğraf,
g) Kendisi ve evli ise eşinin sabıka kaydı olmadığını ifade eden yazılı beyanları, (sınav başvuru dilekçesinin ilgili bölümüne aday kendi el yazısı ile kendisinin ve evli ise eşinin sabıka kaydı durumunu yazacaktır.)
ğ) Yaş düzeltmesi yaptıranlar için yaş düzeltme belgesi,
h) Sınav ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu,
ı) Sınav Giriş Belgesi,

Ön sağlık taraması nasıl yapılacak?

Ön sağlık taramasında boy ölçümü, boy-kilo oranı, genel vücut kontrolü ve renk körlüğü testi ağırlıklı bir süreç işlemektedir.

Fizik parkur nasıl olacak?

Fiziki yeterlilik parkuru için tıklayınız: 21. Dönem POMEM Fiziki Yeterlilik Parkuru. Fiziki yeterlilik parkurundan tam puan alabilmek için erkek adayların 39 saniye ve altı, kadın adayların 43 saniye ve altı derece yapmaları gerekmektedir.

Sözlü mülakat nedir ve nasıl olacak?

Mülakata giren adaylara soru kartlarından birini çekmesi söylenir. Bu sorular başkanlıkça belirlenmiş ve sınav öncesi kayıt altına alınmıştırlar. Adaylardan, çektiği kart hakkında bildiklerini anlatması ve ifade etmesi beklenir. Adaya çektiği kart ile ilgili farklı sorular da yöneltilebilir. Komisyon,  farklı alanlarda da sorular sorabilir. Bu süreçte adayın, psikolojik yeterliliği, mesleğe uygunluğu, genel görüşü, düşünce sistemi, kendini ifade etme yeteneği, iletişim kapasitesi ve kelime dağarcığı gibi çok yönlü bir değerlendirmesi komisyon tarafından yapılır.

Polis alımlarında torpil var mı? Adam kayırıyorlar mı? Boşuna çalışma kazanamazsın diyorlar…

Adaylar tarafından bize iletilen bir diğer husus, torpil ya da adamı olma konusu. Bu konuyu öne süren bazı adaylar, torpili olmayan ya da referansı bulunmayanların kazanma şansı olmadığını söylemekteler.

Şunu hiçbir zaman unutmayalım; başarılı olmak bir tercih meselesidir. Başarısız insanlar neden bulur, başaranlar ise yol açarlar. Torpil, adam kayırma, referans  vb. bunları sebep varsayıp çalışmamak kişinin kendi karakteri ile alakalı durumlardır.

Siz, çok çalışın, hazırlık yapın, zamanınızı iyi değerlendirin, hedeflerinizi belirleyin ve kendinize güvenin. Dış etmenlerin sizin hayatınızda belirleyici olmasına izin vermeyin. Bahane ve neden aramayın, çalışın ve yine çalışın. Başarı elbet gelecektir.

20. dönemde 10 bin kontenjan varken, adayların çoğunun sözlü mülakattan 70 puan bile alamaması sebebiyle 7.423 erkek aday ancak yerleşebildi. Kadın adaylarda ise boş kontenjan kalmadı. 1577 erkek polis adayı öğrenci kadrosu, sözlü mülakattan düşük alan adaylar nedeniyle boş kaldı. Sözlü mülakattan 70 ve üzeri alan erkek adayların hepsi polis olma hakkı elde etti!

Kısacası, çalışan kazanır. Mülakatlara mutlaka çalışın! Çıkmış soruları bulun, çözün. Aşağıdaki tavsiyelerimize kulak verin.

Polis adaylarına tavsiyeniz nelerdir?

Ön sağlık kontrollerinde detaylı tarama yapılmamaktadır. Boy-kilo durumu, saç durumu, diş ve ağız kontrolü, vücutta belirgin iz, dövme vb. kontrolü, renk körlüğü testi gibi genel bir tarama yapılmaktadır.

Polis olmak için boy-kilo şartları mevcut. Bu hususta herhangi bir tolerans bulunmuyor. Boyunuz polislik şartlarını sağlamıyorsa, VKİ indeksiniz sınırlar dışındaysa, amiyane tabirle allame-i cihan da olsanız evinize gönderilirsiniz. Bu nedenle, boy şartını ve boy-kilo endeksini tutturduğunuzu varsayarsak, kilo konusunda hassas olmanızı tavsiye ederim. 15-20 gün içerisinde, dikkatli bir beslenme ile 2-3 kilo rahatlıkla verebilirsiniz. Bu sayede daha dinç ve seri olma şansınız artacaktır.

KPSS puanınız düşükse üzülmeyin ya da yüksekse çok sevinmeyin. Fiziki yeterlilik parkurunda iyi bir derece, rahatlıkla genel başarı puanınızı yukarıya taşır.

Parkur için mutlaka çalışma yapın. Ben sporcuyum, ben uçarım, aman ben çok hızlıyım vb. şekilde coşmayın. O anın heyecanı ile eli ayağına dolaşan, hata yapan, nefesi kesilen aday sayısı oldukça fazla. Mutlaka parkuru deneyin. İmkanınız varsa bir kursa yazılın ve deneyimli hocalardan ders alın. Günlük düzenli yürüyüş yapın. Ayak tipinize göre spor ayakkabı alın. Kauçuk taban bu konuda avantajlıdır. Bazı adaylar, çıplak ayakla daha başarılı dereceler yapıyor, deneyin kendi stilinizi belirleyin. Aşırı ve bilinçsiz koşu-spor yapmayın; sakatlanırsınız. Genel sağlığınıza dikkat edin. Ham, kasları güçsüzleşmiş, hantal, nefesi sıkışan ve kilolu adayların parkurda başarılı olmaları ve iyi bir puan almaları oldukça zor.

POMEM sınavlarının en önemlisi ve en belirleyici olanı sözlü mülakatlardır. Burada alınacak yüksek bir mülakat puanı, kazanmanızı hemen hemen kesinleştirir. 21. dönem POMEM mülakatlarına girecek adaylara ilk tavsiyem, önceki senelerde polislik mülakatlarında çıkmış sorulara çalışmalarıdır. Bu sayede, hangi tarz sorularla muhatap olacağınızı öngörebilirsiniz. Yine sınavlarda yaşananları içeren makaleleri okuyabilirsiniz. Adayların, o anlarda neler yaşadığını birinci ağızdan öğrenmiş olursunuz. Her iki konuda birçok makaleyi sitemizde arama yaparak bulabilirsiniz.

Adaylara bir diğer tavsiyem, ayna karşısına geçip, “Neden polis olmak istiyorsun?” vb. sorulara sesli olarak yanıtlar vermeleridir.  İmkan varsa, bir arkadaşınıza bunları anlatmanız faydanıza olacaktır. Bu tarz egzersizlerle jest-mimik, ses tonu, diksiyon ve beden dilinizi geliştirici çalışmalar faydanıza olacaktır.

Önümüzdeki günlerde başlayacak sözlü mülakat aşamasında çıkan sorular an an uygulamamıza eklenecek ve kullanıcılarımız bu soru ve cevaplara hızlı bir şekilde ulaşabilecekler. Kimi insanlar “Soruyu bilmek önemli değil…” diyerek cümlenin devamını haklı gerekçelerle dolduruyorlar. Peki, sözlü mülakatlarda en önemli süre olan ilk 60 saniyeyi böyle boş geçiren bir adayın, iyi bir intiba bırakma ihtimali var mı? Karttan çektiği soruyu bilen mi avantajlı olur bilemeyen mi? Burada kararı polis adayları kendileri vermelidirler.

Uygulamamızı indirmek isteyen arkadaşlar inceleyebilir, satın alabilir, beğenmezlerse İADE edebilirler.

Konu hakkında merak ettiğiniz veya aklınıza takılanları Polis Noktası yetkililerine yorum kısmından ya da soru-cevap bölümünden iletebilirsiniz. Aşağıdaki makaleleri de inceleyiniz:

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 497 YORUM
 1. davut dedi ki:

  Admin önlisans sözlüye kaç bin kişi kalmıştır tahmini

  1. admin admin dedi ki:

   Bilgi yok maalesef.

 2. Ahmet dedi ki:

  Admin Bey,sözlü mulakat oncesinde guvenlik sorusturmasi yapilacakmis siz boyle bir duyum aldiniz mi?guvenlik sirusturmasini geçenleri mulakata cagiracaklarmiş

  1. admin admin dedi ki:

   Bu hususta herhangi bir bilgi almadık.

 3. Eren dedi ki:

  Merhabalar ben sol el bileğimden eklem ameliyatı oldum. Eklem daha rahat hateket etsin diye bi ameliyat geçirdim. Sizce polislikte sağlıkta sorun yaşarmıyım ?

  1. admin admin dedi ki:

   İz kalmadıysa problem olmaz.

   1. Eren dedi ki:

    3 4 cm diliş izi var.bileğimiz yan tarafında pek belli olmuyor iç kısımda kalıyor. ama doktor görür onu.bu ameliyatta ordakı doku bozuldu ama bı sıkıntısı yok tedavi gerektirmiyor,agırlık kaldırıyorum,hareket kısıtlılığı yok. sızce sımdı sorun olur mu ?

    1. admin admin dedi ki:

     Sorun olmaz kanısındayım.

 4. Umay dedi ki:

  Mülakat aşamasında belge istenecek mi gene. Artık açıklasınlar mülakat tarihini şiştikk valla Admin

  1. admin admin dedi ki:

   Belge isteneceğini sanmam. Zaten teslim edildi belgeler.

 5. Yusuf Emir dedi ki:

  Admin sözlü mülakatta kaç aldığını söylüyor lar mı hemen kapıdan çıkmadan şimdiden teşekkür ler

  1. Admin dedi ki:

   Hayır bilgi verilmiyor. İnternet duyurusundan öğreniyorsunuz sonucu.

 6. Eren dedi ki:

  Admin mrb 21. dönem pomem e basvurdum olakı kazanırsam intibak eğitimi başlamadan istifa etmek zorundamıyım ? yoksa intibak eğitimi süresince işyerinden izne ayrılıp okula katılsam okulu kazanırsam kesıt kayıt yaptırırken istifa etsem olur mu ? yani şöyle toparlayım intibakta elenirsem işsiz kalmak istemiyorum. hem intibak okulundayken hem sigortam yatabilir mi ?

  1. Admin dedi ki:

   İntibaktan sonra kesin kayda giderken istifa eder, öncesinde izin kullanırsın.

 7. adnan dedi ki:

  1.asamayi gecenlerin hepsi 2.asamaya cagirilacakmi?

  1. Admin dedi ki:

   Evet.

 8. Enes dedi ki:

  Merhaba admin sözlü mülakat ne zaman başlayacak bilgi var mı acaba?

  1. Admin dedi ki:

   Akademi açıklamadan Bilgi veremiyoruz.

 9. ersan dedi ki:

  sözlü mülakat tarihi ne zaman

  1. Admin dedi ki:

   Henüz belli değil.

 10. Davut dedi ki:

  Admin 1800 önlisans puanı kaça kadar düşer 3 ünün ortalaması lisanslarınki gibi düşük puanla sıralamaya girme ihtimali doğarmı.

  1. Admin dedi ki:

   POMEM önlisans bu alımda ilk olacak. taban kaç olur bilemeyiz. Olabildiğince yüksek almak lazım.

 11. Adem dedi ki:

  Admin sözlü mülakat çağrısının bu kadar uzun sürmesi normal mi? Bu dönem haricinde eski dönemlerdede böyle sözlü mülakatın ileri bir tarihte yapıldığı görülmüşmüdür?

  1. Admin dedi ki:

   Hayır.

 12. Öznur dedi ki:

  İyi akşamlar sinüzit burnumda et ve kemik eğriliği var sözlü mülakata girecem kazanırsam polisliği genel sağlıkta sıkıntı olur mu şimdi ameliyat olsam iyileşmesi biraz sürebilir

  1. Admin dedi ki:

   Sorun olmaz diye düşünüyorum.

 13. Aday57 dedi ki:

  Sayın admin. Kpss 65, spor 90. Sence şansim var mi ? Kpss den dolayi tereddutteyim.lisans olarak girdim.

  1. Admin dedi ki:

   Erkeklerde, 80 ve üzeri alan hemen hemen herkes kazanır. Mülakat için uygulamamızı almanızı tavsiye ederiz.

 14. Şeref dedi ki:

  Merhabalar sayın yönetici benim şuan devam eden bir davam var darp davası aralık ayının 20 sinde bitecek bu dava kurulun önünde olurmu ve polis olmaması engeller mi ?

  1. Admin dedi ki:

   Hükümlü ceza alırsanız sorun olur.

 15. ahmet dedi ki:

  Kıymetli Admin Efendi,sozlu mulakatlarin polis akademisinde olacagi şayiaları var kesinligi bilinmez ama sen dusunursun?

  1. Admin dedi ki:

   Akademi açıklama yapmadıkça 21. dönem hakkında bilgi verilmesi kesinlikle yasak. Beklemek gerekiyor.

 16. Mert dedi ki:

  21. Dönem pomem okulları hangileri ? İnternete yazdığımda karabük cıkıyor ama karabük Pöh egitimi veriyor sadece normal düz pomem okulları hangilleri

  1. Admin dedi ki:

   PÖH okulları POMEM okullarıdır. POMEM içinde örgütlüdürler.

   1. Mert dedi ki:

    Karabükte oturuyorum 21. Dönem pomeme başvurdum kazanırsam karabükte mi okurum ?

    1. Admin dedi ki:

     Okulu Akademi belirliyor, kesin kıstasları yok.

 17. ahmet dedi ki:

  pomemde yas sıniri ile ilgili duzenleme yapilir mi malum Feto’dan dolayi magdur olan yaş grubu var simdi onlar 30’dan buyuk

  1. Admin dedi ki:

   Olabilir.

   1. ahmet dedi ki:

    mülakatların 2018’e kalma durumu söz konusu mu sence?

 18. İrem dedi ki:

  Merhabalar. Ben 51 saniye ile parkuru tamamladım 0 hata ancak parkuru bitirince sadece sorumlu polis 51 net 0 haya diyerek seslendi ben komisyonun karşısına tıkandım geçmedim geçmem gerekiyor muydu. İlk başta bilgilendiren polis parkuru tapıp çıkın merak ettiklerinizi bizlerden öğrenirsiniz dedi. Endişeliyim bir işlem yapılacak mıydı o aşamada diye? Bilgilendirirseniz çok sevinirim teşekkürler şimdiden yerleşen başarılar Allah yar ve yardımcısı olsun herkesin.

  1. Admin dedi ki:

   Sorun yok canınızı sıkmayın.

 19. Mehtap dedi ki:

  Mrb Admin bir sorum olacaktı. Akademi internet uzerınden daha önce oldugumuz amelıyatları görebiliyor mu ? yani intibakta aldığımız sağlam sağlık raporundan sonra sıkıntı çıkarabilirler mi ?

  1. Admin dedi ki:

   Mezun olacağın zaman da sağlık kontrolü var, eğer arıza varda her zaman ortaya çıkabilir.

 20. Batu dedi ki:

  Mrb ben başka bir şehire taşındım. Pomem e başvuru evraklarımda eski adresim var. Güvenlik soruşturmasında beni bulabilirler mi ? ya da yanal beyan vermiş gibi davranırlarmı kötü mü oldu benim için ?

  1. Admin dedi ki:

   Sorun olmaz sıkıntı yapmayın.

 21. Buse dedi ki:

  Hocam çok önemli bir sorunum var boşanma davam devam ediyo kazanırsam fotoğrafını kimlik fotokoposini vs götüremeyecem kayda bu sorun olurmu

  1. Admin dedi ki:

   Sorun olmaz.

 22. Alper dedi ki:

  21.dönem pomem e başvurdum ekimdeydi tarihleri.şimdi okudum sınav yerleri açıklandı diye e devlete girdim sınav yeriniz bulunamamıştır anlamadım bilgilendirirmisniz

  1. Admin dedi ki:

   Şu an sonuçlar açıklanmadığından bilgi yok.

 23. Abdullah dedi ki:

  Pomem kazanıp intibakta sağlık raporunda elensek sonraki alımda şartları taşıyorsak tekrar başvuru yapabilirmiyiz?
  Not: gözümden enfeksiyon kapmıştım atlattım ancak gözümde bulanıklık oluyor 6-7 ay sürebileceğini söyledi doktor büyük olasılıkla geçici ayrıca bu süreçte damla kullanacam.

  1. Admin dedi ki:

   Evet.

 24. Sezgin dedi ki:

  Eğitim sonu sınavın içeriği nedir

 25. beylik dedi ki:

  21.dönem sozlu mulakatlari ocak ayında ilan edilebilirmiş öyle bir duyum var ne dersiniz?

 26. Kübra dedi ki:

  Üniversite 3.sinif öğrencisiyim pomeme girebilir.miyim

  1. Admin dedi ki:

   Mezun olmalısın.

 27. Police dedi ki:

  Sayın admin mülakatlara (sözlü ve fiziki parkura)ne zaman başlamalıyız nasıl çalışmamız gerek?

  1. Admin dedi ki:

   Hangi alım için soruyorsun?

   1. Police dedi ki:

    Pmyo için

    1. Admin dedi ki:

     Yazın yapılacağına göre kendini ona göre planlamalısın.

   2. Süleyman dedi ki:

    Banada yardimci olurmusunuz 2018 yili icin on basvuru tarihi nezman

    1. Süleyman dedi ki:

     2018 mulakatlari basladi mi ben gecmi kaldim lise mezunuyum bu sene basvurmak isdemisdim bana yardimci olur misunuz

    2. Admin dedi ki:

     Önce TYT gireceksin.

    3. Admin dedi ki:

     Şu an takvim yok.

 28. Umay dedi ki:

  2 ay oldu sınava gireli. Meraktan öldük işimiz gücümüz yarım kaldı bari mülakat yapıp beklerdeydiniz. şimdi bide sonuçları bekleyeceğiz. We are help please!

 29. Hüseyin dedi ki:

  Merhaba admin 21.pomem girdim. lisans mezunuyum. KPSS 60. Spor parkurunu 48 saniyede tamamladım
  Sözlü mülakatta kaç almam gerekiyor yeterli olsun.

  1. Admin dedi ki:

   70 ve üzeri alan lisanslı erkekler kazanacak gibi gözüküyor.

  2. Süleyman dedi ki:

   Ben evliyim yatililik evliler icin durum degisiyor mu bide boyum 150 kilo 65 sanirim sirf bu yuzden bile alinamamben

   1. Admin dedi ki:

    Boyunuz kısa.

 30. utkan dedi ki:

  Merhaba admin.21 dönem pomem’e girdim.Ön sağlık ve sporu tamamladım.Sporu saliselerle tamamladım.3aya yakındır bekliyoruz sözlü mülakata çağrılmama durumum olabilir mi?,ve herkes ön sağlık ve sporu geçsede sözlü mülakata herkes çağrılıyor mu?

  1. Admin dedi ki:

   Geçen herkes çağrılacak.

 31. Sefa dedi ki:

  Merhaba 21. Dönem pomem eğitim süresi tahminen ne kadar olacak bilginiz var mı ? Teşekkürler.

  1. Admin dedi ki:

   5-6 ay.

 32. Sefa dedi ki:

  Sözlü mülakata gelirken hafif kirli sakal sorun olur mu?

  1. Admin dedi ki:

   Sorun olmaz.

 33. Hüseyin dedi ki:

  Merhaba admin sözlü mülakat açıklandıktan ne kadar süre sonra eğitim almak için okula kayıt yaparız
  ( tahminen)

  (Sözlü mülakattı başarılı olduğumuzu varsayarsak. )

  1. Admin dedi ki:

   1 aya başlar.

 34. murat dedi ki:

  Admin merhaba mülakatlarda başarılı olup eğitim süresi başladığında herhangi bir destek veya maaş alabiliyormuyuz ? birde ön lisanslar içinde 6 ay mı eğitim süresi teşekkürler

 35. Hüseyin dedi ki:

  Merhaba admin.
  Ben Arnavutköy pomem mülakatta girdim. Spor ayakkabı üzeri kot giydim üste kot gömlek onun üstüne de takım elbise ceketi giydim. Komisyon bana neden takım elbise giymediğimi sordu ben de maddi durumunun buna elverişli olmadığını söyledim. Sonra sectigim kartta ki soruyu okudum.soru” baca eğri olsa da duman dik cikar. Ama o an gelmedi aklıma. Bende komisyona bu soruyu aslında iyi bilginin şu heyecandan aklıma gelmediğini söyledim. Sonra başka bir kart çektirdiler çıkan soru cahileye devri hakkında bilgi. Guzelcene cevapladim. Sonra TC devletindeki terör örgütlerini say dedi bende PKK dhkpc geri el kaide falan saydım
  Çıkabilirsin dedi ve çıktım.
  Spor mülakatın 60 lisans mezunuyum.
  Sizce şansım var mi

  1. Admin dedi ki:

   Tabiki var.

 36. Hüseyin dedi ki:

  Merhaba admin sözlü mülakat sonuçları ne zaman aciklanalir

 37. Pomem01 dedi ki:

  1-Sözlü Mülakata sakal traşı olup bıyıkla gitmek sorun olurmu?
  2-Mülakat konuları nelerdir? Anayasa Hukuku İdare Hukuku vs gibi kapsama alanı varmı?

  1. Admin dedi ki:

   1) Sorun olmaz. 2) Soru örnekleri için sitede arama yapın ya da uygulamamızı satın alın.

 38. gözde dedi ki:

  hastalığımdan dolayı sözlü mülakata giremedim ertesi gün raporla birlikte gitsem kabul ederler mi

  1. Admin dedi ki:

   Hayır ama yine de okul ile iletişime geçin.

 39. Pomem0101 dedi ki:

  Sakal traşlı bıyıklı olmak sıkıntı olur mu?

  1. Admin dedi ki:

   Hayır

 40. Yusuf dedi ki:

  Pöh alimi için lise mezunu alacaklar mi

 41. Mahmut dedi ki:

  Ben 16 yaşındayım merak ettiğim bir soru var.
  Polis meslek yüksek okulu yatılı mı?

  1. Admin dedi ki:

   Evet

 42. Serhan yıldırım dedi ki:

  Sa kara harp okuluna basvurumu yaptim sadece alnimda nohut parcasi kadar bir ben var ama et degildir sorun olurmu asker olmama.

 43. ugur yener dedi ki:

  sözlu mulakata kac lısans kaç önlısans kacı bayan kaçı erkek katıldı bır bılgı alsam …42 sanıye fızıkı parkur ve sozlu mulakatta cıkan soru ıse yaygın hastalıklardan 3 tanesıne ornek verın kanser verem kırımkongo net cvp

 44. Musa dedi ki:

  Merhaba admin, on sağlık ve spordan geçtim sözlü mülakatda fena değildi umarim ki aksilik olmaz da yeterli görürlerse sonraki sağlık kontrollerinde uzak gözlük problem teşkil edermi veya belli bir derecesi varmı ?

  1. Admin dedi ki:

   2-2 derece üstü sorun olur.

 45. Süleyman dedi ki:

  Benim boyum 153 elimizde ola bisey degilki bu boy mevzusu kilo deseniz tamam da boyda kesin mi bu 162

 46. Eda dedi ki:

  2 yıllık üniversite mezunuyum.Bu sene DGS ye hazırlanıyorum POMEM için.Yeni düzenleme de 2 yıllıklarda başvuru yapabilir ama ben yine de elimde bir avantajım olsun diye 4 yıllığa geçiş yapmak için hazırlanıyorum.Diyelim 4 yıllığı kazandım.Okulumu dondurup bu sene ki önlisans KPSS ye girme şansım var mı.

 47. Süleyman dedi ki:

  Mulakat basvurulari nezaman

 48. Cihan dedi ki:

  Merhabalar Oncelikle bizlere yardimci oldugunuz icin tesekkur ederim. Hastanede yapilan tetkik sonucu trioid bezlerimin az calistigi ve buna bagli olarak tsh oranimin yuksek ciktigi uzman doktorlar tarafindan belirtildi. Tsh oraninin yuksek olmasi polis olmamiza engel olabilir mi? Saglik yonetmeligini inceledigimde buna dair bir bilgiye rastlamadım. Cevabiniz icin simdiden teşekkürler.

  1. Admin dedi ki:

   Doktor takdirinde. Değişiyor kararları.

 49. Hüseyin dedi ki:

  Kazandık.

 50. EDA YAÇIN dedi ki:

  merhaba admin ben bu sene 2 yıllıktan mezun olcam benim kpss puanımı olması lazım tyt puanımın mı olması lazım yoksa her ikisidemi?

  1. EDA YAÇIN dedi ki:

   yani diger yorumları okudumda hangisine girmem avantaj saglar yardımcı olun lutfennnn KPSS mi TYT mi

  2. Admin dedi ki:

   İkisi de olabilir.

 51. Muratt dedi ki:

  Admin Benim Gözümde Beyaz Olan Bölgede Çok Ufak Kırmızı Bir Leke Var Sorun Olurmu Görmede Çok Şükür Bir Sıkıntı Yok

  1. Admin dedi ki:

   Sorun olmaz.

 52. Yunus dedi ki:

  Merhaba admin ben 21. Dönemi kazandım intibak sırasında bazı nedenlerden istifa ettim istifa ettiğim diğer pomem mulaktalarıni etkiler mi mülakat sırasında istifa ettiğim görülür mü ve bu olumsuz etki yaratır mı ?

 53. Can dedi ki:

  Merhabalar. 2017 Lisans KPSS’den 73 almıştım. Şuan lisans 4. Sınıfım. Final sınavlarım 18 Mayıs’ta bitiyor, yani 1 Haziran’a kadar okulla ilgili hiçbir ilişiğim kalmıyor. Başvuru yapabileceğimi söylediler fakat evrak tesliminde diploma ya da geçici mezuniyet belgesi isteniyor. Evrak teslimini hemen istiyorlar mı? Okulun kapanmasına 45-50 gün var. Teşekkürler.

  1. Admin dedi ki:

   Evrak tesliminde istenilen belgeyi veremezsen başvuramazsın.

 54. Merve dedi ki:

  Pomem de her hafta boy kilo mu ölçülüyor?

  1. Admin dedi ki:

   İlk girişte bakılıyor.

   1. Merve dedi ki:

    Ön sağlıktaki haricinde okula ilk girerken mi

    1. Admin dedi ki:

     İntibak zamanı

 55. Seher dedi ki:

  Fiziki Yeterlilik mülakatı ile sözlü mülakat arasındaki zaman ne kadar acaba?

 56. Murat dedi ki:

  Arkadaşlar merak ettiğim birşey var pomem de gerekli belgeleri teslim etmeye gittiğimiz gün mü sağlık mülakat ı oluyoruz yoksa belgeyi teslim edip daha sonra mı mülakata giriyoruz?

  1. Admin dedi ki:

   Mülakat farklı gün olabilir