2021’de Kaç Bekçi Alınacak?

14.04.2020
A+
A-
2021’de Kaç Bekçi Alınacak?

2021’de kaç bekçi alınacak sorusu birçok bekçi olmaya aday kişiler tarafından sorulmaktadır. Bildiğiniz üzere 2019 yılının başından başlamak üzere yoğun bir bekçi alımı gerçekleştirilmişti. Mahalle ve çarşılarda sürekli devriye halinde olan, sokaklarda emniyet ve huzuru koruma amaçlı dolaşan bekçiler şu anda aktif olarak görevlerini yapıyorlar. Peki 2021 yılında görevlerini yapan kişilere ek olarak kaç bekçi alınacak? Alınacak olan bekçilerden hangi koşullar istenecek? Tüm bu soru işaretleri kafanızda oluşuyorsa yazımızın devamını okuyarak sorularınıza cevap bulabilirsiniz. 2021’de kaç bekçi alınacak konusu için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

21 Bin 300 Bekçi Görevinin Başında

İlk paragrafta belirttiğimiz üzere 2019’un başından itibaren günümüze kadar yoğun bir bekçi alımı yapılmıştı. Bu alımlar neticesinde EGM bünyesinde görev yapan 21 bin 300 bekçi bulunmaktadır. Bekçiler 81 ilde en kalabalık noktalarda görevlerini yapmaktadırlar. Özellikle İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerde bekçiler vardiyalı olarak 7/24 devriye gezmektedir.

2021 Yılında Bekçi Alımı Olacak Mı?

2021 bekçi olacak mı sorusuna yetkili ağızdan gelen açıklama vesilesi ile cevap vermemiz mümkün olabilir. Mehmet Muş yaptığı açıklamada 2019 yılından kalan işlemlerin tamamlanmasının ardından 1200 bekçinin 2021 yılında görevinin başına atanacağını duyurdu. Ardından 2021 yılında yeni alımların da yakın olduğunu, kısa süre içerisinde alımların açıklanabileceğini belirtti.

2021 8 Bin Bekçi Alımı

2021’de kaç bekçi alınacak sorusu aynı zamanda meclisin de gündeminde. 2021 yılında 8 bin bekçi alınması için teklif götürüldü. Bir aksilik olmadığı sürece 2021 yılında 8 bin bekçi alımı yapılacağı bilinmektedir. 8 bin bekçi alımının EGM bünyesine alınacağı bilinmektedir. Yapılacak olan alımlar Polis Akademisi resmî sitesinden duyurulacak olup, alım sayıları ve alım şartları da aynı adresten paylaşılacaktır. Alımlar yeni yapılacağı için başvuru şartlarını da sizlerle yeni alım döneminde polisnoktasi.com site adresinde paylaşacağız. Aynı zamanda güncel alımlardan da haberdar olmak için polisnoktasi.com site adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

İŞKUR Bekçi Alımlarına Devam Ediyor

EGM bünyesi dışında bildiğiniz üzere İŞKUR da bekçi alımı yapmaktadır. İŞKUR üzerinden yapılan alımlar EGM bünyesine dahil olmayıp, çalışacak olan bekçilerin alım şartları da farklı olmaktadır. İŞKUR resmî web sitesini ziyaret ederek yapılan bekçi alımlarını anlık olarak takip edebilir, alım şartlarını karşıladığınız takdirde siz de başvurularınızı yapabilirsiniz.

2021 – Bekçilik İçin Sağlık Yönetmeliği Nasıl?
Bekçilik Sınav Aşamaları 2021
Bekçilerin Eğitimi Nasıl Olur?


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.