2020 POMEM Başvurusu Ertelenecek Mi?

2020 POMEM Başvurusu Ertelenecek Mi?

2020 POMEM başvurusu ertelenecek mi konusu yeni dönem POMEM başvurusu bekleyenlerin kafasını kurcalamaya devam etmektedir. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz aylarda 26. Dönem POMEM sonuçlarının açıklanması için adaylar Twitter platformunda trend listesine gelmişti. Kısa süre içerisinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından açıklama yapıldı ve 2020 yılında 26. Dönem POMEM sınav sonuçlarının açıklanmasının an meselesi olduğunu söylemişti. Açıklamanın ardından yaşanan COVID-19 virüs salgını olayından sonra ise henüz adaylar bekledikleri sonuçlara ulaşamadılar. 2020 POMEM başvuru yapabilmek için de 26. Dönem POMEM sonuçlarının açıklanması ve alım işlemlerinin tamamlanması gerekmektedir. Yazımızın devamında 2020 POMEM başvurusu ertelenecek mi sorusuna yanıt bulabilirsiniz.

2020 POMEM Başvurusu Ne Zaman Yapılacak?

2020 yılında yapılacak olan POMEM başvurusu 27. Dönem POMEM başvurusu olarak geçecektir. Alınan en son POMEM başvurusu 2019 yılında 26. Dönem olarak gerçekleştirilmişti. Dolayısıyla 2020 yılında başvuru bekleyen adayların 27. Dönem POMEM başvurularını yakından takip etmesi gerekmektedir. İlk paragrafta da belirttiğimiz üzere yeni dönem başvurularının başlaması için öncelikle bir önceki dönemin alım işlemlerinin tamamlanması gerekmektedir. Aksi takdirde yeni dönem POMEM başvuru süreci başlamamaktadır. Henüz resmî ağızdan önceki dönemin sonuçlarına ait açıklama gelmedi. Ancak sonuçlar açıklansa dahi adaylar maalesef eğitime başlayamayacaklar. Yine bildiğiniz üzere ülkemizde eğitime ara verildi ve uzaktan eğitime geçildi. Bu süreçte önceki dönemin sonuçlarının ne zaman açıklanacağı konusunda henüz net bir bilgi yok.

26. Dönem POMEM İçin 7 Bin Alım Yapılacak

2019 yılında başvuruları alınan POMEM 26. Dönemde toplamda 7 bin öğrenci eğitim bünyesine katılacak. 7 bin kişiden lisans mezunu 5040 erkek, 560 kadın olacak. Ön lisans mezunlarından ise 1260 erkek, 140 kadın aday alımı yapılacak. 2020 POMEM başvurusu ertelenecek mi sorusunun yanında adaylar 2020 yılında yapılacak alım sayısını da merak etmektedir. Ancak henüz Polis Akademisi tarafından resmî bir açıklama yapılmadığı için başvuru tarihlerinde olduğu gibi alım sayısında da bilgi mevcut değildir. Polis Akademisi (pa.edu.tr) resmî web sayfasını takip ederek sonuçlardan ve başvuru zamanlarından güncel bilgileri öğrenebileceğiz. Aynı zamanda polisnoktasi.com site adresimizi de takip ederek güncel haberleri görebileceksiniz.

27. Dönem POMEM Alımı
2020 – POMEM Eğitiminde Hangi Dersler Var?
Polislik Mülakatları Nasıl Yapılır?


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. Avatar Yusuf dedi ki:

  acıktan 2 yıllık ünüverste okuyorum polislige basvurabilirmiyim

  1. Admin Admin dedi ki:

   mezun olduktan sonra başvuru yapabilirsiniz…

 2. Avatar Yusuf dedi ki:

  ben 9. sınıfta kopyadan kınama aldım polisliğe engelmi

  1. Admin Admin dedi ki:

   hayır..

 3. Avatar Yusuf dedi ki:

  tyt deki 2 yıllık gecerlilik puanı pmyo da geçerli değil diye birşey duydum doğru mu?

  1. Admin Admin dedi ki:

   hayır geçerli…

 4. Avatar Oğuzhan dedi ki:

  Önlisans mezunuyum. 26.dönem POMEM mülakatları geçtim fakat kazanmak nasip olmadı. Yeniden 27 ile deneyeceğim. Bu sene KPSS ön lisans’a tekrar gireceğim fakat öncesinde DGS ile 2 yıl daha uzatacağım. Lisans programına geçeceğim.

  Sorum, önlisans kpss’ye girebiliyorum diye biliyorum zaten girsem dahi açıktan 2 yıl daha uzatırsam herhangi bir şekilde girmeme sorun teşkil eder mi? Sonuçta önlisans KPSS ile POMEM’e başvurucam o sırada da lisans a tamamlamak için açıktan eğitimim başlayacak