2021 PMYO Alımları Ertelenecek Mi?

20.04.2020
A+
A-
2021 PMYO Alımları Ertelenecek Mi?

2021 PMYO alımları ertelenecek mi sorusu bildiğiniz üzere tüm PMYO deneyecek kişiler tarafından sorulmaktadır. Günümüzde tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgını neden olduğu vakalar ve ölümler nedeniyle sıkı önlemler alınmaktadır. Çin’in Wuhan kentinden başlayarak tüm dünyaya yayılan virüs ülkemizde de etkisini artarak göstermektedir. Alınan sıkı önlemler sokağa çıkma yasağı, eğitime ara, toplu alanlarda bulunma yasağı gibi unsurları içermektedir. Söz konusu eğitim ve sınavlar olduğu zaman da kişilerin aklına takılan diğer soru 2021 PMYO alımları ertelenecek mi olmaktadır. Bu noktada sizlere fikir olması açısından resmî ağızlardan çıkan haberleri sizlerle paylaşacağız. Böylece PMYO başvurusu ertelenecek mi konusunda aklınızda fikir oluşabilecek.

2021 PMYO Alımları Ne Zaman Yapılacak?

2021 PMYO alımları ne zaman yapılacak sorusuna salgından önce bildiğiniz gibi TYT’den sonra alım yapılacağını söylemekteydik. TYT, ÖSYM’nin düzenlediği YKS kapsamında bulunan bir sınav türüdür. Burada lise birinci sınıfın ağırlıklı konuları sorularak adayların kendi alanlarındaki sınava geçmeleri sağlamaktadır. Temel Yeterlilik Sınavı baraj puanı tamamlayan kişiler AYT yani Alan Yeterlilik Testine geçebilmektedirler. Ancak PMYO başvurusu yapacak adaylar için TYT sınavına girmeleri yeterli olmaktadır. TYT puan türleri arasında en yüksek puan baz alınarak adayların PMYO başvurusu değerlendirilir. Ardından PMYO kendi içerisinde mülakatlara başlar.

Normal şartlarda TYT sınavı 20 Haziran 2021 tarihinde yapılacaktı. Ancak virüs nedeniyle ertelenen YKS sınav tarihi 25 Temmuz 2021 olarak belirlendi.

2021 PMYO Alım Tarihi Değişti Mi?

Yukarıda sözünü ettiğimiz TYT sınavı yine bahsettiğimiz üzere PMYO’nun giriş kapısıdır. Dolayısıyla TYT sınavı ertelendiği için PMYO alımları da ertelenmiş oldu. Normal şartlarda ertelenmeden önce TYT sonuçları Temmuz ayının üçüncü çeyreğinde açıklanıyordu. PMYO alımları ise Ağustos ayının ortalarında başlıyordu. TYT sınavı 1 ay ertelendiği için PMYO alımlarında da 1 ay ertelenme söz konusu olabilir. TYT sonuçları açıklanmadan maalesef PMYO alımları mümkün olmayacaktır. Yeni bir virüs dalgası olması ve tedbirlerin arttırılması sonucu da bu sürenin daha da fazla uzadığını görebiliriz. Polisnoktasi.com site adresimizi takip ederek sınav tarihleri ve ertelenmeler hakkında haberleri görebilirsiniz.

2021 – PMYO Lise Mezunu Polis Alımı
2021 Kadın PMYO Başvuru Şartları ve Parkuru
2021 – PÖH Bayan Aday Alınacak Mı?


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Avatar Seyde Akdoğan dedi ki:

    Peki pmyo sınavı ertelenirse yaş şartı değişir mi