2020 – PAEM Baraj Puanı Kaç Olur?

03.02.2020
A+
A-
2020 – PAEM Baraj Puanı Kaç Olur?

2020 – PAEM baraj puanı kaç olur sorusu, PAEM tercih edecek komiser yardımcısı adaylar tarafından merak edilmektedir. Bildiğiniz üzere PAEM’e başvuru yapmak için KPSS puanınızın olması gerekmektedir. Başvuru kılavuzunda sizden istenen KPSS yılı ve puan türüne bağlı olarak belirli bir puana ulaşmalısınız. Bu sayede başvuru yapabilir ve değerlendirilmeye alınabilirsiniz. Tabii baraj puan üzerinde derece yapıp başvuranların mülakatlara katılma şansı çok daha fazla olmaktadır. Bu doğrultuda yazının devamında PAEM hakkında genel bilgiler verip 2020 yılında PAEM baraj puanı kaç olacak hakkında görüşleri sunacağız.

PAEM Nedir?

PAEM, 2015 yılında hizmete girmiş ve uzatılmış hali Polis Amirleri Eğitimi Merkezi olmaktadır. Eğitim kurumunun açılış amacı ise donanımlı ve yetenekli komiser yardımcıları yetiştirmektir. Özellikle FETÖ olaylarından sonra oluşan kadro açıklarını donanımlı bireyler ile doldurmak devletimizin önceliği olmuştur. PAEM bünyesinde öğrenim görebilmek için mutlaka 4 yıllık bir lisans bölümünden mezun olmanız gerekmektedir. Diğer temel başvuru şartlarını da yazımızın devamında paylaşacağız.

2020 PAEM Alımları

2020 – PAEM baraj puanı kaç olur sorusundan önce 2020 yılında PAEM’e sivillerin alınmayacağını belirtmek isteriz. 2015 yılında PAEM açılırken Polis Akademisi başkanı yaptığı sözlü açıklamada 2020 yılından sonra meslek içerisinden alım yapılacağını söylemişti. Aynı maddeyi PAEM yönetmeliği içerisinde de görebilmekteyiz. Bu sürenin uzatılıp uzatılmayacağı ise henüz belli değil. Gündemde 2020 PAEM alımlarının devam edip etmeyeceğine dair bir açıklama bulunmamaktadır. Bir gelişme olduğunda polisnoktasi.com site adresimizi takip ederek hızlı bir şekilde haberdar olabilirsiniz.

2020 PAEM KPSS Baraj Puanı Kaç Olur?

2020 – PAEM baraj puanı kaç olur sorusu için geçmiş yıllara bakmak yeterli olacaktır. Öncelikle PAEM alımlarının KPSS’ye ait P3 puan türünden yapıldığını belirtelim. PAEM alımlarında kadın ve erkeklerin puanları ayrı bir şekilde değerlendirilmektedir. Geçmiş yıllara baktığımızda erkeklerin puanları genelde P3 türünden 70 civarında kalmaktadır. Ancak bu puan kadın komiser yardımcısı adaylarında daha yüksek olmaktadır. En son alınan kadın komiser yardımcısı adayın puanı P3 türünden 74,99 olarak ön plana çıkmaktadır. Yani PAEM’e başvuru yapacak kadın adayların daha fazla puan yapması gerekebilir. Erkeklere oranlara kadın adayların başarı ortalaması daha yüksek olmaktadır.

2020 PAEM Kaç Alım Yapacak?

2020’de meslek içerisinden alım yapılacağı haberiyle adayların kafasını kurcalayan bir diğer soru ise kaç adayın alınacağıdır. 2020 PAEM alım sayısı henüz belli olmamıştır. Üst taraflarda belirttiğimiz gibi 2020’de son bulacak alımların süresinin uzatılması da gündeme gelebilir. Ancak resmî bir açıklama olmadığı için kesin olarak konuşamamaktayız. Sivil alım olmadan tamamen meslek içerisinden PAEM alımı yapılacağı için de alım sayısını tahmin etmek oldukça zordur.

2020 PAEM Başvuru Şartları Nelerdir?

2020 PAEM başvuru şartları yayınlanmasa da genel olarak başvuru şartları aynı kalmaktadır. Eğer PAEM için hazırlık yapıyorsanız ve başvuru şartları hakkında genel bilgi edinmek istiyorsanız aşağıdaki maddelere göz gezdirebilirsiniz. En güncel başvuru şartlarını ise PAEM başvurularında yayınlanan başvuru kılavuzundan elde edebilirsiniz. Polis Akademisi tarafından paylaşılan resmî kılavuzları aynı zamanda polisnoktasi.com site adresimizde de sizleri bilgilendirmek için paylaşmaktayız. Ücretsiz olarak bizleri takip edebilir ve en güncel PAEM haberlerini öğrenebilirsiniz. İşte PAEM için bazı genel başvuru şartları;

  • T.C vatandaşı olmak.
  • Lisans mezunu olmak.
  • Beden kitle endeksi kılavuzda belirtildiği üzere 18 (dahil) ve 27 (dahil) arasında olmak.
  • Kadınlar için minimum 163 boy şartı, erkekler için minimum 167 cm boy şartı.
  • İlgili yılın KPSS puanından 70.00 üzeri puan almış olmak. Emniyet Teşkilatı üyelerinin çocukları için bu puan 63.00 olmaktadır. Puanlar yeni yılın alımlarına göre değişiklik gösterebilir.
  • 18 yaşını tamamlamış olup 30 yaşından gün almamış olmak.
  • Silah taşıma ve silahlı görevlerde bulunma engeli olmamak.
  • Sağlık yönetmeliğindeki gerekli şartları birebir karşılamak.

2020 – PAEM Parkuru Nasıl Olacak?
2020 PAEM Adayları İçin Boy Şartı Nedir?
2020 – PAEM Eğitim Süresi Ne Kadar?


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.