2020 PAEM Alımları Ertelenecek Mi?

2020 PAEM Alımları Ertelenecek Mi?

2020 PAEM alımları ertelenecek mi sorusu birçok PAEM adayı tarafından sorulmaktadır. Bildiğiniz üzere PAEM, komiser yardımcısı yetiştirmek için eğitim veren bir Polis Akademisi kurumudur. Bu kurumda adaylar komiser yardımcılığı eğitimi görerek ihtiyaç olan şube müdürlüklerine başarılı olma halinde atanmaktadır. Peki 2020 PAEM alımları ertelenecek mi? Günümüzü etkisi altına alan COVID-19 virüs salgın nedeniyle büyük şehirlerde sokağa çıkma yasağı uygulanmaktadır. Aynı zamanda Mart ayından itibaren başlayan uygulama ile tüm eğitimlere ara verildi. Artık toplu bir şekilde bulunmak insan sağlığını ciddi bir şekilde tehdit ettiği için uygulamalar bu şekilde gelişti. Bu durum tabii ki PAEM’i de etkileyecektir. Yazımızın devamında daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

2020 PAEM Alımları Ne Zaman Yapılacak?

2020 PAEM alımları ne zaman yapılacak sorusuna geçmiş yıllara bakarak örnek verebiliriz. Dolayısıyla normal şartlarda Ağustos, Eylül ve Ekim aylarında PAEM alımı görebiliriz. Ancak virüs salgının devam etmesi sonucunda bu süre daha da uzayabilir. Henüz yetkililer kesin olarak konuşamadığı, salgının önünü göremediği için net bir şey söylemek de imkansız oluyor.

2020 PAEM Sivil Alımları Olacak Mı?

Daha önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz üzere artık PAEM sivil alımlarını durdurdu. PAEM kurumu 2015 yılında devreye girmişti. İçerisinde yer alan yönetmelikte ise sivil alımların yani teşkilat dışarından alımların 2020 yılına kadar süreceği yer alıyor. Bu konuyu yetkili ağızlardan da duymuştuk. Dolayısıyla artık PAEM için dışarıdan alım sağlanmayacak. Bundan sonra PAEM içerisinde eğitim görenler teşkilat mensubu üyeler olacak.

2020 PAEM Alımları Ertelenir Mi?

2020 PAEM alımları ertelenecek mi sorusuna maalesef net bir cevap vermek imkansız olacaktır. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada ramazan bayramı sonrasında normal hayata dönmeyi planladıklarını açıklamıştı. Ancak virüsün akıbeti farklı şekilde ilerler veya ikinci dalga gibi durumlar yaşanırsa bu süre daha da uzayabilir. Yine diğer uzman görüşler yaz aylarında normal hayata dönebileceğimizi açıklamaktadırlar. Eğer uzman görüşleri beklenildiği gibi giderse PAEM alımlarında bir değişiklik olmayabilir. Üst başlıklarda belirttiğimiz gibi alımlar tam olarak yaz aylarına denk gelmektedir. Aksi bir durum olduğu takdirde Polis Akademisi (pa.edu.tr) resmî web sitesi haberleri bizlerle paylaşıyor olacak. Aynı zamanda polisnoktasi.com site adresimizi takip ederek kolay bir şekilde yayınlanan haberlere ulaşım sağlayabilirsiniz.

2020 – PAEM Baraj Puanı Kaç Olur?
2020 – PAEM Eğitim Süresi Ne Kadar?
2020 PAEM Adayları İçin Boy Şartı Nedir?


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.