2020 MSÜ Tercihleri Nasıl Yapılacak?

2020 MSÜ Tercihleri Nasıl Yapılacak?

MSÜ Tercihleri nasıl yapılır sorusu ilk defa tercih yapacak adaylar açısından oldukça önemli bir sorudur. Bildiğiniz üzere Milli Savunma Üniversitesi içerisinde birden fazla seçebileceğiniz bölüm bulunmaktadır. Harp okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları arasında yapacağınız tercihleri MSÜ tercihleri ile belirlersiniz. MSÜ tercihleri size tanınan süre içerisinde yapılması gerekmekte olup internet üzerinden tamamlanmaktadır. Bu yazımızda MSÜ tercihleri nasıl yapılır sorusuna cevap bulurken aynı zamanda MSÜ hakkında birkaç bilgi de edinebileceksiniz. Yazımızın devamında MSÜ tercih nereden yapılır, nasıl yapılır bilgilerini bulabilirsiniz.

MSÜ Nedir?

MSÜ açılımı Milli Savunma Üniversitesi olmaktadır. Milli Savunma Üniversitesi bünyesinde Türk Silahlı Kuvvetleri için donanımlı ve nitelikli personeller yetiştirilir. Bünyesinde Kara Harp Okulu, Deniz Harp Okulu, Hava Harp Okulu, Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulu, Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu, Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu, Bando Astsubay Meslek Yüksek Okulu olmak üzere toplamda 7 farklı alan bulunur. MSÜ tercih işlemleri kısmında da bu 7 tercih arasında seçim yapacaksınız. Seçim ekranında birden fazla seçim şansı sunulacak. İlk sıraya yazdığınız tercihten itibaren değerlendirilmeye alınacaksınız. Puanınızın yettiği tercihe ise yerleştirileceksiniz.

MSÜ Tercihleri Yapılmazsa Ne Olur?

MSÜ tercihleri bahsettiğimiz üzere size tanınan süre aralığında yapılmaktadır. Bu süre aralığından sonra ise sistem kendini kapatarak tercih işlemi yapmanıza olanak sağlamaz. Genel olarak tercih işlemlerinde verilen süre 20 ilâ 30 gün arasında değişmektedir. Bu süre alım yapılan yıla göre değişiklik gösterebilir ancak yine de adayların tercihlerini yapabilmesi için önlerinde uzun zaman bulunuyor. Örnek olarak 2020 yılında yapılacak alımlarda tercih süresi 1-26 Haziran arasında belirlenmişti. Eğer bu süre arasında tercih yapılmaz ise adaylar ikinci aşamaya çağırılmayacak yani mülakatlara katılamayacaklar. Dolayısıyla tercih işlemi yapmayan adayların MSÜ bünyesinde eğitim görmesi mümkün olmayacaktır.

MSÜ Tercih İşlemleri Nasıl Yapılır?

MSÜ Tercihleri nasıl yapılır sorusunun yanıtı oldukça basittir. personeltemin.msb.gov.tr adresi üzerinden adaylar tercih işlemlerini internet üzerinden kolayca sağlayabilecekler. Size sunulan tercih ekranına giriş bilgilerini doldurarak giriş yapacak ve tercihlerinizi kılavuzdaki yönergelere göre yapabileceksiniz. Tercih işlemlerindeki önemli hususları kılavuz okumadan anlamak mümkün değildir. Dolayısıyla mutlaka MSÜ tercih yapacak adayların MSÜ başvuru kılavuzuna göz gezdirmelerini önermekteyiz.

2020 – Kara Harp Okulu Mülakatları
2020 – Kara Harp Okulu Taban Puanları
Kara Harp Okulu’na Başvuru Biçimi ve Seçim Aşamalarına Çağrı Esasları


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.