2023 MSÜ Sınavı Yeni Tarihi

17.04.2020
384
A+
A-
2023 MSÜ Sınavı Yeni Tarihi

2023 MSÜ sınavı ertelendi – MSÜ sınavı yeni tarihi bildiğiniz üzere birçok MSÜ adayını ilgilendiren soru olmaktadır. Bildiğiniz üzere salgın nedeniyle ülke genelinde belirli yaşlar için sokağa çıkma yasağı uygulanmakta ve toplu alanlar kapatılmaktadır. Aynı zamanda üniversiteler dahil olmak üzere tüm öğretim birimleri uzaktan eğitime geçmektedir. Dolayısıyla MSÜ sınavının da ertelenmesi kaçınılmaz bir durum olarak öne çıkıyordu. Yakın zamanda olan birçok ÖSYM sınavı ertelenmiş bulunuyordu. MSÜ sınavı ile ilgili önceki konularımızı okuyan kişilerin MSÜ sınavını ÖSYM’nin düzenlediğini bilmektedir. Dolayısıyla ÖSYM’nin düzenlediği MSÜ sınavı da diğer sınavlar ile birlikte ertelenmiştir. Yazımızın devamında ÖSYM resmî açıklamasını ve 2023 MSÜ sınavı yeni tarih konusunu detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

2023 MSÜ Sınavı Hangi Tarihe Ertelendi?

MSÜ Sınavı ertelendi konusu ilk paragrafta bahsettiğimiz üzere ÖSYM tarafından gerçekleştirilmektedir. ÖSYM bu karını Twitter resmî hesabı üzerinden duyurdu. Adaylar bu duyuru içerisinde MSÜ sınavının yeni tarihini de öğrenebiliyor. Güncel tarihleri kontrol etmek isteyen kişiler osym.gov.tr adresinden sınav takvimini detaylı bir şekilde görüntüleyebilirler. Sizler için 2023-MSÜ sınav tarihi görüntüsünü alt kısımda paylaşıyoruz. Böylece 2023 MSÜ sınavı ertelendi – MSÜ sınavı yeni tarihi konusuna açıklık getirebiliyoruz.

Yukarıdaki ÖSYM resmî sınav takvimi cetvel görseline göre yeni 2023-MSÜ sınav tarihi 14.06.2023 olarak gözükmektedir. Yani aday belirleme sınavı 14 Haziran 2023 tarihinde yapılacaktır.

Sınavın Tekrar Ertelenmesi Söz Konusu Olur Mu?

Bir üst başlıkta göründüğü üzere salgın nedeniyle yeni sınav tarihi 14 Haziran 2023 tarihine ertelenmiştir. Salgının yaz aylarında yavaşlayacağı ve hayatın biraz daha normale döneceğini birçok kişi öngörmektedir. Ancak olası bir durumda salgının artması veya durumların kötüleşmesi gibi olaylarda 2023-MSÜ sınavı bir daha ertelenecek mi sorusuna maalesef olumlu cevap verilebilir. O yüzden gündemi takip etmeli ve ÖSYM tarafından yapılacak resmî açıklamaları beklemeliyiz. Aynı zamanda polisnoktasi.com olarak sizlere en güncel haberleri, alınan yeni kararları hızlı bir şekilde duyurmaktayız. Bizi takip ederek kolay bir şekilde sınavlarınızın ertelenip ertelenmediğini öğrenebilirsiniz.

2023 – Kara Harp Okulu Başvurusu
2023 – Kara Harp Okulu Mülakatları
Uzman Erbaş Alımı 2023

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.