2023 MSÜ Sınavı Ertelendi

21.03.2020
A+
A-
2023 MSÜ Sınavı Ertelendi

2023 MSÜ sınavı ertelendi ve duyuru ÖSYM tarafından yapıldı. Bildiğiniz üzere ülkemizde gün geçtikçe vaka sayısı artan COVID-19 salgın hastalığı bulunuyor. Buna bağlı olarak İçişleri Bakanlığı talimatı ile birçok ortak olan hizmete kapatılmıştı ve halka toplu alanlarda bulunmama çağrısında bulunulmuştu. Bu kapsamda ÖSYM kurumu da aldığı karar doğrultusunda virüs tehlikesi geçene kadar sınav tarihlerini erteleme konusunda karara vardı. Duyuru hem osym.gov.tr hem de ÖSYM’nin resmî twitter hesabı üzerinden duyuruldu. Yazımızın devamında MSÜ sınavı hangi tarihe ertelendi sorusuna yanıt bulabileceksiniz.

MSÜ Sınavı Nedir?

MSÜ sınavı, adayların Milli Savunma Üniversitesine girebilmesi için açılan bir kapıdır. Milli Savunma Üniversitesi puan olarak yine ÖSYM’nin düzenlediği YKS kapsamındaki TYT-AYT puanlarını baz almaktadır. Ancak başvuru esnasında MSÜ sınavından gerekli baraj puanı almanız gerekmektedir. Aksi takdirde MSÜ başvurunuz geçerli sayılmayacak ve mülakatlara çağırılmayacaksınız. Ek olarak TYT ve AYT sınavları için henüz resmî bir açıklama bulunmamaktadır. Ancak resmî makamlardan yapılan açıklamalar doğrultusunda salgının devam etmesi halinde TYT-AYT ertelenmesi de söz konusu olabilir.

2023 MSÜ Sınavı Hangi Gün Yapılacak?

2023 MSÜ sınavı hangi gün yapılacak sorusuna yine ÖSYM hızlı bir şekilde cevap oluşturmuştur. Yayınladığı duyuru ve tweet üzerinde yeni sınav tarihinin 03.05.2023 olduğunu görmekteyiz. Adaylar başvurusunu yaptığı sınava 3 Mayıs 2023 tarihinde girebilecekler. Alt kısımdan ÖSYM’nin resmî Twitter üzerinden yaptığı paylaşımı ve ertelenen tüm sınavların tarihlerini görebilirsiniz. Ertelenen sınavlar sadece MSÜ ile kalmamış olup, beraberinde 8 sınav daha ertelenmiştir.

blank

2023 MSÜ Sınavı Bir Daha Ertelenir Mi?

2023 MSÜ sınavı ertelendi haberi 19 Mart 2023 tarihinde ÖSYM tarafından duyurulmuştu. Ancak adayların kafasını kurcalayan başka sorular da mevcut. Virüs salgınının durmaması halinde MSÜ sınavı bir kez daha ertelenebilir mi? Henüz bu soruya yanıt olarak resmî makamlardan bir açıklama gelmedi. Ancak salgın artarak devam ederse ve vaka sayıları artarsa sınav tarihinin bir daha ertelenmesi söz konusu olabilir. Bu konu için osym.gov.tr adresindeki duyurular kısmını ve ÖSYM’nin resmî Twitter hesabını takip etmekte fayda olacaktır.

2023 – Kara Harp Okulu Mülakatları
2023 – Kara Harp Okulu Taban Puanları
2023 Deniz Kuvvetleri Başvuru Şartları


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.