2023 Milli Savunma Üniversitesi Başvuru ve Sınav Tarihleri

28.11.2019
540
A+
A-
2023 Milli Savunma Üniversitesi Başvuru ve Sınav Tarihleri

2023 Milli Savunma Üniversitesi başvuru ve sınav tarihleri an itibariyle belli olmuştur. Bildiğiniz üzere MSÜ alımları bünyesinde birçok farklı alanda askeri eğitim görebilmektesiniz. Harp Okulu içerisinde okuyan adaylar 4, meslek yüksek okullarında eğitim gören adaylar ise ilgili bölümlerinde 2 yıllık eğitime tabii tutulmaktadırlar. Eğer siz de bu bölümlerden birinde okumak istiyor ve başvuru tarihlerini merak ediyorsanız doğru adrestesiniz. Yazımızın devamında MSÜ başvuru tarihi ve MSÜ sınav tarihi detaylarını öğrenebileceksiniz.

2023 MSÜ Başvuruları Ne Zaman?

MSÜ giriş sınavlarını MSÜ adına ÖSYM gerçekleştirmektedir. ÖSYM birçok alanda sınav gerçekleştirdiği için bu sınav listesini ve başvuru tarihlerini yeni yıla girmeden 1-2 ay önce açıklamaktadır. ÖSYM tarafından açıklanan listede hem 2023 MSÜ başvuru tarihi hem de 2023 MSÜ sınav tarihi yer almaktadır. 2023 Milli Savunma Üniversitesi başvuru ve sınav tarihleri tüm ilgilenen adaylar tarafından görüntülenebilir durumda. Bu kapsamda MSÜ için sınav başvurusunu 07.01.2023 ve 10.02.2023 tarihleri arasında ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yapabileceksiniz. Sınavı ÖSYM gerçekleştirdiği için MSÜ’ye herhangi bir kişisel müracaat etmek zorunda kalmayacaksınız. ÖSYM merkezleri ve ÖSYM resmî internet sitesi üzerinden adaylar kolay bir şekilde işlemlerini gerçekleştirebilirler.

2023 MSÜ Sınavı Ne Zaman?

Adayların merakla beklediği sınav zamanı da belirlendi. 2023 Milli Savunma Üniversitesi başvuru ve sınav tarihleri kapsamında 29.03.2023 tarihinde sınav gerçekleşecek. Sınav sonuçlarının açıklanma tarihi ise 21.04.2023 olarak belirlendi. Adaylar girdikleri sınavın sonuçlarını 2023’nin Nisan ayının üçüncü haftasında öğrenebilecek. Bu tarihler ekstrem durumlar oluşmadığı sürece değişmemektedir. Yine de her ihtimale karşı adayların osym.gov.tr adresinden MSÜ ile ilgili duyuruları anlık olarak takip etmeleri gerekmektedir. Başvuru işlemleri ise ais.osym.gov.tr adresi üzerinden olacaktır.

Sınav Başvuru Tarihini Kaçıranlar için Son Gün

“MSÜ başvuru süresini kaçırdım, ne yapmalıyım?” sorusunu soran adaylar için de ÖSYM bir çıkış yolu düşünmüş. İlgili tarihlerde başvuru yapamayan adaylar 25.02.2023 geç başvuru tarihi olarak yararlanabiliyorlar. Ancak normal süre içerisinde istenen sınav ücretinden bir miktar daha fazla para alınıyor. Henüz kılavuz yayınlanmadığı için bu konuda net bir şey söylemek mümkün değil. Kılavuz yayınlandığında ise tekrardan sizleri güncel olarak bilgilendiriyor olacağız.

MSÜ Göz Muafiyet Şartları Nelerdir ?
2023 – POMEM Başvuru Şartları ve Alımları
Göz Çizdirmek Subaylığa Engel Mi?

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.