2020 – Bordo Bereli Maaşları Ne Kadar?

2020 – Bordo Bereli Maaşları Ne Kadar?

Bordo bereliler bildiğiniz üzere Türkiye’de en çok ilgi duyulan ve saygı gösterilen birimlerden birisidir. Kişiler geçtikleri özel eğitimler sonucunda diğer askerlere göre daha zor koşullarda görev yapabilmektedirler. Aynı zamanda gelişmiş nişan becerisi, taktiksel düşünebilme gibi özellikler de yine bordo bereli eğitimleri arasında yer almaktadır. 2020 – bordo bereli maaşları ne kadar sorusu ise en çok merak edilen sorular arasında gelmektedir. Polislikte olduğu gibi ve askerin bölgelerindeki uygulamada bulunan tehlikeli yerlerdeki maaş farklılığı bordo bereliler için de geçerlidir. Doğu bölgeleri veya tehlikeli bölgelerde görev yapan bordo berelilerin daha yüksek maaş aldıklarını belirtelim. Yazımızın devamında bordo bereliler hakkında bilgi alıp maaş detaylarını da öğreniyor olacaksınız.

Nasıl Bordo Bereli Olunur?

Bordo bereliler Özel Kuvvetler Komutanlığı bünyesinde Türk Silahlı Kuvvetleri adı altında görev yapmaktadırlar. Yani bordo bereli olmak için Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde olmanız gerekiyor. Bordo bereliler; astsubay, uzman erbaş ve subay kişilerden meydana gelmektedir. Öncelikle TSK bünyesinde yukarıdaki rütbelerden birisine sahip oluyorsunuz. Ardından bordo bereli alımı yapılacağı zaman başvuruda bulunuyorsunuz. Başvuru sonrası sizleri 3 yıllık zor bir eğitim bekliyor olacak. Bordo bereli olabilmek için 3 yıl boyunca aralıksız eğitimlere girecek ve donanımlı bir asker haline geleceksiniz. Başvurular zorunlu olmayıp, kişilerin isteğine bağlıdır. Sürecek olan 72 haftalık eğitim sonrasında ise adaylar yurt dışında tekrardan bir özel eğitime giderler. Tüm bu eğitimleri başarılı geçenler bordo bereli olmaya hak kazanmaktadır. Hali hazırda rütbeye sahip bir asker olduğunuzdan dolayı da başvuru için çok farklı şartlar aranmamaktadır.

2020 – Bordo Bereli Maaşları Ne Kadar Oldu?

2020 – bordo bereli maaşları ne kadar sorusuna ilk paragrafta belirttiğimiz üzere farklı şekilde cevap vermemiz mümkündür. Görev yapılan yer terör seviyesi açısından yüksekse ve tehlikeliyse o bölgedeki bordo bereliler daha yüksek maaş almaktadır. Ayrıca başarılı görev başına primler de söz konusu olabilmektedir. Yine polislerde ve diğer askerlerde olduğu gibi evli ve çocuklu kişilerin aldıkları maaşlar farklılık gösterir. 2020 – bordo bereli maaşları ne kadar sorusu için en düşük maaşın 3.800 TL olduğunu söyleyebiliriz. Tabii rütbe ve görev süresine göre bu maaş 7000 TL’yi bulabilmektedir. Maaşlarda görev bölgesinden evlilik duruma göre birçok değişken söz konusu olduğu için net tutar yazmak maalesef mümkün olmuyor.

Polis Özel Harekat (PÖH) Başvuru Şartları ve Alımları 2020
2020 PÖH Yaş Şartı ve Hesaplama
Diyabet Hastaları PÖH veya JÖH Olabilir Mi?


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.