2023’da PÖH Alımı Olacak Mı?

09.05.2019
A+
A-
2023’da PÖH Alımı Olacak Mı?

2023 yılı için PÖH alımlarını bekleyen adaylara yönelik bir açıklama İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan geldi. Süleyman Soylu, basın mensupları önünde yaptığı açıklamalar ile PÖH alımlarını bekleyen adayların kafalarındaki soruları bir nebze olsun gidermeyi başardı. PÖH olmak isteyen adayları biraz üzücü bir haber beklemektedir. Yapılan açıklama PÖH alımlarına yönelik olduğu ve 2023 yılı içerisinde alımların yapılıp yapılmayacağı yönündeydi. 2023 yılında PÖH alımı bekleyen adayları derinden üzecek bir haber olacaktır. Daha fazla PÖH alımları ve PÖH hakkında bilgi sahibi olmak için sitemizi ücretsiz olarak takip edebilir, sık kullanılanlar arasına ekleyebilirsiniz. Resmî makamlardan gelen duyuruları hızlı bir şekilde sizler ile paylaşmaktayız. 2023’da PÖH alımı olacak mı sorusu için yazımızı okumaya devam edin.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 2023 PÖH Hakkında Açıklama

Düzenlenen etkinlikte Süleyman Soylu için yöneltilen sorular arasında PÖH alımı da vardı. Soruya cevap veren Süleyman Soylu, 2023 yılı içerisinde Polis Özel Hareket kadrolarının 25 bine ulaştığını söyledi. Bu kadro üzerine biraz kadın özel harekatçıların alınabileceğini belirterek onun dışında herhangi bir özel harekat kadro açığı olmadığını belirtti. 2023 yılı içerisinde PÖH’e direkt geçiş hedefi olanlar bu yüzden biraz hayal kırıklığına uğradı diyebiliriz. Ama açıklamanın devamında PÖH için alımları polislik mesleği üzerinden yapacaklarını belirttiler. Kadrolarda açık olması durumunda Polis Teşkilatı içerisinde üstün başarı gösteren kişiler özel harekata geçişlerini yapabilecekler. 2023’da PÖH alımı olacak mı sorusunun yanıtını bu şekilde alabilirsiniz.

Direkt PÖH Alımı Yerine Alternatif Yöntem

Direkt PÖH alımı bundan sonraki aşamalarda muamma olduğu için adayların farklı bir alternatifi bulunmaktadır. Önce polis olup sonradan PÖH yani özel harekata geçme şansınız bulunmaktadır. Meslek içerisindeyken özel harekat ilanlarını değerlendirip başvurunuzu yapabileceksiniz. 2023’da PÖH alımı olacak mı sorusunun yanıtından sonra alt başlığımızı inceleyerek detayları öğrenebilirsiniz.

Meslek içi PÖH Alımı Şartları

blank

Meslek içi PÖH alımı şartları oldukça dikkat edilmesi gereken bir konudur. Meslek içindeki kişilerin belli başlı şartları karşılaması gerekiyor. Bu sayede PÖH ilanları ortaya çıktığında meslek içinden PÖH’e geçiş yapabiliyorsunuz. Öncelikle özel harekata geçebilmek için Polis Memuru, Komiser Yardımcısı, Komiser, Baş komiser, Emniyet Amiri rütbelerinden birine sahip olmanız gerekmektedir. Polis memuru olanlar için de 30 yaşından gün almama, Komiserler ve komiser yardımcılarında ise aynı şekilde 30 yaşından gün almamış olmak gerekmektedir. Bunun dışında olması gereken şartlar; teşkilat ile bağlantısının kesilmemiş olması, feragat etmemiş olmak, kademe ilerlemesi durdurulması olayına maruz kalmamaktır. İlan üzerinde tüm başvuru şartları ilgili yıl için detaylı olarak sizlere sunulmaktadır.

2023 – PÖH Bayan Aday Alınacak Mı?
2023 – Polis Özel Harekat (PÖH) Başvuru Şartları ve Alımları
Süleyman Soyludan 2023 – 10 Bin PÖH Alımı Açıklaması
Lise Okuyanlar ve Lise Mezunları Nasıl PÖH Olur ?


blank

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.