2019 Polis Maaşları


08.01.2019
A+
A-
2019 Polis Maaşları

Bildiğiniz üzere TÜİK 2018 aralık ayı enflasyon oranlarını açıklamış bulunuyor. Bu enflasyon oranına göre de 2019 polis maaşları konusunda zam yapılması beklenmekteydi. Aralık ayında enflasyonda 0.40 azalış görüldü. Bununla birlikte toplam enflasyon %20.30 olarak belirlendi. Polis maaşlarına yapılacak olan zam da bu orana göre yapıldı. Haberimizin devamında aralık ayı ve ocak ayı maaşlarını detaylı bir şekilde görerek maaşlara gelen zammı karşılaştırabilirsiniz.

2019 Polis Maaşları Ne Kadar Oldu?

2019 polis maaşları gelen zamlar ile birlikte artış gösterdi. Bu artış ise 330 lira civarı bir miktara denk gelmektedir. Tabi bu artış hizmet yılınıza ve unvan derecenize göre farklılık gösterebiliyor. Sizler için aşağıda vermiş olduğumuz tabloyu inceleyerek maaşları detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki tabloda Aralık 2018 ve Ocak 2019 arasında olan maaşları göstermektedir. Ocak 2019 kısmında yer alan miktar zam eklenmiş hali olarak sizlere sunulmaktadır. Aralık 2018 ise zam gelmeden önce olan maaştır. Böylece basit bir şekilde iki polis maaşı arasında karşılaştırma yapabilirsiniz. Belirttiğimiz üzere derecesi yüksek olan polis memurları maaş konusunda daha yüksek maaşlar alabilmektedir. Burada örnek olması için birinci derece polis memuru maaşları belirtilmiştir.

Polis Nasıl Olunur?

Polislik mesleği birçok Türk gencinin aklında olan bir meslektir. Kadını ve erkeği olarak herkesin ortak bir şekilde vazgeçilmez isteği olan polislik için belirli şartlar ve eğitimler mevcuttur. Lise mezunları dahil bu polis eğitim okullarına basit bir şekilde başvuru yapabilmektedir. Bu başvurular esnasında TYT puanlarınız dikkate alınır. Aynı şekilde üniversite mezunları için de daha düşük bir seviyede eğitim planları bulunmaktadır. Tüm bunlardan Türk vatandaşı olarak yararlanabilirsiniz. Böylece 2019 polis maaşları arasında belirtilen miktarlardan siz de payınızı alabilirsiniz.

Polis Olma Şartları Nelerdir?

 • T.C vatandaşı olmak
 • Sabıka kaydının temiz olması
 • Liseden mezun olmuş olmak
 • Türkçe diline hâkim olmak
 • 18 ila 27 yaş arasında beden kitle endeksinin olması
 • Kadınlar için boy en az 1.63, erkeklerde ise 1.67 olmalıdır.
 • Vücut yapısı bakımından düzgün ve bir kusur bulunmaması
 • Herhangi bir suçtan dolayı hakkında soruşturma bulunmaması
 • Tüberküloz, düztaban hastalıklarına sahip olmamak

Lise Mezunları da Polis Olabiliyor

Liseden mezun olup herhangi bir yükseköğretim kurumuna başvuru yapmayan kişiler de rahat bir şekilde polislik mesleğine adım atabiliyorlar. Bunun için gerekli olan şey ise PMYO okuluna kayıt yaptırmaktır. Yukarıda belirtilen özellikleri taşıyorsanız TYT puanınıza göre bu okula başvuruda bulunabilirsiniz. Her sene düzenli olarak alım yapılan okulda Türkiye Cumhuriyeti’nin refah seviyesini korumak için polisler yetiştirilmektedir. Özel eğitimden geçen bu polisler halk arasında huzuru sağlamak ile görevli olacaklardır. Siz de hayalinizdeki mesleğe kavuşmak istiyorsanız ve nereden başlayacağınıza karar veremediyseniz PMYO hakkında çeşitli araştırmalar yaparak hayalinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

2019 – Baş Komiser ve Yardımcı Komiser Maaşları
Emekli Maaşı Hesaplama
Bekçi Maaşları Ne Kadar?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 10 YORUM
 1. Kader dedi ki:

  Boyum 1.60 sa hiçbir şansım yokmu

  1. Admin Admin dedi ki:

   malesef..

 2. Mehmet dedi ki:

  Renk körlüğü derecesi az ise şansımız var mı

 3. Yusuf kürşad kalkan dedi ki:

  Pomem eğitim süresi 8 aya çıktı deniliyor öyle bir şey var mı umarız yoktur

  1. Admin Admin dedi ki:

   net bilgi verilmedi…

 4. Esra dedi ki:

  Bu sınavsız alım duyumlarının doğruluģu nedir?

  1. Admin Admin dedi ki:

   polislik sınavı yok hangi kurumdan mezun iseniz ona göre başvuru şartlarına bakıp yaparsınız başvurunuzu..

 5. Abdullah dedi ki:

  Jinekomasti derecesi diye birşey var mı? Az ise geçme şansı var mı?

 6. RABİA dedi ki:

  Boyum 1.62 kilom kaç olmalı

  1. Admin Admin dedi ki:

   1.63…