2023 – PÖH Bayan Aday Alınacak Mı?

18.04.2019
1.181
A+
A-
2023 – PÖH Bayan Aday Alınacak Mı?

PÖH içerisinde her ne kadar erkek personelin olduğu bilinse de bu ekip için bayanlar da başvuru yapmak istemektedir. Bayan PÖH alımları hakkında çeşitli açıklamalar yapılıyor ve kişilere neler yapmaları gerektiği, alım yapılıp yapılmayacağı detaylı bir şekilde aktarılıyor. PÖH alımına ilişkin duyurular neticesinde bayanlar da çizgilerini ona göre çizebiliyor. Bildiğiniz üzere kadınlar polislik için başvuru yapabiliyor ve görevlerine başlayabiliyorlar. Günümüzde de yunus polisleri dahil olmak üzere pek çok alanda bayan personel görebiliyoruz. Peki 2023 – PÖH bayan aday alınacak mı sorusuna yanıt bulmak ister misiniz? Sizler için bilgilendirici bir yazı hazırladık ve bayan PÖH adayları için sıkça sorulan soruyu cevapladık.

PÖH Alımı 2023 Yılında Gerçekleşecek Mi?

PÖH alımları ihtiyaca göre her yıl değişen rakamlar ile beraber yapılmaktadır. Her sene farklı alımlar olduğu için 2023 yılında ne kadar PÖH personeli alınacağı henüz belli değildir. Fakat İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 35 bin kişinin polislik okullarına alınacağını belirtmişti. Bu okullardan PMYO ve POMEM mezunları PÖH için başvuruda bulunabiliyorlar. Tercihleri doğrultusunda mezuniyetten sonra PÖH bünyesinde hizmet vermeye başlıyorlar. Aynı zamanda polis memuru olan kişiler de PÖH için başvuruda bulunup çeşitli sınavlardan geçtikten sonra kadro değişikliği yapabiliyor. PÖH için fiziki yeterlilik testi ve mülakat aşamaları polis memurluğuna göre çok farklı olmaktadır. PÖH daha zorlu görevlere çıktığı için bünyesinde daha sağlam kişileri bulundurur. 2023 – PÖH Bayan Aday Alınacak Mı sorusuna cevap olarak aşağıdaki başlığımızı inceleyebilirsiniz.

PÖH Bayan Alımı Olacak Mı?

PÖH bünyesinde erkeklerin görev alabildiği gibi bayanların da görev aldığını belirtelim. Fakat erkeklere oranla bayan adayların sayısı çok daha az olmaktadır. PÖH bünyesinde gerçekleştirilecek olan operasyonlar ağır ve zor olduğu için vücut direnci yüksek olan kişiler tercih edilir. Dolayısı ile bayanlara ayrılan kontenjan sayısı PÖH için düşüktür. Düşük olması PÖH için bayanların başvuru yapamayacağı anlamına gelmemektedir. Erkeklerde olduğu gibi aynı yöntemler ile bayanlar PÖH başvurusu yapabilmektedir. Fakat başvuru şartları aşamasında bir maddelik bir fark bulunur. Bu madde nedeniyle adayların boy şartlarına dikkat etmeleri gerekir. Erkek adaylarda daha uzun boy şartı olurken bu şart bayan adaylarda daha düşüktür. Alt başlıktan başvuru şartlarının bir kısmını inceleyebilir ve karşıladığınız takdirde başvurunuzu yapabilirsiniz. Detaylı başvuru şartları PÖH alımı yapılacağı zaman kılavuz ile beraber açıklanmaktadır. PÖH başvuruları için haberdar olmak ve günü gününe takip etmek istiyorsanız sitemizi sıkça ziyaret edin. Sizler için en güncel haberleri ve başvuru duyurularını paylaşıyoruz. Üstelik hiçbir ücret ödemiyorsunuz.

PÖH Başvuru Şartları

PÖH başvurusunda bulunmak için aşağıdaki birkaç maddeyi inceleyebilirsiniz. İlerleyen zamanlarda PÖH için alım senesine ilişkin detaylı başvuru kılavuzu yayınlandığı zaman sitemiz üzerinde güncel konulara erişebileceksiniz. 2023 – PÖH bayan aday alınacak mı sorusunu öğrendikten sonra boy şartını da alt maddelerden öğrenebilirsiniz.

 • 18 yaşını doldurmuş ve 28 yaşından gün almamış olmak.
 • Terhisten sonra 3 yılı geçirmemiş olmak.
 • PÖH için düzenlenen fiziki yeterlilik testi ve mülakat aşamalarından başarılı bir şekilde geçmek.
 • Bayanlar için minimum 162 cm boy şartı, erkekler için ise 167 cm boy şartı.
 • Terör örgütleri ile iş birliğinde olmamak.
 • Başvuru tarihi itibari ile herhangi bir siyasi partide aktif üyeliği bulunmamak.
 • Alkol veya uyuşturucu madde bağımlılığı bulunmamak.
 • Silahlı ve ağır görevlerde yer almasında engel olmamak.

2023 – Kadın Polis Alımı(POMEM)
Bayanlar Yunus Polisi Olabilir Mi?
2023 Bayan Bekçi Alımı Olacak Mı?
Bayan Polisler Makyaj Yapabilir Mi ?

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 9 YORUM
 1. TUĞBA dedi ki:

  GÖNÜLLÜ OLARAK PÖH OLMAK İSTİYORUM.
  AMA YAŞ SINIRINA ENGELLE OLDU BANA AMA ÇOK İSTİYORUM NEDEN YAŞ SINIRI VAR Kİ VATAN İÇİN CANIM FEDA

  1. TUĞBA dedi ki:

   PÖH GÖNÜLLÜ ALIM OLSA HEMEN BAŞVUR YAPARIM
   DOĞUYA BİLE GİDERİM NÖBET TUTARIM YETER Kİ PÖH OLAYIM

   1. Admin dedi ki:

    🙂

 2. TUĞBA dedi ki:

  NEDEN YAŞ SINIRI 28 YAŞ

 3. Fulya dedi ki:

  Ben Pöh olmayı çok istiyorum.Yalnız sağlık şartlarım uymayack diye çok korkuyorum.Yaş, boy,kilo ve puan her şey tutuyor.Duygu durum denge bozukluğu pöh olmama engel midir?

 4. Funda dedi ki:

  Merhabalar, ben pöh olmayı çok istiyorum.Ben de duygu durum bozukluğu rahatsızlığı var pöh olmama engel midir?

  1. Admin dedi ki:

   doktor takdirinde…

 5. Büşra dedi ki:

  Ben önlisans mezunuyum kpss puanim 67 pöh alımları başladı başvuru yapsam çıkma ihtimali var mıdır? 130tl ucret de çok, tereddütteyim. Başvuru yapmali miyim.

 6. Ayşe dedi ki:

  2021 de lise mezunu bayan pöh alımı olacak mı yani