2023 – PÖH Alımı İçin Üzecek Haber

14.01.2019
1.433
A+
A-
2023 – PÖH Alımı İçin Üzecek Haber

POMEM mezunu olup PÖH için başvuruda bulunmayı bekleyen adayları derinden üzecek bir haber ile karşınızdayız. Ortaya atılan iddiaya göre artık PÖH olmak için POMEM mezunu olmak yetmeyecek. Gündemde olan en dikkat çekici iddia ise PÖH ihtiyacının emniyet teşkilatı tarafından karşılanacağıdır. Konu ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmış olmasa da artık alımların değişeceği haberi makam sahibi kişilerin arasında hızla yayılmaktadır.

İçişleri Bakanı Süleyman Soyludan Açıklama Bekleniyor

Süleyman Soylunun yapacağı açıklamaya herkes gözünü çevirmiş bulunmaktadır. Bu haberin doğru olup olmadığı İçişleri Bakanı Sn. Süleyman Soylu bir açıklama yaparak açıklık getirmesi bekleniyor. Yapılan haberleri yalanlayabilir ya da resmi bir açıklama ile birlikte PÖH alımı değişti konusunu gündeme getirebilir.

Emniyet Teşkilatı Hangi Kriterlere Göre Personel Seçimi Yapacak?

Söylentilere göre Emniyet Genel Müdürlüğü içerisinde görev yapan personeller PÖH başvuru için gönüllü olabilecekler. Teşkilat içerisindeki gösterdikleri başarıya göre başvurular değerlendirildikten sonra kişilere olumlu veya olumsuz dönüş yapılacak. Bu durumunda PÖH adayları üzücü haber ile karşı karşıya geliyor. Polis olmayan kişilerin de PÖH birimine katılması mümkündü eskiden. Konu hakkında bu hafta içerisinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu veya Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından açıklama yapılması kesin gözle bekleniyor. Dedikoduların gerçek olup olmadığını yapılan açıklamalar ile hep beraber öğrenebileceğiz.

Süleyman Soylu Emniyet Genel Müdürlüğü İçin Duyuru Yapmıştı

Geçtiğimiz haftalarda Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamalarda Emniyet Genel Müdürlüğü, bekçi alımı, EGM personel alımı hakkında açıklamalar yapılmıştı. Bu açıklamalar arasında kadın adayların da kontenjana dahil edildiğini belirterek yapacakları alım sayılarını belirtmişti. Fakat bu açıklamalar arasında PÖH adayları için herhangi bir bilgi yer almıyordu. Dolayısı ile tüm gözler yapılacak açıklamalarda. Eğer dedikodular doğru ise PÖH olmak isteyen kişilerin işleri biraz daha zorlaşacaktır. Nedeni ise önce polis olmak zorunda kalacaklardır. PÖH alımı için ise belli bir derece yapmış kişilerin polislikten PÖH’e terfi ettirileceği düşünülmektedir. Bu yüzden önce polis olup bir süre hizmet verdikten sonra PÖH olabileceksiniz. Ciddi anlamda zaman harcayacaksınız ve emek vereceksiniz.

2023 – Bayan PÖH Nasıl Olunur, Şartları Nelerdir ?
2023 PÖH Yaş Şartı ve Hesaplama
2023 – PÖH Maaşları
POMEM ve PÖH Alım Yaşı 32 Olsun
2023 PÖH Alımları ve Şartları

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 10 YORUM
 1. emre dedi ki:

  üzüldüm

 2. Hasan dedi ki:

  lise mezunu poh alinmasin akp de oy beklemesin bosuna.

  1. Burak dedi ki:

   Senin oyun eksik kalsın alim olmuyor diye davadan dönen adamin bu kutsal görevde zaten yeri yoktur

 3. Mustafa dedi ki:

  Merhaba Polis Özel Harekat olmak için 19.dönem Pmyo’ya hazırlanıyorum, bu habere göre o zaman Pmyo 2.sınıf pöh seçmelerinde bir değişikllik olmıştır dimi ?

 4. Hayrettin dedi ki:

  Devletimiz en iyisini bilir akil vermek gibi olmasin ama lise mezunu 30 yaşinda bu goreve talip bir suru kardeşimiz var üniversite mezunlarinin iş bulmasi kolay ya sokakta işsiz olanlar napsin şartlari habire zorlaştiriyorsunuz bizlerde bu vatanin evladiyiz üvey evlat muamelesi yapmayin Allahin slm üzerinize olsun

 5. Hayallerin Polisi dedi ki:

  Bizim polis birimine katılmamız hayal oluyor desenize…

 6. İbrahim dedi ki:

  İsabetli bir karar olmuş.

 7. Talha dedi ki:

  Üzdünüz be admin bey !

 8. Bozkurt dedi ki:

  Valla ha kimse kusura bakmasın böyle daha iyi oldu hem polis eğitimi görücek sonra da pöh eğitimi görücek daha profesyonel olucak. POMEM’den ordan burdan alım yapa yapa PÖH’ü modalaştırdınız. En iyi böyle olması bakanı kutluyorum

  1. umayy dedi ki:

   PMYO dan alımlarda da değişiklik olmuşmudur