2023 PMYO Giriş Sınavı Tarih ve Yerleri

18.09.2019
749
A+
A-
2023 PMYO Giriş Sınavı Tarih ve Yerleri

2023 PMYO giriş sınavı tarih ve yerleri Polis Akademisi tarafından açıklandı. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz aylarda başvurularına başlanan PMYO, artık alımlarda sonlara yaklaşıyor. Yeni eğitim öğretim yılına başlanmasıyla beraber eğitimine de kaldığı yerden devam edecek olan PMYO, polis olmak isteyen adayları bünyesine katıyor. Yıl içerisinde PMYO yerine POMEM’e ağırlık verilip, PMYO alım sayısının düşürüleceği öne sürülmüştü. Bu alanda çalışmaların devam edildiğini fakat henüz faaliyete geçilmediğini düşünmekteyiz. Bu yıl 2023 PMYO giriş sınavı tarih ve yerleri kapsamında 2500 öğrenci alımı yapılacak. 2250 kişi erkek adaylardan oluşurken 250 kişisi kadın polis adaylarından oluşacak.

2023 PMYO Giriş Sınavı Sınava Giriş Belgesi

2023 PMYO giriş sınavı sınava giriş belgesi için yönerge yayınlayan Polis Akademisi, paylaştığı duyuru metninde adayların nereden giriş belgesi edinebileceğini aktardı.  Böylece 2023 PMYO sınava giriş belgesi konusunda adaylar E-Devlet aracılığı ile giriş yapıp belgelerini alabilecekler. Sınava giriş esnasında belgenin kağıda yazdırılmış olarak öğrencilerin elinde bulundurulması gerekmektedir. Yazımızın devamında Polis Akademisi tarafından yayınlanan orijinal duyuru metnini olduğu gibi okuyabilir ve yine en alt kısımda 2023 PMYO sınava giriş belgesi linkine ulaşabilirsiniz.

2023 PMYO Giriş Sınavı için Giriş Belgesi Duyurusu

“2023 Yılı Polis Meslek Yüksekokulları (PMYO) Giriş Sınavına Katılacak Adayların Sınav Yerleri ile Tarihleri Açıklandı.

2023 Yılı PMYO Giriş Sınavı kapsamında adaylar şahsen başvuru ve evrak teslimi işlemlerini gerçekleştirecekleri, aday değerlendirme ve seçme sınavına katılacakları başvuru ve sınav merkezlerini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir.  Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav giriş duyurusu tebliğ niteliğindedir.

Sınav sonuçları sınav işlemleri sona erdikten sonra Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sayfası www.pa.edu.tr adresinden adaylara duyurulacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav sonuç duyurusu tebliğ niteliğindedir. 

Adaylar Sınav Merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir.”

Sınava giriş belgesini almak için buraya tıklayın.

2023 PMYO Fiziksel Yeterlilik Sınavı Nasıl Olacak?
2023 – Kadın PMYO Başvuru Şartları ve Parkuru
PMYO Mezunlarının Ataması Nasıl Olur ?

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. ceren dedi ki:

    2020 de tyt ye gireceğim şartlarda lise son sınıflar başvurabilir yazıyor fakat 18 yaşını doldurmuş olmak gerekiyor yazıyor kimlikte ocak ayında giricem 18e ama doldurmuş olmuyorum sanırım yardımcı olursanız sevinirim *

  2. Kaya dedi ki:

    2019 pmyo da
    260 tyt 70 fyt 100 de sozlu olsa kadinlarda şansim ne olur