2023 PMYO Giriş Sınavı Sonuçları

26.10.2019
456
A+
A-
2023 PMYO Giriş Sınavı Sonuçları

2023 PMYO giriş sınavı sonuçları an itibariyle Polis Akademisi resmî web sitesi adresi üzerinden duyurulmuş bulunulmaktadır. Ön başvuru, FYT (Fiziki Yeterlilik Testi) ve sözlü mülakat aşamalarından geçen adaylar nihayet merakla bekledikleri sonuçlara kavuştular. Bildiğiniz üzere 2023 PMYO alımları yaz aylarında duyurulmuştu. 2500 adayın alımı yapılacağı yeni dönemde bu sayının 2250’sini erkek adaylar oluştururken 250’sini kadın adaylar oluşturmaktaydı. Başvurular 5-19 Ağustos 2023 tarihlerinde tamamlanmıştı. Bu kapsamda adaylar süreçleri tamamladılar ve artık 2500 kişi mutlu sona ulaştı. Siz de sınavları kazanıp kazanamadığını kontrol edebilirsiniz.

2023 PMYO Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

2023 PMYO giriş sınavı sonuçları öğrenmek için e-devlet şifrenizi kullanmanız yeterli olacaktır. Polis Akademisi tarafından paylaşılan sınav sonucu öğrenme alanında e-devlet giriş alanı bulunmaktadır. Adaylar giriş yaptıktan sonra ilgili başvuru sonucuna kolayca ulaşabilirler. Yazımızın en altında Polis Akademisinin verdiği resmî linki bulabilirsiniz.

Yedek Listesi Ne Zaman Açıklanacak?

2023 PMYO yedek listesi henüz açıklanmadı. Duyuruda okuyacağınız üzere yedek listeleri ilerleyen tarihlerde adaylara e-posta veya SMS yolu ile ulaştırılacak. Asil olarak kazanıp kaydını yaptırmayan adayların yerine yedekte bulunan isimler sırayla alınabilecektir. Bu noktada yedek listesindeki sıranız çok önemlidir. Yedek listesinde ön sıralarda ismini gören adaylar ümidini kaybetmeden yedek listelerinin açıklanmasını bekleyebilirler. Her yıl adaylar belirli nedenlerden dolayı asil olarak kazanıp kayıtlarını yaptırmayabiliyorlar. Bu durumda yedek listesindekilere bir şans doğmuş oluyor. Yine yedek listesi açıklandığında da polisnoktasi.com site adresimizden basitçe öğrenebileceksiniz.

Polis Akademisi Tarafından Yayınlanan Resmî Duyuru

“2023 yılı PMYO Giriş Sınavı sonuçları açıklanmıştır. Adaylara sonuçlar, posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla bildirilmeyecek olup, resmi internet sitemiz üzerinden ilan edilen sonuçlar tebligat niteliğindedir.

Yedek planlamalara ilişkin sonuçlar da resmi internet sitemizde açıklanacak, yedek olarak planlanan adaylara posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır. Bu nedenle sınav sonucunda yedek olarak belirlenen adayların yapılacak planlamalar ile ilgili olarak resmi internet sitemizi takip etmeleri gerekmektedir.

Tüm adaylara ilanen duyurulur.”

2023 PMYO giriş sınavı sonuçları için tıklayın.

Polis Meslek Yüksek Okulu Giriş Yönetmeliği
PMYO Nedir? PMYO Başvuru Şartları Nelerdir?
PMYO İntibak Eğitimi Nedir?
Türkiye’ de Polis Yetiştiren Okullar

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.