2023 PMYO Başvuru Ücreti Yatırma Resimli Anlatım

06.08.2019
1.479
A+
A-
2023 PMYO Başvuru Ücreti Yatırma Resimli Anlatım

2023 PMYO Başvuru ücreti yatırma resimli anlatım konusu sayesinde artık siz de hızlı bir şekilde ATM’lerden para yatırma işlemini gerçekleştirebileceksiniz. Her yıl olduğu gibi bu yıl da ön başvuru yaparak sınav ücretini yatıran kişiler PMYO başvuru yapabilecekler. Aynı zamanda gerekli başvuru koşullarını da taşımaları gerekmektedir.

2023 PMYO sınav ücreti ve kılavuzları açıklandı ve ücret yatırma işlemleri 5 Ağustos 2023 tarihinden itibaren başlayacak.  E-devlet hesaplarıyla internet üzerinden ön başvuru yapacak adayların 130 TL başvuru ücreti ve sınav ücretini yatırmaları gerekmektedir.

İşlemler Sadece HALKBANK Üzerinden Yapılacak

Kılavuzda yer alan bilgiye göre sınav ücreti yatırma işlemlerinizi sadece HALKBANK üzerinden gerçekleştirebileceksiniz. Para yatırma işlemlerini şubelerden, ATM ve internet bankacılığından yapabileceksiniz. Teknoloji ile arası iyi olmayanlar için 2023 PMYO başvuru ücreti yatırma resimli anlatım konumuzun devamını okuyabilir, adım adım HALKBANK ATM PMYO ücreti nasıl yatırılır sorusuna cevap bulabilirsiniz. Bu kapsamda sizlere gösterecek olduğumuz anlatımı başka bankalara ait ATM makinelerinde denememeniz gerekmektedir.

2023 PMYO Şahsen Başvuru Nasıl Yapılır?

2023 PMYO Şahsen başvuru yapmak isteyenler için ise kılavuz üzerinde bir madde yayınlanmıştır. Maddenin orijinalini aşağıdan okuyabilirsiniz.

“ŞAHSEN başvuru esnasında Adaylardan “sınav ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu” istenildiğinden ADAYLARIN SINAV ÜCRETİNİ YATIRIRKEN KENDİ ADLARINA T.C.NO KİMLİK NOSU İLE BİRLİKTE, 2023 YILI (PMYO) POLİS MESLEK YÜKSEKOKULLARI GİRİŞ SINAVI İÇİN ücret yatırdıklarını belirterek sınav ücretini yatırmaları ve alınan dekontun şahsen başvuru ve evrak teslimi sırasında yanlarında getirmeleri gerekmektedir.”

Şehit Eş ve Çocukları Ücret Yatırmayacak

Daha önce Emniyet Teşkilatı üzerinde görev yapıp şehit düşen veya vazife malulü olan polis eş veya çocukları herhangi bir ücret ödemeyecekler.

Bu kapsamda PMYO için toplamda 2500 öğrenci alımı yapılacak. 2500 öğrenciden 2250 aday erkek olurken 250 aday ise kadınlardan oluşacak. Başvuru yapacak adaylar 05-19 Ağustos 2023 tarihleri arasında işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir.

PMYO Başvuru Ücreti Nasıl Yatırılır?

PMYO başvuru ücreti nasıl yatırılır konusunda öncelikle herhangi bir kart veya HALKBANK üzerinde hesap ihtiyacınız olmadığını belirtelim. BANK24 logosu gördüğünüz bir HALKBANK ATM cihazına giderek kartsız işlem yapacaksınız. İlk seçecek olduğumuz seçenek ise “Fatura ve
Ödemeler” olacaktır.

Fatura ve Ödemeler seçeneğine bastıktan sonra karşınıza gelen ekrandan “Eğitim Ödemeleri” adımı ile devam etmeniz gerekmektedir

Karşınızda “Polis Akademisi Ödemeleri” seçeneğini gördüğünüzde tüm işlemleri doğru olarak yaptığınızı anlayabilirsiniz. Polis Akademisi seçeneğini de seçtikten sonra karşınızdaki ekrana TC kimlik numaranızı girerek ödemeyi tamamlayabilirsiniz.

PMYO TYT Baraj Puanı geçemeyenler Nasıl PMYO Başvurabilir?
2023 PMYO 260 Puan Üzeri Alanlar Ne Yapmalı?
Polislik İçin AYT ve TYT Puanları Nedir?

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 9 YORUM
 1. Özgür dedi ki:

  Sol kolumda dirsegimin 10cm fln üstünde doğum lekesi var polis olmamda sıkınti yaparmi acil cevap verirmisiniz LÜTFEN.

  1. Admin dedi ki:

   YAZLIK KIYAFET ÜZERİNDEN DEĞERLENDİRİLİR….

 2. Bedir dedi ki:

  Dönüştürülmüş puan hakkında kesin veya resmi bir açıklama var mı ?
  Bazıları başvurabilirsiniz diyor.
  Bazıları başvuramazsınız diyor.
  Siz akademi ile bir iletişime falan geçtiniz mi ?
  Ben arıyorum telefona bakan yok.

  1. Isminiz dedi ki:

   Emniyette görevli olanların çocuklarıda mi ücret oder

  2. Samet dedi ki:

   Fetö dershanesine kayıt yaptırmıştım mülakatlar da sorun olur mu?

   1. Admin dedi ki:

    hayır…

 3. Cem dedi ki:

  Merhaba,

  Başvuru kılavuzunda “… (PMYO) GİRİŞ SINAVI İÇİN ücret yatırdıklarını belirterek sınav ücretini
  yatırmaları ve alınan dekontun şahsen başvuru ve evrak teslimi sırasında yanlarında getirmeleri
  gerekmektedir.” yazıyor.
  ATM ile sınav ücreti yatırıldığında dekont değil de küçük bir bilgi fişi-makbuz veriliyor. ATM’den verilen ücretin ödendiğine dair olan bilgi fişi-makbuz dekont yerine geçiyor mu?

  Teşekkürler.

 4. Ylmzz dedi ki:

  Internet bankaciligindan nasil yatirikiyo yardimci olurmusunuz