2023 PMYO 2. Yedek Planlaması Sonuçları

04.12.2019
477
A+
A-
2023 PMYO 2. Yedek Planlaması Sonuçları

2023 PMYO 2. yedek planlaması sonuçları an itibariyle Polis Akademisi tarafından açıklandı. Bildiğiniz üzere ÖSYM tarafından düzenlenen YKS sınav kapsamında PMYO için adayların başvuruları alınmıştı. 2500 PMYO polis adayı alımı için birçok kişi başvuruda bulunmuştu. Okulu asil olarak kazananlar ancak kayıtlarını yaptırmayanlar sebebiyle bu kontenjan dolmadı ve yedek sonuçlar ile alımlar devam etti. Yazının en alt kısmında sonuçları öğrenebileceğiniz adresi de paylaştık. Detaylı bilgi için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

2023 PMYO 1. Yedek Planlaması Geride Kaldı

2023 PMYO 2. yedek planlaması sonuçları öncesi bildiğiniz gibi geçtiğimiz haftalarda 1. yedek planlaması yapıldı. Bu kapsamda 127 erkek, 4 kadın aday yedek programından okula kayıt yaptırmaya hak kazanmıştı. 2022-2023 eğitim öğretim yılında PMYO kapsamında eğitim görecek kişiler açıklanmaya devam ediyor.

2023 PMYO 2. Yedek Sonuçları Açıklandı

İlk paragrafta belirttiğimiz üzere Polis Akademisi resmî web sitesi adresi üzerinden (pa.edu.tr) 2023 2. yedek planlaması sonuçlarını açıkladı. Bu sonuçlar e-posta veya SMS ile bildirilmiyor olup adayların pa.edu.tr sayfasını takip etmesi gerekiyor. Aynı zamanda 2. yedek sonuçlardan okula kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrencilerin 05/12/2023 tarihine kadar kayıtlarını tamamlamaları gerekiyor.

Polis Akademisi Tarafından Yayınlanan Resmî Duyuru

Polis Meslek Yüksekokulları Giriş Sınavı 2. yedek aday yerleştirme sonuçları açıklanmıştır. 2022-2023 eğitim öğretim döneminde Polis Meslek Yüksekokullarına yedek aday planlamaları 2. Yedek aday planlama ile birlikte sonlandırılmıştır. Adaylara sonuçlar posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla bildirilmeyecek olup, internetteki resmi sayfamız üzerinden ilan edilen sonuçlar tebligat niteliğindedir. Yedek planlaması yapılan adayların, en geç 05/12/2023 günü mesai bitimine kadar planlandıkları Polis Meslek Yüksekokulu Müdürlüğüne geçici kayıt için başvurmaları gerekmektedir.

    Tüm adaylara ilanen duyurulur.”

Daha Fazla Yedeklerden Alım Yapılacak Mı?

Geçtiğimiz yılda PMYO başvurularında yedek alımları 3 kez yapılmıştı. Ancak 2. yedek alımlarında yeterli kontenjan sağlandığı takdirde bu kez üçüncü yedek alımına gerek kalmayabilir. Bu durumda sonuçları açıklanan yedek adayların kayıt yaptırıp yaptırmama durumu ön plana çıkmaktadır. Eğer kontenjanda yine eksiklik olursa bir diğer yedek alımı konusunu görebileceksiniz. Polisnoktasi.com ve pa.edu.tr adreslerini takipte kalarak güncel haberleri takip edebilirsiniz.

Sonuçlar için tıklayın

2023 PMYO Taban Puanı Ne Olacak?
2023 – Kadın Polis Alımı
2023 PMYO Sözlü Mülakat ve Bazı Tavsiyeler

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.