2023 MSÜ Harp Okulu ve MYO Tercih İşlemleri

04.05.2019
685
A+
A-
2023 MSÜ Harp Okulu ve MYO Tercih İşlemleri

2023 MSÜ Harp Okulu ve MYO tercih işlemleri an itibari ile başlamış durumdadır. Ön başvurusu onaylanan adayların yapacağı bölüm tercihleri neticesinde YKS sınavına girecekler ve ilgili bölümden gerekli puanları almaya çalışacaklar. Personel Temin resmî web site adresinden yapılan duyuruda belirli adayların tercih yapmadığı zaman sınava ve okula giriş haklarını kaybedeceği belirtilmiştir. Yazımızda bu duyurulara ilişkin önemli noktaları okuyabilir, yayınlanan duyurunun orijinal metni için sayfanın en alt kısmına kadar okumaya devam edebilirsiniz. Aynı zamanda 2023 MSÜ tercihleri nasıl yapılır sorusuna yanıt olarak da tercih yapacağınız link adresi en alt sayfada olacaktır. Personel Temin tarafından önemle duyurulan kılavuzu okumadan tercih yapmayın uyarısına uymanız sizin için en sağlıklısı olacaktır.

2023 MSÜ Bölüm Tercihleri Nereden ve Nasıl Yapılır?

2023 MSÜ bölüm tercihleri için yapmanız gereken şeyler çok basittir. İlk paragrafta belirttiğimiz gibi öncelikle kılavuzları ve uyarıları dikkate almanız gerekiyor. Ardından E-devlet şifreniz ile birlikte MSÜ tercihlerinizi yapabileceksiniz. Tercihinizi yapmadan önce Hava Harp Okulu, Kara Harp Okulu ve diğer bölümler olmak üzere pek çok uyarıları dikkate almalısınız. Burada yapacağınız yanlış tercih sonucu tüm emeklerinizin boşa gitmesine sebep olabilir. 2023 MSÜ Harp Okulu ve MYO tercih işlemleri kılavuzları, başvuru linkleri yazımızın en altında yer alacaktır.

Hava Harp Okulu Seçecek Adaylar için Uyarı

Hava Harp Okulu tercihinde bulunacak adayların kesinlikle bu tercihi ilk sırada bulundurması gerekmektedir. Sadece ilk tercih yapan kişiler ve MSÜ-SAY puan değerinde yeterli puana ulaşanlar seçim faaliyetleri aşamalarına çağırılacaklardır. Eğer Hava Harp Okulu bölümünü ikinci sıraya veya diğer sıralara koyarsanız bu bölüm için aday olamayacaksınız. Yaptığınız tercih boşa gidecek.

2023 Harp Okulu ve MYO Puan Türleri Hakkında

MSÜ için başvuruda bulunan adayların önünde bir YKS sınavı bulunmaktadır. Tercih edeceğiniz Harp Okulu veya Astsubay MYO için farklı türde sınav ve puan türleri gerekmektedir. Onun için detaylı ayrıntıları kılavuzdan ve başvuru duyurusundan öğrenebilirsiniz. Kılavuz içerisinde yer alan ikinci aşama çağrısında da istenecek olan puan türlerini inceleyebilirsiniz. İlk denemede başarılı bir şekilde giriş sağlayamayan adaylar ikinci denemeleri için tam bilgi ve donanıma sahip şekilde hazırlanma fırsatı bulabilirler. 2023 MSÜ Harp Okulu ve MYO Tercih işlemleri güncel duyuruları için bizleri takip etmeye devam edin.

Astsubay Meslek Yüksekokulları için ÖSYM Başkanlığınca 15 Haziran 2023 tarihinde yapılacak olan 2023-YKS Temel Yeterlilik Testine (TYT) katılmış (2018-TYT puanı 200 ve üzeri olanlar, istedikleri takdirde 2023-TYT ‘ye girmeden YKS’nin diğer oturumlarına girebileceklerdir.) ve MSÜ’nün teklifi doğrultusunda Milli Savunma Bakanlığınca belirlenecek 2023-YKS TYT taban puanı almış olmak, (2018 Yılı TYT puanı ile 2023 Yılı TYT sınavına girmeyecek olan adaylar MSB tarafından TYT puanına bir taban puan konulacağı hususunu göz önünde bulundurmalıdırlar.)

Harp Okulları için ÖSYM Başkanlığınca 15 Haziran 2023 tarihinde yapılacak olan 2023- YKS TYT (2018-TYT puanı 200 ve üzeri olanlar, istedikleri takdirde 2023-TYT ‘ye girmeden YKS’nin diğer oturumlarına girebileceklerdir.) ile 16 Haziran 2023 tarihinde yapılacak olan 2023-YKS Alan Yeterlilik Testlerine (AYT) katılmış, 2023-YKS AYT Sayısal ve Eşit Ağırlık Puan türünden MSÜ’nün teklifi doğrultusunda Milli Savunma Bakanlığınca belirlenmiş taban puan türünü almış olmak.

Tercihler için duyuru metni bağlantısı

Başvuru kılavuzu için tıklayın

Tercih yapmak için tıklayın

2023 – Kara Kuvvetleri Okuluna Nasıl Girilir
Deniz Kuvvetleri Okuluna Nasıl Girilir 2023
MSÜ Kara Harp Okulu Eğitim ve Öğretim 2023

Polis
Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.