PAEM

2023 İlk Derece Amirlik Eğitimi Sözlü Sınav Sonuçları

Geçtiğimiz günlerde ilk derece amirlik eğitim için sınav giriş belgeleri duyurusunu yapmıştık. 27 Mayıs 2023 tarihinden itibaren sınava giren adaylar 2023 ilk derece amirlik eğitimi sözlü sınav sonuçları öğrenebilme durumuna gelmiştir. Polis Akademisi PAEM tarafından yayınlanan resmî duyuru doğrultusunda adaylar sonuç ekranına ulaşabilmektedirler. Siz de sonuçlarınızı öğrenmek istiyorsanız yazımızın en altındaki linkten gerekli adrese gidebilirsiniz.

Polis Akademisi Tarafından Yayınlanan Resmi Duyuru

“6/10/2018 tarihinde yürürlüğe giren 18/10/2018 tarihli ve 7148 sayılı Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun ile Başpolis Memuru ve Kıdemli Başpolis Memuru rütbesindeki personelden ilk derece amirlik eğitimine katılacak adayların işlemlerine ilişkin hususlar belirtilmiştir.

Bu doğrultuda; 27-31 Mayıs 2023 tarihinde yapılan Başpolis Memuru ve Kıdemli Başpolis Memuru İlk Derece Amirlik Eğitimi sözlü sınav sonuçları 26/06/2023 tarihinde açıklanmıştır.

Sözlü sınav sonucunda başarılı olan personel düzenlenen Uzaktan Eğitim Programına katılacaktır.”

Yukarıdaki duyuruda gördüğünüz üzere sadece 27 Mayıs ve 31 Mayıs 2023 tarihleri arasında sözlü sınava giren adayların sonuçları açıklanmıştır. 20 Haziran 2023 tarihinde paylaştığımız sınav giriş belgeleri için henüz sonuçlar açıklanmamıştır. Sözlü sonucu açıklanan adaylar eğer başarı sağladılarsa uzaktan eğitim programına dahil olabilecekler.

İlk Derece Amirlik Uzaktan Eğitim Programı Ne Zaman?

2023 ilk derece amirlik eğitimi sözlü sınav sonuçları açıklandığına göre adayların kafasında tek soru kalacaktır. Bu da uzaktan eğitim programının ne zaman başlayacağıdır. Uzaktan eğitim programı normalde 15-28 Haziran 2023 tarihleri arasında gerçekleşecekti. Fakat altyapı sebepleri ile çalışmalar olduğu söylendi. Normal memur statüsünden ayrılarak ilk derece amir statüsüne kavuşacak adaylar heyecanla eğitim programını beklemektedirler. Eğitim programını da başarı ile tamamlayanlar artık yeni rütbeleri ile iş başı yapabilecekler. Bu da hem iş hem de maaş konusunda değişikliklere gidileceğinin habercisi olacaktır. Dolayısı ile uzaktan eğitim programı ileriki tarihlerde gerçekleşecek. Program detayları belli olduğu zaman tüm gelişmeleri sitemizden takip edebileceksiniz.

2023 ilk derece amirlik eğitimi sözlü sınav sonuçları için buraya tıklayın. (e-devlet giriş bilgileri gerekmektedir.)

2023 – PAEM Eğitim Süresi Ne Kadar?
2023 – PAEM Bayan Alımı Yapılacak Mı?
Nasıl Komiser Olunur? Komiser Olma Şartları Nelerdir?

Polis

Merhaba. Polislik mesleğiyle ilgili tecrübelerimden yararlanarak sorularınızı cevaplıyorum. www.polisnoktasi.com platformunda içerik editörlüğü yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu